|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izračun bolniške
17.7.2014 12:29:22   
halči
jaz sem v staležu od 13.6.2014,zaradi rizične nosečnosti.lani pa sem prejemala starševsko nadomestilo celo leto,ki je višje od zdajšnje plače.delam namreč na 4 ure,ker 4 ure koristim za otroka do 3 let. ali se mi šteje za izračun lansko povprečje ali bom imela nenormalno majhno bolniško? po prejšnjem mesecu,ko sem bila v staležu 12 dni, sem izračunala približno 300 e. Malo visja je bila namreć zdaj moja plača na 4 ure!! res nisem o tem prej razmišljala, upam pa,, da nismo tako "tepene" mamice, ki koristimo to "ugodnost" da delamo 4 ure...
najlepša hvala za odgovor in lep danuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izračun bolniške
17.7.2014 13:09:53   
petea
Upošteva se lansko povprečje prihodkov.


Če pa sedaj delaš 4 ure, se ti bolniška upošteva samo v 1/2 tistega, kar bi ti pripadalo, če bi delala 8 ur. Nato pa se še odbijejo % za bolniško (10, 20 ali 30 %).

(odgovor članu halči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izračun bolniške
17.7.2014 13:31:15   
Paštetka
Zato ene mamice nismo izkoristile te ugodnosti user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izračun bolniške
17.7.2014 20:53:33   
Tasika
Če delaš 4 ure ne moreš imeti bolniške za 8 ur.
Če ti država omogoči, da si 4 ure doma, res ne pomeni da te tepe user posted image ali jaz česa ne razumem.

Tudi jaz sem koristila kdč zaradi starševstva in bolniška je polovična.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu halči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izračun bolniške
18.7.2014 9:14:19   
halči
najbrž sem res jaz čudna. če par mesecev delaš 4 ure,prej pa 15 let 8 ur,mi že to ni logično,če bi že glih šli v detajle.poleg tega pa si tako napisala,kot da men država da celo plačo,jz sem pa doma. saj edina ugodnost je samo ta,da te kao čaka 8 urna delo,ko prideš nazaj.pa tudi to je v današnjih časih vprašljivo.
jaz nikakor nisem na denar,samo sem pa bila šokirana,če bom imela 300 e na mesec,noseča pa otročka doma... s tem da ze tako s 4urno plačo tanko piskaš, a ne?

samo to me še zanima, a ti prispevki,ki mi zdaj jih plača država za razliko do 8 ur,so torej samo za pokojnino in delovno dobo? to nima veze z bolniško?

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izračun bolniške
18.7.2014 9:17:03   
halči
pa še to sem pozabila vprašat,kako pa je bilo pri vas potem s porodniško?

hvala za odgovore in lep,poletni danuser posted image user posted image

za srečke nosečke pa brez slabosti....user posted image

(odgovor članu halči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izračun bolniške
18.7.2014 11:02:35   
Tasika
Za 4 ure, ko si doma, (kdč), ti država placuje pokojninske prispevke, zdravstva ne ( zato ni bolniške). Plačujejo pa starševsko varstvo. Kar pomeni da porodniško imaš za 8 ur, ampak se ti pri izračunu osnove za porodniško za 4 ure kdčja upošteva minimalna plača, za 4 ure pa tvoja plača ( oz. bolniška, kar boš imela).
Če pričakuješ daljšo bolniško, pojdi na Csd in prekini kdč. Vem da na enem centru to svetovalka kar sama predlaga.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu halči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?