|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   je ali ni?
18.5.2009 14:53:31   
Snoopyka
živjo!
mam znake za levkemijo, vendar jih je večina tudi za nosečnost (sem v 34t). 
zdj pa ne znam kako naj znake opredelim.
moji me namreč tolažijjo da ni nič, ampak vseeno me je starh.user posted image
eni pravjo da če si noseča testov ne delajjo, ker izvidi nebojo pravi, drugi spet nasprotno.
kaj naj naredim?user posted image


_____________________________

7.7.2009 ob 16.30h je prijokala na svet 3732g težka in 52cm velika punčka Albina <3<3<3
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: je ali ni?
18.5.2009 14:56:09   
Tanik
pomeni se z ginekologom in splošno zdravnico.
pri meni k sem imela težave sta ginekolog in splošna zdravnica skupaj stopila in se odločila kam me poslat, sta na srečo v isti stavbi.

je pa res, da med nosečnostjo delajo tisto, če je ženska v življenjski nevarnosti. meni tudi niso glave slikali in dajali tablet, sem bila na opazovanju.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Snoopyka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: je ali ni?
18.5.2009 17:48:28   
jakaracman
Daš si pregledat kri in bo hitro jasno.

(odgovor članu Snoopyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: je ali ni?
19.5.2009 15:37:29   
Snoopyka
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Daš si pregledat kri in bo hitro jasno.


ja sam bojo hotli?
baje da v nosečnosti nedelajo testov, ker so rezultati nepravilni...
pa za to dlih vprašam če slučajno kera vekako in kaj....


_____________________________

7.7.2009 ob 16.30h je prijokala na svet 3732g težka in 52cm velika punčka Albina <3<3<3

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: je ali ni?
19.5.2009 15:39:25   
jakaracman
Seveda, zakaj pa misliš, da imaš levkemijo?mislim glede na znake in to.

(odgovor članu Snoopyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: je ali ni?
19.5.2009 19:40:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Seveda, zakaj pa misliš, da imaš levkemijo?mislim glede na znake in to.


Isto vprašanje se je meni porodilo. Na podlagi česa si prišla do take ugotovitve?

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: je ali ni?
20.5.2009 8:06:27   
honey
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Seveda, zakaj pa misliš, da imaš levkemijo?mislim glede na znake in to.


Isto vprašanje se je meni porodilo. Na podlagi česa si prišla do take ugotovitve?


To sem tudi jaz najprej pomislila, ko sem prebrala vprašanje. Ali obstajajo kakšni utemeljeni razlogi za tvoj sum?


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: je ali ni?
20.5.2009 12:46:49   
Snoopyka
IZVIRNO SPOROČILO: honey

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Seveda, zakaj pa misliš, da imaš levkemijo?mislim glede na znake in to.


Isto vprašanje se je meni porodilo. Na podlagi česa si prišla do take ugotovitve?


To sem tudi jaz najprej pomislila, ko sem prebrala vprašanje. Ali obstajajo kakšni utemeljeni razlogi za tvoj sum?



v moji družini se je levkemija pojavila že dvakrat...
sestrična jo je dala skozi....stric, pa je 2 leti nazaj umrl zaradi te bolezni....mam pa 3 znake, ki niso povezani z nosečnostjo in 7znakov, ki so skupni tako levkemiji tko nosečnosti.... zdej pa me moji prepričujejio češ da naj se ne sekiram, k to sdam nosečnot dela.


_____________________________

7.7.2009 ob 16.30h je prijokala na svet 3732g težka in 52cm velika punčka Albina <3<3<3

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: je ali ni?
20.5.2009 16:33:38   
BarbaraE
Najprej daj kri pregledat, to ti bodo zagotovo naredili, saj pa ne more biti zaradi nosečnosti katastrofalen izvid krvi. Toliko bodo pa najbrž že znali razbrati izvide, da bodo vedeli dalje ukrepati. Kateri so pa ti simptomi, če smem vprašat?

(odgovor članu Snoopyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: je ali ni?
20.5.2009 20:41:09   
Snoopyka
IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraE

Najprej daj kri pregledat, to ti bodo zagotovo naredili, saj pa ne more biti zaradi nosečnosti katastrofalen izvid krvi. Toliko bodo pa najbrž že znali razbrati izvide, da bodo vedeli dalje ukrepati. Kateri so pa ti simptomi, če smem vprašat?



Simptomi:                                                                                                                                                                                                                                Zaradi nastale škode v kostnem mozgu imajo bolniki z levkemijo povečano število nezrelih belih krvničk in posledično pomanjkanje krvnih ploščic, ki so pomembne pri procesu strjevanja krvi.. To pomeni, da se bolniki lahko prej poškodujejo, hitreje krvavijo ali razvijejo petehije. Levkociti oz. bele krvne celice, ki se borijo proti povzročiteljem bolezni so nezreli ali disfunkcionalni, posledično se bolnikov imunski sistem ne more boriti proti ostalim okužbam. Pomanjkanje eritrocitov oz. rdečih krvnih celic lahko povzroči anemijo (slabokrvnost), ki lahko dalje vodi do dispneje (težko dihanje). Pri nekaterih bolnikih bolezen izbruhne hitro, s smrtno nevarnimi okužbami, pri drugih je začetek bolj neopazen in se kaže z napredujočo utrujenostjo, šibkostjo in bledico. Pojavijo se še krvavitve iz nosu in dlesni ter pikčaste krvavitve in podplute po koži, ter kri v blatu. Levkemični zasevki v možganih povzročajo glavobol, bruhanje in razdražljivost, infiltrati v kostnem mozgu pa bolečine v kosteh in sklepih.


_____________________________

7.7.2009 ob 16.30h je prijokala na svet 3732g težka in 52cm velika punčka Albina <3<3<3

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: je ali ni?
20.5.2009 22:47:19   
Anonimen
In katerih 3-je znaki niso povezani z nosečnostjo?

Izvidi krvi v nosečnosti so zavajajoči, sedimentacija je pogosto povišana, levkociti in eritrociti imajo druge vrednosti,... tako da ne vem, kaj bi konkretnega izvedela. Se pa strinjam s tvojimi glede nosečnosti, kljub bolezni v družini.
Po drugi strani pa bolje preventiva kot kurativa.

(odgovor članu Snoopyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: je ali ni?
20.5.2009 23:00:34   
jakaracman
Verjamem , da si obremenjena glede na sorodnike, vendar katere simptome točno imaš?Pri levkemiji so limfociti toliko povečani, da jih ne moreš menjati z ničemer.Kot pravim stopi do zdravnika, da pomiriš svoje strahove.user posted image za srečo!

(odgovor članu Snoopyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: je ali ni?
21.5.2009 7:58:04   
Snoopyka
vsaj kolikor sm preverila, to naj nebi blo povezano...
torej:

*dispneja (težko dihanje)
*pikčaste krvavitve in podplute po koži
*kri v blatu
in zraven še prisotni:
*anemija (slabokrvnost)
*napredujoča utrujenost
* šibkost in bledica
*krvavitve iz nosu in dlesni
*razdražljivost
*bolečine v kosteh in sklepih

_____________________________

7.7.2009 ob 16.30h je prijokala na svet 3732g težka in 52cm velika punčka Albina <3<3<3

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: je ali ni?
21.5.2009 8:32:27   
Felicita
Snoopyka, disapneja pride lahko zaradi stresa ali nizkega pritiska (to ti bojo tiste, ki ga imajo dobro povedat, kako jemlje sapo), kri v blatu pa je lahko posledica nosečniških hemeroidov (notranjih, zunanje bi verjetno videla). glede modric sem pa jest že enkrat paniko zagnala, pa mi je tudi zdravnik povedal da zna biti kriv stres (krvna preiskava ni nič pokazala) ali pa to, da sem dejansko štorasta ko klump. je pa tut odvisno kakšna količina in kje... jest sm bla vedno po nogah in rokah pobutana (kot bi me kdo premlatu), drugje pa ne.

kakorkoli, pojdi na test, res mate nosečnice drugačno kri, ampak absurdno visoke cifre levkocitov pa nosečnost pač ne povzroča.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Snoopyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: je ali ni?
21.5.2009 9:17:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Snoopyka

vsaj kolikor sm preverila, to naj nebi blo povezano...
torej:

*dispneja (težko dihanje) normalno za nosečnost, bolj ko gre nosečnost h koncu, težje je dihanje, ker maternica pritiska navzgor in zato imajo pljuča manj prostora. Značilno je zlasti ponoči, v ležečem položaju, pri sprehodih, hoji po stopnicah, v vročem vremenu.
*pikčaste krvavitve in podplute po koži Sem sicer 2 meseca po porodu, ampak se mi še vedno vsaka podpudba vidi en mesec skupaj, pokaže pa se za vsak manjši udarec, običajno niti ne vem, kdaj sem se udarila. Še posebej pogosto, če imaš tanjšo kožo in si bolj svetlopolta, tudi anemija naredi svoje.
*kri v blatu hemeroidi?
in zraven še prisotni:
*anemija (slabokrvnost) normalno v nosečnosti
*napredujoča utrujenost tudi normalno v nosečnosti
* šibkost in bledica tudi normalno v nosečnosti (povezano z anemijo)
*krvavitve iz nosu in dlesni tudi nomrlano v nosečnosti (hormoni stanjšajo sluznice)
*razdražljivost hehe, o tem pa ne bi, vprašaj mojega moža
*bolečine v kosteh in sklepih to pa je normalno, če gre za medenične kosti, hrbtenico


Meni se zdijo vse nosečniški znaki, vendar če te zelo skrbi in glede na bolezen v družini, bolje preventiva kot kurativa. Pojdi naredit teste, da se prepričaš.

(odgovor članu Snoopyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: je ali ni?
21.5.2009 9:22:18   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Snoopyka
vsaj kolikor sm preverila, to naj nebi blo povezano...
torej:

*dispneja (težko dihanje)
*pikčaste krvavitve in podplute po koži
*kri v blatu
in zraven še prisotni:
*anemija (slabokrvnost)
*napredujoča utrujenost
* šibkost in bledica
*krvavitve iz nosu in dlesni
*razdražljivost
*bolečine v kosteh in sklepih

Vse tole je mene mučilo v nosečnostih user posted image Aha, razen krvi v blatu.

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
Meni se zdijo vse nosečniški znaki, vendar če te zelo skrbi in glede na bolezen v družini, bolje preventiva kot kurativa. Pojdi naredit teste, da se prepričaš.

Podpišem tole user posted image

Snoopyka, vso srečo in user posted image user posted image user posted image , da je vse v redu
user posted image

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 21.5.2009 9:26:06 >

(odgovor članu Snoopyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: je ali ni?
21.5.2009 23:28:39   
Tanja_
IZVIRNO SPOROČILO: Snoopyka

vsaj kolikor sm preverila, to naj nebi blo povezano...
torej:

*dispneja (težko dihanje)Jo imam tudi jaz(v 40.tednu). Nekoliko bolje je sedaj, ko jemljem Retafer zaradi anemije in ko se je user posted image  spustil, da ne pritiska več na prepono.
*pikčaste krvavitve in podplute po koži- za vsako malenkost ko se podrgnem, se mi naredi podplutba.
*kri v blatu- tako kot so napisale predhodnice- hemeroidi?
in zraven še prisotni:
*anemija (slabokrvnost)-zelo pogosta v nosečnosti
*napredujoča utrujenost posledica nosečnosti, hormonov in anemije(manj eritrocitov za prenos kisika)
* šibkost in bledicatudi je najverjetneje posledica anemije
*krvavitve iz nosu in dlesni zelo pogoste v nosečnosti
*razdražljivosthormoni?
*bolečine v kosteh in sklepih posledica dodatne teže, ki jo nosiš?


Mislim, da nimaš levkemije. Verjetnost, da se ti pojavi ravno med nosečnostjo je manjša od verjetnosti da so vsi ti simptomi in znaki posledica nosečnosti.

(odgovor članu Snoopyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: je ali ni?
23.5.2009 12:00:06   
Snoopyka
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

IZVIRNO SPOROČILO: Snoopyka

vsaj kolikor sm preverila, to naj nebi blo povezano...
torej:

*dispneja (težko dihanje)Jo imam tudi jaz(v 40.tednu). Nekoliko bolje je sedaj, ko jemljem Retafer zaradi anemije in ko se je user posted image  spustil, da ne pritiska več na prepono.
*pikčaste krvavitve in podplute po koži- za vsako malenkost ko se podrgnem, se mi naredi podplutba.
*kri v blatu- tako kot so napisale predhodnice- hemeroidi?
in zraven še prisotni:
*anemija (slabokrvnost)-zelo pogosta v nosečnosti
*napredujoča utrujenost posledica nosečnosti, hormonov in anemije(manj eritrocitov za prenos kisika)
* šibkost in bledicatudi je najverjetneje posledica anemije
*krvavitve iz nosu in dlesni zelo pogoste v nosečnosti
*razdražljivosthormoni?
*bolečine v kosteh in sklepih posledica dodatne teže, ki jo nosiš?




Mislim, da nimaš levkemije. Verjetnost, da se ti pojavi ravno med nosečnostjo je manjša od verjetnosti da so vsi ti simptomi in znaki posledica nosečnosti.


sj fora je v tem da sm nekaj znakov mela že prej, zdaj pa ma že vse, sam da jih je večina takih ki so tudi v nosečnosti...
sm se naročla, grem na pogovor z zdravnico, pa pol se bo odločla kako naprej.



_____________________________

7.7.2009 ob 16.30h je prijokala na svet 3732g težka in 52cm velika punčka Albina <3<3<3

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: je ali ni?
24.5.2009 10:21:13   
flora1
srečno!!!

(odgovor članu Snoopyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: je ali ni?
24.5.2009 12:47:31   
Snoopyka
IZVIRNO SPOROČILO: flora1

srečno!!!


hvalauser posted image


_____________________________

7.7.2009 ob 16.30h je prijokala na svet 3732g težka in 52cm velika punčka Albina <3<3<3

(odgovor članu flora1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: je ali ni?
26.5.2009 10:53:57   
Taddy78
Kaj pa naj rečem jaz? babica umrla za rakom na dojki, moj oče umrl za rakom na pljučih, 2 teti od moje mame preboleli raka...saj to ni virusno, da bi se kar tako prenašalo in res škoda živčkov sploh sedaj ko si nosečka. Svoje misli raje posveti bebiki, ker obremenjeasti s takšnimi stvarmi je res brezveze.

tako kot so že napisale punce pred mano-večina znakov je čisto nosečniških!

(odgovor članu Snoopyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?