|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ime Sofija
9.3.2010 12:23:38   
tetkazima
Ali po vašem obstaja velika verjetnost, da bi drugi otroka po imenu Sofija klicali Zofka? Ali ima katera tudi kakšne konkretne izkušnje glede tega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ime Sofija
9.3.2010 12:46:37   
ajataja
ja je možnost.V naši ulici je ena Ana pa jo vsi otroci kličejo Ančka user posted image

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ime Sofija
9.3.2010 12:59:48   
anabanana
Jaz poznam eno dojenčico Sofijo, ki jo vsi tudi kličejo Sofija. Pač vztrajaš na tem.

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ime Sofija
9.3.2010 13:10:11   
slovenka
Jaz tudi poznam eno punčko Sofijo - mojo hčerko - pa jo kličejo Sofija ali Sofi. Kdo pa jo tudi pokliče Zofka (svak), ampak meni tudi ni nič takega...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ime Sofija
9.3.2010 13:11:36   
tetkazima
Zanima me predvsem od tistega časa naprej, ko gre otrok v šolo. Dokler je majhen, lahko starši vztrajajo, da jo vsi kličejo Sofija, kako pa potem v šoli? Ali je velika verjetnost, da bi jo klicali Zofka namesto Sofija? To me zanima, ker drugače mi je too ime všeč, ni pa mi všeč oblika Zofka, tako kot mi tudi pri imenu Julija, ki je sicer kar lepo, ni všeč oblika Julka.

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ime Sofija
9.3.2010 13:21:04   
kristinaj
ne bi vedela.. zakaj pa zofka, če je sofija??


_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ime Sofija
9.3.2010 13:24:13   
slovenka
Jaz sem tudi sigurna, da je v šoli ne bodo klicali Zofka. Imamo sosedo staro 10 let, pa niti ne pomisli, da je Sofija enako kot Zofka...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ime Sofija
9.3.2010 13:36:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

ne bi vedela.. zakaj pa zofka, če je sofija??



Zato ker verjetno ime Sofija izhaja iz imena Zofija...

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ime Sofija
9.3.2010 14:41:15   
thevenus
IZVIRNO SPOROČILO: tedy

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

ne bi vedela.. zakaj pa zofka, če je sofija??



Zato ker verjetno ime Sofija izhaja iz imena Zofija...

Obratno najbrž.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ime Sofija
9.3.2010 14:46:12   
majch
ni šans, da otroci to zamenjajo. Se navadijo na ime, pa kakršnokoli že je - in malčica bo zelo dobro znala povedati, kako ji je ime. Zofka je pa tako staro, da po moje to otroci več ne poznajo. In mislilm, da to nista neki izpeljanki, pač pa je Zofija/Zofka slovenska inačica tuje Sofie (modra po grško al kako že). BTW, je meni tudi zelo lepo ime.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ime Sofija
9.3.2010 14:51:15   
ursi
Tudi meni je ime všeč. Kar pa se tiče drugačnega klicanja, Zofka ali kakorkoli že, boš videla, da ti nimaš toliko domišljije, kot jo imajo otroci, ko se kličejo med seboj po izpeljankah. Vedno pač ne boš mogla nadzorovati, kako bodo drugi klicali tvojo punčko, ne glede na to, kakšno ime bo imela.

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ime Sofija
11.3.2010 16:02:13   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: majch

ni šans, da otroci to zamenjajo. Se navadijo na ime, pa kakršnokoli že je - in malčica bo zelo dobro znala povedati, kako ji je ime. Zofka je pa tako staro, da po moje to otroci več ne poznajo. In mislilm, da to nista neki izpeljanki, pač pa je Zofija/Zofka slovenska inačica tuje Sofie (modra po grško al kako že). BTW, je meni tudi zelo lepo ime.


Gre za isto ime, ja - iz grščine - filozofija je ljubezen do modrosti, sama zofija pa modrost. Vendar je le v slovenščini s prešel v z, sicer imajo ostali jeziki s in mi smo se odločili za s. Meni se nobena varianta ne zdi slaba, pač stvar odločitve...


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ime Sofija
19.3.2010 12:37:34   
Marimax
Mi je všeč ! Pa še lep pomen ima ! user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?