|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   januarčice
19.8.2005 8:18:54   
simonas
Dobro jutro!

Včeraj pa ste bile res pridne in ste pridno čvekale. Jaz doma niti ne prižigam računalnika, tako da nisem bila najbolj na tekočem, sem pa danes nadoknadila in vse prebrala.

Tudi jaz ne vem kako se vam ni uspelo nič zredit ali pridobit malo trebuščka. Meni se že fajn pozna, pa me sploh ne moti. O tem, da bi nosila stare hlače lahko samo sanjam (niti tistih ne spravim gor, ki sem jih nosila preden sem shujšala). Nikoli namreč nisem imela trebuščka in imela sem precej ozek pas. Vedno sem se redila v bedre in tazadno, tako da me zdaj v vsakem primeru hlače v pasu in preko bušija tiščijo :ups:.Tako da zdaj uživam v širokih in udobnih hlačah in mi je popolnoma vseeno, kaj si kdo misli. Glavno da je nama udobno.

Jaz v H&M v Mariboru nisem našla nobenih hlač, ki bi mi bile všeč. Bom še iskala...

Koliko vas še ne ve kaj boste imele :duda: in katera sploh ne bo vprašala? Mene še ni nič vprašala, če hočem vedet, verjetno pa bo na morfologiji. Še razmišljam če želim vedet ali ne.

Lep dan!

Simona
Neposredna povezava do sporočila: 1
   januarčice
19.8.2005 8:39:32   
Lumpi
Jaz ne bom vprašala in nočem vedet. Se bom raj pustila presenetit.

A ste že kej razmišljale o imenih za :roza: ali :modri:??

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   januarčice
19.8.2005 8:41:56   
bevetko
jaz sem pa bila včeraj na pregledu malo kregana, ker se še nisem zredila. Dobila sem samo 1,5kg gor. Pa mi je rekla naj se zredim nekje pol kg na teden.
Drugače, pa mi je samo srčka poslušala - dojenčkovega in mi dovolila, da lahko končno po 10 tednih grem za štiri ure delat. Danes že grem v službo!!! HURA!
Komaj sem čakala to novico, ker sem si že res želela iti malo ven in malo po trgovinah. Upam, da ne bo več težav do konca nosečnosti.
Jaz še nisem vprašala za spol, pa ne vem več ali bi sploh. Čez 4 tedne imam morfologijo, pa mislim, da ne bom vprašala, če bom sama videla, ok, drugače pa naj ostane skrivnost.
lp
:nosecka:

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   januarčice
19.8.2005 8:45:31   
aldin
Tudi mene ni nič vprašala a bom verjetno na morfologiji zvedla ker gre mož zraven in ga trenutno to zelooo zanima.
Kar se tiče pa imen za to še pojma nimsm verjetno se bom šele v porodnišnici odločila, ko bom otroka vidla.

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   januarčice
19.8.2005 8:47:14   
renan
Simonas meni je bila že od 2.-3. meseca večina mojih hlač premala. Predvsem v ta zadnji. Zdaj nosim nosečniške hlače, ki mi jih je posodila prijateljica in so bolj za poletje in pomlad. Za jesen in zimo si bom pa kupila kakšne.
Jaz sem že na NS zvedela za spol. Rekla je g, da vidi in se nisem mogla obraniti, da nebi vprašala. Me prav zanima, če bo na morfologiji potrdila :modri:.
Imena pa z :love: ne moreva in ne moreva najti. Zdaj nama je že smešno. Sva prelistala cel leksikon imen, pa se zdaj zezava, da bo Čukvudi:)- (To ime res obstaja v tem leksikonu)
Kaj pa ostale, ste že izbrale imena?

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   januarčice
19.8.2005 8:49:04   
aldin
Tudi jaz sem na istem oz na slabšem kot ti. Jaz sem v 18 tednu pa sem dons ugotovila, da sem šla kočno za 1 kg gor. Mi je pa ena kolegica razlagla, da se do 5 meseca ni zredila čisto nič potem se ji je pa do konca nabralo 20 kg!
Bo že prišlo samo od sebe ti samo jej pa bo!

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   januarčice
19.8.2005 8:51:19   
aldin
Renan a se ti je una tekočina še kaj pojavljala?

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   januarčice
19.8.2005 8:59:07   
puri
Jaz sem tudi na zadnjem pregledu izvedela, da bo :modri:
Doma imam že dva fantka s kratkimi imeni Tim in Nik, tako, da sem že pred zanositvijo govorila, da če bo še v tretje fantek, da mu bova dala tudi ime na 3 črke, da bodo vsi na 3.
In ker ni veliko izbire, sva se odločila, da bo verjetno Maj :)
Lahko pa, da si bova še premislila,...

Jaz pri prvi nosečnosti nisem hotela vedeti, pa se je G zagovoril, v drugi tudi nisem hotela vedeti, ampak sem imela zelo močan občutek, da bo fantek, sedaj sem se pa kar odločila, da bom kar vprašala in je takoj videla:modri:

To bodo gavnarji, že sedaj, ko sta dva, že zganjata skupaj lumperije, kaj šele, ko bodo trije:)-

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   januarčice
19.8.2005 8:59:53   
Natasa-6
Jaz tudi ne vem, kaj bo in ne bom vprašala. Tudi 1.nisem, pa mi je bila tako lep občutek, ko sem tam še vsa pomečkana zvedela, da je punčka!
Kaj pa mislite o epiduralni? Jaz sem 1. nosrmalno rodila in nameravam tudi zdaj, sem pa slišala toliko slabegao epiduralni, še z mano jebila ena, ki jo je imelain je imela potem kar precej težav.

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   januarčice
19.8.2005 9:06:37   
renan
Ni se mi več pojavljala, samo se ne upam dotikat prsi, ker mi je nek čuden občutek. Mogoče samo psihično..
Se mi je pa ponoči sanjalo, da mi je na posteljo ful bele siraste tekočine izteklo iz obeh prsi ..:(

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   januarčice
19.8.2005 9:09:55   
renan
Kaj si slišala slabega o EA? Jaz sem do zdaj slišala samo dobre stvari..
Jaz bom rodila brez EA, ker se mi ne ljubi 250 km voziti zaradi EA. Tisti en dan bolečin bom pa že zdržala, si mislim...

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   januarčice
19.8.2005 9:17:04   
nejca1
Ojla!
Meni se tako fajn zdi,ko prebiram našo temo, saj potem hočeš nočeš primerjam vaše izkušnje, probleme ... s svojimi.

Tudi jaz sem se zredila, približno 3 kilograme in zdaj si res moram kupit nosečniške kavbojke, da bodo malo bolj tople, ker te hlače na štrikce so samo za doma pa ko je zunaj toplo, ne pa ko bo tu jesen.

Ker berem, da že vse čutite brce, jaz našo pikicio ful držim, dlani imam na bušijo, čeprav je pod popkom, ker tam čutim nekaj tršega, in zdi se mi, da vse toliko nekaj udari, ampak zelo nežno. Je to to?:zmeden2:
Midva z možekom pa si želiva vedeti, kaj sva "pridelala", če se bo seveda videlo. Nekako bolj navijava za punčko, pa če bo fantek bova tudi ful srečna. Ime bo zagotovo zelo kratko: Jan, Žan, Aljaž, Janž,Nik ali Tea, Lea, Nina, Ela ... So vam vŠeč???

LP,:sloncek:

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   januarčice
19.8.2005 9:18:44   
nejca1
Joj, še nekaj. V 21. tednu imam pregled. G ni nič rekla, da bo to morfologija. Saj bo, da gre lahko :love: zraven??

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   januarčice
19.8.2005 9:23:33   
pikica*
Midva bova sigurno vprašala za spol. Naju preveč firbec matra, da bi čakala:) Najprej se mi je ves čas dozdevalo, da bo :modri:, zdaj pa nisem več tako zelo prepričana. No, bomo videli na morfologiji septembra.

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   januarčice
19.8.2005 9:39:59   
aldin
Ja nejca sigurno bo morfologija tvoj naj gre kar zraven.

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   januarčice
19.8.2005 9:44:18   
Natasa-6
Renan, ko sem jaz rodila, je bila z mano ena mamica, ki je imela EA. Najprej je bila zelo zadovoljna, potem pa ji je naslednji dan nenadoma postalo slabo in na desno učko ni nič več videla. Punčko so ji odpeljali, njej dali injekcijo in strog počitek, tako da je bila potem cel popoldan brez otroka, ponoči so punčko dali pod lučko, ker je imela kar močno zlatenico, bila je cela panika. Naslednji dan so rekli, da je to posledica EA, saj ti v hrbtenjačo zapičijoinjekcijo, tam pa gredo živci… Tudi zlatenica je po EA pogostejša, tudi močneje se izraža, tako nama je potem ena sestra povedla.
Drugi primer pa je, da so eni mamici zgrešili in je potem morala strogo ležati, pa še precej časa je potem imela hude glavobole.
Pogovarjala pa sem se tudi s pediatrinjo v bolnici in je rekla, da so po EA včasih otroci pravi revčki, da se vse sorte dogaja, o čemer se sploh ne govori, pohvalijo se samo tiste, kjer je bilo vse vredu.
Mislim, da sevseeno splača potrpeti, saj ni tako hudo, pa še pozabiš hitro!

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   januarčice
19.8.2005 10:16:23   
štručka
Ojla januarke...vidim, da ste se danes že precej razpisale.

Nataša, jest se tudi "nazaj držim" kar se navdušenja nad EA tiče. Osebno menim, da ni nič bolj častnega od rojstva po naravni poti (jasno, v primernih, neogrozujočih okoliščinah). Naravni porod je po mojem mnenju pomembna izkušnja in "ognjeni krst" vsake prave mame.:bravo:

Ni me strahin upa, da bom lahko rodila po naravni poti:)




(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   januarčice
19.8.2005 10:21:52   
*hana*
Res ste pridne punce, ali smo januarčice najbolj številne, ali pa največje čveke?:)-:)-:)-
Meni je dr. Strahova na NS napovedala :roza:, ampak bomo videli.
Imena imava že zbrana od začetka::roza:-Hana, :modri:-Val.
Na EA V Postojno ne bom šla, rodila bom v Ljubljani, tam je pa baje tako, da če je pač prisoten anastezist, ti jo naredijo, če ga ni pač ne. V naprej v glavnem ne bo to moja odločitev, tam bomo pa videli kako bo.8)8)

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   januarčice
19.8.2005 10:32:24   
renan
Meni osebno pa ta moderna trizložna imena za fantke sploh niso všeč. Jaz iščem nekaj markantnega, bolj karakterističnega, ne preveč tujega, po možnosti slovanskega. Zato pa imam problem, ker sem tako izbirčna...:((

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   januarčice
19.8.2005 10:37:43   
pikica*
O, *hana*, meni je tudi ime Hana všeč. Ampak mojemu :love: ni. Tako pri nama avtomatično odpade.

Kar pa se EA tiče, se jaz najbrž zanjo ne bom odločila. Bom že preživela tist porod. Bojim se namreč, da se lahko pri EA vse preveč stvari zakomplicira.

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   januarčice
19.8.2005 11:21:12   
Nannn
Hojla,

Jest pa sem se odlocila da grem na EA in imam veliko prijateljic ki je rodilo z EA in so bile res vse zelo zadovolne in velik sem prebrala o tem in sem def.odlocena da grem v Postojno :)

Glede imen imava z mojim :love: kar probleme in se nikakor ne moreva zmenit...jest bi rada kaksno nenavadno in lepo ime moj pa kaksno klasicno kar meni niti najmanj ne odogovarja...sedaj sem ga prepricala ce bo :roza: bo Anina saj pravi da je njemu ime se kar v redu...so mi pa vsec primer Anina,Iza,Ula,Aneja za :modri: pa Tior,Nan,Ian,Lan...trenutno se teh spomnim jih imam pa zapisanih malo morje...

Se malo pa prihaja vikeeeend :bravo::bravo: :sloncek:

Lepo se imejte Nannn

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   januarčice
19.8.2005 11:22:57   
monja79
Pozdravljene!

Jaz pa sem pravkar iz pregleda. Me je zdravnica zelo pohvalila (tudi za 1,5 kg +, Sedaj imam od začetne ze 4,5 kg +). Je rekla, da je to pohvalno in povsem normalno in da je kg do 1,5 + kg na mesec nekaj čisto običajnega, ker se v telesu zadržuje tudi več vode itd. Tudi drugače sva bila pridna, ker sva lepo zrasla in da je naš :duda: glede na starost čisto dovolj velik (na začetku je bil vedno malo majhen). Danes mu ni blo preveč za akrobacije in je dremuckal. Je bil tako srckan, ko je zehal in se pretegoval. Malo ga je premerila; se lepo in enakomerno razvija. Je rekla, da izgleda zelo zadovoljen in zdrav otročiček:bravo::bravo:. Jaz pa sem seveda čisto preč9nebesa, ker sem se ga spet malo nagledala. Naslednji pregled imam čez en mesec in takrat bo morfologija. KOmaj čakam:sloncek:!

Danes pa ni hotel dat nogic narazen, je pa zdravnica po slikici iz NS potrdila napoved iz nuhalne, češ, Joj kako lepo se pa tu vidi spol, da ne moreš zgrešit. NO, bomo videli, če res ni zgrešila.

Glede EA pa - jaz se nameravam domenit, ker mi ni do posebnih muk, če ni potrebno. Bom potem mogoče potolažena in pomirjena in je nakoncu morda sploh ne bom potrebovala. UPAM!:sloncek::rozica: Seveda pa je vprašanje tudi, če bo tisti anesteziolog takrat sploh delal, ker imajo menda v Celju samo enega.

LP:nosecka:


(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   januarčice
19.8.2005 13:38:17   
PANČEK
sem v 21t, pridelala 5kg, tudi jaz grem na epiduralno v Slovenj Gradec, ginekolog mi jo je sam predlagal.

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   januarčice
19.8.2005 14:07:53   
AlenkaIST
Pozdravljene! Zjutraj sem malo poležala :zaspan:, potem pa šla na :kava: s Puri.

Glede spola še nič ne vem. Malo je matra kaj je. Najkasneje januarja bom itak izvedela. Če se bo pa res lepo na UZ videlo pa tudi ne bom imela nič proti. Mogoče kaj zvem že v petek:)-

Jaz grem v Lj porodnišnico, zaenkrat brez 'pripomočkov'. Se zanašam na to, da če bo prehudo, mi bojo že kaj dali. ...malo smejalnega plina...

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   januarčice
19.8.2005 14:12:16   
AlenkaIST
CAFFEE kako je kaj s teboj? Si govorila z G?
:rozica::):rozica::):rozica:

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?