|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jasli - ojojoj
1.8.2007 10:43:18   
*alja*
Včeraj sem dobla po pošti da je mala pikica sprejeta v jasli! Ko sem prebrala sem planila v user posted image . Po tihem sem upala da nebo sprejeta, ker se mi zdi premala da bi bla vsak dan vztran od mene ( ampak mislim da se bojim sam jas, njej bo ziher fajn )

Zaj pa me že grabi panika, ker nimam pojma kaj bo tam rabla, kaj ji moram kupit ( tranirke copat,.. ), sestanek imamo 28.8 jasli se pa začnejo 3.9, tako da nebom imela dost časa vse nabavit kaj mi bodo tam rekli, zato bi rada že prej, vendar rabim pomoč.

Kaj vse rabi otrok v jaslih?


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 10:46:26   
Anonimen
Kaj vse rabi otrok v jaslih?


Nič drugega kot doma. Majice, trenerke, plenice, svojo flašo, če jo ima, dudo, copate oz. nogavice, čevlje.

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 10:48:52   
Anonimen
  • Hlače, majčko in bodija za vsak dan+ vsako po eno za rezervo.
  • Plenice, če jih moraš sama nosit.
  • Copate.
  • Dudo in stekleničko, če ju ima.

To pa je tudi vse.
Pri nas so igrače prepovedane, ker se izgubijo/pokvarijo, ...

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 10:50:50   
Felicity
Saj ti bodo povedali na sestanku, ni za delat panike.

V naših jaslih si jih tam oblekel v njihove trenerkice, pa slinčke so tudi tam imeli.

Razen copatk in flaške nam ni bilo treba nosit nič drugega.

Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 10:59:22   
jakaracman
IZVIRNO SPOROČILO: aljahanzel
Včeraj sem dobla po pošti da je mala pikica sprejeta v jasli! Ko sem prebrala sem planila v user posted image . Po tihem sem upala da nebo sprejeta, ker se mi zdi premala da bi bla vsak dan vztran od mene ( ampak mislim da se bojim sam jas, njej bo ziher fajn )

Zaj pa me že grabi panika, ker nimam pojma kaj bo tam rabla, kaj ji moram kupit ( tranirke copat,.. ), sestanek imamo 28.8 jasli se pa začnejo 3.9, tako da nebom imela dost časa vse nabavit kaj mi bodo tam rekli, zato bi rada že prej, vendar rabim pomoč.
Kaj vse rabi otrok v jaslih?


Ja pol jo pa ne dat.Čemu panika, a doma nima oblačil.Ene pa res pretiravate.

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 2.8.2007 11:42:22 >

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 11:08:54   
Gordana-3
res ne rabiš novih cot kupovat, edino copatke. rezervne cote v torbico in to je to. pa kakšne bolj fensi stvari tud odpadejo, razen če ti jih ni žal, ker so naše bile črne od nekih plošč, ki jih imajo položene zunaj na dvorišču, pa zelene od trave, rjave od zemlje .... tako da ven ne spraviš tega, pa če še tako drgneš.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 11:12:57   
tina104
Vse so ti že ostale povedale. Jaz pa bom dodala še to: glej, imam enako starega otroka kot ti in je že lani septembra šel v vrtec. Mene je bilo ful strah, kako bo, ker je res bil skoz navajen samo na mene in moža, še dedka npr. se je bal. Nikoli prej ni bil drugje v varstvu, moja mama ga je mogoče pazila par krat po 15 min, pa še jaz sem bila skoz v bližini. Poleg tega se je še vedno dojil (še vedno se), jedel je zelo malo goste hrane, ker gosto hrano je začel jest komaj nekje pri 8 mesecih, v glavnem pojedel je mogoče dva obroka dnevno, bil pa je še vedno kak dan, ko se je samo dojil. Tudi zaspat ni znal drugače kot na zizi. V glavnem kriza. Ja, je bila kriza zanj prvi mesec, je precej jokal, potem je mogoče še prve 4 mesece kdaj zajokal, večkrat je bil tudi bolan, ampak zdaj v glavnem gre zelo rad v vrtec. Pride kako jutro,ko reče, da bi bil doma, po drugi strani pa so tudi jutra, ko leti k vratom in v avto, ker hoče it v vrtec. Jaz sem imela srečo, da sem ob uvajanju v vrtec dobila novo službo in nisem imela preveč časa za razmišljat, kako je z malim v vrtcu. Popoldne pa sem si res vzela čas zanj in se mu posvetila, ga cartala... V glavnem, verjetno bo mala kriza, ampak ko se enkrat navadite, bo super.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 11:22:32   
pika30
IZVIRNO SPOROČILO: aljahanzel
Včeraj sem dobla po pošti da je mala pikica sprejeta v jasli! Ko sem prebrala sem planila v user posted image . Po tihem sem upala da nebo sprejeta, ker se mi zdi premala da bi bla vsak dan vztran od mene ( ampak mislim da se bojim sam jas, njej bo ziher fajn )

A ti ne greš v službo,če ne zakaj potem daješ otroka v jasli?naj bo še nekaj časa s teboj,jasli odpoveš še vedno lahko.

_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 11:28:37   
Splet.Ka
Naša user posted image  gre tudi v jasli. Mi moramo prinesti paket plenic in robčke za rito brisat, če je slučajno na Niveine, ki jih imajo tam, alergična.

Za dvakrat za preoblečt moramo dati v torbico, ki jo dobi v vrtcu.

Če pije iz stekleničke in imate dudo, potem vzemi še to. Pa če imate ninico, jo vzemite sabo.

Slinčke in podobne zadeve so pri nas v vrtcu.

Sicer pa pokliči v vrtec ali pa pojdi tja (midve sva ravno domov prišle), pa ti bodo z veseljem povedali.

Jaz ne bom nič kupovala. Naša user posted image  še ne hodi, tako da ima za ven neke copatke, za notri pa bo v nogavičkah.

Srečno!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu pika30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 11:48:04   
poliloni
V našem vrtcu jih je pa tam potrebno preobleči v vrtčevske obleke - razen žabice imajo po zimi svoje... in copatke.
Po moje je res najbolje, da počakaš sestanek - itak imaš že vse kar se za vrtec rabi doma. Brez panike!


(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 12:27:56   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman


Ja pol jo pa ne dat.Čemu panika, a doma nima oblačil.Ene pa res pretiravate.


Saj ne zganjam panike, sam strah me je!

Prosila sem sam vzpodbudne besede, nič drugega!

Drugim pa hvala za vsak nasvet in pojasnila!

ps. zdaj še nimam službe, vendar jo zato dajem v jasli, ker je teško z študentski prihodkov preživet, zato bom šla delat prek študenta takoj ko bo mala v jaslih. Pa še tri ispite mam za opravt in diplomo pisat. Vse to je pa teško polek male pikice!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 12:55:44   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: aljahanzel

( ampak mislim da se bojim sam jas, njej bo ziher fajn )



Evo, si si že sama čist realno odgovorila - ker je res tak. Kar pogumno premagaj strah, boš vidla da ni noben bav bav user posted image .

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 13:12:50   
crci06
nimam še izkušenj, samo bi pa dodala en komentar:

meni se zdi, da je vsako mamico strah, kaj in kako bo v vrtcu. Tudi tiste, ki štartajo s štirimi leti. In ki že imajo službo. In katerih otroci se doma veselo čuvajo pri vseh mogočih ljudeh. Tudi meni bo nelagodno. 100%. Sem imela že priložnost videti, kako je šel fantek drugič ali tretjič v varstvo in kako je nazaj pogledal (pa je rad šel).. jaz sem se kar obrnila, ker sem dobila solzne učke. Dat otroka za nekaj uric k enmu drugemu je sigurno velika stvar.

Pa še en komentar: prve dni vrtca do vikenda boste že pregurali, pa lahko potem čez vikend skočiš nekaj kupit. Kolikor vas berem tukaj, v vrtcu ne marajo lepih cotk, ker hočejo nekaj takega, da res ni škoda. Nobenih punčkastih krilc za nedeljski izlet, ampak eno fajno trenirko za po tleh... ŠE dobro se spomnim, kako so meni pravili, naj ne kupujem cunj za dojenčke, da naj počakam MŠ  - ta pa je bila v 8 m nosečnosti. Seveda sem tako kot ostali hotela stvari že imet...  Če hočejo v vrcu imeti kaj ful posebnega, naj vam pa do časa sporočijo. Ali pa jih pokliči in reci, ta tiste 4 dni po sestanku ne boš imela časa it v trgovine, če ti lahko na hitro povejo, kaj rabiš.

No, zdaj pa že nakladam, se vidi, da imam čas!

Skratka: srečno in verjemi, da se imajo otroci res zelo fajn! user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 13:14:27   
pety78

ps. zdaj še nimam službe, vendar jo zato dajem v jasli, ker je teško z študentski prihodkov preživet, zato bom šla delat prek študenta takoj ko bo mala v jaslih. Pa še tri ispite mam za opravt in diplomo pisat. Vse to je pa teško polek male pikice!


Pa brez zamere, ampak kot bodoči diplomirani **** boš pa osnove slovenice menda ja obvladala.

Za jasli pa otrok ne potrebuje nič posebnega. Malo več trenirkic nabavi, pa copatke za v vrtec.

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 2.8.2007 11:43:41 >


_____________________________



(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 13:19:31   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

ps. zdaj še nimam službe, vendar jo zato dajem v jasli, ker je teško z študentski prihodkov preživet, zato bom šla delat prek študenta takoj ko bo mala v jaslih. Pa še tri ispite mam za opravt in diplomo pisat. Vse to je pa teško polek male pikice!

Pa brez zamere, ampak kot bodoči diplomirani **** boš pa osnove slovenice menda ja obvladala.


Najlepša hvala!

Ampak ko imaš polek v naročju otroka da ti pritiska enter in vsemogoče stvari, je teško obvladat osnove slovnice. Pa tudi ko sem napisala nisem prebrala še enkrat ampak sam objavla!



< Sporočilo je popravil Eja RR -- 2.8.2007 11:44:49 >


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 13:21:17   
tanikaa
Mislim, kaj mate od tega, da se spotaknete v vsako vejico in pikouser posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 13:27:06   
Nika v službi
Hja, kaj hočemo, nekatere pa take stvari malce motijo (tudi mene).

Zakaj ne bi stvari vzeli dobronamerno?

Očitno pa se je lekcija ne prime. In mislim, da ni samo otrok kriv, sorči.

p.s. Tudi kakšna vejica in pravilna uporaba predloga S oz. Z prav pride....


(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 13:33:25   
crci06
IZVIRNO SPOROČILO: pety78


ps. zdaj še nimam službe, vendar jo zato dajem v jasli, ker je teško z študentski prihodkov preživet, zato bom šla delat prek študenta takoj ko bo mala v jaslih. Pa še tri ispite mam za opravt in diplomo pisat. Vse to je pa teško polek male pikice!



Pa brez zamere, ampak kot bodoči diplomirani **** boš pa osnove slovenice menda ja obvladala.


Verjento komaj katera tukaj gor še enkrat prebere, če se je zatipkala...  Mislim, da je take komentarje na **** temi težko vzeti dobronamerno.

Kaj pa če bi na "Čvekanju" odprle temo: najpogostejše slovnične napake na RR in nas tam citirale, pa bomo šle tja pogledat in bile hvaležne za popravke in dobronamerno opozarjanje... Tudi jaz sem nameravala študirat slavistiko, vedno mi je šlo to dobro od rok, RR pa ne smatram kot zborni knjižnji jezik, ampak kot "domačo kavarno"... Zato tudi kdaj pa kdaj katera prileti, največkrat pa zaradi prehitrega tipkanja pomešam vrsti red črk. Namesto JAZ SEM skoraj vedno napišem JAZ SME. Pa še ene par takih lahko greste citirat...

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 13:42:34   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Hja, kaj hočemo, nekatere pa take stvari malce motijo (tudi mene).

Zakaj ne bi stvari vzeli dobronamerno?

Očitno pa se je lekcija ne prime. In mislim, da ni samo otrok kriv, sorči.

p.s. Tudi kakšna vejica in pravilna uporaba predloga S oz. Z prav pride....




Ja očitno se moram izpisat iz šole, ki pa je čist **** od slovnice in it v skrajšani program, tam mi bodo napake spregledane!

Hvala vam za pomoč pri slovnici, čeprav so me zanimale jasli!



_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 13:59:24   
Nika v službi
No, ja, pisanje poleK in teŠko se res teŽko okarakterizira za zatipkano varianto, sploh če pogledaš še kakšne druge objave iste osebe....

Sem = sme, slovenice = slovnice, ipd. so pa jasne zatipkane napake in tem praviloma nikoli ne pripisujem posebne teže. Se pač zgodi ali pa dogaja (dovršni in nedovršni glagoli, spet ena lekcija slovniceuser posted image ).

Kar se mene tiče, se ne mislim več vključevati v nadaljnjo debato. Očitno so kot po pravilu vsi komentarji, ki niso po pričakovanjih, vzeti kot napad.

BZ....

p.s. Po izobrazbi nisem slovenistka.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 14:35:49   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

p.s. Po izobrazbi nisem slovenistka.


Misliš slavistka user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 15:30:10   
Nika v službi
user posted image , daddy! Taki so mi všeč, ki se ne dajo!

Jap, se vidi, da nisem univ. dipl. slavistka!

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 15:30:46   
Nika v službi
In si me vendarle zvabil nazaj v diskusijo. Simpatično!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 15:35:34   
Anonimen
aljahazel, saj je mala stara že dve leti, kajne?

Oh, kar pomiri se...veš, kako ji bo super. Jaz sem par mesecev nazaj tudi travmirala...ampak ga bom dala v vrtec. Zelo veliko se bo naučila...ti se boš malo spočila...verjemi mi, da je bo luštno user posted image

Fino bi bilo, da se malo prej "skuliraš", ker bo mala čutila, da ti je hudo in bo uvajanje zelo težavno.

Rabiš pa:
- nahrbtnik
- copatke
- 1x komplet za preoblečt
- sončno kremo (pri nas)
- pokrivalo (pri nas)
- vsaj dve plenici (pri nas)
Daj ji sabo dudo...pa kakšno igračko, ki jo ima rada (medvedka)....saj boš videla...šlo bo user posted image  

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: jasli - ojojoj
1.8.2007 16:17:16   
pety78
Se ne spotikam ob vsako vejico in piko. Tudi sama delam napake, pišem v slengu, ampak dvakrat in več se zatipkati na isti način.... Če se da napisati teško z otrokom v naročju, se da tudi težko.




_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?