|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   infekcija pri porodu
6.2.2005 12:31:19   
Teni_
Kolegica je dobila nečaka in me je ravno danes klicala in povedala, da je na intenzivni in da ima infekcijo. Ne vem sicer v čem se to meri, ampak normalno bi naj bilo maksimum 6, on pa ima 40. Zdravniki seveda, kott vedno, ne povedo nič. Mamico in atija pa, normalno, skrbi.

Je imel kateri od vaših :duda: infekcijo?

LP,
Mojca:rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   infekcija pri porodu
6.2.2005 13:05:08   
urši77
Verjetno CRP- ene vrste protein ki naraste ob vsakem vnetju oz. infekciji.
Da pa zdravniki nič ne povedo, pa dvomim. Včasih je treba tudi kaj sam od sebe vprašat.Kaj te zanima pa ne more vedeti:)
LP in čimprejšnje okrevanje za malega sončka:muca:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   infekcija pri porodu
6.2.2005 13:19:40   
Teni_
Oja, pa je tako. Nič ne povejo. Sem bila že tolikokrat v bolnici, da ni za verjet. Na zadnje, ko sem bila noseča sem bila 3 dni not, pa sem šla na svojo odgovornost, ker so me vedno, ko je bila vizita poslali na neke kontrole in sploh zdravnika videla nisem. Znoriš.

LP,
Mojca:rozica:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   infekcija pri porodu
6.2.2005 18:08:24   
urši77
V kakšni čudni bolnici si pa potem bila? Jaz sem še vedno izvedela kar me je zanimalo.:)

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   infekcija pri porodu
6.2.2005 18:12:18   
Anonimen
Urši, pejt mal na pediatrično..če ne težiš vsakič, ko zagledaš zdravnika ne veš nič...ap še to ne pomaga! Moraš orng ven past, da ti sploh kaj povejo!

Tko da mojca- težit, spraševat in še enkrat težit!:grrr:

(odgovor članu Teni_)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   infekcija pri porodu
6.2.2005 18:20:00   
Anonimen
Tudi jaz na intezivni marsikdaj nisem izvedela nič (razen od moje zdravnice, ki pa ni bila vedno delala zjutraj razen v dežurstvih). Ko je bila moja zdravnica odsotna pa sploh.

Jaz sem se včasih tako jokala, da je bil joj! Vedno pomisliš na najslabše, na koncu pa sploh ni nič takega!

Poznam ta problem in edino kar je, da zagnjaviš! Moja je imela sepso, ki so jo zdravili z antibiotiki. Včasih traja, da najdejo pravega.

Držim pesti, da se bo uredilo!


Bojana

(odgovor članu Teni_)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   infekcija pri porodu
6.2.2005 18:27:01   
Anonimen
Verjetno gre za streptokok agalaktea, ki pri porodu z matere preide na otroka in ga okuži, v hujših primerih pride lahko celo do sepse.
Taka okužba je v Sloveniji kar pogosta, ker na omenjeni streptokok nosečnic ne testirajo, do okužbe pa pride po izlivu plodovnice, ko otok ni več v varnem okolju. Zato tudi pravijo, da je treba takoj v porodnišnico.
Ko okužbo ugotovijo, mu dajo antibiotik, in se potem v nekaj dneh pozdravi, ponavadi ni večjih težav.

(odgovor članu Teni_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   infekcija pri porodu
6.2.2005 20:50:55   
tinka-pepa
Tudi moj Mihec je imel to infekcijo(neopredeljeno-kje se je okužil) imel je 86. dobival je antibiotike 8 dni.
upam da bo hitro okreval:duda:

Mene je dr.Burja poklicala v sobo in mi povedala da je dobil infe. in da bo vse vredu, podrobnih informacij pa tudi jaz nisem dobila:(.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   infekcija pri porodu
7.2.2005 18:33:17   
urši77
To sem pa kar presenečena, pa ravno pediatrija! Tega si pa res nisem mislila. Pa ja vsak starš želi biti na tekočem kaj se dogaja z njegovim otrokom. Pri nas-tudi v intenzivni, a za odrasle, pa svojce dosledno informiramo oz. jih zdravniki o stanju svojca obveščajo dnevno-ko pridejo na obisk ali pa dopoldan po viziti pokličejo po telefonu.

Swašta:( To bi pa tudi jaz znorela, da o svoji pikici ne bi izvedela kar bi si želela!

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   infekcija pri porodu
19.2.2005 9:26:23   
lidia
meni je streptokok ugotovila že gin. med nosečnostjo, ko nisva mogli pozdravit vnetja. Zato sem pred porodom dobila penicilin, da smo zaščitili otroka. Kljub temu se je okužil, vendar je bilo zanemarljivo, tako da se mu je v nekaj dneh stanje samo normaliziralo, brez antibiotikov.
Mi je pa pediatrinja v kr. porodnišnici vse dvakrat razložila, pa bi mi še tretjič če bi bilo treba.
Spraševat, spraševat, spraševat, je moj recept, zdravniki zelo hitro skapirajo kdo je zelo natančen in hoče natančno vse vedet...takšne so moje izkušnje, sam od sebe pa ne bo nobeden kaj dost razlagal.:metulj:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?