|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ješči otrok
2.3.2014 21:41:02   
Anonimen

hčerka je stara dobro leto..od začetka je pila sok razrečen z vodo, čaje..jedla piškotke..
potem pa so bile skos ene opazke oooo a rada je, ane, o bunkica.........ima pa cca 11kg, pa nekaj manj kot 80cm..

ona bi skoooos nekaj mela v ustih..za glavne obroke niti ne poje toliko, ampak čim ona koga vidi k kaj je, bi ona tudi..ok, doma smo rešili to s skupnimi obroki, bolj je problem ko so obiski ali pa ko smo mi kje..
sm ji sok, zamnjala z vodo in sedaj nekje tretji teden pije vodo-se ne pritožuje, ampak ko pa zagleda sok iz slamico je pa čist konc, spije ga v šusu..
piškote sem ji zamenjala z bobi palčkami, in popoldanske malice k je ponavadi imela sadni jogurt, ali tiste skutke s sadjem, sedaj dobi jabolko in jagode..

ampak takoj ko vidi neko hrano, bi jeeeedla..

kako naj se spopadem s tem, saj mi gre že na živce k skos ponavljam povsod, ne ne rabi jesti, ni lačna, a lahko to umaknemo..vsi me čukasto gledajo-pa to me niti toliko ne moti, kot me boli da starejšemu otroku rečem naj gre raje pojesti kinder čokolado v sosednji prostor da ga sestrica ne vidi..
on pa bi lahko rekla da je pa bolj med neješčimi, tko da se res ne sekiram za tisto čokoladico:)
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ješči otrok
2.3.2014 21:54:53   
Izabelina
pri nas je identično! Tavelka je pajkec poje pol manj kot tamala... js nč ne kompliciram, ne hodmo po obiskih vsak dan, da bi bil tak problem...

Doma pa mamo 5 obrokov in takrat je kar hoče, oz kar je pač za vse, sokce pije parkrat na teden, pa čokoladno mleko parkrat na teden, jugurte, pudinge... malinovc, tut čokoladice...

mah, js ne vidm problema, s tavelko sta dve leti razlike pa 2 kili razlike... ampak mi nikol nismo namir, vsak dan smo zuni, igrišče, poganjalčki...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ješči otrok
2.3.2014 22:10:07   
Anonimen
no tudi mi nismo na obiskih vsak danuser posted image , je pa vseeno velikokrat kdo pri nas, in takrat rada dam kaj na mizo:)

ne vem..morm to očitno sama pri sebi predelat da ne bom skos pozorna na to..

hvala za tvojo izkušnjo

(odgovor članu Izabelina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ješči otrok
2.3.2014 22:59:44   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


ona bi skoooos nekaj mela v ustih..za glavne obroke niti ne poje toliko, ampak čim ona koga vidi k kaj je, bi ona tudi..ok, doma smo rešili to s skupnimi obroki, bolj je problem ko so obiski ali pa ko smo mi kje..
sm ji sok, zamnjala z vodo in sedaj nekje tretji teden pije vodo-se ne pritožuje, ampak ko pa zagleda sok iz slamico je pa čist konc, spije ga v šusu..
piškote sem ji zamenjala z bobi palčkami, in popoldanske malice k je ponavadi imela sadni jogurt, ali tiste skutke s sadjem, sedaj dobi jabolko in jagode..


Otrok je to pobral...kje že ? V družini. Tako kot ste jo navadili na sladkor (pijača, piškoti) in na ugodje hrane (družimo se tako kot jemo), tako jo boste odvadili, če želite. Pa obiske imejte v osnovi zato, da se družite, ne pa da jeste. Če se pa toliko družite, da morate jest (3 ure in več), pa jejte bolj zdravo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ješči otrok
2.3.2014 23:47:15   
mateyka
sem glih hotla rečt, da naj zamenjajo bobi palčke s sadjem in oreški user posted image naša npr. pri enem letu še ni jedla bobi palčk. sokove je začela pit pri treh letih. je pa od vedno jedla sadje in to ful. tudi zdaj naša poje ziher 50-60% sadja od vse hrane na dan (če skupaj seštejem). hvalabogu ne more brez njega. koliko pa vaša radojedka (procentov)? me zanima. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 2.3.2014 23:48:35 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ješči otrok
3.3.2014 8:15:42   
tashq
jaz bi ji pa še namesto sadja in piškotov/bobi palčk(ki res niso primerni za enoletnika zaradi alergij,po mojem mnenju)/oreščkov(imajo veliko maščob-glede na to,da je bolj buckasta)... dala zelenjavo!pa naj gricka korenček itd.te ne bo skrbelo ne zaradi kalorij,ne zaradi zobkov...čisto prepovedala ji pa tudi jaz ne bi sladkarij/sadnih sokov...ni čisto nič narobe,če to občasno dobi.če se ji čisto prepove,lahko da bo čez par let to naskrivaj jedla...
imam kolege,pri katerih doma ne pijejo sadnih sokov,nobenih smokijev/čipsa/piškotov...njihov prigrizek je zelenjava,oreščki...občasno sadje.ko prideš k njim na obisk,dobiš vodo in mogoče kaj zelenjave.mogoče bi to koga motilo,mene ne,ker nisem prišla tja jest,pa tudi nisem nikoli tako dolgo tam,da bi postala lačna.mojemu otroku se pa fino zdi,ko je zelenjavo(pa meni tudi,ker je doma noče).oni so tudi edini,ki sem jih kdajkoli vidla,ki na piknik niso prinesli sendvičev,čipsa,smokijev(stalnice pri piknikih),ampak...(no,saj veste,kaj...user posted image ).koliko vas(ne nas,ker mi smo na sendvičih...user posted image )je takih?

< Sporočilo je popravil tashq -- 3.3.2014 8:16:56 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ješči otrok
3.3.2014 8:55:57   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: tashq
oreščkov(imajo veliko maščob-glede na to,da je bolj buckasta)...


oreščki za razliko od ostale maščobe, imajo zdravo variacijo le te. saj veš, nasičene in nenasičene maščobe..

Nenasičene maščobe so prisotne v rastlinskih oljih, večini oreščkov, oljkah, avokadu in mastnih ribah, na primer v lososu.
http://lifegenetics.eu/blog/zakaj-je-pomembno-da-poznate-mascobe-ki-jih-uzivate/

Veliko ljudi zaradi neznanja umika oreščke in semena iz svoje prehrane v prepričanju, da njihova vsebnost maščob pripomore h kopičenju kilogramov. Vendar raziskave dokazujejo, da je to prepričanje samo mit in da uživanje oreščkov ne pripomore k odvečni teži. Ravno nasprotno. Ugotovili so, da vam lahko uživanje oreščkov celo pomaga shujšati.
http://www.aktivni.si/prehrana/zdrava-prehrana/za-vitkost-in-dobro-zdravje-jejte-orescke/

< Sporočilo je popravil mateyka -- 3.3.2014 8:57:21 >

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ješči otrok
3.3.2014 9:16:03   
rakica82
Jaz imam tudi zelo ješče otroke, velika ima res apetit. Je pa tako ,da pije samo vodo, rada iam sadje, zelenjavo je vso, tudi korenček rada grzilja ali pa surovo čebulo ko kuhava. Stara je 2,5 leti in ima okoli 15 kg, kar je za moje pojme karp recej ko gledam tabele samo se sploh ne sekirava več ker je zdravo hrano, piškote dobi ko smo kje na obisku, drugače doam tega ne prakticiramo, sploh ne dobi nič čokoladnega tudi čokolešnika nimamo v hiši.

Me pa včasih zmotijo propombe ko smo kje, joj poglej kako je, kar odpira usta, včeraj smo bili na kosilu, mlajša je stara 15 mesecev in sta obe lepo pojedle kosilo, ta velika tudi solato. Cel čas kosila sem poslušala kako radi jesta, pogledj kako odpirata usta....presneto kaj vam je dolgčas ali kaj ,ubadajte s s sabo.

ja imam otroke ki radi jejo, ampak dokler je to zdrava hrana, in se večino dneva podita okoli, skozi sta v gibanju, mi dol visi če nista ravno menekenke. sploh pri tej starosti

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ješči otrok
3.3.2014 9:28:40   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: tashq
.oni so tudi edini,ki sem jih kdajkoli vidla,ki na piknik niso prinesli sendvičev,čipsa,smokijev(stalnice pri piknikih),ampak...(no,saj veste,kaj...user posted image ).koliko vas(ne nas,ker mi smo na sendvičih...user posted image )je takih?


z nekimi čudnimi ljudmi se ti to družiš, ko na piknik nosijo zraven sendvičeuser posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ješči otrok
3.3.2014 9:34:11   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


hčerka je stara dobro leto..od začetka je pila sok razrečen z vodo, čaje..jedla piškotke..
potem pa so bile skos ene opazke oooo a rada je, ane, o bunkica.........ima pa cca 11kg, pa nekaj manj kot 80cm..

ona bi skoooos nekaj mela v ustih..za glavne obroke niti ne poje toliko, ampak čim ona koga vidi k kaj je, bi ona tudi..ok, doma smo rešili to s skupnimi obroki, bolj je problem ko so obiski ali pa ko smo mi kje..
sm ji sok, zamnjala z vodo in sedaj nekje tretji teden pije vodo-se ne pritožuje, ampak ko pa zagleda sok iz slamico je pa čist konc, spije ga v šusu..
piškote sem ji zamenjala z bobi palčkami, in popoldanske malice k je ponavadi imela sadni jogurt, ali tiste skutke s sadjem, sedaj dobi jabolko in jagode..

ampak takoj ko vidi neko hrano, bi jeeeedla..

kako naj se spopadem s tem, saj mi gre že na živce k skos ponavljam povsod, ne ne rabi jesti, ni lačna, a lahko to umaknemo..vsi me čukasto gledajo-pa to me niti toliko ne moti, kot me boli da starejšemu otroku rečem naj gre raje pojesti kinder čokolado v sosednji prostor da ga sestrica ne vidi..
on pa bi lahko rekla da je pa bolj med neješčimi, tko da se res ne sekiram za tisto čokoladico:)


red je beseda, ki bi pri vas prišla prav.

če imate obroke kot se šika bo tudi otrok padel v to rutino. verjamem pa, da se veliko otorkom vedno nekaj rine v usta...pa še ena žlička za mamico, babico,prababicao pa še ena za praprababico....in potem otrok nima reda pri obrokih. meni je moja mama vedno nadignila pritisk, ko je to počela pri sinu....enostavno tega nisem dovolila. ko je imel dovolj, je pač imel dovolj.

pa še komentar: kakšni piškoti, kakšne bobipalčke, kakšne skutke? daj ji navaden jogurt raje...te skutke so polne sladkorjev, barvil in aditivov....ali pa umetnih sladil...ve pa mislite, kako zdravo jejo vaši otroci.
otrok naj je raznovrstno hrano, pri enem letu lahko že itak vse, pa naj je vsega malo. večerja kakšna mlečna, kar skuhaš sama doma...ne pa vsipaš iz neke vreče.

sva ravno z mojim prejšnjič ugotavljala, koliko lažje obroke smo imeli mi kot otroci in le redkokateri je bil debel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ješči otrok
3.3.2014 10:36:10   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


hčerka je stara dobro leto..od začetka je pila sok razrečen z vodo, čaje..jedla piškotke..
potem pa so bile skos ene opazke oooo a rada je, ane, o bunkica.........ima pa cca 11kg, pa nekaj manj kot 80cm..

ona bi skoooos nekaj mela v ustih..za glavne obroke niti ne poje toliko, ampak čim ona koga vidi k kaj je, bi ona tudi..ok, doma smo rešili to s skupnimi obroki, bolj je problem ko so obiski ali pa ko smo mi kje..
sm ji sok, zamnjala z vodo in sedaj nekje tretji teden pije vodo-se ne pritožuje, ampak ko pa zagleda sok iz slamico je pa čist konc, spije ga v šusu..
piškote sem ji zamenjala z bobi palčkami, in popoldanske malice k je ponavadi imela sadni jogurt, ali tiste skutke s sadjem, sedaj dobi jabolko in jagode..

ampak takoj ko vidi neko hrano, bi jeeeedla..

kako naj se spopadem s tem, saj mi gre že na živce k skos ponavljam povsod, ne ne rabi jesti, ni lačna, a lahko to umaknemo..vsi me čukasto gledajo-pa to me niti toliko ne moti, kot me boli da starejšemu otroku rečem naj gre raje pojesti kinder čokolado v sosednji prostor da ga sestrica ne vidi..
on pa bi lahko rekla da je pa bolj med neješčimi, tko da se res ne sekiram za tisto čokoladico:)


red je beseda, ki bi pri vas prišla prav.

če imate obroke kot se šika bo tudi otrok padel v to rutino. verjamem pa, da se veliko otorkom vedno nekaj rine v usta...pa še ena žlička za mamico, babico,prababicao pa še ena za praprababico....in potem otrok nima reda pri obrokih. meni je moja mama vedno nadignila pritisk, ko je to počela pri sinu....enostavno tega nisem dovolila. ko je imel dovolj, je pač imel dovolj.

pa še komentar: kakšni piškoti, kakšne bobipalčke, kakšne skutke? daj ji navaden jogurt raje...te skutke so polne sladkorjev, barvil in aditivov....ali pa umetnih sladil...ve pa mislite, kako zdravo jejo vaši otroci.
otrok naj je raznovrstno hrano, pri enem letu lahko že itak vse, pa naj je vsega malo. večerja kakšna mlečna, kar skuhaš sama doma...ne pa vsipaš iz neke vreče.

sva ravno z mojim prejšnjič ugotavljala, koliko lažje obroke smo imeli mi kot otroci in le redkokateri je bil debel.


No Rija navadno skuto in not zmiksano jabko, marelco...(no ne nujno zmiksano, lahko je tudi pretlačeno) pa tud lahko jejo, sej tist pa res ni slabo. Ratam pa pikasta na kakšne frucverge in podobno.

Pri enem letu je naša za večerjo jedla gres na sto načinov, mlečni riž, polento (navadno rumeno in belo), kruh in mleko včasih kakšen dm rižolino (bolj izjema kot pravilo), pa seveda kaše takšne in drugačne s sadjem takšnim in drugačnim.
Bobi palčk in podobno sem pa imela totalno fobijo pred alergijami. Ampak je pa tudi res da tega tudi doma niti nimamo. Se sploh ne spomnim kupit. Grisine še, kaj drugega pa res ne. Pa včasih sem ji za malo spremembe naredila namaz iz tune in ji dala bobi palčko v roko, da je pol jedla namaz in bobi palčke, tako za uspešno packanje.

Kar se pa obiskov tiče... jaz si ne predstavljam, da ne bi ljudem, ki pridejo k hiši ne ponudila kaj. Pa naj bodo piškoti, narezek, pecivo ali karkoli. SAmo to je pač navada od doma. Človeku smo vedno ponudili. Pri nas je bilo tako, tudi širše. Je pa res, da tukaj kamor smo se preselili te navade ni.

Zdaj pa kako otroka navadit na red... pojma nimam kako bi šlo pri vas.

Pri nas je prej neješče sorte kakor ješče, je pa povečini vse. Čeprav roko na srce ji do sladkarij in podobnega niti ni. Tako da nimam pojma kako odtegovat.
Na tvojem mestu bi pa res po predlogu drugih ukinila te ''prazne'' kalorije in jih zamenjala s čim drugim. Jaz celih oreščkov tako majhnemu še ne bi dajala, ker vprašanje kako znajo grickat. Je isto kakor trd bonbon. Bi pa recimo nasekljala oreščke, zrezala sadje, rozine in podobno in dala žlico v roko. Ali kaj podobnega. Pa odtegovanja se ne bi šla. Ukinila sokove s slamico, če spije na eks, in dajala v kozarec, pa magar slamco zdraven, ali pa iz soka odlila pol ven.

Aja piškote pa lahko tudi narediš doma kake ''bolj zdrave''. Ala iz kosmičev in podobno. Ni potrebno ravno kupovat.

Se pa strinjam z Rijo. Mal reda. In če ste rešili s skupnimi obroki doma. Pač komando v roke tudi ko so obiski. In pač vzameš v zakup da bo krik in vik, ko ne bo dobila kar hoče. In vzet v zakup, da te bo žlahta in sosedje imeli za mal teror mamo. In seveda vztrajat. Sej ni nujno, da otrok dobi lih čist vse kar hoče. Takrat ko hoče. Je treba malo izbirat bitke za katere se je vredno fajtat.

(odgovor članu RIJA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ješči otrok
3.3.2014 10:51:37   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: tashq
oreščkov(imajo veliko maščob-glede na to,da je bolj buckasta)...


oreščki za razliko od ostale maščobe, imajo zdravo variacijo le te. saj veš, nasičene in nenasičene maščobe..


aha...
no,vedela sem,da imajo oreščki bolj zdravo maščobo,da se ne rediš od nje,pa ne...user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: rakica82
ja imam otroke ki radi jejo, ampak dokler je to zdrava hrana, in se večino dneva podita okoli, skozi sta v gibanju, mi dol visi če nista ravno menekenke. sploh pri tej starosti

no,to pa skoz pozabljamo...GIBANJE!
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: tashq
.oni so tudi edini,ki sem jih kdajkoli vidla,ki na piknik niso prinesli sendvičev,čipsa,smokijev(stalnice pri piknikih),ampak...(no,saj veste,kaj...user posted image ).koliko vas(ne nas,ker mi smo na sendvičih...user posted image )je takih?


z nekimi čudnimi ljudmi se ti to družiš, ko na piknik nosijo zraven sendvičeuser posted image

no,saj ravno mi nismo bili "čudni",ampak ti kolegi z zelenjavo...user posted image
eh,če ne bi prinesli s sabo sendvičev, bi bili pa lačni...na tem dotičnem pikniku,ki sem ga omenila,smo šli z vrtcem na pohod, in na koncu imeli piknik.in če s sabo nisi nič prinesel,si bil pač lačen...na drugačnem pikniku,ki ga tudi prakticiramo,tudi s sabo prinesemo hrano,tukaj tudi meso in več zelenjave,ker gre na žar.kar prineseš,to poješ.potem so pa še tisti pikniki,kamor smo vabljeni in nam ni treba sendvičev s sabo nosit.user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ješči otrok
3.3.2014 11:10:44   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
potem pa so bile skos ene opazke oooo a rada je, ane, o bunkica.........ima pa cca 11kg, pa nekaj manj kot 80cm..


glede na njeno starost in dejstvo, da šele komaj začenja hoditi, ne vem, če je res potrebno tako komplicirati
sem imela dva ''baročna'' dojenčka; kakor hitro sta začela samostojno hoditi, tekati ..., so obročki hitro začeli izginjati

gibanje naredi svoje


vidiš, nikoli ni prav - če otrok ne je, se obregajo, zakaj ne je, če je, da ima prevelik apetit ...



IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
ona bi skoooos nekaj mela v ustih..za glavne obroke niti ne poje toliko, ampak čim ona koga vidi k kaj je, bi ona tudi..ok, doma smo rešili to s skupnimi obroki, bolj je problem ko so obiski ali pa ko smo mi kje..

ampak takoj ko vidi neko hrano, bi jeeeedla..

So obiski res tak problem? Ali ste vsakodnevno na obiskih ali kako?

Razumljivo je, da otrok, ko vidi odrasle, želi jesti. To je naravno in logično. Zgledi staršev pa vlečejo. Če torej odrasli na obisku veliko jedo ali grickajo, bodo jih otroci zelo verjetno posnemali.
No, kot vidiš, ste doma že morali narediti red. Kar je dobro.

Morda bi bilo dobro razmisliti, zakaj pravzaprav otrok na obisku je - je lačen, mu je tista hrana tako všeč ali je bolj iz navade ali - iz dolgega časa, ker ni kaj drugega zanimivega početi.



IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
kako naj se spopadem s tem, saj mi gre že na živce k skos ponavljam povsod, ne ne rabi jesti, ni lačna

poskrbiš, da se doma naje, ne polagaš toliko pozornosti na hrano na obiskih, sploh pa ne pred hčerko, poskusiš preusmeriti pozornost s kakšnimi drugimi zadevami - kaj pa jaz vem: živali, igrače, njihovi ''zakladi'' ...

ne vem, zakaj ne bi bilo izvedljivo tudi, da bratec košček svoje čokoladice deli s sestrico - se s tem oba naučita, da je veliko lepše, če se stvari delijo in s tem drugega razveselijo
in tudi ne razumem, zakaj je tako težko doma tako malemu otroku ne dati nepotrebnih priboljškov, če starš presodi, da ni potrebe po njih - ne verjamem, da si jih gre hčerka sama vzeti iz shrambe, omare

vedno otrok tudi ne more dobiti vsega, četudi se starši seveda nelagodno počutimo, ko poslušamo njihov jok in trmarjenje - a to je del učenja in vzgoje, četudi manj prijeten



< Sporočilo je popravil petea -- 3.3.2014 11:11:34 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ješči otrok
3.3.2014 11:18:15   
Anonimen
Tudi naš ima pri 80 cm 11 kg in poje zelo veliko. Ima pet rednih obrokov, vmes kakšen prigrizek. Nikoli ne gledam,koliko ima kaj kalorij, koliko je redilno ali nezdravo, kuham večinoma vse isto kot so moji starši kuhali meni ( ne kupujemo gotove hrane, niti ne jemo v restavracijah ). Otroci pijejo sok,čaj, vodo. Sladkarij kaj preveč ne marajo. So pa večji del dneva na zraku, skačejo, divjajo itd.
Kar se pa obiskov tiče je pa tako, da bo otrok v družbi drugih otrok vedno pojedel več kot doma in da je hrana pri drugih ljudeh enostavno tako zanimiva, da jo je potrebno pojesti. Sama sem bila taka kot otrok, otroci ,ki prihajajo k nam na obisk pojedo pri meni vse tisto česar doma "ne marajo" in tudi moji otroci so na obiskih vedno " sestradani". Obiski so za mene razlog za grešenje, saj jim dovolim piti koka kolo, jesti pico itd, česar doma nikoli nimajo.
Imam pa okoli sebe samo tako družbo, ki ve, da bodo otroci pri drugih jedli mnogo raje in mnogo več kot doma. Ta manjši je že navajen, da ko gre k teti, da se postavi pred hladilnik in govori da je lačen. In normalno, da mu dovolimo ,da mu teta da kar ima skuhano, pa tudi meni je super, ker potem ne rabim doma skrbeti za dodaten obrok:).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ješči otrok
3.3.2014 20:56:35   
m_o_i
jaz sem "dramo" glede hranjenja delala prvih sest mesecev, ko sem bila vesela vsakega mililitra mleka, ki ga je popil(rojen je bil zahirancek).
ko je pridobil na tezi in ko se je zacela gosta hrana, nisem NIKOLI in NIKDAR gledala kaj, koliko, zakaj poje.
ni bilo zlick za nobeno mamo ali babico, obrok je bil na mizi nekje 10, 15 min, potem se je pospravilo in konec. lacen otrok pri ponujeni hrani ne bo; pa ce je star 5 mesecev.

tudi cokolado je prvic imel v ustih pri 10ih mesecih. pozna vodo, sokove, cokolado, bombone. in danes se zgodi, da mami prinese roladico iz hladilnika (stalno na zalogi tiste gorenjkine in so mu stalno na dosegu), mulc pa jabolko grize.
kdaj je njegovo kosilo pol sklede zeljne solate, makarone in golaz (npr) pusti. vcasih doma ne je kosila, mu je tisti iz vrtca dovolj-vcasih pa doma poje cel kroznik.

avtorica: pomisli, ce otrok mogoce ne zeli ugajati, zabavati (ce v zrak skaces/te zaradi vsakega grizljaja)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ješči otrok
3.3.2014 22:15:25   
Anonimen
nikoli nisem nobenega od otrok zabavala med hranjenjem, je že sama, nikoli ju ne silim, pa tudi če pusti en košček na krožniku..tudi če ne je se ne sekiram ker vem da bo/ta slej ko prej nadoknadila..

sj ne vem kje naj začnem odgovarjati na vaše domneve, ki so me prikazale kot mamo ki otroku ne vem kaj hoče al kako naj se izrazim..

ne vidim problema da se že zgodaj spozna sladkarije-sin npr do 3 leta ni jedel nič sladkega..nobenega bombona, peciva, kolača, pudinga-to še sedaj ne, razen če je čokoladen pudin..ja ima pa manijo na čokolado..
in ja lahko je bit pameten (tudi jaz sem bila), ko ti otrok je zelenjavo, sladkarij ne mara in je oh in sploh..sin v vrtcu je kosilo, kdaj za malico požveči tist kruh, in mu je do večerje dovolj..

sj tamala tudi ni sitna če je lačna, tudi kot sem napisala ne poje količinsko veliko..samo skos bi ko nekoga vidi jesti bi tudi ona..

in ja ko pridejo obiski, jih rada pogostim..pa naj bo to čips, bobi palčke, sveže skutine palačinke, ali pa kakšno pecivo/mafine-če sem zaradi tega grozna, pač sem..rada pečem, sladkega ne jem tok rada in sem vesela ko pridejo obiski in lahko pečem..pa me linčajte..

da otroku pri enem letu nebi dala palčke zaradi alergije, hahahaha..smo sprobali, in ni bilo reakcije in to je to..

gibamo se tudi dosti na zraku

in ne, noben ne skače zaradi kakšnega grižlaja v luftuser posted image user posted image user posted image user posted image to me pač mori, vem da bom morala to predelati sama, nikakor pa s tem ne obremenjujem otroka..mam bulimično sestro in nikoli ne bom dovolila da se otroku-to tudi sedaj povem, daje opazke zaradi teže.

in ja, je ena prav napisala, nikoli ni dobro-če dosti je in če nič ne je..

in ne..ni težko razumet zakaj ne dajemo priboljškov doma..jih ne..ve se v kateri omari so priboljški in nobeden od otrok nikoli ne gre vanjo..nikoli nismo skrivali

ne vem zakaj je vse tko izpadlo da se zdj bašemo samo s sladkarijami in dajemo otroku samo to-aja to je RR

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ješči otrok
3.3.2014 22:16:50   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


ona bi skoooos nekaj mela v ustih..za glavne obroke niti ne poje toliko, ampak čim ona koga vidi k kaj je, bi ona tudi..ok, doma smo rešili to s skupnimi obroki, bolj je problem ko so obiski ali pa ko smo mi kje..
sm ji sok, zamnjala z vodo in sedaj nekje tretji teden pije vodo-se ne pritožuje, ampak ko pa zagleda sok iz slamico je pa čist konc, spije ga v šusu..
piškote sem ji zamenjala z bobi palčkami, in popoldanske malice k je ponavadi imela sadni jogurt, ali tiste skutke s sadjem, sedaj dobi jabolko in jagode..


Otrok je to pobral...kje že ? V družini. Tako kot ste jo navadili na sladkor (pijača, piškoti) in na ugodje hrane (družimo se tako kot jemo), tako jo boste odvadili, če želite. Pa obiske imejte v osnovi zato, da se družite, ne pa da jeste. Če se pa toliko družite, da morate jest (3 ure in več), pa jejte bolj zdravo.



ta odgovor mi je pa tako user posted image user posted image user posted image da rajši ne bom komentirala..mater sej smo vsi ljudje

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ješči otrok
3.3.2014 22:20:18   
RIJA*
čuj, zakaj pa take stvvari na spolnosti pišeš?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ješči otrok
3.3.2014 22:22:13   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


sj tamala tudi ni sitna če je lačna, tudi kot sem napisala ne poje količinsko veliko..samo skos bi ko nekoga vidi jesti bi tudi ona..




kot sem ti napisala: nimate reda.
skoz nekdo je, skoz bi ona bila zraven....saj si zdaj sama to napisala...torej po vašem stanovanju skoz nekdo hodi in nekaj daje v usta....ja, žal je Stanislava tu imela prav...

pa saj imamo vsi obiske, pa kaj prigriznemo....smo ni to SKOZ....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ješči otrok
3.3.2014 22:30:40   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


ona bi skoooos nekaj mela v ustih..za glavne obroke niti ne poje toliko, ampak čim ona koga vidi k kaj je, bi ona tudi..ok, doma smo rešili to s skupnimi obroki, bolj je problem ko so obiski ali pa ko smo mi kje..
sm ji sok, zamnjala z vodo in sedaj nekje tretji teden pije vodo-se ne pritožuje, ampak ko pa zagleda sok iz slamico je pa čist konc, spije ga v šusu..
piškote sem ji zamenjala z bobi palčkami, in popoldanske malice k je ponavadi imela sadni jogurt, ali tiste skutke s sadjem, sedaj dobi jabolko in jagode..


Otrok je to pobral...kje že ? V družini. Tako kot ste jo navadili na sladkor (pijača, piškoti) in na ugodje hrane (družimo se tako kot jemo), tako jo boste odvadili, če želite. Pa obiske imejte v osnovi zato, da se družite, ne pa da jeste. Če se pa toliko družite, da morate jest (3 ure in več), pa jejte bolj zdravo.



ta odgovor mi je pa tako user posted image user posted image user posted image da rajši ne bom komentirala..mater sej smo vsi ljudje


Ti si Anonimen user posted image ...

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ješči otrok
3.3.2014 22:31:36   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


sj tamala tudi ni sitna če je lačna, tudi kot sem napisala ne poje količinsko veliko..samo skos bi ko nekoga vidi jesti bi tudi ona..




kot sem ti napisala: nimate reda.
skoz nekdo je, skoz bi ona bila zraven....saj si zdaj sama to napisala...torej po vašem stanovanju skoz nekdo hodi in nekaj daje v usta....ja, žal je Stanislava tu imela prav...

pa saj imamo vsi obiske, pa kaj prigriznemo....smo ni to SKOZ....



To je najslabše, ker se otrok ne nauči prepoznati lakote - ker jemo zato, da nismo lačni.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ješči otrok
3.3.2014 22:52:19   
Izabelina
ja sam sej nismo vsi ob isti uri lačni, al kako? midve sva doma in jeva pa sva končali pa pride moj domov in je lačen pa je in tamala ga vidi in hoče tut ona jest... recimo kot primer, to se pri nas velikrat zgodi...

recimo mojo mami je čuvala njena babica, ki je hrati čuvala še vse ostale bratrance in kuhala kosilo za svojih 6 otrok in ko so ti odrasli otroci prišli po svoje otroke (ob različnih urah) so dobili tut kosilo (če so hotl, ne vedno) in moja mami je z vsakim jedla user posted image



_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ješči otrok
3.3.2014 22:57:05   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ja sam sej nismo vsi ob isti uri lačni, al kako? midve sva doma in jeva pa sva končali pa pride moj domov in je lačen pa je in tamala ga vidi in hoče tut ona jest... recimo kot primer, to se pri nas velikrat zgodi...

recimo mojo mami je čuvala njena babica, ki je hrati čuvala še vse ostale bratrance in kuhala kosilo za svojih 6 otrok in ko so ti odrasli otroci prišli po svoje otroke (ob različnih urah) so dobili tut kosilo (če so hotl, ne vedno) in moja mami je z vsakim jedla user posted image




ja, dokler nekdo v tem ne vidi problema, je vse ok.

ampak avtorica v tem vidi problem in torej jim ne ostane nič drugega, kot da se disciplinirajo.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ješči otrok
3.3.2014 22:58:31   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ja sam sej nismo vsi ob isti uri lačni, al kako? midve sva doma in jeva pa sva končali pa pride moj domov in je lačen pa je in tamala ga vidi in hoče tut ona jest...


Ona ne je, ker je lačna, mmpak ker vidi - je z očmi in ne s čutom za lakoto. Tega pa nima razvitega, ker ni reda...

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ješči otrok
3.3.2014 23:12:26   
Izabelina
ok in kaj je potem nasvet? da vsi striktno jedo samo od za to določenih urah? se pravi mož pride lačen domov iz službe in ker ni čas za večerjo čaka, 2 uri, da bo lahko jedel? al se skriva pred otrokom?

mislm pri nas to ni problem, mene ne moti, da je (še vesela sm, ker sm s tavelko mela probleme ker ni hotla jest), ker vem, da pokuri vse kar poje z gibanjem in ker ne jemo samo "slabe" hrane... in ker ni debela...

ampak dejansko me zanima kako pri družini, kjer imajo več članov nardijo red pri prehrani...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?