|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ideje za popoldansko malico
26.7.2008 21:43:14   
rumenasoncnica
Pri prehrani napga 9-mesečnika bi rada končno tudi popoldansko dojenje nadomestila z GH. Fantek ima (sicer nedokazano) alergijo na KM, izogibamo se tudi jajcem in pšenici.
Glede na to, da naj bi bila popoldanka malica menda mlečna (jogurt, skuta,...), sem v dilemi, kaj mu ponuditi?

Hvala za idejeuser posted image  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ideje za popoldansko malico
26.7.2008 22:03:37   
mehurčica
Jaz ji dam kar sadje. Drugače ji pa še(ponavadi kot večerjo ali zajtrk) delam rižolino, polento, bananin frape(včasih dodam še kako drugo sadje - borovnice, marelice,...), sunny bisk... Vse z riževim mlekom. V frape še lahko daš malo cimeta, v sunny bisk pa kako sadje, če mu ne paše samo z riževim mlekom.


No, jaz ji dajem še kruh, riževe oblate in kak keks.


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ideje za popoldansko malico
27.7.2008 0:42:41   
Lunc_a
sojin desert

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ideje za popoldansko malico
27.7.2008 8:09:26   
trdozimc
Naš mali je imel (oz. ima) enako - nedokazano alergijo na KM.
Jaz sem mu tudi dajala v tej starosti sadno malico - z dodatki, kot ti je napisala Mehurčica.

Dobi se tudi rižev puding (je bil občasno, za posladek ali kot dodatek k čemu drugemu). Za redčenje pa sem uporabljala pregomin ali pa riževo mleko s kalcijem.

Sojinim izdelkom sem se, če je bilo le mogoče izogibala, ker je velika verjetnost pri alergikih na KM, da razvijejo alergijo tudi nanjo.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ideje za popoldansko malico
27.7.2008 14:10:14   
Lunc_a
trdozimc s tem se pa ne strinjam,da bi razvili alergijo še na sojo ;)

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ideje za popoldansko malico
27.7.2008 15:15:29   
izabella1
Jaz se pa strinjam s trdozimc! Soja je namreč sodi med bolj alergena živila. In če ste vzeli zares dieto, potem se najbrž izogibate vsem potencialnim alergenom (pšenica, soja, jagodičevje, koščičasto sadje, jajca, ...) V kolikor pa vsa ta živila prenašate pa je ok in jaz trobljam kar tako ;)

Jaz sem ji pripravljala za malico vanilijeve pudinge (kolinska royal) na kompotu, na riževem, ovsenem mleku,... Kompote, smothieje(različno sadje, mleko, kakav, piškotke,...) , razne mikse sadja,... Da naj bi bila popoldanska malica mlečna nisem še nikoli slišala... Še sedaj, ko že je mlečne izdelke, ima malice vedno sadne.



_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ideje za popoldansko malico
27.7.2008 15:16:41   
Lunc_a
A se ti ne zdi,da bi potem tudi zdr. odsvetovali sojo....
mi imamo dieto in smo na soji

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ideje za popoldansko malico
27.7.2008 21:55:24   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

A se ti ne zdi,da bi potem tudi zdr. odsvetovali sojo....
mi imamo dieto in smo na soji



Ne se mi ne zdi, da bi vsi P odsvetovali sojo, ker še marsikaj drugega ne, pa bi bilo včasih nujno.

Po statistikah je alergičnih oz. razvije alergijo na sojo dobrih 60% dojenčkov, ki so alergični na KM.
Poleg tega, so toliko kot so bile težnje včasih k povečanju vnosa soje v prehrano, zdaj težnje obrnjene, ker je večina soje gensko spremenjene tako ali drugače, vsebuje pa tudi precej hormonov in drugih sestavin, ki niso nujno koristne.

Vsak se sam odloči. Jaz sem videla po parih poskusih s sojinim pudingom, da se to ne bo dobro končalo in smo prenehali z uživanjem soje.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ideje za popoldansko malico
28.7.2008 8:07:12   
rumenasoncnica
Hvala za ideje. Za sojo sem jaz tudi slišala, ja, tako da se ji bomo kar se da izogibali.

Kako pa je s kruhom? Kakšnega dajete, če se izogibate tudi pšenici? Je domač pirin primeren ali ne?

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ideje za popoldansko malico
28.7.2008 10:06:11   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: rumenasoncnica

Kako pa je s kruhom? Kakšnega dajete, če se izogibate tudi pšenici? Je domač pirin primeren ali ne?


Super je! user posted image  Vsebuje pa gluten (se mi zdi, da je to neka starejša oblika pšeniceuser posted image ).

Jaz sem se pšenici izogibala do enega leta - ampak to je bila moja odločitev.

Imajo pa polno takih koruznih in riževih ploščic (Hrsky ali nekaj takega), pa riževe vaflje, ..... Kruh je prišel pa najprej na vrsto domači, potem pa čisto navadne bele žemljice od Grosupeljških pekarn (ker ne vsebujejo mleka) - ne da Izabella user posted image user posted image

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ideje za popoldansko malico
28.7.2008 21:23:07   
rumenasoncnica
Ja, pira ja menda predhodnica pšenice.
Trdozimc, torej ti tvojemu user posted image sploh nisi dala kruha do 1. leta?
Kaj vse pa je jedel pred 1. letom? Mi doslej sadje (jabolka, banane, hruše, po meloni je dobil drisko, trenutno poskušamo slive), zelenjavo, brezglutenske žitarice, teletino, piščanca. In to je to....se mi zdi, da mu kar naprej kuham eno in isto......zato pa iščem ideje, kaj še ponuditi.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ideje za popoldansko malico
28.7.2008 21:30:50   
Lunc_a
Peci doma kruh,mi imamo kruhomat in je fajn

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ideje za popoldansko malico
28.7.2008 21:39:38   
trdozimc
Ne, jaz mu nisem dala kruha pred enim letom.

Je jedel pa skoraj vso zelenjavo (razen zelene, paradižnika, paprike - mogoče še kaj) - bučke je pa oboževal in posledično veliko jedel, pa blitvo tudi; vso meso razen svinjine in rib (ovčetino, kozletino, kunčje, puranje, kokošje, konjsko, goveje), koruzne in ajdove žgance, veeeeeliiiiko banan user posted image , jabolk, hrušk, sliv, grozdja (po tem je dobil drisko in smo ga za nekaj časa ukinili), češnje, breskve, marelice, melono, lubenico, ....... skoraj vse no razen kivija in jagod.

Večinoma sem mu delala kašice (za dopoldansko in popoldansko malico): zmiksala sadje in riževe ali še ene druge kosmiče (od allnature se mi zdi v DMu - brez glutena) + riževo mleko ali voda ali pregomin. Jutranji in večerni obrok je vedno dobil pregomin (večernega dobi še zdaj s čokolinom). Za kosilo je dobil večinoma to, kar sva midva jedla - seveda sem kuhala sama in jedilnike pač priredila. Saj ko se malo zverziraš najdeš veliko takih stvari, na katere smo že malo pozabili (ala ajdova kaša, ....). Malo pobrskaj tu na tem forumu po jedilnikih. Mislim, da je Izabella odprla dve temi, na katerih najdeš ravno to.

LP! user posted image

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ideje za popoldansko malico
28.7.2008 21:41:28   
Lunc_a
 a ni tako da lahko piscancje meso samo od enega proizvajalca,ker v drugih je lahko prisotno tudi sledi jajca

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?