|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj narediti?
5.10.2012 22:36:14   
TamiRami
Živjo! Pred kratkim sem že spraševala za ime, ko smo izbirali med Silvija in Natalija. No, nekako smo se odločili za Silvijo. Zdaj pa drug problem. Naši 7- letnici to ime za sestrico sploh ni všeč. Predlagala je nekaj drugih, krajših in bolj modernih imen. Zdaj pa ne vem, ali jo je smiselno upoštevati ali naj gremo prek tega in računamo na to, da se bo navadila. ji pa zdaj to ime že kakšna dva tedna omenjamo in ji nikakor ni všeč. Že večkrat je rekla, da jo Silvija spominja na siljenje, Natalija pa ji tudi ni všeč. Kako pa so vaši otroci sprejeli ime bratca/sestrice?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
5.10.2012 22:57:47   
cilla
O marička, kaka smotana težava. user posted image Jaz otroka ne bi upoštevala, četudi ima že 7 let. Otroci imajo pač svoj pogled na svet, tudi na imena (ponavadi so jim všečna imena, za katera ugotoviš, da jih nosijo kaki zelo popularni sošolci, sovrtičkarji, otroci iz soseske...) Čez par let bo drugače razmišljala, ker ji bo priljubljen nekdo drug. Moj brat npr. je bil v vrtcu zaljubljen v eno pupiko in ko je mama mene nosila, je ves čas navijal, da bi mi bilo ime isto kot tisti pupiki. Leta kasneje mu je tista pupika, ki je zrasla v pupo, postala skrajno smotana. Še dobro, da ga niso takrat upoštevali pri izbiri imena.

< Sporočilo je popravil cilla -- 5.10.2012 22:59:43 >

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
5.10.2012 23:20:11   
Michelle12
Moje mnenje glede tega je tako. Starši so tisti, ki naj dajajo svojim otrokom imena. Otroci bojo dajali svojim otrokom, ko jih bojo imeli.
Ta način podpiram edino v kakšnih primerih, ko se starša nikakor ne moreta odločiti katero ime jima je ljubše in v tem primeru naj odloči otrok. Med imeni za katere se starša ne znata odločiti. Če sta pa starša odločena in otroku ni všeč, je to njegova stvar.

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
5.10.2012 23:49:58   
kat von d
Če je vama ime, ki sta ga izbrala všeč, dajta to ime. Hčerka se bo že privadila, če pa tudi vidva nista več čist ziher za to ime, pa še malo premislite.

Meni je ime izbrala 8 let starejša sestra (je bila takrat popularna ena pesem s tem imenom) in mi je ime všeč, bolj kot sta mi imeni, ki sta jih imela pripravljena starša.

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
6.10.2012 9:11:43   
Najaa
Kaj pa vem, pri 7-letnici bi jaz že od začetka upoštevala njeno mnenje. Ji rekla, da lahko predlaga kakšno ime in potem bi skupaj izbrali.

(odgovor članu kat von d)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
6.10.2012 11:18:06   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Michelle12

Moje mnenje glede tega je tako. Starši so tisti, ki naj dajajo svojim otrokom imena. Otroci bojo dajali svojim otrokom, ko jih bojo imeli.

Točno tako. Koga briga, če ji ime ni všeč, saj lastnega tudi ni izbrala, ane? Jst ne razumem zakaj toliko daste na mnenja malih otrok?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
6.10.2012 11:23:05   
ajsek
Eni greste res totalno predaleč z demokracijo v družini.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
6.10.2012 11:30:12   
Stanislava_
Izberita ime, ki je všeč vama.

To ni ne prva ne zadnja stvar, ki prvorojenki ne bo všeč.

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
6.10.2012 11:38:09   
Tejči
Jaz pa bom napisala čisto kontra vsem pred mano. Meni bi mnenje hčerke veliko pomenilo in če ji nikakor ni všeč, bi jo upoštevala. Izbrala bi takšno ime, ki je vsem v družini všeč-torej partnerju in otrokom. Pa srečno, kakorkoli se že boste odločili.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
6.10.2012 15:16:56   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Kaj pa vem, pri 7-letnici bi jaz že od začetka upoštevala njeno mnenje. Ji rekla, da lahko predlaga kakšno ime in potem bi skupaj izbrali.


Tako smo mi skupaj izbirali ime z našo skoraj 8 letnico. Na njeno veselje, je obveljal eden izmed njenih predlogov.

Tamirami, skupaj preglejte sezname imen, koledar ipd....povej ji, da sestrca ne bo imela modernega kratkega imena, to sem jaz tud naši rekla in naj izbira med daljšimi. Pustit ji morate malo izbire, ker je že velika in ne bo fajn, če jo že v štartu ne upoštevate.

Naša vsem posnosno govori, da je ona izbrala imeuser posted image .

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
6.10.2012 16:07:15   
mika
Koga briga, če ji ime ni všeč, saj lastnega tudi ni izbrala, ane? Jst ne razumem zakaj toliko daste na mnenja malih otrok?


mene brigauser posted image ....v hčerki vidim sebe, ko sem pričakovala sestro, pa sem bila iz izbire, kar je bilo v zvezi z njo, dolgo izključena...pravzprav do takrat, ko jo je bilo treba pazit.

Hčerka pričakuje sestrico s takšnim veseljem, da jo je užitek gledat. Včeraj smo šli obiskat enega dojenčka in ko smo šli domov, se je od sreče razjokala, ker bomo kmalu tudi mi imeli dojenčka. In kako ji naj potem vzamem veselje, ko si pa pri vsem želi sodelovati. Pa tu ne gre za prosto demokracijo, ki jo omenja ajsek, ampak za tisto mičkeno demokracijo, s katero otroku pokažemo, da je tudi on pomemben. Konec koncev starši znamo ali pa bi naj znali zadeve tako obrnit, da je tako kot mora bit , otrok pa ima občutek, da je k temu tudi nekaj doprinesel.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
6.10.2012 18:48:25   
pelin
Mislim, da imamo z razlogom vsak svojo vlogo...starši kot starši in otroci kot otroci....S tem ne mislim, da smo mi absolutna avtoriteta in oni ubogljivi brez pardona, temveč da smo mi pametnejši in znamo otročke tako obrniti, da hkrati obvelja naša in njihova. Prihod novega družinskega člana v družino se po mojih izkušnjah najbolj dotakne že rojenega otroka. Največ posledic nekako občuti to malo bitje in nekako ne morem pozabiti preprostega stavka, ki mi ga je prebral enkrat eden sodelavec: "Za otroka je velikokrat rojstvo bratca/sestrice podoben dogodek kot če bi žena v gospodinjstvo morala z veseljem sprejeti še eno ženo...kako naj se potem veseliuser posted image ...."
Pri nas je bilo ime za drugega nekako prihranjeno že od prvega poroda in v bistvu bi midva dala našemu fantinu kar tega...potem pa sva pri izbiri imen vseeno vključila zraven še našo 2,5 letnico. Prej sva pripravila nekaj imen, ki so bila nama všeč ( k sreči imava precej podoben okus glede tega) in imena iz tega seznama prebrala naši škratici. Njej se je fino zdelo, da je vključena zraven in je brez problema izbrala ime iz seznama, ki je izpeljanka tistega, ki je bil v bistvu rezerviran že zanjo, če bi bila fant. Seveda je najprej mislila dodati še kakšno svojo idejo imena (ime nečaka, soseda, ...), vendar sva jo pač prepričala diplomatsko, da bo naš otroček čisto naš in ne more imeti istega imena kot sosed, bratranec..in tako naš fante sedaj nosi ime, ki mu ga je izbrala sestrica in do danes se ni še nikoli pritožiluser posted image ...
Če povzamem....otrokom ne smemo dati preveč izbire, temveč izbiro nekako skrčimo oz. jih usmerimo v željeno smer...tudi pri oblačilih se težko odločijo, če jim damo na razpolago 15 majic ali pa celo kar celo omaro ( zagotovo bodo sredi zime zbrali poletno cunjo)....če pa jim predstavimo pet različnih modelov primernih oblačil, bo stvar glede odločitve veliko lažja in primernejša....simpl kot pasuljuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
6.10.2012 19:02:10   
nanka
Se strinjam s pelin. Midva sva tudi pripravila seznam imen, ki so nama bila všeč, otroci pa so iz seznama izbrali ime, ki nam je bil vsem všeč. In upoštevajta, da 7 letnica ni več tako zelo majhen otrok.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
7.10.2012 13:10:09   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Jaz pa bom napisala čisto kontra vsem pred mano. Meni bi mnenje hčerke veliko pomenilo in če ji nikakor ni všeč, bi jo upoštevala. Izbrala bi takšno ime, ki je vsem v družini všeč-torej partnerju in otrokom. Pa srečno, kakorkoli se že boste odločili.



Sem popolnoma istega mnenja.user posted image

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
7.10.2012 15:05:46   
Aninchy
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja


IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Jaz pa bom napisala čisto kontra vsem pred mano. Meni bi mnenje hčerke veliko pomenilo in če ji nikakor ni všeč, bi jo upoštevala. Izbrala bi takšno ime, ki je vsem v družini všeč-torej partnerju in otrokom. Pa srečno, kakorkoli se že boste odločili.



Sem popolnoma istega mnenja.user posted image


Tudi jaz. Oziroma bi jo že od začetka vključila v izbiranje...


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
7.10.2012 17:42:47   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Jaz pa bom napisala čisto kontra vsem pred mano. Meni bi mnenje hčerke veliko pomenilo in če ji nikakor ni všeč, bi jo upoštevala. Izbrala bi takšno ime, ki je vsem v družini všeč-torej partnerju in otrokom. Pa srečno, kakorkoli se že boste odločili.


Se strinjam

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
7.10.2012 17:51:19   
benika
Midva sva, ko smo izbirali ime za hčerko, vprašali bratca, kako bi sestrici dali ime. In sta predlagala par imen, eden nam je bil vsem všeč in tega smo potem izbrali. Jaz bi upoštevala tudi njeno mnenje.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
7.10.2012 19:51:59   
alda
Pri nas je naša takrat 7.letnica takoj ko sem ji povedala da bo dobila bratca ali sestrico, rekla, da bo dobila Aljaža !!
Misel, da bi dobila sestro ji lih ni bila všeč, smo pa zato za vsak slučaj skupaj izbrali ime .
Je pa še danes zelo ponosna da je lih ona izbrala bratu tako lepo ime!user posted image

torej,dajte ji možnost da sodeluje, pomaga izbrat!

< Sporočilo je popravil alda -- 7.10.2012 19:52:44 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
7.10.2012 21:04:51   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Pa tu ne gre za prosto demokracijo, ki jo omenja ajsek, ampak za tisto mičkeno demokracijo, s katero otroku pokažemo, da je tudi on pomemben.


Seveda gre. Nekatere pišete o tem, da ste starši naredili seznam, otrok je pa sodeloval pri izbiri znotraj seznama. Tudi tu imata starša dve imeni v igri, otrok hoče pa nekaj tretjega. In zdaj naj obvelja otrokova volja? To je svetlobna leta daleč od tega, o čemer piše pelin.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
8.10.2012 11:55:51   
TamiRami
Evo, da se vam javim. Hvala za odgovore, pri nas se še ni nič premaknilo, v bistvu smo zadevo malo prepustili času. Čeprav se samo od sebe najbrž ne bo nič uredilo. Največji problem je ravno v tem, da je hčerki všeč čisto drug tip imen, predvsem kratka imena, nama z možem pa bolj klasična. Je pa ponavadi res tako, da otroci predlagajo imena, ki jih imajo njihovi prijatelji, sošolci, pri naši a ne gre za to. Npr. ko sem jo vprašala, če ji je všeč ime Ana, mi je rekla, da je Ana že ena iz sosednjega razreda in da ne pride v poštev. user posted image

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
8.10.2012 13:03:44   
tix
Midva prej ne poveva imena nikomur tako, da otroci tu ne morejo sodelovati.

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
8.10.2012 13:33:20   
mika
To je svetlobna leta daleč od tega, o čemer piše pelin.


Ja seveda......:

Konec koncev starši znamo ali pa bi naj znali zadeve tako obrnit, da je tako kot mora bit , otrok pa ima občutek, da je k temu tudi nekaj doprinesel.


otrokom ne smemo dati preveč izbire, temveč izbiro nekako skrčimo oz. jih usmerimo v željeno smer...

.......svetlobna leta dalečuser posted image

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
8.10.2012 18:43:16   
ajsek
Ja, saj. Naj obrnejo tako, da bo hčerka zadovoljna z imenom, ki sta ga izbrala starša. Ampak to potem v resnici ni upoštevanje hčerkine volje.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
8.10.2012 18:58:16   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: mika
Pa tu ne gre za prosto demokracijo, ki jo omenja ajsek, ampak za tisto mičkeno demokracijo, s katero otroku pokažemo, da je tudi on pomemben.


Seveda gre. Nekatere pišete o tem, da ste starši naredili seznam, otrok je pa sodeloval pri izbiri znotraj seznama. Tudi tu imata starša dve imeni v igri, otrok hoče pa nekaj tretjega. In zdaj naj obvelja otrokova volja? To je svetlobna leta daleč od tega, o čemer piše pelin.




se strinjam!

No, moja bo kmalu polnoletna, in ko sva ji povedala za imena v ožjem izboru je samo zavijala z očmi in naju rotila, da naj si premisliva, ker bo otrok revček user posted image Itak, da naju je to samo še podžgalo in sva še bolj odločena, da iz ožjega izbora ne bova črtala, zna se pa zgodit da bova kaj dodala. hčera pa nima najinega okusa, tako da z imeni ne bo sodelovala, je pa prosila, da ji poveva, preden se rodi (zgleda da bo uporabila vsa sredstva, da si premisliva, če bo slučajno ime čudno user posted image user posted image )

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: hčerki ime za sestrico ni všeč, kaj nared...
10.10.2012 21:53:51   
orsina
Ko sem bila drugič noseča sem imela v mislih le ime za deklico. Za fantka pa ne. Kak mesec pred porodom je takrat 4,5 letna hči izbrala ime Blaž. In glede na to, da je vsem babicam, dedkom, tetam, stricem, sosedam izčvekala, da bomo dobili Blaža, nam ni ostalo drugega, da smo ga poimenovali Blaž. In še zdaj je ponosna, da je bratu izbrala ime. Nama je z odločitvijo pomagala.
Če pa bi naša hči izbrala ime, ki nama niti malo nebi bilo všeč je preprosto nebi upoštevala.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?