|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 14:09:19   
Kaštrun
pri nas je situacija taka. imam stare starše, ki so čuvali tako mene, kot tudi mojega brata, dva bratranca in sestrično, tako da imajo že 27 let "izkušenj" z merkanjem otrok. starša sta aktivna, hodita na izlete, mama se full ukvarja z otroki, ata z otroki dela, jih kaj nauči, hodi v hribe, skratka... nista tista "stara" pri svojih 74ih letih, da bi samo sedela v kuhinji in gledala TV. vse prej kot to. pa tamala je tam cel dan zunaj in ko prideta bratranec in sosedova punčka iz vrtca se potem skupaj igrajo.

gre za to, da naši ni treba v vrtec, ker sta jo pač merkala moja stara starša, zdaj pa je doma, ker sem jaz spet na porodniški in ko rodim se bo spet čuvala pri starših nekaj časa, da mi ujamemo ritem.

sprašujem pa nekaj. ko sva pri moji mamici full rada opazuje otroke, ki so v vrtcu, potem je nora če kdo pride k nam z otrokom in ga kar objema, pa kar cvili zraven ko vidi kakšnega otroka zunaj če smo na sprehodu. full je družabna, nič se ne boji, rada se igra...

zanima me, ali ji kaj "odžiram", ko jo ne dam v vrtec. npr. družbo otrok, dejavnosti, igranje z vrstniki? pa ni ji treba še sami jest (npr. kosila ali pa čokolinota - kruh je sama).

< Sporočilo je popravil Kaštrun -- 22.10.2008 14:12:13 >


_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 14:10:45   
Kaštrun
napaka

< Sporočilo je popravil Kaštrun -- 22.10.2008 14:11:20 >


_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 14:21:27   
lenika
Koliko je pa stara?

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 14:29:05   
CUKRČEK
koliko je pa star otrok??

Pri majhnem je ful fajn, če je lahko doma. Potem, malo pred šolo je pa tud fajn, če  gre  v v vrtec. Da se navadi "režima"...


Moja starejša je bila do tretjega leta pri tašči in sem bila ful zadovoljna. Zdaj pa hodi v vrtec in ful rada gre.

Jaz mislim, da ji nič ne odžiraš. JE pa fajn, da je vsaj leto ali dve pred šolo v vrtcu.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 14:29:38   
Anonimen
Jaz sm ga glih zarad tega dala v vrtec da se bo družil z vrstniki pa tud potem ko bo šel čez par let v šolo mu bo lažje navezat nek kontakt in prijateljstvo.Sej pri babicah je lahk pa kakšno sobot al pa nedeljo,ker otroci se morjo družit z ostalimi otroci ker tud če se ti z njim igraš in vse to ane to ni to.
Moje mnenje je da če imaš možnost da bi bila v vrtcu potem probi sej itak če ji ne bo všeč jo pa potem pol vn vzameš.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 14:34:34   
Kaštrun
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

koliko je pa star otrok??

Pri majhnem je ful fajn, če je lahko doma. Potem, malo pred šolo je pa tud fajn, če  gre  v v vrtec. Da se navadi "režima"...


Moja starejša je bila do tretjega leta pri tašči in sem bila ful zadovoljna. Zdaj pa hodi v vrtec in ful rada gre.

Jaz mislim, da ji nič ne odžiraš. JE pa fajn, da je vsaj leto ali dve pred šolo v vrtcu.




stara je točno 1.5 leta. naslednje leto sept oz. okt bo šla sigurno v vrtec, že zaradi tega, ker nočem staršev obremenjevati z dvema otrokoma, pa tudi z možem se strinjava, da ji bo to bolj "koristilo". naslednje leto bo šla pa tamala verjetno v jasli, tavelika pa pač v vrtec. čeprav mi že zdaj pravijo starši, naj tamlajšo pustim njim v varstvu in ji tako prihranim vsaj kakšno bolezen.

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 14:40:18   
piamaria
Domača vzgoja in vrtec sta dva pojma.
Moja dva sta bla do treh let doma potem sta šla v vrtec- idealno.
Fajn je, če gre, drugače ne bo pa nič tako zelo narobe, če jo učijo deliti in so socializirani.
Najkasneje do 4,5 leta pa naj bi bili vsi v vrtcu.

_____________________________

Imejmo se radi- živimo za jutri :)

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 14:41:17   
mišk
Pri nas bo drugo leto ista situacija, s to razliko, da jo pazim jaz. Ko bo stara 1,5 leta bo dobila bratca ali sestrico. Oba nameravam imeti doma, do dojenčkovega 11 meseca, ko bosta oba naenkrat šla prvič v vrtec.
Tudi naša je družabna in čisto nora na otroke. Če bi jo sedaj dala v vrtec vem, da ne bi bilo nobenih problemov. Upam, da jih tudi čez leto in pol ne bo.user posted image
Po moje jim to nič ne škodi. Sigurno pa je fajn, da gredo vsaj potem pri ene treh letih v vrtec.

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 14:44:01   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Kaštrun
stara je točno 1.5 leta. naslednje leto sept oz. okt bo šla sigurno v vrtec, že zaradi tega, ker nočem staršev obremenjevati z dvema otrokoma,


Uf, za tole leto bodi pa srečna, da jo lahko imaš doma. Tam do treh let je po moje najbolje, če so lahko doma.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 14:46:22   
Lenny
Z bratrancem nisva bila v vrtcu, saj naju je oba pazila babica, pa dedi seveda tudi. Oba socializirana in uspešna. O.K., ampak od tega je že ene par deset let user posted image
Starejši sin je šel v vrtec s 3. leti, mlajši bo ob vstopu v vrtec drugo leto star 3,5 let. Fino se je obneslo in upam, da se bo v drugo tudi. Otroci pogrešajo družbo, navadijo se druge komande, niso več edini in najpomembnejši, .... razlika je tudi v tem, da je bilo leta nazaj v naselju kup otrok, ki so se popoldne lahko družili, zdaj pa sta v štirih blokih naša dva edina otroka poleg študentov in upokojencev. Po moje bo kar fino, če bo šla tvoja deklica drugo leto v vrtec.

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 15:08:16   
ursakatja05
sama če bi le imela varianto bi vse dala da bi bila lahko mala do 3 let doma. ker pa žal te variante nismo imeli je šla že z 10meseci in pol v jasli.
mislim da tisti otroci ki so v domačem varstvu prav čisto nič ne zaostajajo za onimi v vrtcu. je pa fino če gredo vsaj leto pred vstopom v šolo mal v vrtec da se navadijo režima.


_____________________________

Uživaj življenje

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 15:14:22   
tojeto1
Moje mnenje: tvoj otrok je prikrajšan, tako socializacije kot samostojnosti. Sedanji vrtci so na zelooo visokih nivojih, kateri jim starši oz. stari starši ne segajo do kolen. Mislim, da je fino, da je otrok doma do 1-1,5 let zaradi bolezni, pol pa čim prej v vrtec.

(odgovor članu ursakatja05)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 15:29:10   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: tojeto1

Moje mnenje: tvoj otrok je prikrajšan, tako socializacije kot samostojnosti. Sedanji vrtci so na zelooo visokih nivojih, kateri jim starši oz. stari starši ne segajo do kolen. Mislim, da je fino, da je otrok doma do 1-1,5 let zaradi bolezni, pol pa čim prej v vrtec.


no, jaz se s temle ne bi strinjala....tale socializacija je po moje prehudo napinjena. mislim....jaz sem šla v vrtec točno eno leto pred šolo, pa sem strašno socializirana.

po moje ne gre kar tak potegniti črte in vseh otrok vreči v en koš. so si med seboj različni. zelo.
en gre lahko koj pri 11 mesecih v vrtec, pa je nesocialen tip, pa ne bo nikoli toliko socializiran kot drugi, ki je doma.

moj bo januarja star 3 leta in ga še vsaj eno leto ne mislim dati v vrtec. hvala bogu nam tako znese imamo zlato babicouser posted image  

se pa tudi podobno kot kaštrun včasih sprašujem ali je za kaj prikrajšanuser posted image  naposled pa le ugotovim, da ima zdravje prednost pred socializacijo...lani recimo je zdržal od septembra, ko je bil dva tedna v vrtcuuser posted image , do julija letos brez enega samega prehlada, bolezni....

sama to rešujem tako, da se probamo čim več družiti s prijatelji, ki imajo podobno stare otroke.

in lahko samo rečem, da imamo mi srečo, da je mulček totalno odpičen tip.....ničesar ga ni sram, vse si upa, socializiran, čisto po mamici je user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 15:35:00   
kaya2007
tudi jaz mislim, da je fino, če so do 3. leta lahko doma. še vedno pa jo lahko vpišeš na kakšno telovadbo ali podoben krožek, da bo kdaj tudi v družbi otrok.
jaz sem šla v vrtec oz. v malo šolo šele 2 leti pred šolo, pa sem zelo družabna, brat je šel že takoj v vrtec in je bolj samotarski, tako da po svojih izkušnjah ne vidim povezave.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 16:09:03   
Maxica
Tudi jaz mislim, da je čist odvisno od otroka. Tudi naša 4 letnik in 2 letnik sta letos še doma. Lani smo s ta večjim sicer sprobali, prav zato, ker sem imela kr malo slabo vest, ko so vsi tako zelo poudarjali socializacijo in blablabla, pa smo vsako jutro imeli take borbe, ker se tam enostavno ni počutil. Pa še takoj je bil bolan, in je bila skoz ena zmeda, par dni bolan, nato tri dni borbe in spet bolan. Brezveze. Tako da sem ga potem vpisala v cicibanove urice 1x na teden, 1x na teden je hodil na telovadbo, pa v gledališče smo ga vpisali, itak je pa mož doma in se z njima dopoldne precej ukvarja, popoldne pa pač oba. Socializirana sta, čas za vpetost v celoten sistem šolstva bo pa tik tak tu in ga bosta imela za celo življenje dovolj.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
22.10.2008 16:12:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 16:31:31   
Anonimen
Moje mnenje: tvoj otrok je prikrajšan, tako socializacije kot samostojnosti.


Absolutno.
Nikoli nisem hodila v vrtec. Stike tezko navezujem (v bistvu jih sploh ne morem) in sem popolnoma odvisna od pomoci drugih.

(odgovor članu tojeto1)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 16:41:51   
*tajda*
Nikoli nisem hodila v vrtec,pa stike brez težav navezujem in nisem od nikogar odvisna.

Moje mnenje je da bo tvoj otrok prikrajšan bolezni,ker v vrtcu jih takoj fašejo.Moj nečak je pristal po enem mesecu na infekcijski zaradi plučnice. Jaz bom imela sinčka do treh let doma v vartsvu,potem ga bom pa dala v vrtec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 16:42:57   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Moje mnenje: tvoj otrok je prikrajšan, tako socializacije kot samostojnosti.


Absolutno.
Nikoli nisem hodila v vrtec. Stike tezko navezujem (v bistvu jih sploh ne morem) in sem popolnoma odvisna od pomoci drugih.


pri tebi pa res nimam takega občutkauser posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 16:47:05   
Anonimen
pri tebi pa res nimam takega občutka


Nemogoce.

Zdaj pa resno.
Ne, nisem hodila v vrtec, to drzi. Mi je bilo pa kljub temu v soli dolgcas in so me prvo leto komaj animirali, da sem prezivela ure. Ce bi hodila v vrtec, bi bilo po moje se slabse, ker bi mi bilo prevec stvari in dogajanja ze poznanega. Tako da cisto odvisno od otroka. Nekateri pa vrtca sploh ne marajo in jih z njim ne socilaiziras, ampak samo traumiras.

Taka kombinacija, da je otrok lahko tri ali stiri leta doma, in da celo izbiras babica/vrtec, je meni idealna.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 16:53:41   
*tajda*
Mič jaz sem pa mislila da ti je neobiskovanje vrtca res pustilo take hude posledice.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 17:10:53   
Anonimen
jaz sem pa mislila da ti je neobiskovanje vrtca res pustilo take hude posledice


Mogoce mi pa je user posted image .

(odgovor članu *tajda*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 18:06:30   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Kaštrun
stara je točno 1.5 leta. naslednje leto sept oz. okt bo šla sigurno v vrtec, že zaradi tega, ker nočem staršev obremenjevati z dvema otrokoma,


Uf, za tole leto bodi pa srečna, da jo lahko imaš doma. Tam do treh let je po moje najbolje, če so lahko doma.
Se bolj strinjati ne bi mogla.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 18:26:53   
dido
Tudi moj se je čuval pri babici, sedaj pa je v vrtcu in je star 3,5 leta. Mislim, da otroci pred šolo morajo iti prej v vrtec,vendar če imaš možnost varstva do tertjega leta je zame to super. Naš je vrtec ful lepo sprejel, sem pa vesela, da ga je do sedaj pazila moja mama, saj ga je veliko naučila. Zna ogromno pesmic, vse črke abecede, zna sadit na vrtu, uživa v naravi tako, da mislim, da ni nič zamudil. Mislim, da pri treh letih dober čas za vrtec ( seveda, če imaš to možnost ).

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: je otrok, ki ni v vrtcu za kaj prikrajšan?
22.10.2008 18:53:42   
drevozivljenja
moj je star 4,5 let in je doma..hodio je v vrtec ko je bio star 2 leti..potem smo se preselili...doma je kjer nimam službe in sem noseča...bomo videli,mogoče ga bomo dali vrtec..čez 5 mesecev imam rok..ampak mislim da bo do 5 leta domauser posted image ...potem pa v vrtec

(odgovor članu dido)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?