|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako dolgo uvajanje?
26.8.2011 15:01:19   
suzanica
Oj. Zanima me kako dolgo ste uvajale otroke v vrtec. Naš gre v vrtec s tremi leti. Še kakšen nasvet prosim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako dolgo uvajanje?
26.8.2011 15:06:43   
mojamura
moja dva otroka nisem nikoli uvajala v vrtec. 

pač pripeljala zjutraj predala in to je to.

starejši je šel s tremi leti manjši pa z dvema letoma v vrtec.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako dolgo uvajanje?
26.8.2011 15:42:22   
Hope2
Pri 13 mesecih ga nismo uvajali, tako kotpri moja mura. Nismo imeli nikoli problemov in je z veseljem hodil, četudi ga po par tednov ni bilo, ni bilo težav z vrnitvijo. Zdaj je bil pol leta z mano doma in gre pri dobrih 2,5 letih v drugi vrtec. Tu imajo obvezen sistem uvajanja, pa bomo videli. Se pa nekako nagibamo, da bomo skušali v dveh dneh spedenat zadevouser posted image , itak se pa bomo prepustili situaciji in otroku.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 26.8.2011 15:43:02 >

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako dolgo uvajanje?
26.8.2011 15:47:16   
josephine27
moj je šel z 1 enim letom pa smo se uvajali 3 dni. pravi dan smo šli sam pogledat, drugi dan je bil mal več kot urco sam, tretji dan do kosila... nam je bilo rečeno naj bi uvajanje trajalo nekje do 1 teden. mal odvisno od otroka kako se obnaša in od starša kolk ima časa ga uvest.


_____________________________



(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako dolgo uvajanje?
26.8.2011 16:51:07   
Petka09
Pri nas ni bilo nekega uvajanja. V vrtec je šla s 16 meseci. Prve tri dni je bila do spanja - zjutraj jo je ati peljal in pustil tam. Po treh dneh pa je že spala tam. In cela skupina tako, s tem, da je bilo 7 novinčkov, 5 pa jih je bilo od prejšnjega leta.
Smo namreč majhna enota vrtca in je skupina 1-3 let.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako dolgo uvajanje?
26.8.2011 22:35:17   
frutka_
Imam dva otroka. Oba sta šla v vrtec z letom. Nič ju nisem uvajala. Uvajanje je odvisno od otroka in ga težko načrtuješ. Če se otrok dobro počuti ni potrebe, da se zadržuješ v igralnici. Če otrok joka se zmeni, da te pokličejo. To je to.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
26.8.2011 23:30:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako dolgo uvajanje?
27.8.2011 9:03:43   
Češnca
Starejšega smo uvajali lani, imel je tri leta in uvajanja sploh ne bi potreboval (babica ga je 2x dvignila pred spanjem, tretji dan je prespal), v vrtec od začetka rad hodi, zdaj se je vrnil po dobrem mesecu in je že komaj čakal. Je pa na vrsti ta mlajši, ki ima dve leti. Včeraj sva bila na uvodnem sestanku in dobila navodila - okvirna sicer, a tam piše, da naj bi uvajanje trajalo OD 15 dni. user posted image Meni letos to na srečo ni problem, si pa ne predstavljam, da bi bilo to lani! user posted image


_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako dolgo uvajanje?
27.8.2011 13:19:09   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: Češnca

Starejšega smo uvajali lani, imel je tri leta in uvajanja sploh ne bi potreboval (babica ga je 2x dvignila pred spanjem, tretji dan je prespal), v vrtec od začetka rad hodi, zdaj se je vrnil po dobrem mesecu in je že komaj čakal. Je pa na vrsti ta mlajši, ki ima dve leti. Včeraj sva bila na uvodnem sestanku in dobila navodila - okvirna sicer, a tam piše, da naj bi uvajanje trajalo OD 15 dni. user posted image Meni letos to na srečo ni problem, si pa ne predstavljam, da bi bilo to lani! user posted image


Halo??? kako pa to potem zgleda? v tako dolgem času se otrok čisto navadi na to, da si ti zraven in je potem še večja kriza, ko te kar naenkrat ni. Kako lahko to kar določijo??? Pri nas je uvajanje do enega tedna ... kako bodo rekli pa za našadva, bomo pa zvedeli na individualnih sestankih z vzgojiteljicami, načeloma naj bi se opazovalo otroka in njegove potrebe ...
naš večji (3 leta in 4 mesece) je šel v vrtec z 11 meseci in skoraj ni potreboval uvajanja, so pa lani (2 leti in 5 mesecev) zamenjali vzgojiteljico in združili dve skupini, pa smo imeli par mesecev grozne probleme ... letos menja enoto, tako da ne vem, kaj pričakovat user posted image mali gre pa s 14 meseci v vrtec, bomo pa tudi videli, kako bo ... načeloma ne pričakujem težav, ker je zelo družaben in mu je vseeno, če sva z atijem zraven.


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako dolgo uvajanje?
27.8.2011 14:27:36   
ajsek
Če ste navodila dobili samo pisno (da ni nihče ustno potrdil, da res traja OD 15 dni), je povsem možno, da gre za tipkarsko napako. Od-do sta si zelo podobni besedi.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako dolgo uvajanje?
27.8.2011 17:08:35   
Najaa
Pri nas je tudi na srečo šlo kar lahko pri obeh. Nobena ni rabla nekega posebnega uvajanja. Obe sta že drugi dan ostali sami za ene 2 urci, potem 3.dan sem prišla po kosilu, pol sta pa že spali tam.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako dolgo uvajanje?
27.8.2011 17:40:57   
aprilčica07
Naš je šel lani prvič, pri dobrih treh letih. Posebnega uvajanja nismo imeli. Prvi dan sem ga pustila tam dobro urco, drugi dan do kosila, tretji dan je pa prespal. HB je vrtec zelo dobro sprejel in nismo imeli nobenih večjih težav.user posted image



_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako dolgo uvajanje?
27.8.2011 22:02:57   
Roberta69
Pri nas je uvajanje do tri tedne. Vodilo vrtca pri tem je, da je za otroka čim manj stresno. Glede na potek dogodkov se sproti dogovarja, na kakšen način in kako dolgo naj uvajanje poteka. Moj sin je rabil kar nekaj časa, predvidevam, da zato, ker je imel zelo slabo izkušnjo iz obdobja malo pred uvajanjem v vrtec, ki ga trenutno obiskuje. Tam uvajanja s starši ni bilo, otroka si samo oddal. Za nič na svetu ne bi tega ponovila! Mislim, da je vse stvar dogovora, načeloma pa vsi vzgojitelji raje vidijo, da je uvajanja čim prej konec, ker je prisotnost staršev stresna tako za njih kot za druge otroke in še obnašanje otroka v prisotnosti straša je vedno drugačno, kot ko je otrok sam. 

_____________________________

Dva čmrljčka in ena čebelica - brneče kot v panju :)))

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako dolgo uvajanje?
27.8.2011 23:03:25   
Češnca
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Če ste navodila dobili samo pisno (da ni nihče ustno potrdil, da res traja OD 15 dni), je povsem možno, da gre za tipkarsko napako. Od-do sta si zelo podobni besedi.

Ne ni je zagodel škratek, kar drži... user posted image  Sva si z malim že ogledala njihovo sobo in kopalnico, pa copatke sva tam pustila, itd. Dobila sem še podroben opis, kako naj bi vsak od teh dni potekal (in naj poudarim, da je to prav super). Mi je fajn, ker so tudi zapisali, da ko si z malim, je lahko ves čas pri tebi, a se z njim ne pogovarjaš, ga ne usmerjaš itd. Prva dva dni sva skupaj tam po eno uro, potem ga za uro pustim samega, naslednjič dve... Naj poudarim, da nisi vsak dan z njim, samo na začetku, potem ga pač hodiš prej iskat (po 1, 2, oz. 3 urah, pred kosilom, po kosilu...) Se seveda prilagajajo otroku. Je pa to doooolgaaaaa! Sem prepričana, da se bo tamauček prej uvedel. No, sporočim! user posted image

< Sporočilo je popravil Češnca -- 27.8.2011 23:05:35 >


_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako dolgo uvajanje?
27.8.2011 23:51:56   
pipi
Živjo,

v našem vrtcu traja uvajanje dva tedna. Najprej si z otrokom, potem greš ven, najprej za malo potem za dalj časa, potem ostane sam do kosila in potem še spi tam. Se mi zdi ok, je pa odvisno od otroka, moja dva sta še nekaj časa jokala, eni pa ne.
Ne bi ga pa kar pustila tam, prvič vidi vzgojiteljico, pa bo kar takoj cel dan sam z njo, že tako je stresno.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako dolgo uvajanje?
28.8.2011 20:09:05   
luka jan
Pri nas je uvajanje trajlo dva tedna, prvi teden po par uric, drugi teden pa najprej do spanj, nato do konca. Mi nismo imeli nobenih težav, mali je prav užival.user posted image

(odgovor članu pipi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako dolgo uvajanje?
29.8.2011 8:33:47   
petea
Pri tako dolgem uvajanju (npr. 3 tedne) - kako pa to starši uskladite s svojimi delodajalci?
Ne verjamem, da vsi delate v družinah prijaznih podjetjih ali da pokoristite ves svoj dopust za uvajanje.

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako dolgo uvajanje?
29.8.2011 11:41:49   
KOKICA32
Pri nas tudi ni bilo potrebno uvajanje, sem ga pa načrtovala, ker sem si vzela dopust v službi.
Moj sin je že 1. dan, star je bil 18 mesecev, spal v vrtcu. user posted image


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako dolgo uvajanje?
29.8.2011 11:53:17   
tasa_m
Naša je stara 2,5 let in vem da bodo spet problemi. Ampak žal drugače ne gre, v službo moram in ni druge. Da joče so pa v vrtcu tak že navajeni. Tistih 10 minut pa bo vzgojiteljica že potrpela, itak se pol pomiri.
drugače pa sva se uvajali pri 11 mesecih ko je šla prvič v vrtec nekje teden dni.

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako dolgo uvajanje?
29.8.2011 11:58:50   
pikica*
Naša punči je šla v vrtec pri 2,5 letih. Nobenega uvajanja nismo imeli. Zjutraj jo je mož odpeljal v vrtec, jaz pa sem jo popoldne pobrala. Nobenih težav ni bilo. Je pa res, da se je pred tem leto in pol pazila pri varuški, kjer je bilo več otrok in ji vrtec ni predstavljal praktično nobenega šoka. Že od prvega dne je zelo rada hodila. 

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako dolgo uvajanje?
29.8.2011 12:01:18   
Star_a
ta prvega cca 3 dni. Ta drugega tudi tukaj nekje. Ampak je potreboval skoraj leto dni da je "sprejel" vrtec in da ni jokal zjutraj.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako dolgo uvajanje?
29.8.2011 21:00:32   
nananaja
Triletnica ni imela nobenih problemov, bi lahko ostala že prvi dan sama, a je bila babica z njo, drugi dan je bila že sama, pa je bila le čisto tiho, je pa lepo sodelovala.
Leto in pol stara druga hči je jokala bolj zato, ker so prav vsi v skupini jokali, bili so sami novinci in naša najstarejša. Uvajali so se en teden, naša je potem takoj vzela za svoj plac in zelo rada hodila tja, vsi pa še ne.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako dolgo uvajanje?
7.9.2011 12:25:05   
lenčy
mi imamo tudi uvajanje prilagojeno otroku. je pa šel v vrtec s 17 mesci. smo se pa vnparej zmenili, da ga takoj oddamo, drugače je stresno za oba. in res, prva dva dni ni nič jokal, js pa takoj , ko so zaprli vratauser posted image ta teden je pa čist drugače- jokal je po zajtrku, danes pa celo, ko sm ga oddala in ko sm ga prišla iskat. je bil pa prve dneve nekje eno uro, zdj dva dni po dve uri, jutri pa bo poskušal tam zaspati. sicer me je malo strah, ker zaspi samo pri meni, smo se pa zmenili, da me pokličejo, če ne bo šlo in pa tudi če slučajno zaspi, da vem. res imamo vredu vzgojiteljice, vse se da zmenit. sem pa mnenja, da je treba to uvajanje čimhitreje opravt, da bo lažje za otroka in starše. vso srečo vsem!

(odgovor članu mojavaruska.net)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?