|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  60 61 [62] 63 64   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 19:43:14   
matcar
Čer!

ja,mene tudi že orgn brsa in kolovrati,pa sem komaj 17 t zdaj.user posted image user posted image user posted image zaenkrat sem dobro,pučutje tudi,delam tak ne veliko,sem skozi na ritiuser posted image .Doma je malo večji problem,ko sta 2 škrata bolna,no en je že ok skoraj,ene pa na dobri poti,da še bo.
Grem pajaca spat spravit.Lep večer še naprej.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 1526
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 19:46:55   
Mihelinka
Jaz tudi kr fajn čutim brce, danes sem jih celo čez dan, ko prej sem jih samo zvečer v postelji. No, vsaj mislim, da so brce, ker na wc mi ni treba it... user posted image

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 1527
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 19:53:46   
rado_vednica_
jaz pa še nič ne čutim, pa sm v 16tednu...sicer 1.krat in vrjetno zato še ni nič:) se tolažim s tem, da pač enkat bo že:) vsaj zdravje se mi je izboljšalo...tako, da samo kašljam še..ampak bo že:)


(odgovor članu Mihelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 1528
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 19:55:22   
_sunny_
mayalottie jaz razmišljam o epiduralni. Pri nas jo lahko v Slovenj Gradcu dobiš kadarkoli in vem da jo kar nekaj mamic vzame. Zaradi tega se tudi malo bolj nagibam za porodnišnico Slovenj Gradec kot Celje, čeprav sta zame obe enako oddaljeni. Je pa še kar nekaj časa za razmislekuser posted image  

rado_vednica_
  jaz sem tudi v 16 t in še ni brcik! Smo neučakane hauser posted image ?!

Je pa trebušček vsak dan večji in vsako jutro v drugo stran zamakjen, to je vrjetno čisto normalno, ne?

< Sporočilo je popravil _sunny_ -- 13.1.2011 20:00:14 >

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 1529
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 19:58:28   
Mihelinka

IZVIRNO SPOROČILO: rado_vednica_

jaz pa še nič ne čutim, pa sm v 16tednu...sicer 1.krat in vrjetno zato še ni nič:) se tolažim s tem, da pač enkat bo že:) vsaj zdravje se mi je izboljšalo...tako, da samo kašljam še..ampak bo že:)




Nič se ne sekiraj, jaz sem začela čutit prejšnji teden pa tud nisem ziher a so že bile brce ali ne, danes smo pa stari točno 19t in mislim da lahko z gotovostjo rečem, da so to brce.user posted image

(odgovor članu rado_vednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 1530
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 20:04:16   
Udb
Moj trebuh tut vidmo raste in otroček se veselo vrti in premetava. Zdaj ga je začutil tudi že mož, ki vsak večer čaka z roko na trebuhu in je zelo vesel.

(odgovor članu Mihelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 1531
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 20:15:00   
mamipikapoka
Jaaa _sunny_ MAMA BOARD je totalno nora zadeva. Jaz tudi prej še nisem tega vidla. Sem ga čisto slučajno našla ko sem iskala nov voziček user posted image
Prvi teden so mi sicer noge skoraj odpadle, ampak ko sem se navadila - Woohoo akcija! sem ravno toliko iz mesta doma, da je to res idealna zadeva za mene. Pa še škratek taaako uživa user posted image .
Je pa hecno gledat kako so ljudje presenečeni  user posted image
Moja najljubša rekreacija user posted image .


Baby boom

Zdaj mi je jasno. Sedaj so v prodaji izboljšani vozički! Sicer imajo še vedno malce nestabilno kolo in tisti pregib pri strehici še vedno udari v glavo, ampak, če uporabnic to ne moti, potem kar v akcijo. Strehica je podaljšana, naslonjalo za nogice je nastavljivo in naslon se da nastavit v 90 stopinj - tako pravijo.

Še vedno pa velja, da me je veselje do trikolesnikov kar minilo in kooomaj čakam, da nabavim kaj novega, ker me to sprednje kolo že prav  user posted image       user posted image


Epiduralna
Mene to ne pritegne. Pa mislim tudi, da če ni anesteziologa na voljo, potem je sploh ne moreš dobiti. In v naši porodnišnici to zna biti problem.
Bi pa znal prav priti tisti gel, ki pomaga k bolj gladkemu porodu. Ne vem pa točno kako se imenuje.
Je pa dobro, da se o vsem tem pozanimamo, da vemo kakšne možnosti sploh imamo. Pri prvem o vsem tem sploh nisem imela pojma user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

http://www.facebook.com/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

(odgovor članu _sunny_)
Neposredna povezava do sporočila: 1532
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 20:33:02   
rado_vednica_
IZVIRNO SPOROČILO: _sunny_

mayalottie jaz razmišljam o epiduralni. Pri nas jo lahko v Slovenj Gradcu dobiš kadarkoli in vem da jo kar nekaj mamic vzame. Zaradi tega se tudi malo bolj nagibam za porodnišnico Slovenj Gradec kot Celje, čeprav sta zame obe enako oddaljeni. Je pa še kar nekaj časa za razmislekuser posted image  

rado_vednica_
  jaz sem tudi v 16 t in še ni brcik! Smo neučakane hauser posted image ?!

Je pa trebušček vsak dan večji in vsako jutro v drugo stran zamakjen, to je vrjetno čisto normalno, ne?

hehe seveda smo neučakane:) vsaj jaz imam tak občutek, kot da sploh nisem noseča:) če mi ne bi trebuh rasel, potem bi bilo pa res tako hehe...upam, da bom kmalu začutila prvo brco:) to kako je zamaknjen pa ti res ne bi vedela povedati, nisem nikoli še opazila...
mene tudi epiduralna ne zanima, tako, da ne bom rodila nikakor drugače, kot naravno....

(odgovor članu _sunny_)
Neposredna povezava do sporočila: 1533
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 20:41:15   
sobrate
Epiduralna: Odločno  ZA! Upam da pridem ob pravem času v Lj porodnišnico, da jo dobim. Prvič sm mela in potem nism imela nč težav (HB), že par ur po porodu sm šla normalno sama na wc.

Matcar:Dobr da je vse ok!

(odgovor članu rado_vednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 1534
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 20:43:47   
sobrate
Hehe tudi sama sm bla zagovornica naravnega poroda... dokler po 8 urah bolečih umetnih popadkov nism mogla več. Zame je je bla epiduralna pravi balzam, edin sranje je če ti ne prime.

(odgovor članu sobrate)
Neposredna povezava do sporočila: 1535
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 20:46:14   
jaz5
Pozdravljeneuser posted image
Jutri sem prosta in sem tako dobre volje. Počutje je vredu,buši vidno raste. Napolnila sem že 19 tednov. Glede na to da nimam za dojenčka še nič, počasi že gledam potrgovinah. Z otrokisem kupila že 3 bodya, ene žabice in pa previjalno podlogo. Smo glihkomentirali pri večerji za miz, da ati nič ne kaže zanimanja za otroške stvari. Pa je rekel da čaka na pregled, da vidi spol. S tem se tudi jaz strinjam. Je sedajna znižanju toliko lepih stvari, pa ne  vem kaj bo. Voziče je rekel da bova kupila nazadnje. Sta pa otroka še vedno navdušena nad nosečnostjo, Sploh pa mlajši. Vsak dan v vrtcu me objame in da na trebuh lubčka, pa doma tudi,pa mu poje pa se pogovarja z njih. Sem prav presenečena , da zna biti tako nežen.
Drugače je pa user posted image lepo aktiven. Je mož že cel teden na bolniški in se ga malo izogibam. Zaenkrat mi dobro kaže.

(odgovor članu mamipikapoka)
Neposredna povezava do sporočila: 1536
   [Brisano sporočilo]
13.1.2011 22:10:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mayalottie)
  Neposredna povezava do sporočila: 1537
   [Brisano sporočilo]
13.1.2011 22:18:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lana_22)
  Neposredna povezava do sporočila: 1538
   [Brisano sporočilo]
13.1.2011 22:21:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu _sunny_)
  Neposredna povezava do sporočila: 1539
   RE: Junijke 2011
13.1.2011 23:16:10   
mayalottie
hruška debeluška, mislila sem predvsem na hromost, ja...Razlike so, kako je EA prikazana v literaturi...Do sedaj sem brala eno knjigo in en članek (spodaj), ki sta navedla ogromno argumentov proti EA, zaradi česar sem imela pomisleke. Ampak potem sem brala druge zadeve, kjer je prikazana veliko bolj pozitivno. Tudi sama mislim, da je ne bi v Ameriki uporabljali kot stalno prakso, če bi te zadeve držale. Sama se pa nisem še odločila. Ne, ker bi se bala rizika ampak zato, ker me je Modrost rojevanja navdušila. AMpak bomo videli.
No, pa še odlomek iz članka:

Skoro svaka četvrta žena (23%) koja dobije epiduralnu analgeziju razvit će komplikacije. Jedna od neželjnih komplikacija je i smrt. Epiduralna analgezija za otklanjanje porođajne boli rezultira 3 puta većom stopom smrtnosti za ženu od poroda bez nje. Jedna od 500 epiduralnih analgezija rezultira privremenim neurološkim problemima kao što je paraliza, a kod jedne od svakih 500 000 epiduralnih analgezija to neurološko oštećenje ostaje trajno.

Mislila sem na te stvari. Že parkrat sem prebrala, da je možnost trajne paralize, ampak procent je res MAJHEN. Je manjši kot pri zapletih s carskim rezom npr, kjer je splošna anestezija.

Samo toliko....

Sicer pa, ali je tudi drugje za plačat? V Postojni je, ampak naj bi jo sigurno dobil, medtem ko je drugje vprašljivo. Bo še katera rodila v Po?

SIcer se pa strinjam s tabo, da je fajn bit spontan...Otrok se prilagodi staršem in njegovemu urniku, gotovo pa ne bo njegovo življenje vedno predvidljivo. Verjetno je tukaj bolj mišljeno v smislu približne ure kdaj se da otroka spat in tako..:tukaj se tudi jaz strinjam, da je fajn imet nek urnik...Pa saj ga imamo tudi starejši, do njega pa pride počasi in postopoma.

Ampak bomo videli:) Nimam še izkušenj in kdo ve, kako bo:) Lepo sigurno...

Lahko noč

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1540
   [Brisano sporočilo]
13.1.2011 23:52:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mayalottie)
  Neposredna povezava do sporočila: 1541
   [Brisano sporočilo]
13.1.2011 23:52:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 1542
   RE: Junijke 2011
14.1.2011 7:39:30   
fluf
Jest se niti nisem ful pozanimala, vem kaj je poanata in se bom vrjetno odločila za EA, počakam še na šolo za starše, da tam kaj zvem, pol se bolj pozanimam, se zelo nagibam k EA.

Tko da hruška debeluška, hvala za še mal vzpodbudnih besed :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1543
   RE: Junijke 2011
14.1.2011 8:41:28   
sovila
Fajn je, da obstaja možnost epiduralne, ker nekatere niti ne prenesejo misli, da lahko porod izvedejo brez lajšanja bolečin. Zame epiduralna pomeni omrtvičenje porodnega kanala skozi katerega moraš spraviti otroka. Kot da bi ti omrtvičili dlesen in te vzpodbujali, da na majhne koščke razvečiš hrano. Kako naj skozi omrtvičen del telesa sodelujem? Največji problem pa se mi zdi, da se naprogramiraš na epiduralno in potem ne moreš dobit anestezije... se mi zdi, da takrat te lahko prime pa oreng panika. Jaz se bom raje s sabo dogovorila, da bom brez epiduralne.

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 1544
   RE: Junijke 2011
14.1.2011 9:13:55   
čmaja
Zdavo. Zdaj pa lahko tudi jaz rečem, da čutim brcike. sicer se mi zdijo bolj kot neki prevalčki; kot da bi se nekaj prekopicnilo v trebuščku. Ponavadi zvečer v postelji oz. ko sem v ležečem položaju. JUhu, prvič je to bilo v 19t1d.
Jaz o načinu poroda še ne razmišljam, res pa je, da me je kar strah. se tolažim s tem, da če so vse, bom še jaz.
čaka nas naporen vikend, poln rojstnih dnevov in zabav. Kguser posted image
za vozičke se tudi tak težko odločim; najboljše bi blo, da bi bili vsi moji top kandidati nekje na enem mestu in bi potem vse pri vsakem sprobala. pri meni je en večjih faktorjev ta, da se da fejn zložiti skupaj.
premerila sem sobico in ugotovila, da veliko stvari (sestave sobic) sploh ne dobim noter in da bom kupila po posameznih elementih. Kaj vse rabiš prvo leto nujno? Jaz mislim, da posteljco, previjalno s komodo in mogoče omaro, če komodo ni dovolj velika. Sem kaj pozabila (sem brez izkušenj)?
papa.

(odgovor članu sovila)
Neposredna povezava do sporočila: 1545
   RE: Junijke 2011
14.1.2011 9:45:57   
fluf
jest mam za začetek... samo predalnik... 3-4 predale... pa ene 2 polički nam pisalno mizo (ki bo podlaga za previjalno)... pa postlco...

itak več nimam prostora :)

o za krče pa nisem vedela... jest nimam ne volje ne energije za telovadbo... sej sm prina, hodim vsak dan vsaj 30 min če ne več... ampak organizirane vadbe mi ne dišijo, pa še super drage so...

(odgovor članu čmaja)
Neposredna povezava do sporočila: 1546
   RE: Junijke 2011
14.1.2011 10:38:48   
_sunny_
Jaz si tudi pravim da čim manj kompliciranja, ko bo prišel dojenček! Ne želim si že sedaj delati planov kako in kaj bi moralo biti, bomo sproti videli in upam da čimprej ujeli ritem! Imam pa srečo da imam en krasen par babice in dedija v hiši, enega pa oddaljenjega 5 minut z avtom! Pa dve teti in enega strica in za vse bo to prvi otrok, vnukec, nečak user posted image To bo eno razvajeno malo dete user posted image

Hruška debeluška
kako to, da prideš v Slovenj Gradec na prod, si drugače korošica? Mogoče se pa res srečama! user posted image Jaz mislim, da bom vzela epiduralno, bom pa seveda šla v okviru materinske šole na predavanja in na posvet z anastezistom, potem bo pa padla odločitev!


(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 1547
   RE: Junijke 2011
14.1.2011 10:54:21   
Tiara123

IZVIRNO SPOROČILO: mayalottie

No, pa še odlomek iz članka:

Skoro svaka četvrta žena (23%) koja dobije epiduralnu analgeziju razvit će komplikacije. Jedna od neželjnih komplikacija je i smrt. Epiduralna analgezija za otklanjanje porođajne boli rezultira 3 puta većom stopom smrtnosti za ženu od poroda bez nje. Jedna od 500 epiduralnih analgezija rezultira privremenim neurološkim problemima kao što je paraliza, a kod jedne od svakih 500 000 epiduralnih analgezija to neurološko oštećenje ostaje trajno.



Hmm, iz katerega leta je to napisano?? 1950??

No, v glavnem, se popolnoma strinjam s hruško debeluško. Tudi meni je vseeno, kako bo katera rodila, povem pa svoje mnenje...

V prvo sem rodila z EA v Postojni in tudi v drugo bom. Jaz lahko samo rečem ALELUJA ZA EPIDURALNO in ne nasedem nobenemu pametnjakoviču, ki pravi, da je EA za reve in podobne zgodbe, da ženska mora čutit bolečino ob porodu in pri tej bolečini še na polno sodelovat. Ja pa ja de... No, sej so različne ženske, različni pragi bolečine in VSAKA SE SAMA ODLOČI, KJE, KAKO IN S KATERO/KAKŠNO POMOČJO BO RODILA.

Jaz sem bila od popadkov že tako utrujena, da mi je, ko sem dobila EA toliko pomagala, kot da bi šla na piknik, na koncu ko je blo treba imet ogromno energije, sem bila po 8 urah rojevanja (in to celo noč) še vedno dovolj močna in zbrana, da sem lahko brez bolečin rodila. Saj tudi pri zobarju dobimo injekcijo, pa pri raznih manjših operacijah, če nas kaj boli, vzamemo tableto, tako tudi porod ni treba, da se izvaja tako, kot pred 100 leti.

Meni je to nekaj najboljšega, kar je lahko sodobna medicina pogruntala in se mi kar smilijo moje prijateljice, ki razlagajo, kako so 'trpele' in ena mi je celo rekla, da nikoli več ne gre skozi to. Hvala lepa za tako izkušnjo user posted image

Še to, tudi jaz sem v prvi nosečnosti brala knjigo Modrost rojevanja... Ja, sem tudi jaz bila čisto navdušena in prepričana, da naj narava sama naredi kot se mora zgoditi.. Pa ne grem več na to foro.. Mene so popadki boleli, po 12 urah popadkov, ki se nikakor niso hoteli zgostit na manj kot 10 minut, nisem niti pomislila več na to, da bi odklonila EA.

Samo moje mnenje in moja izkušnja z EA, vsaka pa res sama pri sebi zavzame svoje stališče in mora vedeti, kaj je zanjo najboljše.


(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 1548
   RE: Junijke 2011
14.1.2011 10:59:11   
sobrate
Bravo Tiara123 ne bi se mogla bolj strinja s tabo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tiara123)
Neposredna povezava do sporočila: 1549
   RE: Junijke 2011
14.1.2011 11:14:09   
strelka87
tudi meni je čisto vseeno kako bo katera rodila. js osebno bom po naravni poti če bo pa vmes kej zapletov pa se pol tako vidi kako in kaj. je pa res da (to je moje mnenje) potem vsaj veš koliko je vse skup vredno če se mal potrudiš. js sm bla na začetku tudi da epiduralno pa so mi mal povedal ka vse lahka pride od nje pa da lahko tudi na otroka vpliva pa sm si rekla pol pa kr hvala lepa. tk da poskusili bomo naravno potem pa bomo videli kako in kaj.

(odgovor članu sobrate)
Neposredna povezava do sporočila: 1550
Stran:   <<   < Prejšnja stran  60 61 [62] 63 64   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  60 61 [62] 63 64   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?