|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hrček ali morski prašiček
26.5.2012 7:01:30   
TDTP
Za uspešen konec šolskega leta bi sinu kupila hrčka ali morskega prašička, ker si zelo želi ene male živalce. Zanima me kaj je bolj primerno za 8 letnika hrček ali morski prašiček? Videla sem morskega prašička z dolgo dlako in so full cart, ampak ne vem koliko je to praktičnNaj povem še to, da bi ga moj sinek veliko cartal, mu deval raznih pribolškov itd, jaz pa pojma nimam o hranjenju tovrstnih živalc, a oboje jedo tudi jabolka, solatko itd! Hvala za pomoč in lep vikend!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hrček ali morski prašiček
26.5.2012 10:04:57   
JozicaH
Pozdravljena,

priporočam ti Mongolske/Puščavske skakače. Manj smrdijo oz. sploh ne, zelo so družabni, budni tudi čez dan. In zelooo sladki. Jaz jih imam že dve leti... in sta samo veselje. Pametno je kupiti dva, enakega spola (da ni pol preveč mladičev), jaz imam brata. Baje da so tako bolj aktivni, se igrajo skupaj. In ju je res užitek gledati. Kar se hrane tiče, sem jima nehala kupovati trgovinsko hrano, ker imata veliko raje "moje" muslije, raznorazna semena (sezamovo, sončnično, bučno), zelo rada imata sojine kosmiče, kalčke, ter seveda jima vsak dan dam sezonsko sadje, zelenjavo... solato, regrad, brez jabolka ne gre, jagode...skratka vse, kar sama jem. najraje pa imata avokado :) Naučiti se jih da marsikaj. Jaz se nisem ful ukvarjala z njima, pa mi splezata po roki gor na ramena in se crkljamo, dostikrat samo počivata v moji dlani, ko jo dam notri. Kakorkoli, priporočam zelo. Hrčki so budni ponoči in nimaš kaj dosti od njih (vem, ker sem jih imela kot otrok), morski prašički baje imajo močan vonj. Če imaš še kako vprašanje, pošlji sporočilo na zs. Povem vse kar vem :)

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hrček ali morski prašiček
26.5.2012 10:14:09   
Anonimen
tule ti 4 mesece starega skakaca podarijo: http://www.podarimo.si/145451-mongolski-skakac


(odgovor članu JozicaH)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hrček ali morski prašiček
26.5.2012 12:51:04   
ajataja
Mi smo imeli hrčka pa sploh ni bil zanimiv ker je čez dan skoz spal,čez noč pa rogovilil tako da smo ga s kletko mogli nosit v kopalnico da smo lahko spaliuser posted image Zdaj imamo že dve leti morskega prašička in je grozno scrtlan rad je zunaj izven kletke in kar med nogami se mota ker želi da ga božaš oziroma vzameš v roke in pol spušča take zvoke kot mucek prede,kar menda pomeni da je zadovoljen.Da bi imel vonj pa sploh ne,itak moreš pri vsaki živalci redno čistit mi ga tudi kopamo tako da res sploh ne smrdi.Imajo pa pri sosedu hišnega zajčka,tam pa zavohaš ko prideš blizu kletke,pri morskem prašičku pa res ne.Mi smo zadovoljni z njim in ga priporočam,res pa je da teh skakačev ki jih omenja predhodnica ne poznamo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hrček ali morski prašiček
26.5.2012 15:45:40   
noranate
karkol, samo ne iz trgovine z živalmo. Naj bo raje iz domače reje, bo bolj scrkljan, navajen na roko,...Naši tamali so kupil hrčka za roj. dan v trgovini z živalmi. Katastrofa!!!! Čez noč se je prelevil iz ljubljenčka v najhujšo nočno moro, upala hranit sem se ga samo jaz, bil je ves divji, prestrašen... Nazadnje, ko sem mu menjavala vodo, me je tako ugriznil, da sem končala v zdravstvenem domu. Srečno in naj vam bodo živali v veselje user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hrček ali morski prašiček
26.5.2012 21:41:11   
romta
Imamo oboje. Hrček je bolj nočna žival, oživi proti večeru, tko da je fino da ni v spalnih prostorih.
Morski prašiček pa je ful aktiven čez dan, veliko se lahko ukvarjaš z njim. Prehrana obeh se razlikuje, morski prašiček mora imeti vedno na voljo seno, večjo kletko...
Več o morski prašičkih si lahko prebereš na http://morskiprasicki.atspace.com/ glede hrčkov pa tudi pobrskaj malo po internetu. Jaz tudi svetujem, da jih dobiš iz domače reje, poglej na podarimo.si tam je ponavadi dosti ponudbe.
Za 8-letnika je primeren tako hrček kot morski prašiček, mogoče hrček zahteva manj časa kot morski prašiček.

_____________________________

Kjer je volja je pot!

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hrček ali morski prašiček
27.5.2012 7:46:05   
TDTP
Najlepša hvala, vse ste mi dale zelo veliko koristnih informacij. Na mongolskega skakača sploh nisem pomislila, tako, da super informacija! Zdaj se bom odločila med njih in morskih prašičkom! Bomo videli. Mora pa res biti nekaj za crtanje, ker tamali mi leti zjutraj v pižami ven po mačko, da jo lahko malo carta, zvečer bi si jo pa v posteljo zraven nesel, aja pa v šolo tudiuser posted image ! Hvala še enkrat vsem! Lep preostanek vikenda vam želim! lp

(odgovor članu romta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hrček ali morski prašiček
28.5.2012 14:13:36   
sakuL
zdravo.

jaz imam morskega prašička. Star bo 3 leta., vendar zadnje čase (zaradi velik odela) nimam dosti časa zanj in sem se že odločala o tem,da bi ga nekomu dala (podarila), pa se mi je nekako teško odtragti od njega, po drugi strani bi mu pa nadvse rada privoščila, da bo pocartan tako kot se za gre, in da bo med ljudmi ki imajo zanj čas.

Men je bolj morski prašiček, ker ga lahko primeš, pelješ ven, se z njim igraš,cartaš (vsaj moj je tak). Oglaša se, rad je, je pa bolj kratkodlaki vrtinčast. In če bi radi, vam ga podarim...sicer teškega srca, samo vem da si moja živalca zaluži več... user posted image

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?