|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj jesteza zajtrk/večerjo
21.8.2007 19:17:46   
*lenc@*
Zdravo, jaz sem po porodu en teden, pa mi že zmanjkuje idej. Predvsem za zjutraj, kaj naj bi jedla, pa da lahko...

Sirni namazi, marmelada jogurt, jajce

Ideje prosim...

Hvala


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
21.8.2007 19:21:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *lenc@*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
21.8.2007 19:22:39   
Anonimen
Ja, zakaj ne vsega? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
21.8.2007 19:34:37   
urskas
ma ja, nič ne kompliciraj. jej kar ti paše!

Sicer ni treba pretiravat pri količinah kakšnih citrusov, oreščkov,  ipd.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
22.8.2007 7:25:01   
aluš
Jaz pa vseen ne bi jedla čist vsega. Tudi nisem tega prakticirala pri svojih dveh. Ker če so krči, so lahko mal tud od hrane, oz. hrana pripomore. Kakčen keksolino, pa polento, mlečni rič, gres, corn flekse, sir(ala Jošt, Livada)+kruh. Drugače sem pa jaz najraj jedla polnozrnat kruh + mlečni namaz. se sploh nisem preobjedla. Saj čez kakšen mesec, če mala ne bo imela krčov, sem pa jaz potem tud začela bolj korajžno (salamce, paštetke - samo to so itak sami konzervansi, v vsakem primeru niso najboljši).

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
22.8.2007 9:23:21   
saskija
Ne jem mlečnih izdelkov tako da vsi sirčki, jogurti, kornfleksi z mlekom odpadejo. Kravje mleko je tisto, ki pri otročkih najbolj zmoti njihovo še nerazvito prebavo.

Zjutraj in zvečer jem graham kruh, zelenjavne namaze, tartex paštetke, marmelado, med, margarino becel, suho sadje (marelica, suha sliva ananas).

za malico kompot, riževe vaflje, sojin jogurt ali puding, občasno tudi sveže sadje (jabolka, marelice, zrela banana), jabolčno čežano in sojino smetano,tu pa tam tudi kakšen polnozrnat keks od medexa brez sladkorja in soli (riž, pira), corn fleks koruzni brez sladkorja kar tako kot čips, polnozrnat prepečenec, kolačke iz mullerja bio kot nekakšen biskvit (brez mleka in sladkorja). 

čez dan popijem opoldne liter in pol nesladkanega čaja milford (sadni kateri koli okus- definitivno naredi dosti mleka:)) )- dam dve vrečki na liter in pol vode, popoldan pa liter in pol bebe čaja brez sladkorja (ena vrečka bebe čaja in ena vrečka kamilice).

Pri zajtrku in večerji si privoščim še eno skodelico hipp čaja za dojenje, ki ga zmešam že kar v pripravljen čaj.

Mleka je dovolj, otroka ne napenja in zvija. Aja trenutno je star 14 dni. In tudi kilce lepo letijo dol.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
22.8.2007 9:39:16   
crci06
Meni se tudi zdi prav, da se mamica en teden po porodu še malo pazi, kaj je.
In ker je tema tako odprta, mlada mamica rabi nasvete v to smer, kaj vse naj je, da bo imela pester jedilnik in ne, ali se naj pazi.

Vsaka pri sebi mora pridit do te faze, da poskusi hrano eno po eno in opazuje otročka, če mu kaj škodi.
Lahko je biti pameten po par mesecih ali celo letih, prve dni, ko pa si z dojenčkom doma je pa najlažje biti priden in sistematično delat z njim. Mamice še ne vedo, če se je otrok dovolj najedel, dovolj spal, če ga zebe... in če ful joka, mamica pa spije na hektolitre limonade, kako naj potem ve, točno kaj je narobe.
Jaz sem po cca 3m začela z vso hrano, prve tedne pa sem imela najraje rižev narastek, kompote, politanke user posted image  piškote z marmelado, proseno kašo, v katero sem si dajala malo sladke smetane user posted image , kruh + maslo + marmelado in ostalo tako nevtralno hrano.

Kar zgodaj sem poskusila, če mojemu kaj škoduje čokolada, za kar mi je še danes žal, saj je bila prva izmed "prepovedanih" jedi, ki sem jih uvrstila v moj nočno-dnevni prehranjevalni sistem in to se mi še zdaj pozna user posted image  

Najbolj ga je pa zmedla sv. pečenka in tenstan krompir pri 2,5 m. To ga je pa zvijalo. Ja, pa pomfri čez par tednov... Sem od mojga dobila prepoved user posted image  No, ti sprašuješ za zajtrke in večerje, to so pa že kosila...

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
22.8.2007 9:46:38   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

Ne jem mlečnih izdelkov tako da vsi sirčki, jogurti, kornfleksi z mlekom odpadejo. Kravje mleko je tisto, ki pri otročkih najbolj zmoti njihovo še nerazvito prebavo.

Zjutraj in zvečer jem graham kruh, zelenjavne namaze, tartex paštetke, marmelado, med, margarino becel, suho sadje (marelica, suha sliva ananas).

za malico kompot, riževe vaflje, sojin jogurt ali puding, občasno tudi sveže sadje (jabolka, marelice, zrela banana), jabolčno čežano in sojino smetano,tu pa tam tudi kakšen polnozrnat keks od medexa brez sladkorja in soli (riž, pira), corn fleks koruzni brez sladkorja kar tako kot čips, polnozrnat prepečenec, kolačke iz mullerja bio kot nekakšen biskvit (brez mleka in sladkorja). 

čez dan popijem opoldne liter in pol nesladkanega čaja milford (sadni kateri koli okus- definitivno naredi dosti mleka:)) )- dam dve vrečki na liter in pol vode, popoldan pa liter in pol bebe čaja brez sladkorja (ena vrečka bebe čaja in ena vrečka kamilice).

Pri zajtrku in večerji si privoščim še eno skodelico hipp čaja za dojenje, ki ga zmešam že kar v pripravljen čaj.

Mleka je dovolj, otroka ne napenja in zvija. Aja trenutno je star 14 dni. In tudi kilce lepo letijo dol.


Ježeš Marija.....


Jaz sem jedla vse, razen hrane, ki je napenjala ali bi bila preveč "ostra". Pa agrumov sem se izogibala. Vse ostalo pa čisto normalmo. In oba otroka ni čisto NIČ napenjalo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
22.8.2007 13:01:05   
skuštrana
Jaz sem jedla res vse - že v porodnišnici sem za kosilo dobila fižol, pa zelenjavne juhe s full zelenjave, pa pomarančo... Res, da nisem pretiravala, vse v mejah normale. Tamala ni imela nikoli nobenih krčev.
Jaz mislim, da lahko ješ vse, pa če potem vidiš, da ima otrok težave pač naslednjič tega ne boš pojedla. Nekatere pa res malo preveč komplicirate. Pa saj se mora otrok že skozi materino mleko navadit na različne okuse, da bo kasneje z gosto hrano lažje.user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
22.8.2007 13:04:13   
Anonimen
Pa saj se mora otrok že skozi materino mleko navadit na različne okuse, da bo kasneje z gosto hrano lažje.


Se strinjam, pa že prej, čez posteljico tudi, zato pa je toliko alergij, k ženske nič pametnega več ne jedo user posted image

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
22.8.2007 14:32:58   
ally1
jaz sem jedla vse; razen kakšne preveč kisle solate nisem jedla, pa citrusov sem se tud izogibala, aja pa fižola nisem jedla ker je malega napenjal.
Drugače sem pa pojedla vse kar sem videla user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
22.8.2007 17:50:12   
kaya2007
jaz sem na začetku pazila na prehrano in jo je zvijalo, potem pa nisem več pazila on tudi nje ni več zvijalo...bi rekla da to očitno ni toliko povezano. bodi pozorna le, če je mogoče user posted image  občutljiv na mleko, pa če ima kdo v družini alergijo pazi na oreščke...to je to več ali manj

(odgovor članu ally1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
22.8.2007 19:47:11   
saskija
ja mogoče se vam zdi da je moje prehranjevanje pretiravanje, ampak žal kravjega mleka ne smem jesti, ker otroka resnično zvija- tudi sama sem kot dojenček bila občutljiva na kravje mleko, zelo hitro me napenja in zato takšna prehrana.

Je pa to moj tretji otrok in sem že marsikaj poskusila pri prvem in drugem otroku in definitivno sem vedno morala črtat kravje mleko in izdelke iz njega.

Same sladkarije, bela moka, suhomesnati izdelki in ostala junk food hrana pa ni dobra ne za mamo in tudi ne za otroka in ne vem zakaj bi jo potem uživala? Da otrok ne dobi alergije??? dajte, dajte.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
22.8.2007 22:34:30   
Naja30
Drugo je, če se načeloma odrečeš junk foodu, kot je bela moka, sladkarije... Čestitam! Jaz se nisem mogla, prvi dan ko smo šli iz porodnišnice tašči na obisk, sem jedla čokolado user posted image  Do danes, na srečo ji nikoli ni škodila. Drugače pa sem malo opazovala pri hrani, ki zna napenjat, če bo kakšna reakcija, pa verjetno sem se še česa izogibala sam zaradi tega, ker tako svetujejo. Ampak je treba kar kmalu začet vse jest, da se user posted image  navadi na okuse. Saj v user posted image  ste tudi vse jedle al ne?

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
31.8.2007 20:38:32   
PUJKEC
pa ja veš kaj si v bolnici jedla user posted image .
bela kava in med, marmelada. zelo dobri tudi za mleko so koruzni kosmiči, gres, zganci, paštetke in kljub temu, ne kompliciraj, jej vse v zmernih količinah, pa tudi otroček ne bo omel prebavnih motenj, ko mu boš začela dajati gostejšo hrano. 

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
1.9.2007 18:15:34   
saskija
Ni tako enostavno pujkec kot opisuješ, zadeva ni tako neposredna jej vse in otrok ne bo imel težav. že v bolnici so mi odsvetovali kravje mleko (drugi otrok ima začetek astme) in posredno tudi jajca.

Dober tudi ni vnos vseh mogočih nitritov, soli, e-jev  in konzervansev kar zagotovo je v suhomesnatih izdelkih, sladkarijah in ostali pregrešni hrani. Cvrto, praženo...

Ni mi težko se odpovedat za otroka tej hrani konec koncev je dobro tudi  zame.

V bolnišnici dobiš kar dobiš saj računajo, da greš hitro domov in ni tako pomembno, čeprav tista hrana zaradi kuhe v koltlu še bolj napenja!

(odgovor članu PUJKEC)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
2.9.2007 19:19:33   
Anonimen
kar se mi zalušta. Sire, sadje, rogljiče, kruh, pudinge, jugurte, sendviče....

VSE

Ne jem edino graha

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
15.10.2007 21:19:46   
alina3891
Mene pa zanima, če že po 4-ih mesecih lahko jem agrume (pomaranče in mandarine)? Al to ne smeš jest dokler dojiš? sem že čist zmešana, eni ja drugi ne pol si ga pa vedi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
17.10.2007 9:41:14   
saskija
Seveda lahko ješ vendar ne pretiravaj v količini- recimo 1 kg mandarinuser posted image .

(odgovor članu alina3891)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
19.10.2007 23:23:34   
Anonimen
jaz jem vse ves čas....že v nosečnosti nisem komplicirala, zdaj pa tudi ne, pa polno dojim....sem sicer nekaj čarala od začetka ko so mi vsi tak težili, ko je malo zvijalo (kolike), pa je blo tko da že praktično nisem nič jedla, pa je še vedno jokala in se zvijala, zdaj po treh mesecih je to čudežno prenehalo, kot bi odrezal, pa jem od onih poskusov naprej vse- vključno s česnom, ostrimi začimbami-rada imam pikantno, pa je vse bp....edino kar sem res ugotovila da ji ne paše, je čokolada v večjih količinah in večje količine mlečnih izdelkov, npr. sladoled, k sem ga celo banco sposobna pojestuser posted image to dvoje se držim nazaj, čisto tudi nisem črtala, pa je vse ok....

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
19.10.2007 23:26:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Ja, zakaj ne vsega? user posted image


Sam ne vse naenkrat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kaj jesteza zajtrk/večerjo
19.10.2007 23:38:36   
Petraa
od začetka jem vse.najbolj mahnjena sem na fižol in ga vsak dan po 500g pojem user posted image v solati  itd.
ne kompliciram.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?