|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izpit zup
2.12.2008 16:33:01   
tanaja123
Živjo punce,
zanima me če je katera izmed vas opravljala strokovni izpit iz ZUP-a na Upravni akademiji v LJ?
Kako izgleda?

Hvala vam za namige.

Lep preostanek večera želim!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izpit zup
2.12.2008 17:20:08   
Rubin.
Jaz sem ga v Mb, tako da ti ne morem pomagat.

Izpit kot vsak drug, malo se je že treba učit. user posted image

(odgovor članu tanaja123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izpit zup
2.12.2008 19:16:42   
aljuška
jaz sem ga na IJU pri PF v lj, tako da ti tudi ne morem dosti pomagati.user posted image
ali pa..

_____________________________





(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izpit zup
3.12.2008 9:24:33   
s.
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Jaz sem ga v Mb, tako da ti ne morem pomagat.

Izpit kot vsak drug, malo se je že treba učit. user posted image


Kdaj si ga ti delala Rubin?

Jaz ga imam v soboto. Lahko malo poveš kaj so vam dali in koga si imela v komisiji? So ti dali pisat za na splošno ali po zaposlitvi kak upravni akt?

Za ostale, ki boste delale ZUP: vedet morate OBVEZNO:
- NAČELA
- SUBSIDIARNA PRAVILA
- POSTOPANJE PO ZUP
- IZDELATI MORATE EN UPRAVNI AKT
- SESTAVINE ODLOČBE

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izpit zup
3.12.2008 10:28:06   
higuys
ja, delala sem ga tirkrat- Enkrat na vu- u pri jerovku, enkrat v sklopu dravnega izpita iz javne uprave  (upravna akademija) in nato e enkrat pri trikerju - tudi na upravni akademiji.

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izpit zup
3.12.2008 10:36:53   
aprilčica07
Jst sem ga tudi delala:)

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izpit zup
3.12.2008 12:20:11   
2ursae
jaz sem ga delala. kaj naj ti rečem: dobro se ga nauči, mene ja na ustnem kar dobro masirala. Pisni ni težak, saj meni ni bil, ena odločbica pa dve vprašanji, na ustnem pa prideš not pred komisijo, predsednica odpre ZUP in začne šibat z vprašanji.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izpit zup
3.12.2008 12:31:12   
pajkica
Jst sm ga tudi delala na upravni akademiji.
Pisni ni težek, napisati moraš odločbo, sklep, pritožbo, pač nekaj od teh aktov. Pa še dve vprašanji sta mislim.
Na ustnem pa dobiš potem še vprašanja iz celega ZUP-a, tko da ga je treba kar fajn znat.

Pa sej ZUP je meni tak simpatičen zakon. Najbolj od vseh. Tak življenjski. Meni se ga je bilo zelo lepo učit.


< Sporočilo je popravil pajkica -- 3.12.2008 12:32:23 >

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izpit zup
3.12.2008 20:32:53   
tanaja123
Oprostite ker se oglašam tako pozno. Hvala za vse odgovore.
Zanimalo me je samo kako poteka izpit.

Najlepša hvala vsem...

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izpit zup
4.12.2008 9:16:55   
Ayolinca
Mene pa zanima, kako je s vprašanji iz Upravnega spora. To se mi zdi najtežji del in ne gre in ne gre učenje le-tega!!!
A sploh kaj vprašajo na to temo?

THX

(odgovor članu tanaja123)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izpit zup
4.12.2008 17:25:45   
aljuška
ja, recimo vprašajo kako se začne upravni spor ( s tožbouser posted image  ) - to najpogosteje - mene je glih to vprašal, potem še roki za vložitev tožbe oz. pritožbe ( če je možna ), pa proces v upravnem sporu - no, mislim da so vprašanja bolj na splošno zastavljena in pa samo eno ali max. 2 iz spora, ostalo iz Up.

_____________________________





(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izpit zup
4.12.2008 17:28:00   
aljuška
meni osebno se je pa glih Upravni spor zdel nekako najbolj logičen ( sicer pravniški izrazi,ja ), mogoče ker spremljam in berem o teh stvareh in potem logično povezujem. sicer pa mi bo zdej še kako prav prišu, moram stvar malo obnovitiuser posted image

_____________________________





(odgovor članu aljuška)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izpit zup
4.2.2009 13:15:10   
damaris
ojla, malo se bom vmešala

zanima me, kje v mariboru ste delale izpit?
ste si ga same plačale?
ima še katera gradivo, ki se ga da dobit na predavanju* baje ni obvezno hodit na predavanja, fajn pa je, ker tam dobiš gradivo, vsaj tk mi je bilo rečeno!


hvala za pomoč, lp vsem

(odgovor članu aljuška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izpit zup
18.2.2009 12:53:37   
leone1
Pozdravljene! user posted image

Tudi jaz imam v prihodnje namen narest izpit iz zupa in sicera aprila letos na pravni fakulteti v Ljubljani.

Mene pa zanima iz katere literature ste se učile?

Lep pozdrav user posted image user posted image



(odgovor članu damaris)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izpit zup
25.2.2009 14:05:15   
blanči
Pozdravljene!

Tudi jaz grem na izpit ZUP-a in sicer 8.4.2009, na UA Ljubljana.

Koliko časa ste se učile? Ali ga je res tako težko naredit?

LP

_____________________________

Blanči

14.03.2007 se je zgodila najina sreča - Anja
29.08.2010 se nam je pridružila še Eva

(odgovor članu leone1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izpit zup
25.2.2009 14:54:08   
talika81
jaz sicer nisem delala strokovnega izpita iz ZUP-a, ampak sem ga delala v sklopu državnega izpita iz javne uprave ...

jaz sem pravnica in tudi vsakodnevno uporabljam ZUP, zato men ta zadeva ni tko nelogična in včasih tudi težka. se pa spomnim, da so drugi (ki niso pravniki) zelo jamrali, da jim ne gre ZUP v glavo ...

ko se ga lotiš, ugotoviš, da niti ni tko težak ... je pa res, da pri ZUP-u včasih logika seka v napačno smer. npr. moj je ekonomist in ima drugačno razmišljanje od mene in se zato tudi ni mogel zapomniti te snovi ... nikakor ...

tako da ti priporočam, da če ne delaš s tem zakonom, da si orng pogledaš snov ... se pa tudi dobijo vprašanja na netu glede tega izpita, ki so dobra orientacija, kaj se je treba bolj podrobno učit ...

glede literature je tako: zelo priporočam knjigo od Kerševana: Upravno procesno pravo. Sicer je mogoče ponekod malo čudno napisano, ampak je zelo dobro obrazloženo ...

Če katera želi, ji lahko tudi po mailu pošljem skripto, ki sem jo jaz dobila za izpit ... za pomoč. naj mi napiše ZS in pošljem.

imaš pa tudi na tem naslovu skripto za ZUP

http://www.mju.gov.si/si/usposabljanje_in_strokovni_izpiti/sektor_za_usposabljanje_in_strokovne_izpite_javnih_usluzbencev/strokovni_izpiti/

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu blanči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: izpit zup
19.3.2009 14:35:47   
andrejpikapoka
ČE KOGA ZANIMA KAJ VSEBUJE IZPIT ZUP 5.STOPNJA, SE MI NAJ JAVI (IMAM VSO GRADIVO, PLONKCE IN TUDI IZPITNA VPRAŠANJA).

MAIL: avto.deli.as@gmail.com

(odgovor članu tanaja123)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: izpit zup
19.3.2009 16:15:18   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: s.

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Jaz sem ga v Mb, tako da ti ne morem pomagat.

Izpit kot vsak drug, malo se je že treba učit. user posted image


Kdaj si ga ti delala Rubin?

Jaz ga imam v soboto. Lahko malo poveš kaj so vam dali in koga si imela v komisiji? So ti dali pisat za na splošno ali po zaposlitvi kak upravni akt?

Za ostale, ki boste delale ZUP: vedet morate OBVEZNO:
- NAČELA
- SUBSIDIARNA PRAVILA
- POSTOPANJE PO ZUP
- IZDELATI MORATE EN UPRAVNI AKT
- SESTAVINE ODLOČBE


s. si naredila?

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: izpit zup
19.3.2009 16:16:09   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: andrejpikapoka

ČE KOGA ZANIMA KAJ VSEBUJE IZPIT ZUP 5.STOPNJA, SE MI NAJ JAVI (IMAM VSO GRADIVO, PLONKCE IN TUDI IZPITNA VPRAŠANJA).

MAIL: avto.deli.as@gmail.com


jah moraš še povedat, če v MB al za v LJ, ker so si testi različni user posted image

(odgovor članu andrejpikapoka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: izpit zup
19.3.2009 16:16:49   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: blanči

Pozdravljene!

Tudi jaz grem na izpit ZUP-a in sicer 8.4.2009, na UA Ljubljana.

Koliko časa ste se učile? Ali ga je res tako težko naredit?

LP


uči se, meni, ko s tem ne delam, ni bil najbolj lahek.......

(odgovor članu blanči)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: izpit zup
20.3.2009 22:57:36   
hillmagic
Literatura: 

Knjiga ali skripta Gradivo za pripravo na strokovni izpit iz upravnega postopka, Grafenauer in Cijan, pravna fakulteta, ta je super, ko so notri še primeri, kako se kaj napiše.

Znanka mi je ravno danes priporočila še knjigo Vzorci uradnih pisanj, Sedonja pride v poštev za pisni izpit Dobi se jo v knjižnici

Zakon o splošnem upravnem postopku 2008 Ta se tudi v knjižnici dobi ( zelene barve je ta nova)

Tudi jaz imam izpit sredi aprila na pravni fakulteti v ljubljani



< Sporočilo je popravil hillmagic -- 20.3.2009 22:59:38 >


_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: izpit zup
26.2.2010 20:18:56   
veselko
Živjo! Mene pa zanima, katera je delala ZUP v Mariboru in kje, saj sem videla več varijant. Zanima me, kje ste se učile. Sprintala sem si namreč skripti iz PF, ki je na internetu. Je to dovolj? Zanima me tudi ali ima katera kaj drugega za VII. stopnjo? Pa še nekja ali se moraš učiti po členih tudi? Hvala punce.
Sotrpinka

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: izpit zup
26.2.2010 20:33:23   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: veselko

Živjo! Mene pa zanima, katera je delala ZUP v Mariboru in kje, saj sem videla več varijant. Zanima me, kje ste se učile. Sprintala sem si namreč skripti iz PF, ki je na internetu. Je to dovolj? Zanima me tudi ali ima katera kaj drugega za VII. stopnjo? Pa še nekja ali se moraš učiti po členih tudi? Hvala punce.
Sotrpinka



Jaz sem pred tremi tedni delala ta izpit za sedmo stopnjo na Pravni fakulteti v MB.

Na predavanja nisem šla, ker mi časovno ni zneslo. Sem pa poklicala na tisto kontaktno številko, in so mi poslali še prosojnice iz predavanj. Tam je vse bolj strnjeno in primeri uradnih pisanj. Ti pride zelo zelo prav, zato kar pokliči na tisto številko naj ti pošljejo te prosojnice, če boš šla delat na PF.

Skripta je drugače čisto dovolj za učit. Primere uradnih pisanj imaš itak notri + tudi na prosojnicah.

Zup-a se ne uči po členih, ker nima smisla. Jaz sem šla samo enkrat skoz njega, učila sem se pa samo po skripti in prosojnicah.

Na pisnem delu dobiš 74 vprašanj za obkroževat (ni tako enostavno, ker je možnen en odgovor ali več). Potem dobiš za napisat eno uradno pisanje (sklep ali odločbo) - primer dobiš podan (navedeno neko stanje ter dodani in opisani členi Zup-a, ki jih vkomponiraš v napisano odločbo/sklep).
Nato pa še ustni del (zame je bil zgolj formalnost, ker je bil pisni del dober).

(odgovor članu veselko)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: izpit zup
16.4.2010 12:04:47   
daky
Zdravo!

Jaz imam jutri izpiz iz zupa v MB na pravni fakulteti, pa me zanima, ce mi lahko kaj svetujes oz malo bolj podrobno poves, na kaj je treba bit pozoren, kaksna so kaj ta vprasanja....?
Delam namreč za VII (po starem oz VI/II po novem sistemu). Sicer sem sla na predavanja, vendar moram rect, da nismo nic posebnega poceli - predavateljica je dobesedno brala iz skripte/slajdov....so me pa v sluzbi prestrasili da je zelo zelo zahtevno, da moras znat celo uno knjigo ki ima 250str.
tako da bi te prosila, ce lahko poves kaj vec glede teh 74 vpr in kako potem zgleda ko moras pisati sklep ali odlocbo - ali je res samo to dvoje, ali imas lahko se kaj drugega za pisat?

Hvala in lp, Darja

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: izpit zup
16.4.2010 15:54:16   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: pajkica

Jst sm ga tudi delala na upravni akademiji.
Pisni ni težek, napisati moraš odločbo, sklep, pritožbo, pač nekaj od teh aktov. Pa še dve vprašanji sta mislim.
Na ustnem pa dobiš potem še vprašanja iz celega ZUP-a, tko da ga je treba kar fajn znat.

Pa sej ZUP je meni tak simpatičen zakon. Najbolj od vseh. Tak življenjski. Meni se ga je bilo zelo lepo učit.



Sama sem imela za opisati postopek pri vrnitvi v prejšnje stanje, pa še dva vprašanja. Ne gledajo na poklic, ki ga opravljaš. Sama sem delala po ZUP, kar mi ni bilo čisto jasno, sem imela za podporo Jerovškove zapiske in ZUP z njegovimi komentarji. Meni tudi ustni ni bil težak. Takrat so vrgli eno samo, ampak ker resnično ni znala nič. In je tudi na pisnem plonkala.

_____________________________

...

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?