|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
1.6.2012 19:58:29   
bubu_bibi
Kot že naslov pove: bi se šle zmenit z vzgojitelicama, da se z otrokom ravna po določenih načelih (ki niso nobeden bavbav), ali bi prosile, naj ga pač ne tikajo na določen način? Izrednega pomena so mi določene stvari in stisne me, ko pomislim, da bi zdaj v vrtcu bilo drugače.

Kako naj izpeljem stvar, da takoj na začetku ne izpadem zatežena mama, pa da bodo vseeno potrebe otroka na prvem mestu?

_____________________________

Pričakala sva! :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
1.6.2012 20:15:48   
Arwenko

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

Kot že naslov pove: bi se šle zmenit z vzgojitelicama, da se z otrokom ravna po določenih načelih (ki niso nobeden bavbav), ali bi prosile, naj ga pač ne tikajo na določen način? Izrednega pomena so mi določene stvari in stisne me, ko pomislim, da bi zdaj v vrtcu bilo drugače.

Kako naj izpeljem stvar, da takoj na začetku ne izpadem zatežena mama, pa da bodo vseeno potrebe otroka na prvem mestu?


Huh, pravzaprav ne vem kaj imaš v mislih, naša je šla zelo mala v vrtec, pa še nedonošenčke, tako da so jo zelo veliko nosile in tako v grobem bi vsaj za naše vzgojiteljice rekla, da handling obvladajo, vsaj tisti splošen, nošenje, previjanje, itd. Nikoli jim ni bilo treba nič rečt posebej sploh. A imaš to v mislih ali kaj posebej?

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
1.6.2012 20:19:55   
kajalin*
Če ima otrok kakšne posebne potrebe in s tem prijeme, bi.Če pa gre samo za mojo željo, da se z otrokom ravna drugače, pa sigurno ne, ker  nikoli nisem želela,da bi izstopala od  drugih otrok in jaz od drugih staršev.Ves čas,ko je obiskovala vrtec je bilo vse ok,nikoli nisem komplicirala in solila pamet vzgojiteljicam isto sedaj ravnam, ko je v šoli. Smo pa različni starši.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
1.6.2012 20:21:30   
bubu_bibi
Ja, načeloma. Oz točneje dviganje s tal, princip je pa isti.

Torej, če sem te prav razumela, jih nisi nič posebej prosila/razlagala, si pač videla, da ravnajo dobro in je bilo to to? Kaj, če z njo ne bi rokovale pravilno? Bi jih opozorila?

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
1.6.2012 21:24:18   
PeggyBundy
Če je otrok bolan, bi vsekakor povedala. Ampak samo v primeru, da ima postavljeno diagnozo s strani zdravnika, ne tvojo.

V kolikor je otrok zdrav, pa ne.

V čem je sploh smisel handlinga pri enoletniku? Jaz sem to vedno povezovala z dojenčki oz. otroci tam do 6 meseca?

< Sporočilo je popravil PeggyBundy -- 1.6.2012 21:26:15 >

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
1.6.2012 22:50:04   
Najaa
Ko so ti že ostale napisale. Če bi otrok bil bolan oz. bi mi razvojna zdravnica rekla, da je z njim potrebno posebno rokovanje tudi po enem letu, bi seveda prosila, da se tega držijo.

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
2.6.2012 11:40:38   
ronja
Vsak starš ima en individualni sestanek z bodočimi vzg. svojega otroka, predno ta gre dejansko v vrtec - tam te vprašajo o vseh specifikah tvojega otroka - od zdravstvenih: vprašajo za alergije, morebitne kronične bloezni, itd... pa do čisto "trivialnih" stvari, ki so za otroka zelo pomembne: s katerimi igračami se najrajši igra, ali je bolj miren, ali ga je strah neznancev, itd... Skratka: tam ti poveš glavne značilnosti svojega otroka, kakor ga pač ti vidiš in kakor se on obnaša doma, da se lahko vzg. vsaj malo prilagodijo. Če je kaj zdravstvenega narobe, bo dobra vzg. gotovo poizkušala pazit.
V vrtcu, kamor hodita punci, so glede tega zelo fajn: en sovrtčanček ima bolezen, kjer potrebuje zelo strogo dieto in starša pravita, da lahko z vzg. zelo dobro sodelujejo, so res zelo pozorne, celo če gredo jest kam ven kdaj, vedno prej poskrbita, da bo tam nekaj, akr bo lahko jedel tudi on in vprašata starše, eč bo to ok. Vem, da ni povsod tako, ponekod celo dietne prehrane ne morejo dobit, tu pa se potrudijo celo za vse tiste extra (recimo, kadar imajo drugi otroci rdje, da imata kaj, kar lahko tudi on)...

Na tvojem mestu bi na tem individualnem sestanku povedala, kaj je narobe z mojim otrokom in kako mu lahko pomagamo. Predvsem bi se potrudila, da bi vzg. vedele, ZAKAJ si želim, da ga obračajo na pravilen način (veliko vzg. tako že pozna handling, tudi če ga ne uporabljajo). Če ljudje razumejo in verjamejo, da lahko nekaj resnično škodi otroku, potem večina ljudi tega ne bo počela, ker hvalabogu ni veliko frikov, ki bi jim hoteli slabo. Zato se potrudi, dobi zdravniško potrdilo (tega so se potem dolžni držat, če pa nekaj ti želiš, je pa to njihova dobra volja), v nekaterih vrtcih imajo pa celo posebne enote za otroke, ki rabijo kakšno posebno nego (verjetno tvoj otrok sicer ne spada v to kategorijo, ampak dobro je vedeti)...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
2.6.2012 11:43:33   
ronja
Za zdravega otroka pa seveda ne bi težila, ker mu ne morejo naredit neke škode, če ga dvignejo normalno iz tal - tako ali tako vzg. navadno primejo otroka za telo, ga ne vlečejo za rokice, kaj več pa niti ni potrebno, če je otrok zdrav. Pa itak zdrav otrok bo kmalu hodil in ga ne bo nihče kaj dosti dvigoval in vlačil. Na previjalko jih dajo 1x na dan, tako da od tega zdrav otrok ne bo imel nobenih posledic:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
2.6.2012 12:29:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
2.6.2012 12:32:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu PeggyBundy)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
2.6.2012 17:42:04   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Za zdravega otroka pa seveda ne bi težila, ker mu ne morejo naredit neke škode, če ga dvignejo normalno iz tal - tako ali tako vzg. navadno primejo otroka za telo, ga ne vlečejo za rokice, kaj več pa niti ni potrebno, če je otrok zdrav. Pa itak zdrav otrok bo kmalu hodil in ga ne bo nihče kaj dosti dvigoval in vlačil. Na previjalko jih dajo 1x na dan, tako da od tega zdrav otrok ne bo imel nobenih posledic:).


podpis, če smem... ne komplicirat pri zdravem 1-letniku... to ni več dojenček...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
2.6.2012 18:52:21   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy
V čem je sploh smisel handlinga pri enoletniku? Jaz sem to vedno povezovala z dojenčki oz. otroci tam do 6 meseca?


v principu naj bi handling veljal ves cas nosenja otroka, torej tudi pri 1,5 leta, samo druge fore so. je pa to pomembno pri otrocih z nepravilnim tonusom, ki se pri vecini popravi nekje do 1 leta.


Če ima otrok kakšne motorične nepravilnosti, hipotonost ipd. je potrebno z njim pravilno ravnat dokler se te pravilnosti ne odpravijo. Nima veze koliko je star.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
2.6.2012 20:35:05   
bubu_bibi
Hvala za odgovore. Z ugibanji o mojih nagibih se pa ne mislim ubadati, niti na njih odgovarjati.

Sicer - tudi 'bolnemu' otroku, če ga enkrat 'nepravilno' dvigneš ne narediš 'škode' - pojmi v navednicah so pa še kako relativni. In ja, če so se na kateri koli stopni razvoja otroka pojavili vzorci, ki niso zanj koristni, pa tudi, če nimajo veze z 'boleznijo' ali 'razvojno težavo' se bo verjetno vsak 'zdrav' starš postavil na glavo, da se jih ne bi izzivalo ali spodbujalo tudi leto-dva-tri kasneje.

Kar se tiče razvojnega pediatra - ti je dolžna povedati, kako je dobro dvigati otroka zaradi otroka samega in ne zaradi bolezni; torej če jo vprašaš za 'zdavega' otroka ma, da ti pove, da je pravilen način rokovanja z nijm prav handling. ;)

Me pa veseli, da je individualnen razgovor (tega nisem vedela) - to bo stvar bistveno olajšalo, pa tudi če je handling le moja 'muha'.

Lep večer!

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
3.6.2012 8:00:18   
krtačka
o jezus kristus, boge vzgojiteljice, s čim vse se morajo ubadat. Poleg 14ih enoletnikov bodo ziher še ta tvoj handling izvajale ja user posted image   Nekateri starši se res ne zavedajo kakšno delo je delo vzgojiteljice in kaj pomeni biti odgovoren za 14 otrok in ne samo za enega - vašega! Ti kar povem, ko se boste pogovarjali, bodo prijazne, ne bodo preveč diskutirale (ker jim pač ni še do dodatnih težav, tako ali tako morajo vsakodnevno prenašati muhe staršev), ampak ti lahko zagotavljam, da handlinga ne bodo izvajale, razen ko bodo tebe zagledale user posted image Pa ne zato ker so lene, ker jih ne zanima dobrobit otrok itd., vzgojiteljice so danes v večini KRASNE, ampak zato, ker enostavno NE ZMOREJO vsega kar si starši želite. To vse pa vem, ker je moja najboljša prijateljica vzgojiteljica in to kar mi ona vse razlaga (anonimno, na splošno seveda, da se ne bo katera obregnila, da mi o otrocih razlaga) ... Vsaka jim čast, da zmorejo, res.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
3.6.2012 11:50:26   
PeggyBundy
Glede na tvoj odgovor verjamem, da boš najljubša mamica te vzgojiteljice. Ali pa vsaj ena izmed prvih treh.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
3.6.2012 13:48:30   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

Hvala za odgovore. Z ugibanji o mojih nagibih se pa ne mislim ubadati, niti na njih odgovarjati.

Sicer - tudi 'bolnemu' otroku, če ga enkrat 'nepravilno' dvigneš ne narediš 'škode' - pojmi v navednicah so pa še kako relativni. In ja, če so se na kateri koli stopni razvoja otroka pojavili vzorci, ki niso zanj koristni, pa tudi, če nimajo veze z 'boleznijo' ali 'razvojno težavo' se bo verjetno vsak 'zdrav' starš postavil na glavo, da se jih ne bi izzivalo ali spodbujalo tudi leto-dva-tri kasneje.

Kar se tiče razvojnega pediatra - ti je dolžna povedati, kako je dobro dvigati otroka zaradi otroka samega in ne zaradi bolezni; torej če jo vprašaš za 'zdavega' otroka ma, da ti pove, da je pravilen način rokovanja z nijm prav handling. ;)

Me pa veseli, da je individualnen razgovor (tega nisem vedela) - to bo stvar bistveno olajšalo, pa tudi če je handling le moja 'muha'.

Lep večer!


bubu_bibi,
nimajo vsi vrtci prakse individualnih pogovorov s starši pred vstopom v vrtec.

Ne glede na to, ali obstajajo individualni sestanki ali ne - praktično v vseh vrtcih lahko greš tudi sama zaprosiš za pogovor z vzgojiteljico. Tudi one so samo ljudje in ne vidim razloga, da si ne bi vzele nekaj minut zate in se v miru pogovorile s teboj. Seveda, za stvari, povezane z otrokom. Če so predlogi utemeljeni, bodo najverjetneje prijeme tudi uporabljale.

Ne razumem najbolj, ali si odprla temo, da dobiš pogum ali samo, da malo preveriš seznanjenost forumašic s pravim rokovanjem. Saj če je handling tako važen zate, še bolj pa pomemben ali celo predpisan za tvojega otroka in če smatraš, da bi bilo koristno, da ga vzgojiteljice obvladajo, boš jim verjetno to znala tudi tako razložiti in pojasniti, kaj je tako bistvenega oz. na kaj naj bi posebej pazile.
Morda, čeprav močno dvomim, katerega važnega prijema še ne poznajo in ga mogoče lahko uporabijo tudi pri drugih otrocih.

Glede na to, da pišeš, da bi naj bi bilo določeno rokovanje uporabljeno za večino malčkov, predlagam, da bi ti tudi tu, na RR forumu morda na kratko opisala, kakšno je pravilno rokovanje z malčki, da tudi ostale dobimo kakšne koristne informacije in znanje.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
3.6.2012 14:52:38   
ronja
Sicer - tudi 'bolnemu' otroku, če ga enkrat 'nepravilno' dvigneš ne narediš 'škode'

Od 1x ne, od 1x na dan pa se pri bolnem lahko pokažejo posledice, pri zdravem pa ne. Kar se tiče navednic, so zato zdravniki, da stvari definirajo, mi jih ne moremo, čeprav lahko še tako čutimo, kdaj je z našim otrokom vse ok in kdaj ni. Strokovno mnenje je pač nekaj drugega in vsaka vzg. bo preklemano drugače gledala na strokovno mnenje kot na tvojo muho.

Večinoma pediatri radi povejo/pokažejo pravilen handling in so veseli, če jih vprašaš - celo če imajo gužvo - ker vejo,d a bo tako manj otrok z nepravilnimi vzorci gibanja. Če so se tvojemu otroku pojavili taki vzorci, potem ti bo razvojna gotovo napisala, da otrok potrebuje handling. Če ne boš imela potrdila, tega nimaš pravice zahtevat, lahko jih pa prosiš. PO moje boš veliko boljše prišla skozi, če boš lepo prosila, kot če boš pisala v tonu kot tu;). Kot že rečeno: če boš ljudem lepo razložila, zakaj je to pomembno za tvojega otroka, bolj kot za ostale, se bojo verjetno bolj potrudili.

Če boš "pametna", pa te bo kaka vzg. poslala nekam, druga pa ti bo rekla, da ja, seveda bomo, gospa, ti vsa srečna, ona bo pa delala po svoje. Na splošno so bolj fajn vzg., ki te pošljejo nekam, ker točno veš, kako pa kaj, ker so iskrene.

mimogrede: sama imam tri zaenkrat zdrave otroke, ki niso imeli nobenih nepravilnih vzorcev in niso prestopili praga razvojne (hvalabogu še niso rabili), pa sem pri vseh 3 izvajala oz. še izvajam handling. Meni je vseeno, kako ga dvignem in če mu lahko na en način pomagam, da mu bo lažje osvojit določene vzorce gibanja, ni nobenega razloga, da ne bi tako delala. Saj se itak hitro navadiš. Vseeno mi pa ni padlo na pamet, da bi težila vzg. glede tega. Sem pa recimo popravila stare starše, pri novorojenčku (ko dajo vedno eno rokico tja za hrbet;), ampak še to čim bolj neopazno, da ne bi imeli občutka, da jim solim pamet ali da mislim, da oni pa ne znajo. Recimo popraviš, kadar te kdo vpraša, če je tako v redu, pa rečeš, ja, super, samo še tole rokico lahko damo naprej, da jih ima pred sabo. Pa so oni srečni in otrok pravilno postavljen:) Nisem pa recimo nikoli šla popravljat taprvič, ko je kak dedi prijel otroka, ki se ga je itak bal in če bi ga takrat popravljala, bi ga še lep čas ne hoteli vzet v roke, ker bi se bali, da ga bojo pokvarili - pri babicah to ni tak problem, vseeno pa sem pazila, kako kaj rečem. In se mi zdi bolj važno, da spletejo vezi, kot pa če nekdo otroka nosi 10 min. narobe (če je otrok zdrav, seveda). Pač malo paziš na tajming in na to, kako kaj rečeš;). Tako imaš potem veliko večje uspehe;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
3.6.2012 20:06:14   
bubu_bibi
Ronja - ja temo sem odprla, ker nisem vedela, kako naj se lotim, da ne bi izpadlo nekako takole kot tu. Tako, da bom mogla še malo zvadit, ali se pač zanesti na to, da bo pred mano razumna ženska, ki bo tam zato, da se lepo pogovorimo in zmenimo, kaj vse se da in če ne zakaj ne.

Namenoma nisem napisala nič preveč osebnih podatkov, ker me je zanimalo tudi, kako bodo mamice ragirale na to, da ima nekdo mogoče kakšna drugačna pričakovanja, pa z bilo katerega razloga. In, tako kot si napisala, ali katera druga: če maš malega za dvignit ti je skoraj vseeno, kako to narediš. Jap, no: vsak bije svojo bitko. ;)

Lep večer vsem.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
3.6.2012 21:04:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

Ronja - ja temo sem odprla, ker nisem vedela, kako naj se lotim, da ne bi izpadlo nekako takole kot tu. Tako, da bom mogla še malo zvadit, ali se pač zanesti na to, da bo pred mano razumna ženska, ki bo tam zato, da se lepo pogovorimo in zmenimo, kaj vse se da in če ne zakaj ne.

Namenoma nisem napisala nič preveč osebnih podatkov, ker me je zanimalo tudi, kako bodo mamice ragirale na to, da ima nekdo mogoče kakšna drugačna pričakovanja, pa z bilo katerega razloga. In, tako kot si napisala, ali katera druga: če maš malega za dvignit ti je skoraj vseeno, kako to narediš. Jap, no: vsak bije svojo bitko. ;)

Lep večer vsem.


Ko boš šla verjetno v vrtcu na individualni razgovor z vzgojiteljico in pomočnico vzgojiteljice boš povedala tudi razloge, zakaj ti je to pomembno.....in te ne bo v prvi vrsti zanimala reakcija drugih mamic na tvoja pričakovanja.....in tam v vrtcu bo potem tudi komunikacija lažje stekla, ker boš namreč igrala z odprtimi kartami in povedala vse vse podatke......

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
3.6.2012 21:32:17   
Paštetka
Odkrito povedano in roko na srce, jaz bi te imela za čudno. Pa ne mi zameriti. Samo svoje mnenje sem povedala. Zakaj? Če otrok nima nobenih zdravstvenih omejitev in da pride "spet ena" mamica "učit" vgojiteljico, ki čuva in vzgaja 14 otrok 5 dni na teden po osem ur, kako naj dvigne njenega otroka...
Otroke vozim v vrtec že nekaj let. In ko oddam otroka v sobi, takoj oddrvi k vzgojiteljici se pocartat. Vedno znova me presune kako velik objem ima vzgojiteljica - koliko otrok objame lahko naenkrat med tem, ko ji dva plezata po kolenih, dva ji držita knjigico ali njegovo najljubšo igračo pod nos, sama pa sedi na malem stolčku.....vsi se smejejo, so veseli....spet eden tuli v kotu, gre ga dvigne, pocarta.... Verjami mi, da bo v teh trenutkih vzgojiteljica otroka vzela v roke, tako kot so jo naučili in kar je zanjo "avtomatsko" , "nagonsko" in niti pomislila ne bo, kako ti želiš, da ga dvigne.
Pa tudi otroci.. A mislite, da so neumni, da ne bodo opazili razlike? Zakaj pa njega tako dvigaš? Zakaj pa ne mene? Ne vem... Te razlike se mi ne zdijo OK. Nisem slišala, da bi imel kakšen zdrav otrok kakšne posledice zaradi dviganja vzgojiteljic user posted image

Otrok z omejitvami, pa je druga zgodba.

Če pa že tako nekdo verjame, da brez tega ne gre, pa za te zagovarjam privat varuško. Ta ti še skuha, pospravi, naredi kar želiš za pravo ceno.
Mogoče se bo pa kdo našel, da bo zahteval, da se z njegovim otrokom meni vzgojiteljica v angleščini. Tudi to je zelo "pametno" saj se ti najhitreje učijo, madona.

Pa še nekaj sem te hotela vprašati. Kakšni so to vzorci, ki se jih bojiš, da bodo pri otroku?
Vsak otrok ima svoj vzorec, vsak človek ima svoj vzorec. Tudi ti ga imaš. Kaj pa če s tem, ko bo vzgojiteljica obravnavala tvojega otroka drugače od ostalih otrok, vzpodbudila v tvojem otroku še kateri drug vzorec, ki si ga ti ne bi želela????? user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 3.6.2012 21:35:29 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
3.6.2012 21:47:02   
m_o_i
tako je: pred prvim dnem v vrtcu je individualni razgovor. posebnosti so si vpisovale v zvezek(vsak mulcek je imel svojo stran); jaz sem nastela kar lepo stevilo posebnosti: ne je sadja, ne hodi se, ker ima povecan misicni tonus, ne pije mleka itd.

prosila sem, da ce bo le mogoce, ko bo plazil, da mu desno nogico potegnejo nazaj(ker drugace jo je vlekel pred sabo in se po riti drajsal) in ce ga ne forsirajo z vstajanjem ob opori, hoji, ko ga drzis za roke...
kaj so delale-ne vem. vem pa, da je oktobra shodil; sam od sebe in tako nenadoma, da najprej sploh nisem registrirala, da mulc hodi od mize do TVjauser posted image . tudi z zlico je zacel jesti pa iz loncka pit...pa sam zaspat...

drugace pa je moje nacelo: doma je tak red, v vrtcu pa drugacen. hocem rect, da sem zaupala, da so tam ljudje, ki valda znajo z otroci!
in znajo... na momente "boljse" kot starsiuser posted image


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
3.6.2012 21:51:27   
liliana
V našem vrtcu ni bilo nobenega individualnega razgovora pred vstopom otroka v vrtec.....je bil le skupni sestanek staršev novincev......

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
3.6.2012 22:04:48   
Paštetka
Točno tako moi, tam so ljudje, ki ZNAJO KAKO z otroci, dostikrat res bolj od staršev.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
4.6.2012 14:07:17   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

Kot že naslov pove: bi se šle zmenit z vzgojitelicama, da se z otrokom ravna po določenih načelih (ki niso nobeden bavbav), ali bi prosile, naj ga pač ne tikajo na določen način? Izrednega pomena so mi določene stvari in stisne me, ko pomislim, da bi zdaj v vrtcu bilo drugače.

Kako naj izpeljem stvar, da takoj na začetku ne izpadem zatežena mama, pa da bodo vseeno potrebe otroka na prvem mestu?


Najbolje za tvojega otroka bo in če si res...čakaj prav pogledat grem kaj si napisala.... aha "zdrava" mama boš pač ostala doma in sama izvajala handling in ostalo afnarijo in ne boš mešala štren tam po vrtcu. Mi "nezdravi" starši bomo pa še naprej več kot zadovoljni, če bo naš otrok dobil iskrenost in toplino, pa da se bo mel čimbolj fino. Pa prosim, prevedi si moj post nekako takole.... usekana si in vesela bodi, da je tvoj otrok zdrav in da ne potrebuje posebne nege.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 4.6.2012 14:09:33 >

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: handling (rokovanje z dojenčkom) v vrtcu
5.6.2012 11:44:22   
sagos
Meni se pa ne zdi čisto nič usekana! Madona smo Slovenci še pod vplivom socialistične zgodovine, bognedaj, da bi kdo želel kaj drugačenega, vsi moramo biti enaki, nič izstopat! user posted image
Lej, če te hendling tako skrbi, se seveda pogovori z vzgojiteljico, bolje to, kot da se kasneje žreš, da nečesa nisi naredila za svojega otroka, ker nisi hotela izpasti "ta zatežena" mama. No, samo drugače se tega loti, kot tukaj na forumu. Predstavi, zakaj si to tako želiš, zakaj naj bi to bilo dobro za otroke itd. pa pazi na način, da ne bo izpadlo kot da želiš pametovati. Mogoče je tukaj to tako zvenelo in zato takšne reakcije. Mogoče naletiš na vzgojiteljico, ki ti bo prikimala in rekla seveda, hkrati si bo pa mislila "vraga, za koga se pa ta ima", lahko pa da naletiš na vzgojiteljico, ki se ji bo to zdelo zanimivo in bo to mogoče izvajala še na drugih otrocih, mogoče bo povedala še kakšni sodelavki in bo šlo znanje naprej in čez 5 let bo to po vrtcih že stalna praksa. No zdaj že pretiravam, user posted image user posted image user posted image ampak življenje je učenje.
Me pa strašansko zanima, kako ta hendling zgleda, ker imam tudi jaz 13 mesecev starega fantiča in si ne predstavlja, da bi ga dvigovala na prav poseben način, glede na to da se zvija ko glistica, če ga pa dvignem takrat, ko mu sploh ne paše, pa se itak tako usloči, da ga komaj držim, user posted image mali  user posted image sva pa 10 mesecev hodila na telovadbo k Andreji Semolič in me take stvari zanimajo in vem, kako pomembne so.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?