|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ime po moževo
16.5.2012 22:45:59   
jeli3
Pri meni je pa tako, da sva se z možem že pri 1. nosečnosti zmenila, da bom izbrala jaz, za drugega on itd., če bo kdaj slučajno še tretji ali četrti, ampak dvomim. Torej zdaj je na vrsti za izbiro on, vendar mi njegov predlog sploh ni všeč. Za kompromise ni, ker pravi da sva se tako zmenila in on tudi ni imel besebe pri prvem. Pravi, da se da vsakega imena navaditi. Jaz pa ne vem, če je res tako. A se res vsakega imena navadiš, tudi če ti ni všeč?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ime po moževo
16.5.2012 23:00:29   
krtek 1
Eno je,če se ga navadiš in sprejmeš,drugo pa če ti je všeč.Jaz ne bi dala otroku imena,ki mi ne bi bilo lepo,ne glede na vse.Pa iščita tako dolgo,da bo všeč obema.

(odgovor članu jeli3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ime po moževo
16.5.2012 23:43:10   
mateyka
a ga pri prvem nisi nič vprašala, če mu je ime, ki si ga izbrala, všeč?
in zakaj ne?

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ime po moževo
16.5.2012 23:52:35   
jeli3
Sem ga vprašala, pa se je takoj strinjal. Zdaj pa isto pričakuje od mene.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ime po moževo
17.5.2012 6:48:29   
ajataja
Dogovor gor ali dol če mi ime ni všeč se ne bi strinjala in pika,en kompromis pa tudi more bit pa čeprav sta se odgovorila.Ogromno takih tem preberem,kako je enemu nekaj všeč drugemu sploh ne,pa popustit noben nočeuser posted image in enostavno jaz tega ne razumem kako sploh taki funkcionirate v zvezah če vedno vleče vsak na svojo stran,kompromisi so ja nujno potrebni pa naj bo to izbira imena ali čisto nekaj drugegauser posted image

(odgovor članu jeli3)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ime po moževo
17.5.2012 7:21:41   
aprilčica07
Tudi midva sva imela podoben dogovor, seveda z pogojem, da je drugemu ime vsaj "za silo" všečno. user posted image  Za fantka sem izbrala jst, vsi predlogi so mu bli všeč, tako, da sem imela res proste roke.  No, za pupiko je pa izbiral on in me od začetka nosečnosti pripravljal, da bo Julija, meni pa to ni in ni potegnilo  zaradi določenih razlogov. Ampak ko se je mala rodila,, in so naju vprašali za ime, me je pogledal in vprašal, če bo Eva.. (to je blo meni všeč), pa sem rekla, ne, naj bo Julija. In mi ni žal niti za sekundo. Enostavno ji kaj drugega ne bi pristajalo.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
17.5.2012 8:22:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu aprilčica07)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ime po moževo
17.5.2012 9:45:44   
sazi
Res nisi v zavidljivi situaciji. Upam, da se zmenita kot dva pratnerja, ki naj bi se podpirala in skupaj dogovarjala o vajini družini.

Res mi ni jasno, kako lahko pride do dveh stvari, ki me tu motiji:
1. da se sploh spuščate v take zacementirane dogovore in ne pomislite na morebitne poslediceuser posted image
2. kako lahko partner vztraja pri izbiri imena, če vidi, da drugame partnerju ime ni všečuser posted image

Pri nas je bila izbira dokaj enostavna. Mož ni preveč zavzet za take stvari, azto sva se zmenila, da sem sama našla nekaj idej in sva jih cca 10-15 zapisala. Listek je bil nato nekje na mizi nekaj mesecev, pa je vsake toliko časa kakšno ime izginilo s seznama - oz. bilo prečrtano - z moje ali njegove strani. Tako se je izbor ožal, dokler nisva prišla do končne izbire.

(odgovor članu jeli3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ime po moževo
17.5.2012 9:55:54   
uškinamama
Zmenjena sva bila, da za deklico izbere on, za dečka jaz - s tem, da mora biti drugemu vsaj malo všeč. Do 35 tedna sva imela Ano (ime bi ji bilo Ana Magdalena), ko pa sva izvedela, da bo vendarle sin pa se je začela akcija... na vse moje predloge je imel komentar Žiga (misli si),  Urh (žaba)  Blaž ( ma ja, blaž glaž) dokler nisem na poti iz ljubljane izgovorila Uš bo...in se je strinjal user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ime po moževo
17.5.2012 9:56:17   
tapeta
Pri izbiri imena se morata oba strinjat, torej mora biti obema všeč. Lepo mu povej, da ti ime prav nič ni všeč in naj poskusi najti kaj drugega.
Jaz sama se v take dogovore ne bi spuščala. Odločitev o imenu je od obeh, zato ga izbirava skupaj. Tudi prvič sva ga izbrala skupaj.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ime po moževo
17.5.2012 12:16:42   
ronja
na vse moje predloge je imel komentar Žiga (misli si), Urh (žaba) Blaž ( ma ja, blaž glaž)

Ma, ne praši! Lubijev predlog za fantka je bil Klen (riba, pa še prav grda)!user posted image user posted image

okler nisem na poti iz ljubljane izgovorila Uš bo

E, vidiš, da Ljubljana pomagauser posted image , pejta še kdaj na to pot, hehe.

PS: daj poglej zs!

< Sporočilo je popravil ronja -- 17.5.2012 12:17:32 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ime po moževo
17.5.2012 12:16:49   
ronja
Ne vem, če se da navadit, verjetno ja, ampak po drugi strani pa sem spozala mamico z najstniškima sinovoma, ki imata res milo rečeno nenavadni imeni, ki se še vedno vsakič, ko pove, kako jima je ime, začne zagovarjat, da je bila ona po rojstvu dvojčkov tako vesela, da je vse ok, da ji je bilo vseeno in je imeni izbral njen mož, ter da ji še zdaj ni jasno, kje je imel glavo, ker sta res čudni:D. SInova sta že polnoletna... Sekira se zato ne, jasno, da ji zdaj ti imeni predstavljata njiju, vendar pa jima še vedno ne bi dala tako ime.

Midva sicer nisva imela takega dogovora: pri nama je vsak imel pravico do veta - če mu ime ni všeč, lahko da veto in ni omejeno, koliko vetov imaš. Sva bila prepričana, da bova našla ime(na), ki bo(jo) obema všeč in res to ni bil ne vem kak problem, čeprav so nevsakdanja imena. Meni je ime Ronja zelo všeč, vendar če mu ne bi bilo, ni šans, da bi dala tako ime. Sva pa oba za kompromise, ker se nama zdi lažje, da ne zmaga prva izbira/ideja kot pa da mora drugi klicat svojega otroka po imenu, ki mu je totalno mimo. Meni sta za fantke všeč ime Filip in David - njemu nista in nisem niti razmišljala dalje o tem (pa itak jih je preveč).

Ne vem pa, kako bi se zmenila zdaj, če on ne pristaja na kompromise...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu jeli3)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ime po moževo
17.5.2012 12:21:38   
uškinamama
PS: daj poglej zs!



user posted image  poglej ga ti

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ime po moževo
17.5.2012 12:54:49   
Anonimen
Jaz sem že na 2. randiju zvedela kako bo ime njegovi hčerki, če jo bo kdaj imel ... no HB mi je bilo to ime všeč in imamo punco s tem imenom user posted image Zdaj pri tadrugem je pa izbiro prepustil meni, a si je pridržal pravico veta (neomejenokrat) ... seveda je meni to logično in nebi hotela vztrajat na enem imenu, če bi vedela, da je njemu user posted image ... tak da imeni imava že izbrani, zdaj še čakamo ali bo user posted image ali user posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ime po moževo
17.5.2012 14:43:50   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07
Tudi midva sva imela podoben dogovor, seveda z pogojem, da je drugemu ime vsaj "za silo" všečno. user posted image


enako user posted image


mislim, da ga je najbolje opomnit, da si ti tudi izbrala ime, ki mu je bilo všeč in da ga ne bi, če bi mu bilo neprimerno. in da isto pričakuješ tudi ti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ime po moževo
18.5.2012 14:46:28   
Anonimen
midva sva bila 120% odločena da bo Alex. no na sredini nosečnosti me je ta ime ratal tok grd da sm ga prepričevala v drugo ime. na koncu nosečnosti sem si želela spet Alex in ne več uno drugo. pa še sama sebi sem se zdela nesramna ker sem mu moje ime uturavala non stop. ko pa sem rodila sem mu rekla da naj se odloči sam. sprva mi ni bilo všeč zdej pa vidim da lepšega imena za mojega sina nebi mogel izbrati. samo to ime mu paše in ga naredi posebnega :)

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ime po moževo
26.5.2012 23:18:19   
betty.ford
je fajn, da je ime obema staršema všeč, ja. se strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ime po moževo
15.6.2012 11:51:05   
Špelička
Ni variante, da bi možu prepustila izbor imena, do sedaj je predlagal že nekaj meni nesprejemljivih, npr: Dino, halo.
Sva se dogovorila, da mora biti ime obema všeč in ga bova izbrala skupaj.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ime po moževo
20.6.2012 9:05:28   
betty.ford
Špelička, fantje imajo obdobje dinozavrov, tako da bi se jim ime Dino zdelo prav fino.

(odgovor članu Špelička)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ime po moževo
21.6.2012 7:24:37   
ruby19
Če mi ime ne bi bilo vsaj malo všeč, ne bi upoštevala moževega predloga.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ime po moževo
5.7.2012 14:50:08   
5ra8
Kakšne predloge pa je dal mož?

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?