|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   histeroskopija v lj
5.12.2009 10:31:39   
n74
Pozdravljene!

Po treh ss in po dveh letih od laparaskopije mi je G predlagal, da naj grem še preventivno na histeroskopijo, čeprav misli, da ne bodo kaj novega našli.
Na forumu berem različne variante, ene ste ostale v bolnišnici tri dni, druge pravite, da se to naredi brez narkoze in si v enem dnevu gotov. Na listu imam obkroženo HCS-histeroskopija, spodaj je navedena še HCS-op (histeroskopska operacija).

Zanima me uglavnem to koiko časa ostaneš v bolnici, ali je poseg pod narkozo in kaj so vam novega pri tem posegu odkrili.

Lp, N.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: histeroskopija v lj
5.12.2009 10:40:22   
gigi1
N74 meni so jo v LJ opravili septembra 2007. Istočasno laparo in histeroskopijo. En dan prej sem šla zjutraj tešča notri. S seboj sem prinesla prvi jutranji urin. Potem so opravili gin. pregled, vzeli kri, pregledali srce...kaj drugega se ne spomnim. Potem sem dobila odvajalo in morala ogromno spiti. Naslednji dan zjutraj je bila operacija (pod narkozo). Potem sem ostala v bolnici še naslednjo noč na opazovanju. Torej 2 noči v bolnici. Če je vse OK, čakaš na vizito in odpustnico in greš domov.

Že prej so odkrili pregrado in je bil namen operacije, da jo odstranijo. Na operaciji so pa odkrili še endometriozo, ki so jo tudi odstranili.

_____________________________

Nikoli ne dobiš želje, ne da bi dobil tudi moč, da jo uresničiš.
Vendar moraš vseeno kaj narediti za to.

(odgovor članu n74)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: histeroskopija v lj
5.12.2009 10:56:12   
n74
O, Gigiuser posted image

Jaz sem čisto zmedena. Imela bom samo histeroskopijo. Eno informacijo sem dobila od sestre v leonišču, da bom pod narkozo, to sem že itak vedela. Potem pa ko sem se naročala po telefonu, je rekla sestra, da se to opravi vse v enem dnevu. Pa sem vprašala, če ni to isto kot pri laparaskopiji, ko moraš en dan se prej pucati in je naslednji dan poseg, pa je rekla, da ne.
Najboljš, da se naredim neumno in v ponedeljek še enkrat pokličem in vprašam. Uglavnem me zanima zato, da vem koliko prtljage vzeti s seboj v bolnicouser posted image

(odgovor članu gigi1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: histeroskopija v lj
5.12.2009 11:17:03   
gigi1
Najbolje res, da še enkrat vprašaš. Takrat, ko sem bila jaz na operaciji je bil kar velik problem z anestezisti. Baje jih primanjkuje. Ta, ki je mene uspaval je moral potem nekam naprej šibat in so nekaterim za mano kar z lokalno opravili. Samo so morale podpisati, da se strinjajo. Glede na to kaj se sedaj v zdravstvu dogaja je vse možno. Jaz mislim, da sestre v Leonišču niso pravi naslov za te informacije. Najbolje, da kar v staro porodnišnico pokličeš in jim prebereš kaj piše na listu.
Za vsak slučaj pa le vzemi s seboj pižamo, šlafrok, copatke in kozmetiko. Aja...pa še podepilirat se moraš. Bolje, da se sama že doma. Ker eno luknjico naredijo kar nizko spodaj. Jaz sem se že prej, pa sem si pustila mal frizurce in je sestra rekla, da ni OK. Še dobro, da sem imela britvico s sabo...sem pol na hitro sama opravila.

_____________________________

Nikoli ne dobiš želje, ne da bi dobil tudi moč, da jo uresničiš.
Vendar moraš vseeno kaj narediti za to.

(odgovor članu n74)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: histeroskopija v lj
5.12.2009 22:38:52   
Todala
Če gre samo za histeroskopijo, to se opravi v enem dnevu. Če pa nekaj najdejo, mogoče se odločijo za operacijo in moraš ostati dlje.

(odgovor članu gigi1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: histeroskopija v lj
7.12.2009 14:02:41   
n74
Todala, hvala za odgovor.

Pa še nekaj me zanima. Včeraj zvečer sem naekrat zbolela, boleče grlo, smrkanje, mrazi po telesu. Nimam pa vročine. Ali je to ovira za poseg? Mislim za narkozo oz.lokalno anastezijo?
Kar nisem vprašala po telefonu sestro, ker nočem, da me kar tako odslovi in napiše drug datum.

Lp, N.

(odgovor članu Todala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: histeroskopija v lj
7.12.2009 18:14:54   
Urshy78
za operacijo je treba biti zdrav. ko sem jaz imela histeroskopijo pred enim letom, so eno punco zavrnili, ker je bila prehlajena.

_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu n74)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: histeroskopija v lj
8.12.2009 8:43:04   
cacaca
pozdravljene

a ti gin ki ti je predlagal histeroskopijo ni povedal kako bo potek operacije in koliko dni ostanes....

jaz sem bila prejšnji teden v lj na gin pa je različno od gin kako opravlja, eni punci so laparaskopijo nardili odstranili pregrado pa je šla isti večer domov brez čiščenja brez vsega, samo na tešče je bila pa čakala do 12 ure, ob 18.00 je šla že domov....

moraš biti pa popolnoma zdrav, meni so komplicirali, ker sem imela na ustnici herpes pa sem tisti dan delala še ponovne preiskave pa 3 gin, pa anestazist me je pregledal pa so me komaj obdržali notri (je že bila enkrat že prestavljena operacija)

drugače pa ni nič takega, vso srečo pa brez panike :) :)

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: histeroskopija v lj
8.12.2009 10:06:26   
pikicamala
pozdravljene!
jaz imam drugi teden histeroskopsko operacijo v lj. meni so rekli takole: 1. dan pridem na preglede - tešča, nato lahko grem domov, 2. dan operacija, nato pa prespiš tam. kaj se je res treba podepilirati? meni niso nič rekli.sem mislila, da se je potrebno samo za laparo depilirati.
pa še to - kaj naj nesem zraven?

(odgovor članu cacaca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: histeroskopija v lj
8.12.2009 10:32:14   
Urshy78
IZVIRNO SPOROČILO: pikicamala

pozdravljene!
jaz imam drugi teden histeroskopsko operacijo v lj. meni so rekli takole: 1. dan pridem na preglede - tešča, nato lahko grem domov, 2. dan operacija, nato pa prespiš tam. kaj se je res treba podepilirati? meni niso nič rekli.sem mislila, da se je potrebno samo za laparo depilirati.
pa še to - kaj naj nesem zraven?



ja, fajn je, da se čisto pobriješ, v nasprotnem primeru te bo tam morala obriti sestra.
s sabo vzemi: pribor za osebno higieno, če želiš, lahko imaš s sabo svoj kopalni plašč in copate, drugače jih dobiš tam.

_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu pikicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: histeroskopija v lj
8.12.2009 13:51:40   
n74
Ojla!

Sploh nisem šla, ker sem že včeraj zvečer dobila vročino. Tako, da sem samo zjutraj klicala na oddelek, da sem obvestila, da me ne bo.

cacaca - dr.sploh nisem spraševala o posegu, ker sem bila prepričana, da poteka isto kot pri laparaskopiji, s tem imam pa že izkušnje. Pa še v šoku sem bila, ker mi je delal uz in je ugotovil, da bom imela spet ss. Mi je pa sestra na naročanju rekla, da se to opravi vse v enem dnevu. Potem pa brskaš po internetu in je toliko informacij, da si čisto zmeden. Pa še to me je zmotilo, da mi G ni predpisal KT. Tudi to menda jemlješ pred operacijo.

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: histeroskopija v lj
8.12.2009 14:15:14   
Urshy78
n74, jaz nisem jedla nobenih KT pred histeroskopijo. res pa je, da sem imela operacijo kakšen teden po M, ko je sluznica še tanka. če ti ni nihče povedal, da moraš jesti KT, potem verjetno ni potrebe

_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu n74)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: histeroskopija v lj
9.12.2009 16:59:26   
nati29
Pikicamala, pri kom pa imaš drugi teden operacijo pregrade? Jaz imam tudi drugi teden, pri dr. Tomaževiču. A so ti kaj rekli, ob kateri uri zjutraj moraš priti? Ali moraš priti tešča? Hvala za odgovor.


(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: histeroskopija v lj
10.12.2009 9:58:12   
pikicamala
nati29 - pri dr. tomaževiču imam.v četrtek moram prit tešča (niti vode se ne sme pit) ob 7.30. samo moram že v sredo it na preiskave - kri, voda,...
kako imaš pa ti? lp

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: histeroskopija v lj
10.12.2009 20:55:56   
lara33
No mene pa to čaka v jan al pa februarju. Prav tako pri dr. tomaževiču. Punce dajta mi kej povedat kako in kaj ker sta pred mano. Vsaka inf bi mi bila zelo dobrodošla.

(odgovor članu pikicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: histeroskopija v lj
11.12.2009 9:51:26   
pikicamala
IZVIRNO SPOROČILO: lara33

No mene pa to čaka v jan al pa februarju. Prav tako pri dr. tomaževiču. Punce dajta mi kej povedat kako in kaj ker sta pred mano. Vsaka inf bi mi bila zelo dobrodošla.


drug teden grem, pa bom poročala kako je bilo user posted image lp

(odgovor članu lara33)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: histeroskopija v lj
11.12.2009 11:01:12   
nati29
Pikicamala, jaz sem naročena 14. 12., tako da bom imela operacijo verjetno 15. 12., čeprav bi imela najraje že takoj v ponedeljek. Koliko časa pa misliš, da boš na bolniški?

Lp, Nada

(odgovor članu pikicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: histeroskopija v lj
11.12.2009 11:06:02   
baguSka
Zanima me uglavnem to koiko časa ostaneš v bolnici, ali je poseg pod narkozo in kaj so vam novega pri tem posegu odkrili.


Jaz sem bla 2x na tej operaciji oz posegu. In obakrat sem bla notr 3 dni. Prvi dan te sprejmejo in postijo in klistirajo. Drugi dan imas poseg, tretji dan dopoldne (ce ej vse ok) te pa odpustijo. Men niso nic novga odkril, ker so ze vedl kje mam tezavo in so me samo pofixiral.


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu n74)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: histeroskopija v lj
11.12.2009 11:06:49   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: nati29

Pikicamala, jaz sem naročena 14. 12., tako da bom imela operacijo verjetno 15. 12., čeprav bi imela najraje že takoj v ponedeljek. Koliko časa pa misliš, da boš na bolniški?

Lp, Nada



Jaz sem mogla bit doma po posegu se en teden. Je pa seveda odvisno tud od pocutja. Vsekakor je priporocljivo mirovanje.


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: histeroskopija v lj
11.12.2009 11:08:55   
baguSka
Tudi to menda jemlješ pred operacijo.


Ja. Tole tud jaz ne vem zakaj. Ker pri prvi mi ni blo potrebno, pri drugi pa ja. Pa tud nism vprasala zakaj.


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu n74)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: histeroskopija v lj
11.12.2009 11:12:37   
baguSka
eni punci so laparaskopijo nardili odstranili pregrado pa je šla isti večer domov brez čiščenja brez vsega, samo na tešče je bila pa čakala do 12 ure, ob 18.00 je šla že domov....


seveda je tud to mozno, ampak NE brez predhodnih pregledov prejsnji dan!!! mogoce so ji pac dovolili da cez noc odide domov, vendar pod pogojem da se se isti dan doma sklistira in naslednji dan pred operacijo pride na tesce! in ce po posegu ni tezav, gre lahko seveda se isti dan domov..

obicajni postopek pa je tak, da pac prides en dan prej, tam prespis, imas poseg in ostanes se eno noc na opazovanju..

seveda te pa ne morejo pridrzat tam, ce tega ne zelis user posted image imas pa pravico..


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu cacaca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: histeroskopija v lj
11.12.2009 12:50:56   
Urshy78
pri histeroskopiji klistiranje ni potrebno, ker je to manjša operacija.

_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: histeroskopija v lj
13.12.2009 9:29:35   
lara33
Pikicamala in nati 29 vso srečo ta teden. Pa naj čimhitreje in čimmanj stresno mine.

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: histeroskopija v lj
13.12.2009 9:37:21   
nati29
Lara, hvala za lepe želje, me je kar malo strah, pa še te KT mi grejo prov na živce, se tako slabo počutim zarad njih. Evo, jutri grem, potem pa v sredo pridem, pa poročam, kako je bilo. Hvala vsem za informacije, lepo se imejte.

(odgovor članu lara33)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: histeroskopija v lj
14.12.2009 8:44:37   
pikicamala
hvala lara33! tudi jaz javim, ko pridem nazajuser posted image

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?