|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izbrano ime jim ni všeč
2.5.2012 0:23:48   
summer2005
Jaz pa imam težave, ker sem izbrano ime že zdaj v času nosečnosti povedala domačim. Z njimi se drugače dobro razumem, vendar so mi jasno povedali, da jim izbrano ime ni všeč, še posebej mojemu očetu, s katerim imava drugače lepo razumeva. Vendar se me je njegov komentar za izbrano ime dotaknil in ker mi oče in nasploh moja ožja družina veliko pomeni, sem zdaj začela razmišljati, da bi dala drugo ime. Problem pa je tudi v tem, da kar težko najdem ime, ki bi mi bilo všeč. Domači so mi predlagali nekaj imen, ki so jim všeč, seveda vsak svoje, zdaj sem pa še bolj v dilemi, kako naj naredim. Po eni strani mi veliko pomenijo, dosti smo skupaj in bodo skupaj tudi z otrokom. Razmišljala sem tudi o dveh imenih, pa mi čisto vsi pravijo, da ne obremenjevat otroka z dvema imenoma. A se vam zdi, da ga s tem res obremeniš? Kaj bi ve storile v moji situaciji? 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
2.5.2012 0:55:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu summer2005)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izbrano ime jim ni všeč
2.5.2012 9:21:22   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Gromska
Če sta s partnerjem soglasna okoli izbranega imena in če čutiš, da je to-to, ga daj, se bo širno in daljno sorodstvo že navadilo. Potem ko je otroček rojen, so pa vsi blaženi in si ne predstavljajo, da bi mu bilo ime kako drugače.


podpis. in ja, na koncu se vsi navadijo user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: summer2005
Razmišljala sem tudi o dveh imenih, pa mi čisto vsi pravijo, da ne obremenjevat otroka z dvema imenoma. A se vam zdi, da ga s tem res obremeniš?


ne, ne obremeniš. zakaj le? user posted image pomisli kako je npr. moj mož "obremenjen" ker ima 3 user posted image ok, hec, pa vseeno - poznam nekaj otrok z dvema imenoma in je vse normalno. všeč mi je recimo kombinacija Eva Ema, to ima ena punčka in mi je tko - lušno in nenavadno user posted image
tko da ja, če ti kaka dobra kombinacija pade na pamet, je za razmislit user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 2.5.2012 9:22:21 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izbrano ime jim ni všeč
2.5.2012 10:06:22   
naja17
Cccc traparija.... Če je izbrano ime všeč tebi in tvojemu partnerju, se zame tu konča... Midva nisva nikomur povedala za izbrano ime, po rojstvu je bilo večini všeč, nekaterim všeč pa ga ne bi izbrali, nekaterim sploh ne... Logika, saj vsem vsa imena ne morejo biti všeč...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izbrano ime jim ni všeč
2.5.2012 10:40:30   
betty.ford
se spomnim, ko sem prvič omenila, kako bo ime otroku.
sta se oče in sestra samo spogledala češ da upata, da bo punčka. pa je bil fantič. in zdaj si noben ne predstavlja, da bi mu bilo ime kako drugače.

glede dveh imen: do sedaj mi je eno ime povsem zadostovalo. ampak se spreminjamo user posted image
če bo dekletce, bo imelo 2 imeni. zakaj? ker se mi zdi fajna kombinacija. ker je prvo ime kratko. in ker sem v družinskem drevesu našla drugo ime, ki kar prosi, da ga uporabim. in ker je prvo ime bolj partnerjeva izbira, drugo pa bolj moja.
bomo pa po vsej verjetnosti uporabljali več ali manj prvo ime. izjemoma, če bo otrok kaj ušpičil user posted image in uradno.
pa seveda moji starši pravijo, da je nesmisel imeti 2 imeni (imajo pravico do svojega mnenja). ampak dodajajo, da je pa odločitev vsekakor najina in da bova izbrala pravo ime za otroka.

torej, summer, moj nasvet: če ti je ime všeč, je pravo!

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
2.5.2012 14:01:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izbrano ime jim ni všeč
2.5.2012 20:33:55   
lotkla
Glej, skoraj vedno se najde nekdo, ki mu izbrano ime ne bo všeč. Mene je marsikdo vprašal: "ja kje si pa dobila tako ime?"
Naj ti povem, da je mojim staršem ime takoj bilo všeč, tašča je pa naredila tak fris, a se je vzdržala komentarjev. Še danes ne vem ali ji je ime všeč ali ne, a mislim da se je navadla.

Ne smeš se ozirat na druge. Sigurno je lepo ime in se bodo že navadili. Sploh pa, ko bodo zagledali tiso malo ljubko štručko, bodo hitro pozabili na nestrinjane.

(odgovor članu summer2005)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izbrano ime jim ni všeč
5.5.2012 19:20:53   
Anonimen
oh... ja tud js sm mela take težave še večja fora je bla pa to da sem za punčko imela ime Loty in Lina, pa sta teti od mojga dali taki imeni svojima psičkama k sta jih takrat kupili :( :( ( no comment)  :)  pa sem potem rekla da bo Arin mi je pa mami rekla da ona Arin nebo pazila :) hahahah no če bi imela punčko bi bila Arin ali pa Sofia :) ampak verjetno Arin. ime boš izbrala svojemu otroku in ga izberi po svoji presoji pa naj bo to Čikulele al pa Sara, pa naj bojo jezni in razočarani, ampak bojo kratek čas

(odgovor članu lotkla)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
5.5.2012 19:25:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lotkla)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izbrano ime jim ni všeč
7.5.2012 22:18:12   
cilla
IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

A niso tvoji starši že izbrali svojim otrokom ime? No, ti pa ga daj svojim.

Srečno.user posted image


Podpis!

Moja mati je bila celo mojo nosečnost vsiljiva, kako bo otrokoma ime. Ker vem, kak kaliber je, in ker sva izbrala ne glih najpogostejši imeni, sva jo nalašč celih sedem mesecev "vlekla" z dvema čisto običnima slovenskima imenoma...
Ko sem jo klicala iz porodne sobe in ji je pred tem že moj povedal imeni otrok, sem najprej slišala, kako sem lahko otroku dala tako ime. A je***a... po štirih mesecih si je tut tisto strašno čudno ime končno zapomnila in fanta pokliče pravilno, pa tut njeni komentarji so izzveneli. Še vedno je živa ona, še vedno jaz, razumemo se prav tako dobro kot prej (ali celo še bolje) in kljub njenemu nestrinjanju z imenoma otrok, ju sprejema, ima rada.
Jap. Prav zaradi tega, ker ljudje ne vedo, kje jim je mesto in kje meja, midva nisva nikomur povedala, kateri imeni sva izbrala. Ljudje kar mislijo, da je izbira ime bodočega otroka neka javna dobrina... user posted image
Glede dveh imen - meni je všeč. Ime je konec koncev neka popotnica, ki jo starši dajo otroku. Če sta imeni kul, še toliko bolje user posted image Tudi midva sva imela namen dati fantoma dve imeni. Sva si premislila, ker sta dobila že dva priimka in bi bilo pa res pre-dolgo dve imeni in še dva priimka. user posted image

< Sporočilo je popravil cilla -- 7.5.2012 22:19:57 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izbrano ime jim ni všeč
7.5.2012 23:23:27   
naja17

IZVIRNO SPOROČILO: cilla

Prav zaradi tega, ker ljudje ne vedo, kje jim je mesto in kje meja, midva nisva nikomur povedala, kateri imeni sva izbrala. Ljudje kar mislijo, da je izbira ime bodočega otroka neka javna dobrina... user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izbrano ime jim ni všeč
8.5.2012 8:14:02   
tapeta
Izbira imena je samo vajina. Če je vama obema všeč, potem se ne obremenjujta. Logično pa je, da imamo različne okuse in za vsako izbiro se bo našel kdo, ki mu ime ne bo všeč. Ampak se ne obremenjuj. Gre za vajinega otroka in odločitev je samo vajina. Dedki, babice in ostali se bodo zelo hitro navadili imena.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?