|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hm...
26.10.2004 11:25:16   
Anonimen
ja mene zanima to:
Zivim pri fantu, s katerim bova dobila otroka konec maja 05:duda:. Odlocila sva se, da se bom prijavila kot mati samohranilka in me zanima kaj mi vse pripada (otroski, starsevski, socialna? :zmeden:). Sem brezposelna in se brez delovne dobe:(. In zanima me se nekaj...kako bo s tem, ko pride p. sestra na dom in bom zivela pri fantu, kjer nisem prijavljena?:zmeden2:ali bo to slo izvest? ali je katera imela podobne izkusnje? Prosim za cim vec informacij. Hvala:muca:
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   hm...
26.10.2004 11:32:38   
Teni_
To smo že enkrat predelali, ko si ti pisala.;)

Ok, pa še enkrat. V tem primeru ti pripada starševsko nadomestilo, socialna in otroški dodatek. Patronažna sestra pa nima nič s tem, ker se nje sploh ne tiče, če živita skupaj ali ne. Ona mislim, da niti ne ve, kje si ti prijavljena, važno ji je samo, kam te mora prit obiskat. To javijo iz porodnišnice, kjer te vprašajo na katerem naslovu boš dosegljiva po odpustu iz porodnišnice.

Lp,
Mojca:rozica:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   hm...
26.10.2004 11:37:53   
Anonimen
vem, ampak vse me zanima, pa vse hocem slisat 100x, :)- . aham hvala no:rozica: za tebe

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   hm...
26.10.2004 11:53:22   
Teni_
Ja, saj ni problem. Če te še kaj zanima, samo vprašaj!
Hvala za :rozica:.

LP,
Mojca:rozica:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   hm...
26.10.2004 12:38:29   
kimi
Sema jz v isti situaciji. Upam pa da se zavedaš tega. Očeta če ne boš prijavila v otrokov otroški dodatek ga bodo terjali za preživnino če ga pa boš pa ne boš več smatrana za mati samohranilko. Drugače sem pa jaz v skoraj isti situaciji kot ti in patronažno to ni zanimalo. Samo ko boš mogla za v vrtec odati prošnjo bo pisal naslov tam kjer je patronažna hodila na dom vsaj pri meni je bilo tako

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   hm...
26.10.2004 12:54:33   
SISI25
Pripada ti starševski dodatek, otroški dodatek, socialna pomoč in seveda kot vsakemu paket ob rojstvu.
Če boš vpisala očeta v rojstni list in boš živela na svojem naslovu ne boš mati samohranilka ampak boš smatrana kot enostarševska družina. Pri tem mora oče podpisati očetovstvo in se morata dogovoriti za preživnino, ki ti jo bo plačeval. Ta dogovor moraš nato oddati na sodišče kjer to preživnino potrdijo. Ko imaš to urejeno si šele upravičena do otroškega dodatka ampak pazi da boš to imela urejeno v 90 dneh od rojstva. V tem primeru ti bodo otroške nakazali za nazaj. ČE pa boš imela to urejeno kasneje pa od tisteg adatuma naprej ko boš oddala vlogo.
MAti samohranilka si le v primeru ko oče ni vpisan in ti v tem primeru tudi ne plauje preživnine, ker ga ni. (je umrl, je neznan....) Pravice pa mislim da so podobne samo razlika je v določevanju preživnine.

Glede sestre, ki prihaja na dom pa ni nobenega problema ker njo ne zanima kako sta vidva prijavljena in kaj ti prejemaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   hm...
26.10.2004 14:02:36   
FAILA
Pripada ti starševski dodatek, otroški dodatek, socialna pomoč in seveda kot vsakemu paket ob rojstvu.


Vse to? Moj moz je trenutno brez sluzbe ker pac se nima slo. drzavljanstva. Obljubili so mi starsevski dodatek (baje okrog 39.000) in pa otroski dodatek. Glede na to da prejemam soc. podopro, me zanima ce se ta po porodu nadaljuje? In kako mi bodo obracunali otroski dodatek glede na to da sva oba brez sluzbe?

f.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   hm...
26.10.2004 19:33:45   
Anonimen
aham super, hvala vsem:darilo: . Ja sem za prezivnino pa se lahko zmenima koliko...prijateljica je imela tudi tak "problem" in sta se zmenla da ji da na mesec 5.000 sit. mislim, da mi je razlagala to:zmeden2:
HVALA:bravo:

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   hm...
26.10.2004 20:34:32   
SISI25
Če oče otroka ni zaposlen se ponavadi dogovorijo za preživnino okoli 10.000,00 SIt.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   hm...
27.10.2004 14:19:18   
SISI25
mogoče sem narobe napisala. Ampak sem jaz tudi ves čas govorila da bom mati samohranilka. ker niti točno ne vem kako se to obravnava. Potem sem pa na CSd-ju govorila da bom mati samohranilka in mi je ona rekla da ne bom mati samohranilka ampak enostarševska družina. Da če ima otrok še koga, ki ga je dolžan preživljati ne spadaš med samohranilke. Itak so pa na tem našem CSD malo čudni, kar sem že enkat pisala tako, da zdaj res ne vem.
Lahko da sem narobe napisala. Ampak meni je bilo res tako rečeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   hm...
27.10.2004 17:26:15   
nikitta
no, mi bomo zdaj tudi uradno družina, a na začetku, pred dvemi leti, ko sva pač s partnerjem podpisovala preživnino, mi je prvič nekaj povsem odkrito povedal socialni svetovalec. Namreč, ko me je vprašal koliko, sporazumno, oče plačuje preživnino, sem jaz rekla 10.000 sit. (simbolično). Socialni d. je rekel v pričo mojega partnerja sledeče: "Lahko vam napišem 10.000sit, vendar ne bom. Razlog je preprost: tukaj je treba mislit na otroka in v primeru, da ostanete sama...nikdar se ne ve, saj to ni redkost. Koliko imate plače, gospod? Preživnina za otoka bo 52.000sit!!!"

Dejansko je imel prav. Kar je za otroka dobro. Midva načrtuje skupno prihodnost v upanju, da je za otroka najbolje, da ima ob sebi oba starša. Preživnine, sodišča si ne želim, a včasih je tudi življenje tako.

Zakon ni ravno ugoden za mlade družine, bodisi živijo skupaj ali ločeno.
Imejte se radi in vse pride na svoje!
LP.
Nikitta


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   hm...
27.10.2004 17:53:55   
FAILA
Ali se prejemanje socialne podpore po porodu nadaljuje?

Mogoce katera ve?

f.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   hm...
27.10.2004 19:16:15   
Anja
Ne se ne nadaljuje, če prejmeš otroške dod., starševski dodatek (39. 000)in preživnino. S tem običajno presežeš cenzus oz. vsoto do katere sta upravičena.

Soc. pomoč po porodu: Da
Če nimaš preživnine, imaš pa otroške dod. in starševskega.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   hm...
27.10.2004 19:27:03   
FAILA
Ce sem te prav razumela, mi potem glede na to da ne bom prejemala prezivnine, pripada tako soc. kot otroski dodatek kot tudi starsevski dodatek. Je tako?

V kaksnem primeru mora oseba placati prezivnino?

In se to, glede na to da sva trenutno oba brez sluzbe, kaksen otroski dodatek lahko pricakujem?

f.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   hm...
27.10.2004 19:28:55   
FAILA
Ce sem te prav razumela, potem mi glede na to da nimam nobene prezivnine, pripada tako socialna, kot otroski in starsevski dodatek?

Kaksen otroski dodatek lahko pricakujem, ce sva trenutno oba brez sluzbe?

In v kaksnih primerih mora oce placevati prezivnino?

f.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   hm...
28.10.2004 14:33:43   
FAILA
V kaksnih primerih pa mora oce placevati prezivnino?

f,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   hm...
28.10.2004 19:35:04   
Anja
Preživnina se plačuje: ko ne živita na istem naslovu, ko oče otroka prizna, ko ne živita v zakonski ali izvenzakonski skupnosti ;)

Tebi se to iz finančnega vidika ne splača. Imaš izvenzakonsko skupnost, oba brezposelna, brez prihodkov, dobiš (predvidevam) najvišje otr. dodatke (ko se otrok rodi), za vse skupaj pa :
45.524 sit - za prvo odraslo osebo
+
31.868 sit - za drugo odarslo osebo
+
13,657 sit - za otroka
__________
To si seštej pa dobiš višino socialne pomoči za vašo družinico. Odštej bivanje, če živite pri starših, odštej še delo preko študentskega servisa, otroške dodatke in to je približno to. Če poa sem kje falila pa me popravite ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   hm...
29.10.2004 13:59:12   
FAILA
Ne zivim v izvenzakonski skupnosti. Sem porocena, vendar moj moz kot nedrzavljan Slo skoraj nima nobenih pravic. Je sestevek potem kaj drugacen?

Na CSD so mi omenili nekih 39.000 starsevskega dodatka? Se pravi ta dodatek + socialna + otroski dodatek? Vedno sem se rada ukvarjala s slovensko birokracijo, a tokrat sem cisto zablokirala...

f.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   hm...
4.11.2004 18:37:14   
Anja
uuu, tako, daleč pa mi poznavanje tega ne seže (tole državljan nedržavlja) najboljš da na kak CSD pokličeš pa vprašaj (tako anonimno ;) )

...sam se mi pa zdi, če si poročena da potem sigurno ne bo preživnine ;)

... a socialno pomoč pa mož dobi 8oz. je upravičen do nje)?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   hm...
4.11.2004 21:21:39   
Blink1
Ola

Starševski dodatek se ti potem odšteje od socialne, otroški pa ne. Skupaj z otrokom (če si brez službe in dohodkov) si upravičena do cca. 72.000 SIt socialne. Od tega odštejejo 39.000 starševskega in še 15.000 preživnine (v mojem primeru). Tako socialne dobim le 18.000. Dobim pa še 23.000 otroškega ker sem enostarševska družina = samohranilka.

Lp
Nina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?