|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
19.7.2010 22:20:20   
naja78
krvni in kožni.
berem da so v starosti 3 mesecev lahko lažno negativni.celokupni IgE je pod 0,10.user posted image
alergologinja pravi da ni zadržkov,da lahko uživam mleko in mlečne izdelke.mene je pa strah,ker se spomnim kako kožo je imel,ko  še nisem bila 100% na strogi dieti.po dieti je bilo po 4 tednih ok.sedaj se mu včasih po obrazu spustijo okoli ust pikice,občasno poliva,drekec ima še vedno včasih sluzast.

začela sem uživat stvari,ki vsebujejo sojin lecitin,sojine beljakovine pa ni bilo reakcije.user posted image dojim,da bo jasno.
kaj bi ve nardile?? bi poskusile??nevem zvečer pravijo da je najboljše pojest postopno kaj mlečnega???
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
19.7.2010 22:21:33   
naja78
še to: tudi brez jajc sem bila,na dieti.torej sum je bil.sedaj pa so taki izvidi.no HB je boljše tako.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
19.7.2010 23:17:27   
ledenaa
Izvidi niso vse,tako da se ne zanašat na njih. Malo po malo poskusi,pa boš videla,ali pa drži dieto naprej

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
20.7.2010 9:09:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
20.7.2010 12:52:26   
cukr07
Pri nas so bili tudi kožni in krvni izvidi za alergijo na kravje mleko pri 3-eh mesecih negativni, vendar sem se jaz dokler sem ga dojila držala stroge diete, ker se je po ukinitvi mlečnih izdelkov otrokova koža čisto poštimala.  Ko smo prešli na GH sem zelo pazila, da ni dobil tudi preko tega kaj. Sedaj smo stari 11 mesecev in ravno včeraj smo imeli ponovno testiranje, kožni testi so bili spet negativni, krvne pa še čakamo.
Jaz bi se na tvojem mestu držala stroge diete, sploh če vidiš, da je rezultat opazen na otroku.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
20.7.2010 16:30:49   
tulpek
Pri mojem sploh niso delali kožnih testov, ker so rekli, da niso zanesljivi in so  pogosto lažno negativni. 

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
21.7.2010 12:10:59   
naja78
ojla.

sem se odločila da bom dokler bom dojila na dieti.otrokova koža je zdaj res povsem čudovita,čeprav priznam da poiskušam mnpge stvar,kjer piše da lahko vsebujejo mleko in jajca.pa do sedaj HB ni bilo nič.
hvala vam,vseeno pa kar cvikam,ker vem da so testi lahko  lkažno negativni.
imam pa prijateljico,ketremu sinčku so pri 3 tednih ugotovili alergijo na kml in jajca.tako da je možno vse.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
21.7.2010 21:43:20   
biga
Pri nas je podobno oz. sem v enaki dilemi. Moja 4,5-mesečna hči ima od 2. meseca diagnozo atopični dermatitis, ker je imela res grdo in suho kožo. Takrat negativni krvni in kožni testi, vseeno preventivno na dieto brez mlečnih in jajčnih jedi, ker je bil tudi starejši bratec alergik kot dojenček. Koža se je nato kmalu izboljšala in je zdaj lepa, edino po ličkih se občasno pojavljajo pikice. Zdaj sem se odločila za provokacijo doma. Tretji dan uživam mlečne izdelke in čakam reakcijo. Ker je šlo za težave s kožo, menda traja dlje, da se pokaže. Bomo videli. Če v roku tedna ali dveh ne bo poslabšanja kože ali drugih težav, bom enako storila z jajčnimi izdelki. Do takrat pazim, da jih ne mešam, da bom vedela, kaj je krivo, če bo kaj.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
21.7.2010 22:19:10   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Pri nas je podobno oz. sem v enaki dilemi. Moja 4,5-mesečna hči ima od 2. meseca diagnozo atopični dermatitis, ker je imela res grdo in suho kožo. Takrat negativni krvni in kožni testi, vseeno preventivno na dieto brez mlečnih in jajčnih jedi, ker je bil tudi starejši bratec alergik kot dojenček. Koža se je nato kmalu izboljšala in je zdaj lepa, edino po ličkih se občasno pojavljajo pikice. Zdaj sem se odločila za provokacijo doma. Tretji dan uživam mlečne izdelke in čakam reakcijo. Ker je šlo za težave s kožo, menda traja dlje, da se pokaže. Bomo videli. Če v roku tedna ali dveh ne bo poslabšanja kože ali drugih težav, bom enako storila z jajčnimi izdelki. Do takrat pazim, da jih ne mešam, da bom vedela, kaj je krivo, če bo kaj.


ojla biga.
sem te vesela,da sva se glih spet dobili.
ja sva na istem.sploh ne vem kaj naj.mleka in ml.izdelkov oz.jajc nisem uživala že 3 mesece.pri nas dobi občasno pikice samo okoli ust,ki pa hitro izginejo.
alergologinja-privat mi je napisala na izvid da ni ovire za mojo prehrano.torej lahko jem vse.
jaz pa točno vem da so testi lahko neg,pa je kljub temu alergija.celo to da sedaj ni prisotne alergije,se pa lahko pojavi spet kasnejeuser posted image user posted image

mene zelo matra da bi probala a hkrati se bojim reakcije,da ne bo spet tako bogi.malo sem že bolj pogumna in pač probavam izdelke kjer" lahko" vsebujejo mleko,jajca.
sama sem bolj za,da vztrajam vsaj do 6 meseca na dieti.ob enem me pa firbec daje.a boš sporočila.?????jaz pa tebi.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
22.7.2010 13:14:17   
biga
naja78, koliko je pa tvoj user posted image  star? Pri meni je bilo tako: smo bili na morju in sem se prekršila nevede, sem pojedla žemljice, za katere sem potem izvedela, da vsebujejo mleko. In ker ni bilo posledic, sem se opogumila in zdaj izvajam provokacijo doma. Pediater mi je že prej rekel, naj poskusim, pa sem cvikala in sem raje čakala. Čeprav me ta dieta tako izčrpuje, že tako ne jem skoraj nič mesa, ampak sem bolj odvisnež od sirov, jogurtov ipd. Tako da je kar kriza. Že pri sinku sem bila na dieti in je alergija minila do prvega leta. Samo nikoli ni imel vidnih težav, razen rahlo pozitivnih testov. Pri hčerki pa bom zdaj videla, samo čakam, kje se bodo pojavile pikice. Pa še sranje je to, da ji je ful vroče in jih dobi tudi od vročine. Zdaj pa vedi. Čeprav nam je pediater dal diagnozo atopični dermatitis pri 2. mesecih, ni imela flekov po pregibih, kot je tipično. Tudi srbelo je očitno ni. Tako da se tolažim, da se je pa morda vseeno koža tako dolgo čistila. V glavnem, po dieti (ali pa slučajno takrat, ko sem jo začela) se je koža izboljšala. Zdaj sem že jedla sir, jogurt, maslo in kinder čokoladico in zaenkrat ni videti sprememb  na koži. Čeprav dr. Tanč pravi, da se lahko pojavijo šele po tednih. Bom videla, najprej sprobam mleko, nato jajca. Kaj čem čakat na teste, ko pa so lahko lažni. Same mamice bomo najlažje videle, kaj matra naše otročke. Problem je še pri meni, ker imava težave z dojenjem. Se velikokrat krega in joka na dojki, tako da ne vem, če je to tudi kaj povezano z alergijo. Vsekakor poročam, kako bo.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
25.7.2010 22:04:49   
naja78
živ biga,nisem prej mogla.
tudi jaz se opogumljam,klinc saj nimam kaj za zgubit.
sem tako kot ti pojedla kajzarco,in košček sira,navalila na rižev sladoled s čokolado,kao grenko,jem sosedovo pecivo-kruh,vso zelenjavo,poizkušam sojine izdelke,riževe piškote od medexa,ki naj bi bilo lahko tam kaj v sledovih,jem bonbone(berem dekleracijo),pršut-pečen,kuhan,suh,.....vse soke,......gazerane pijače,...tako da se je moja dieta kar malo razširila,ni vač tako skopa.user posted image user posted image
jem malnarja,nič več ne pečemo kruh,......
zdele meljem sezamove ploščice z medom.user posted image

no in sem ugotovila glih 2 dni nazaj PIKICE.user posted image ......ni bilo od vročine.te poznam,meni izgledajo drugače.koža je postala suha na ramenih,kolenih,rokah,.....PA SMO TAM.tako da nadaljujem čez en teden spet ponovno provokacijo,ker imamo pregled .

stari smo 4 mesece,bomo 28.
alergologinja nam je rekla,da ni zadržkov za uživanje vse mešane prehrane.ku.....c,pa poglej to.user posted image pa še to je rekla,da tak mali dojenček nikoli ne razvije zelo burne reakcije na hrano in naj se ne bojim,naj poizkusim.
tako da vidiš .....sumim da je to TO.
jaz ga bom pri 6 mesecih še 1x dala testirat.da vidimo,če bi že kaj pokazalo.kar dodajam že 1x na dan alernovo in potem jo bomo sploh še bolj rabili.
mah klinc je to.


(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
26.7.2010 23:31:05   
Aniiita
Še moja izkušnja- test je bil pri treh mesecih pozitiven na sojo in mlečno beljakovino..pri šestih mesecih pa negativen (kožni, krvnega ni uspelo narediti, ker ji niso mogli vzeti krvi iz glavice)..no,sama sem potem čez kakšen mesec pojedla počasi kaj mlečnega in je bila reakcija. Dojiti sem potem po 8 ih mesecih nehala. Še vedno pa ji striktno ne dajem nič z mlekom in sojo. Do enega leta sem se odločila, da sploh ne bom poskušala..morda še dlje.
KOža pa je bila kljub temu slaba- dokler je nisem namazala s Sanelino kremico. PO tem, kot čudež,res..pa sem bila kar nejeverni Tomaž,pa je res pomagalo. Sedaj si rečem- zakaj nisem že prej te kreme naročila!

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
28.7.2010 8:12:15   
naja78
jutro.
no moja provokacija,............sicer se ne igram preveč se kar kaže.v drekcu sem vidla tudi 3,4 krvavkaste nitke.tako da sem sedaj le dobila dodatno potrditev.odločila sem se da pred 6 mesecem ne poizkušam več.čeprav imam pa veliko mizdelkov pogruntanih,kijih lahko jem,pa ni reakcije.tam kjer piše da lahko vsebuje mleko,jajca mislim.tako da mi je le lažje.pečem biskvit brez vsega tega šmorna in je božanski,vsi ga jedo.pa jabolčni štrudel,....tako da mi ni hudga.žal pa se bova mogla ponovno naročit k alergologu vsaj v roku 3 mesecev.
hvala anita.zakaj pa naj bi ji jemali iz glavice kri.???saj se da lepo vzet z žile.user posted image

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
28.7.2010 21:41:19   
biga
naja78, naj najprej povem, da so mojemu sinku tudi vzeli kri iz glavice pri parih mesecih, ko smo imeli krvne teste, češ da se iz rokice ne da, ker naj bi bile "zalite". Pa sploh ni bil debelušček. Ko zdaj pomislim, kar pop. Ne bi spet dovolila, bi se lahko sestra bolj potrudila in najdla žilo. Drugač pa, da poročam, kako poteka naša provokacija. Moja punčka bo 9.8. stara 5 mesecev, zdaj jem mleko in mlečne izdelke (edino samega mleka še nisem pila) deveti dan. Zaenkrat ni reakcije, ima pikice po ličkih, ampak te ima itak skoz, tako da nič novega. Po telesu čista, lepa koža, nič hrapava ali flekasta. Prebava nič kaj drugačna, edino malo prdi, ne vem, če je to od mleka, kaka malo zelenkasto, kar prej ni, ampak to je tudi bolj od takrat, ko ji dodajam Aptamil ADC. Tako da bom nadaljevala provokacijo do 4.8., ko imamo pregled. Potem mi bo pa pediater itak svetoval, naj poskusim enako z jajci in jajčnimi izdelki. Tri tedne bom kar vztrajala z mlekom, ker lahko da se bo šele pozneje kaj pokazalo. Upam na najbolje, vse dobro tudi vam.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
28.7.2010 21:47:08   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: biga

naja78, naj najprej povem, da so mojemu sinku tudi vzeli kri iz glavice pri parih mesecih, ko smo imeli krvne teste, češ da se iz rokice ne da, ker naj bi bile "zalite". Pa sploh ni bil debelušček. Ko zdaj pomislim, kar pop. Ne bi spet dovolila, bi se lahko sestra bolj potrudila in najdla žilo. Drugač pa, da poročam, kako poteka naša provokacija. Moja punčka bo 9.8. stara 5 mesecev, zdaj jem mleko in mlečne izdelke (edino samega mleka še nisem pila) deveti dan. Zaenkrat ni reakcije, ima pikice po ličkih, ampak te ima itak skoz, tako da nič novega. Po telesu čista, lepa koža, nič hrapava ali flekasta. Prebava nič kaj drugačna, edino malo prdi, ne vem, če je to od mleka, kaka malo zelenkasto, kar prej ni, ampak to je tudi bolj od takrat, ko ji dodajam Aptamil ADC. Tako da bom nadaljevala provokacijo do 4.8., ko imamo pregled. Potem mi bo pa pediater itak svetoval, naj poskusim enako z jajci in jajčnimi izdelki. Tri tedne bom kar vztrajala z mlekom, ker lahko da se bo šele pozneje kaj pokazalo. Upam na najbolje, vse dobro tudi vam.


o čer biga.
no vse dobro vama želim.user posted image me veseli da je ok.
vem da iz glavice radi kri jemlejo-se jim glih ni treba ful matrat.sej jih ne boli nevem kaj,samo grozno zgleda.poznam tudi nekaj primerov sama.mah ti dohtarji.
ti pa kar vztrajaj.mogoče pa le ni nič.kaj pa če so bila samo jajca kriva??no upam da ni bilo nič od tega.
najina pa sta točno 1 mesec razlike.user posted image
dej še kaj sporoči.lahko tudi na zs.kakor želiš!

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj svetujete,testi so negattivni za kml,...
28.7.2010 21:52:36   
biga
ojla, ja, lahko da so kriva jajca, če se prav spomnim, je hči postala flekasta enkrat, ko sem jedla za zajtrk jajca na oko. To je bilo edinkrat, da sem jedla čista jajca, sicer samo izdelke iz jajc. Bom najprej izločila mleko kot alergen, če bo šlo skozi, nato pa probala še z jajci. Drugače je pa to za znoret, samo čakaš, če bo kaka reakcija in vsako pikico povezuješ z alergijo. Moja punčka se še praska po glavici in sklepam, da je to od vročine, ker jo srbi švic. Recimo, te dni se manj čoha, ko ni tako mokra po glavici. Komaj čakam, da bo večja in bo to sranje z alergijami mimo. Vsaj tako je bilo pri mojem fantku, ki je zdaj star 3 leta, in je imel alergijo na KML do dobrega leta.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?