|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   iz ihte letijo igrače po tleh
6.6.2007 8:11:44   
tinkatonka
Ne vem več ali je to normalna faza v odraščanu otrok ali je to stvar, ki potrebuje resno pozornost.user posted image

Imam 15 mesečnega fantka, ki je izredno aktiven. Ne zna biti niti minute na miru, vedno se mu mora kaj dogajat, če mu je dolgčas sili v naročju in ko pride v naročje začne mahat papa, kar pomeni, da moramo nekam it, ali ven, ali notr, odvisno kje se nahajamo tisti trenutek.

Moj problem pa je to...vedno ko mu kaj prepovem, npr da tolče po klubski mizici s težko igračo, ali pa da mu vzamem iz rok kako stvar, ki jo ne bi smel imeti v rokah, potem z ihto to isto stvar zabriše po tleh (parket je že ves poškodovan), če mu pa le-to uspem preprečiti, pa potem hitro teče do igrač, ki jih ima na svoji mizici in vse razmeče na tla s tako ihto. Je res izredno trmast in se hitro zjoka, ko kaj ni po njegovo. Njegovo obnašanje me ful preseneča, ker baje noben od naju z možem ni bil tak kot otrok, niti z možem takega obnašanja ne dopuščava in ga ponavadi vedno okregava ali če je le mogoče odmakneva iz kraja zločina. Včasih me ima, da bi mu pospravila vse igrače in da ima le en avtomobilček in mogoče kake kocke s katerimi bi se igral.

kaj naj naredim? Kako naj preprečim tako vedenje?

Naj povem tudi to, da je moj otrok tako trmast, da se ponavadi po "razmetavanju" vrže (bolj previdno) na tla. Je tudi ležal že na pločniku na tleh, ker se je strmal, ker sem hotela, da mi da ob hoji ob cesti da rokico. Pa je ležal tam par minut in vstal in ker sem hotela spet rokico, spet ležal. user posted image user posted image user posted image

Sem kar malo obupana, sploh zato, ker se sama popolno nasprotje tega in ker sem si vedno mislila, da moj otrok tega ne bo počel, evo ga na, iz zarečenega kruha se največ pove. user posted image


< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 6.6.2007 8:13:01 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh
6.6.2007 8:18:46   
Aja32
No, tako situacijo imamo tudi mi doma - pa smo stari 20 mesecev... user posted image user posted image user posted image
Jah, pač bomo morali tudi to težavo prebroditi... LP A

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh
6.6.2007 8:23:51   
tinkatonka
Pa kaj a je to kakšen virus user posted image user posted image ?



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh
6.6.2007 8:35:11   
Magi*
kaj naj ti rečem, tudi naša je taka, pa jih ima že 2 in poluser posted image  res je, da je vmes bila nekaj časa bolj "pridna" (saj veš kaj mislm, a ne). zdaj pa spet obdobje silovitega trmarjenja. s tem, da je na čase tako jezna, da grize sebe, stole, mizo, se v tla meče, tuli, na ves glas jezika in si puli lase... najbolj jo pa razjezi, če jo pri tem njenem početju ignoriramo. sam kaj naj? odtranim vse, kar je nevarno, jo pustim, da se stuli in potem se pogovoriva. aha, pa kakšne igrače odvzet  - to tudi naredim, ker se mi zdi, da mora videti, da takšno obnašanje prinese posledice.

nejcko mi je včeraj napisala, da vse to enkrat mine. sam ni točno vedla kdajuser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh
6.6.2007 8:40:18   
Lenny
Ja, Tinkatonka, virus bo user posted image  Naš mini ga je ravno zdaj dobil, pri 13. mesecih user posted image
In proti tem user posted image  virusom še antibiotiki ne pomagajo.
Starejši sine ga pa ni imel, tako da bomo zdaj z minijem odkrivali toplo vodo na temo ihte in trmarjenja.
Vsem nam - vso srečo in dobre živce user posted image

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh
6.6.2007 8:52:04   
honey
Pri nas res to pomaga, da mu odvzamem tisto igračo, ki jo vrže po tleh. Npr. zadnjič je metal neki vlak na baterije po tleh, ker mu nekaj ni bilo všeč (se že ne spomnim več, kaj je bilo). Govorila sem mu, da bo vlak pokvaril, pa ne in ne. No, navsezadnje so padle baterije ven (ampak on tega ne ve) in zdaj je vlak "pokvarjen". Zdaj imam že 2 dni mir, ker ga samo na vlak spomnim, kaj se je zgodilo z njim. Je pa pri nas tudi varianta, da mu zagrozim, da bodo šle tiste igrače, ki jih meče po tleh, v peč, da jih bo dedo skuril. Od začetka mu ni bilo čisto jasno in jih je sam nesel "v peč", ko pa jih ni bilo (seveda smo jih samo skrili) je pa začel malo razmišljat in zdaj je tega konec. Ampak res ni bilo tistih igrač kar kakšen mesec. Mislim, da imajo tele naši mulci kar vsega čez glavo in enostavno ne vejo, s čim se igrat, pa se tako zmišljujejo.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh
6.6.2007 9:28:51   
Anonimen
O jezus, a tako majhen pa tako hud?user posted image  Ta bo še daleč prišel.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh
6.6.2007 10:12:33   
tinkatonka
Ja res je hud, ko kaj ni po njegovo. Zato me pa skrbi. user posted image

Pa sem res trudim biti 100% mama, ko pridem domov iz službe. Veliko se crklamo, pogovarjamo z njim, vedno ima ogromno ljudi okoli sebe, drugače non stop nasmejan, ga vsi kličejo smejko (tudi v vrtcu), ker se res rad smeje, rad je v središču pozornosti, a ko kaj ni po njegovo bum igrača ob tla ali pa on.

Sem pomislila da vse mogoče vzroke ki bi ga lahko pripeljale do takega obnašanja in pomanjkanje ukvarjanja z njim definitivno ni eden izmed vzrokov. Se mi zdi da to obnašanje ni "iskanje pozornostI", ampak samo jeza, ker mu nekaj prepovemo. Tak karakter al kaj? Pojma nimam?

Je tak mal "dvojen". Razgrajač, aktiven, samostojen, raziskovalec, po drugi strani pa tak crkljivček. Bi se  božal, lupčkal, stiskal, crklal pri mamici v naročju (seveda ko vse to njemu paše oz. ko je utrujen), večerna masaža stopal je pa itak zakon user posted image .

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh
6.6.2007 10:14:13   
tinkatonka
Aja še to...mislim da bom res poskusila s tem, da bo imel na voljo dve ali tri igrači, ki jih ima najraje, ostale grejo pa mal na dopust user posted image  Pa bomo vidli.

Upam da nam vsem mamam, ki se ukvarjajo s takimi problemi, ne popustijo živci in da naše otroke to čimprej mine. user posted image

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh
6.6.2007 10:19:27   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

Je tak mal "dvojen". Razgrajač, aktiven, samostojen, raziskovalec, po drugi strani pa tak crkljivček. Bi se  božal, lupčkal, stiskal, crklal pri mamici v naročju (seveda ko vse to njemu paše oz. ko je utrujen), večerna masaža stopal je pa itak zakon user posted image .


kot bi našo pupo opisalauser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh
6.6.2007 11:54:34   
honey
Ja, ali pa našega, je isti. user posted image  Res poskusi z zmanjšanjem igrač, mu bodo sigurno bolj zanimive. Pa mogoče mu pusti eno najlubjšo in še eno ali dve taki, ki ga drugače ne zanimajo. Po moje boš presenečena nad odzivom. Vsaj jaz sem bila - takoj so ga začele zanimati. Naj te pa potolažim (in vse ostale), da to obdobje mine, še kakšnega pol leta, pa bo bolje user posted image . No, vsaj pri nas se je stanje zdaj, pri 2 letih, končno malo normaliziralo, ni več take ihte na sporedu, se mu da že marsikaj na lep način dopovedat. Itak da včasih je pa dan, ko bi ga najraje zabrisala čez balkon. No ja, bomo preživeli, še marsikaj hujšega bomo morali. A pomislite kdaj na to, kako bo, ko bodo v puberteti user posted image

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh...
6.6.2007 12:03:37   
Anonimen
...in v istem trenutku leti naš ta mali v posteljico. Ko pa se pomiri, jih pa pospravi. Sam.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh...
6.6.2007 12:29:28   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

...in v istem trenutku leti naš ta mali v posteljico. Ko pa se pomiri, jih pa pospravi. Sam.


hehe, naša posteljica nima več ograjice. ni učinka user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh...
6.6.2007 12:35:32   
Špacka
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

...in v istem trenutku leti naš ta mali v posteljico. Ko pa se pomiri, jih pa pospravi. Sam.


To sem naredila pred nekaj tedni, je bla taka ihta, jaz pa malo slabe volje in sem poskusla....samo hrbet sem ji obrnila, je že letela z glavo na tlauser posted image

Pri naši ima največji učinek ignoranca, se pomiri, potem pa lepo pospravi. user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: iz ihte letijo igrače po tleh...
6.6.2007 12:42:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

...in v istem trenutku leti naš ta mali v posteljico. Ko pa se pomiri, jih pa pospravi. Sam.


hehe, naša posteljica nima več ograjice. ni učinka user posted image


He, he. Tudi naša ne. Pa ima še vedno učinek.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?