|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kajenje-potenje
7.1.2014 9:28:07   
Lukka
Jaz sem kar nekaj pokadil, pred dnevi sem nehal. Imam pa obupne tezave s potenjem. Baje, da gre za pomanjkanje nikotina... vseeno, mi lahko poveste, ce ste imeli enake tezave in koliko casa, za boga, to traja? Ker je ze vse skup prav neprijetno.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kajenje-potenje
7.1.2014 9:46:36   
Tippi
Abstinenčna kriza oz. odtegnitveni sindrom bilokatere odvisnosti, tudi kajenja med drugim, prinaša tako fizične kot psihične spremembe. Jaz sem na lastni koži občutila glavobole, slabosti, potenje, razdražljivost, nagle spremembe počutja, da o tem, kolikokrat sem sanjala, da kadim, sploh ne govorim. večino dneva so mi zasedale misli o cigaretih! ko sem se pogovarjala z ljudmi (beri družila), sem bila samo navidezno zraven, sicer pa so mi po glavi hodili čiki. skratka, odvajanje od kajenja ni mačji kašelj. in simptomov je lahko veliko. pri nakaterih vsi, pri drugih samo nekateri, pri nekaterih nobeden. in o tem imaš na netu napisanega še pa još. mal se potrudi.

ps. traja lahko različno dolgo, najhuje je prva dva meseca, potem pa spelješ! srečno!

< Sporočilo je popravil Tippi -- 7.1.2014 9:47:17 >

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kajenje-potenje
7.1.2014 10:02:06   
Lukka
Hvala! Ja, ogromno je napisanega, moj mi je povedal..
Ampak saj ves... Prenasam pa sam to! Mi je lazje, cemi kdo iz prve roke pove. Uf, a kar dva meseca si imela krizo?? Ojoj, jaz sem mislil, da si po tednu, dveh, zunaj krize...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kajenje-potenje
7.1.2014 10:05:51   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Hvala! Ja, ogromno je napisanega, moj mi je povedal..
Ampak saj ves... Prenasam pa sam to! Mi je lazje, cemi kdo iz prve roke pove. Uf, a kar dva meseca si imela krizo?? Ojoj, jaz sem mislil, da si po tednu, dveh, zunaj krize...



sej sem napisala, da imajo ljudje različne simptome odtegnitvenega sindroma. prav tako je razlika v dolžini. meni je bilo prvih 14 dni najbolj izi, potem se je pa začelo.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kajenje-potenje
7.1.2014 10:59:40   
HHH
Ta hudič me pa še čaka. Evo, me je že zdaj mrzel pot oblil.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kajenje-potenje
7.1.2014 18:55:53   
patrino
Sama sicer nisem nikoli kadila , zato tudi odvajanja nisem dajala skozi. Se pa dobro spomnim, ko je s kajenjem prenehal tast. Kar precej časa ( prvi mesec izrazito) je bil za znoret živčen, slabovoljenj , nemiren. Ko si ga takole opazoval si še sam nekako postal ves živčen. Ves čas se ti je zdelo, da nekaj menca, stika po bajti.Vsi smo ga že imeli po malem zadosti- no potem se je pa uredilo. Se je pa izrazito zredil, ker je ves čas nekaj jedel, po moje je hotel primanjkljaj nikotina in potrebo po njem nadomestiti s hrano. Ob tem pa moram tudi povedati, da je bil tast izredno strasten verižni kadilec , ki je vlekel to razvado več kot 30 let. Sedaj že več kot pet let ne kadi in sam se pohvali, da upa, da se mu ne bo nikoli več tako zvrtelo, da bi začel nazaj vleči čik.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kajenje-potenje
7.1.2014 19:34:50   
Lukka
user posted image user posted image user posted image user posted image

Zdaj me je pa kar groza... cigarete sem hotel fliknt stran ze prej, preden sva tamalo dobla. Pa ni slo... potem ko sva se preselila, sem si v hisi najprej nasel prostor, kjer sem lahko kadil! Zdaj me je pa zacelo morit to, da enostavno ko je moj prisel iz sluzbe, namesto, da bi se s tamalo skupaj pocrkljali sem letel dol in hitro orizgal tri, stiri zapored, pol sem cakal da jo dam spat, da sem spet letel.
Ko sva sla na sprehod sem prej pogledal, ce mam cike s seboj, kot telefon.
Ma zdaj sem pa vse skupaj vrgel.
Sem razmisljal, da bi zmanjsal recimo na tri, stiri cike na dan. A kaj, ko bom pol cel dan obremenjen kdaj jih bom porauhal.
Joj, da pomislim, da en mesec... da traja taka kriza... ojoj. Tippy kapo dol, da si nehala, jaz bom pomojem ze jutri obupal... ko pomislim, da bom spil kavo brez cigarete... pismo, kavo sem pil zato, da sem cik zraven prizgal....
Ampak ko pa kriza mine, se pa verjetno dobro pocutis a ne? Ko nisi vec vezan na dime... hm, verjetn je to pol kot neko razsvetljenje.
Ce mi bo tole uspelo, bo cudez. Nikdar v lajfu ne bi prizgal cigarete, ce bi vedel, da bo tako tezko nehat...

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kajenje-potenje
7.1.2014 19:50:10   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Ampak ko pa kriza mine, se pa verjetno dobro pocutis a ne?


ja.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kajenje-potenje
8.1.2014 7:28:43   
Tippi
Glede rejenja bi dodala. Čisto zmotno je prepričanje, da se v času odvajanja kajenja zrediš zaradi tega, ker moraš zaposlit goflo in roke in potem kar naprej nekaj ješ. konec koncev lahko ješ tudi neredilne stvari, če je že zaposlitev ust in rok problem. V času odvajanja se telo prešalta v drugačno presnovo in telo začne drugače delovati. zato je pomembno, da ko prenehaš kadit, hkrati tudi bolj intenzivno delaš na gibanju, da pospešiš presnovo in potem se ti tudi kilogrami ne bodo kopičili. prav tako ima veliko kadilcev problem tudi pri odvajanju blata oz. so zaprti. iz istih razlogov. nekateri, ki so ponavadi šli po kavi in čiku kakat, pa sploh!

in še, jaz se nisem nič zredila, ko sem nehala kadit, pa sem kar naprej nekaj mlela. od oreščkov, do sadja. ne rabiš glih navalit na čips in sendviče z majonezo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kajenje-potenje
8.1.2014 7:30:22   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

user posted image user posted image user posted image user posted image

Zdaj me je pa kar groza... cigarete sem hotel fliknt stran ze prej, preden sva tamalo dobla. Pa ni slo... potem ko sva se preselila, sem si v hisi najprej nasel prostor, kjer sem lahko kadil! Zdaj me je pa zacelo morit to, da enostavno ko je moj prisel iz sluzbe, namesto, da bi se s tamalo skupaj pocrkljali sem letel dol in hitro orizgal tri, stiri zapored, pol sem cakal da jo dam spat, da sem spet letel.
Ko sva sla na sprehod sem prej pogledal, ce mam cike s seboj, kot telefon.
Ma zdaj sem pa vse skupaj vrgel.
Sem razmisljal, da bi zmanjsal recimo na tri, stiri cike na dan. A kaj, ko bom pol cel dan obremenjen kdaj jih bom porauhal.
Joj, da pomislim, da en mesec... da traja taka kriza... ojoj. Tippy kapo dol, da si nehala, jaz bom pomojem ze jutri obupal... ko pomislim, da bom spil kavo brez cigarete... pismo, kavo sem pil zato, da sem cik zraven prizgal....
Ampak ko pa kriza mine, se pa verjetno dobro pocutis a ne? Ko nisi vec vezan na dime... hm, verjetn je to pol kot neko razsvetljenje.
Ce mi bo tole uspelo, bo cudez. Nikdar v lajfu ne bi prizgal cigarete, ce bi vedel, da bo tako tezko nehat...


Lukka to ti ne bo zneslo, še nobenemu ni, ali pa redkokateremu. če nehaš, nehaj komplet. to, da boš pokadil samo enega, dva na dan, se ti ne bo izšlo. verjemi, sem tud to poskusila user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kajenje-potenje
8.1.2014 7:47:32   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
..prav tako ima veliko kadilcev problem tudi pri odvajanju blata oz. so zaprti. iz istih razlogov. nekateri, ki so ponavadi šli po kavi in čiku kakat, pa sploh!


oh, on pa ja ne - on trdi da bolje odvaja kot jaz, čeprav nima vpogleda v mojo sralno kartoteko, tako da..

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kajenje-potenje
8.1.2014 8:13:34   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Glede rejenja bi dodala. Čisto zmotno je prepričanje, da se v času odvajanja kajenja zrediš zaradi tega, ker moraš zaposlit goflo in roke in potem kar naprej nekaj ješ. konec koncev lahko ješ tudi neredilne stvari, če je že zaposlitev ust in rok problem. V času odvajanja se telo prešalta v drugačno presnovo in telo začne drugače delovati. zato je pomembno, da ko prenehaš kadit, hkrati tudi bolj intenzivno delaš na gibanju, da pospešiš presnovo in potem se ti tudi kilogrami ne bodo kopičili. prav tako ima veliko kadilcev problem tudi pri odvajanju blata oz. so zaprti. iz istih razlogov. nekateri, ki so ponavadi šli po kavi in čiku kakat, pa sploh!

in še, jaz se nisem nič zredila, ko sem nehala kadit, pa sem kar naprej nekaj mlela. od oreščkov, do sadja. ne rabiš glih navalit na čips in sendviče z majonezo.

Koliko je zmotno ne vem, vem pa , da se je tast in kar nekaj drugih tudi poznam , po prenehanju kajenja krepko zredil. Ne govorim o 2 do 3 kg, temveč kar 10 kg.
Teoretično seveda vsak ve, da ni pametno jesti redilnih zadevščin , ki posledično redijo, kot tudi vsi vedo, da ni pametno kaditi, pa kadilci to vseeno počnejo.
Med nami rečeno pa: oreščki in določeno sadje pa v velikih primerih niti pod razno ne veljajo za nekalorična živila.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kajenje-potenje
8.1.2014 8:31:40   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Glede rejenja bi dodala. Čisto zmotno je prepričanje, da se v času odvajanja kajenja zrediš zaradi tega, ker moraš zaposlit goflo in roke in potem kar naprej nekaj ješ. konec koncev lahko ješ tudi neredilne stvari, če je že zaposlitev ust in rok problem. V času odvajanja se telo prešalta v drugačno presnovo in telo začne drugače delovati. zato je pomembno, da ko prenehaš kadit, hkrati tudi bolj intenzivno delaš na gibanju, da pospešiš presnovo in potem se ti tudi kilogrami ne bodo kopičili. prav tako ima veliko kadilcev problem tudi pri odvajanju blata oz. so zaprti. iz istih razlogov. nekateri, ki so ponavadi šli po kavi in čiku kakat, pa sploh!

in še, jaz se nisem nič zredila, ko sem nehala kadit, pa sem kar naprej nekaj mlela. od oreščkov, do sadja. ne rabiš glih navalit na čips in sendviče z majonezo.

Koliko je zmotno ne vem, vem pa , da se je tast in kar nekaj drugih tudi poznam , po prenehanju kajenja krepko zredil. Ne govorim o 2 do 3 kg, temveč kar 10 kg.
Teoretično seveda vsak ve, da ni pametno jesti redilnih zadevščin , ki posledično redijo, kot tudi vsi vedo, da ni pametno kaditi, pa kadilci to vseeno počnejo.
Med nami rečeno pa: oreščki in določeno sadje pa v velikih primerih niti pod razno ne veljajo za nekalorična živila.



itak da so tud oreščki in sadje kalorične zadeve, ampak v primerjavi s sendviči in ostalimi zadevami, ki imajo izredno visok glikemični indeks, so pi-čk.in dim user posted image


in ja, zredil se je zaradi drugačne presnove, če pa je k temu še nepravilno in nezdravo jedel, potem je pa to sploh super recept, za rejenje. želela sem samo povedat, da je zmotno prepričanje, da se v času odvajanja od kajenja ljudje zredijo, ker so pač nehali kaditi. tta teorija bi verjetno kakšnega mladega, nevednega človeka, ki da veliko na svoj videz, celo odvrnila od tako pomembnega koraka, kot je prenehati kaditi. in zato sem poudarila, da prenehanje kajenja, ni povezano z viška kilogrami, če se držiš par pravil, ki tudi sicer veljajo za zdrav način življenja.


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kajenje-potenje
8.1.2014 8:35:39   
patrino
ok- to pa že.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?