|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj med dojenjem
6.5.2007 1:29:19   
cokolatin
Prav lep pozdrav vsem! Upam, da me zaradi tega, kar bom napisala ne boste imeli za noro ali da kompliciram.
Pred dnevi sem brala o dojenju, pisalo je o graditvi odnosa med dojenjem; če povzamem: mati naj bi ves čas dojenja otroka gledala v oči, se mu smejala in pozitivno prigovarjala, le tako bo zgradila dober odnos z otrokom, saj tako kot se vede med dojenjem, tak bo njun odnos naprej. Pa me ne malo zaskrbelo.
Pri nas dojenje poteka nekako tako: pristavim našo 4-mesečnico, po parih potegih zapre oči. Vse skupaj potem traja uro do dve (pač taki smo, pa se o tem ne sekiram ali komplicram, niti ne razpravljam), vmes dremucka, se igračka, papca, ves čas pa trdno drži bradavico (sem jo že parkrat poskusila odstaviti prej ko je sama izpustila, pa smo imeli pravi kmečki punt). Med tem pa jaz kaj berem, včasih rešim kako križanko. Se pa tudi zgodi, da jo dam v sling, ona v miru papca, jaz pa kaj naredim, ali grem na sprehod.
Pa se sprašujem kako naj dve uri gledam otroku v zaprte oči in ali bom res imela slab odnos s hčerko zaradi tega, ker med dojenjem berem. Konec koncev, če bi jo toliko časa gledala, bi mi verjetno slej ko prej misli odtavale in bi misleno ne bila prisotna.
Kaj pa ve počnete med dojenjem in kaj mislite o tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj med dojenjem
6.5.2007 10:00:03   
MALINČICA
Maš Maj se doji kvečjemu po pet minut, pa se vmes še uspe pogovorit z stropom, pa brca zraven, pa maha z rokami. Tu in tam pa vseeno dobim pogled in ko se mu nasmejem, domim povrnjen nasmešek vseh nasmeškov, kar s celim obrazom s zasmeje in to je res lepo.

Ti pa se nič ne sekiraj, tvoji malčici pa je zgleda toliko lepo zraven tebe, da te čuti, vonja, sliši tvojga srčka, tako da bodi kar brez skrbi zaradi teh očesnih kontaktov...

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu cokolatin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj med dojenjem
6.5.2007 13:58:54   
Princess Mononoke
Moja punčka je sedaj stara 13 mesecev in se še vedno dojiva. Ko je bila stara 4 mesece sem tudi jaz med dojenjem brala knjigo, reševala križanke, gledala TV ali kar zaprla oči in se tudi jaz odpočila. Ne vem koliko časa se je dojila vem pa da se je pogosto dojila in tudi veliko časa kar prespala na meni med dojenjem. Gledanje v oči ni prišlo v poštev dokler ni bila večja, ko se mi je med tem tudi nasmehnila in moram priznat da je to eden od najlepših spominov ki jih imam: kako se doji in me gleda v oči in se mi smeje (ima luknjice v ličkih tako da je jasno videti, kajti brdavice pa ni spusila). Danes ko se dojiva pa se vmes gledava v oči pogovarjava, ona izvaja cele akrobacije in razne joga poze, se igra z mojim obrazom, mi vtika prstke v nos, usta, kamor pač doseže, me boža in najbolj smešno se ji zdi če mi vtakne nogico v moja usta in jaz se hecam kot da jo bom pojedla.
Jaz se tudi nisem z njo pogovarjala med dojenjem in jo gledala v oči ko je bila manjša, pa mislim da to ni vplivalo na najin odnos, saj je sedaj čisto nora name in zelo navezana name. Sem pa jo ogromno prenosila v slingu in nasploh je veliko spala ob meni. To jo ni pa nič razvadilo in je danes kar samozavestna in samostojna, primerno njeni starosti seveda. Ti kar delaj po občutku in tako kot ti srce pravi ter ostani to kar pač si. Otrok čuti to kar ti čutiš, tako da bi tudi čutila da nisi spontana. Veliko užitka pri dojenju še naprej.

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj med dojenjem
6.5.2007 14:04:15   
eya
Po moje si ti to prebrala kje v kaki stari knjigi? Ker se mi tako zastarelos liši to, da lahko z otrokom vzpostaviš pristen stik samo, če ga med dojenjem gledaš v očiuser posted image

Nič se ne sekiraj, če mala zaspi med dojenjem, kar naj, zakaj bi te morala gledat v očiuser posted image  

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu cokolatin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj med dojenjem
6.5.2007 20:05:51   
cokolatin
drage punce! hvala vam, super ste!!! user posted image

(odgovor članu cokolatin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj med dojenjem
7.5.2007 6:34:20   
frufru
Meni se je to dogajalo v prvem mesecu. Pa sem ga pobožala ali pa požgečkala pod bradico in je začel spet vlečt in odprl okice. Zdaj se dojiva do10 minut, pa se sam odstavi

(odgovor članu cokolatin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj med dojenjem
7.5.2007 7:20:03   
Blejka26
mislim da ti ni potrebno skrbeti glede tega.Jaz ko sem jo in ko jo dojim me le sem pa tja pogleda v oči.Ne moreš pa prisiliti otroka,da bi te nonstop gledal.Mislim da odnos ne bo nič slabši.Pomembno je da jo dojiš!

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?