|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:03:14   
lenčy
in s tem mislim predvsem spodnji del. žabice so sicer tople, je pa nemogoče, da bi bil z njimi v vrtcu, ko imajo 23 stopinj. da bi ga pustila samo v njih, se mi zdi trapasto, ker imamo polno hlač. nisem pa še vidla, da bi katera mamica v garderobi preoblačila svojega otroka-se pravi hlače in žabe dol, pa spet samo hlače gor. razmišljala sem o dokolenkah, te bi čist enostavno slekla. pa še bolehamo in kašljamo tako da bi ga res rada oblekla, tako da ga ne bi zeblo. kako pa ve oblečete?

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:09:09   
sazi
Pri nas so bili tako majhni vedno samo v žabicah. Pa ne gre za to, da bi imela ti več dela, če bi ga preoblačila v hlače, ampek je tudi vzgojiteljicam lažje, da jim le čez hlače oblečejo, ko grejo ven. Ko je bil sinko malenkost starejši in ni želel biti več samo v žabicah, je bil v res zimskih mesecih v vrtcu v hlačah, do tja in potem ven je šel pa tako, da je imel čez oblečene smučarske hlače (take samo do pasu).

Samo zua v vrtec peljet bi bile dokolenke sice verjetno dovolj, ampak kaj pa, če grejo potem ven?

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:11:20   
Petka09
Naša ima tanke hulahopke oz. žabice in povrhu alla trenirkico oz. tanjše hlače. Ne dajem ji debelih hlač oz. kakih podloženih ali žametnih.
In ji je čisto ok. Cel dan je tako oblečena in je fajn.

Zgoraj pa ji dam spodnjo majčko in pulover oz. če imam tanjši puloverček ali majčko pa dam spodaj tanjše kratke rokave.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:18:17   
Anonimen
Naši oblečem dokolenke in hlače, ko bo še malce hladneje, bo imela žabice in hlače. V garderobi ji potem dam hlače dol in je samo v žabicah. Velikokrat je popoldne, ko jo pridem iskat, kar v kratki rokavih, ker je v igralnici tako vroče in jim vzgojiteljice slečejo majčke.

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:24:03   
kimsy
Jst našo oblečem tudi v žabice (ne predebele), čez pa hlače. V garderobi jo potem slečem hlače, poskrbim pa vedno, da je oblečena v kako tuniko, da ima oblačilo čez ritko! user posted image  Ker je zjutraj res mrzlo, pa v avto, pa iz avta... Itak smo skoz bolni...

_____________________________

Nič ni nemogoče! So pa stvari lažje in težje dosegljive!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:24:57   
t*e*j*k*a
Naša malčka sta v vrtcu kr v žabicah in v bodiju z dolgimi rokavi. Jih vzgojiteljice slečejo, ker je vroče.
Večji je pa v vrtcu oblečen tako kot ga jaz pripeljem, ima žabe in hlače skoz gor, notri in zunaj. Vem, da to ni ok, ampak ne najdem rešitve, v samih žabah noče bit, slačim mu jih pa tud ne, ker dvomim, da bi si jih oblekel za ven. Sicer pa so vsi v žabah in hlačah skoz.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:25:15   
lenčy

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Samo zua v vrtec peljet bi bile dokolenke sice verjetno dovolj, ampak kaj pa, če grejo potem ven?

v tej dilemi sm tud jst, ker sm jih vidla na terasi. pa sm vprašala, če je treba žabice in je rekla, da se grejo sm za 15 prezračit. sicer bi pa dokolenke kar tam pustila, pa bi jih lahko oblekli, če bi šli npr. na kak sprehod okoli vrtca.

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:28:07   
Najaa
Jaz dam žabice in hlače čez, te hlače da v vrtcu dol in je v žabah. Žabe pa res niso prevroče, najbolj enostavne so.
Tavečja je šla pa danes recimo v žabah, pa je dala pajkice čez, ki jih tudi sleče v vrtcu. Ko grejo ven si jih pa obleče.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:29:29   
lenčy
res mi je hecno zdj neke žabice kupovat, ko pa ima polno hlačuser posted image oboje naenkrat se mi zdi pa res preveč pri 23 stopinjah. ne vem, js bi zaenkrat kr dokolenke...

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:35:11   
tulpek
Žabe, čez pa podloženo trenirko, ki jo v vrtcu slečem, za ven mu jo pa oblečejo. Gredo ven vsak dan za kakšnih 45 min, trenutno je še pod 0, tak da se mi zdi čist ok. Tudi vzg. je najbolj praktično tako, so mi same potrdile. 

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:51:12   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: lenčy

res mi je hecno zdj neke žabice kupovat, ko pa ima polno hlačuser posted image oboje naenkrat se mi zdi pa res preveč pri 23 stopinjah. ne vem, js bi zaenkrat kr dokolenke...


Moja tamala ima tudi tooooliko trenerk... Pa sej kaj pa če otroka v vrtcu preoblečeš? Pa ima nekaj trenerk tam, sej pa ti to ne vzame toliko časa. Jaz pa vidim v našem vrtcu otroke, ki jih starši vsako jutro preoblečejo. Sam ko grejo ven bo mela vzg. pač malo več dela...

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 9:52:52   
lenčy

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Sam ko grejo ven bo mela vzg. pač malo več dela...


sj zato je pa tamuser posted image
hvala za nasvete vsem!

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 10:07:05   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: lenčy


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Sam ko grejo ven bo mela vzg. pač malo več dela...


sj zato je pa tamuser posted image
hvala za nasvete vsem!


ja, tvoj otrok pa bo zato manj zunaj, dlje časa bo sedel in čakal oblečen.... pa potem še enkrat vse, ko se slačijo... saj ko so večji in se znajo sami oblečit gre lažje. Je pa fajn pred nakupi razmišljat o tem, moj ima več žab kot trenirk.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 10:15:45   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: lenčy

res mi je hecno zdj neke žabice kupovat, ko pa ima polno hlačuser posted image oboje naenkrat se mi zdi pa res preveč pri 23 stopinjah. ne vem, js bi zaenkrat kr dokolenke...


Naš ima tudi ogroooomno hlač in trenirk (sem mu jih za v vrtec še extra dokupila) ampak sem ugotovila, da je še vseeno najbolj praktično, da mu oblečem žabice in čez hlače/trenirko, v vrtcu mu jih pa slečem in je v igralnici samo v žabicah, ko grejo ven, mu dajo pa hlače spet gor. Saj pa žabice res niso ne vem kakšen strošek, hlače/trenirke bo pa tudi ponosil, nič skrbet. Pa tudi tako sem razmišljala - kaj če se zgodi, da mu vzgojiteljica pozabi obleči žabice? Pri 20 otrocih se to hitro zgodi, pa ni treba, da je vzgojiteljica ravno malomarna...Ampak, vsak pač po svoje. user posted image

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 10:19:16   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

IZVIRNO SPOROČILO: lenčy


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Sam ko grejo ven bo mela vzg. pač malo več dela...


sj zato je pa tamuser posted image
hvala za nasvete vsem!


ja, tvoj otrok pa bo zato manj zunaj, dlje časa bo sedel in čakal oblečen.... pa potem še enkrat vse, ko se slačijo... saj ko so večji in se znajo sami oblečit gre lažje. Je pa fajn pred nakupi razmišljat o tem, moj ima več žab kot trenirk.



Moj ima 4 žabice, pa je čisto dovolj. Če bi se pa slučajno zgodilo, da ne bi imela nobenih opranih, bi jih pa na roke oprala in so do jutra suhe.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 10:36:34   
Anonimen
A to prakticirate samo pri jasličnih otrocih ali tudi tistih nad 3 leta ... mislim to da so samo v žabicah v igralnici?

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 10:41:51   
lenčy

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Pa tudi tako sem razmišljala - kaj če se zgodi, da mu vzgojiteljica pozabi obleči žabice? Pri 20 otrocih se to hitro zgodi, pa ni treba, da je vzgojiteljica ravno malomarna...Ampak, vsak pač po svoje. user posted image


to se sprašujem tudi jaz in bi me fejst zaskrbelo, če bi se kej tazga zgodl... ampak zanimovo, v naši skupini do zdj nisem vidla še nobenega samo v žabah, mogoče imajo pa oboje oblečeno? bom danes vprašala, ker ste me prepričale. se vidi, da je prvi otrok, js si sploh nisem nikol predstvljala, kako ga bom oblekla pozimi.

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 10:50:31   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

A to prakticirate samo pri jasličnih otrocih ali tudi tistih nad 3 leta ... mislim to da so samo v žabicah v igralnici?


Otika, naš bo star 3 leta in imajo tak sistem. Drugače pa je zgleda od vrtca do vrtca drugače. Moja mami npr. pravi, da sta jim s pomočnico vedno, preden so šli na sprehod, slekle hlače, oblekle žabice in potem nazaj gor hlače, ko pa so prišli nazaj noter, pa spet žabe dol in hlače nazaj gor in to je bilo precej zamudno. Seveda je bilo to pri tistih, ki so jim starši slekli žabice zjutraj. So bili namreč tudi taki starši, ki so želeli, da je otrok v žabah in hlačah v igralnici. user posted image Pri nas imajo v igralnici kar toplo in tudi doma nima nikoli oblečenih žabic notri tako da se mi zdi tole čist fajn rešitev, je pa res, da izgledajo smešni v tistih žabicah user posted image , ampak ok, saj to je samo zdaj pozimi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 10:51:16   
tulpek

IZVIRNO SPOROČILO: katy78
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek


Je pa fajn pred nakupi razmišljat o tem, moj ima več žab kot trenirk.



Moj ima 4 žabice, pa je čisto dovolj. Če bi se pa slučajno zgodilo, da ne bi imela nobenih opranih, bi jih pa na roke oprala in so do jutra suhe.



Tvoj je malo starejši, naš se še včasih polula in za preoblečit ima vsaj 3 komplete cunj  vedno zraven. čeprav prav polula se redko, bolj pogosto je, da med lulanjem še kaj po žabicah gre, včasih tudi 2krat. Ali pa med umivanjem rok....

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 10:54:34   
Anonimen
Ne za to sprašujem, ker meni se tudi to fajn rešitev zdi, damo pri naši 3-letnici nisem še nikoli opazila, da bi bil kdo v žabah ... so vsi v trenirkah, kavbojkah itd. Se mi pa zi, da bi se tudi naša frajla malo upirala samo v žabah bit ... mogoče če bi imela eno kiklico, ki bi jo imela skos v vrtcu pa bi dali potem zjutraj trenirko dol pa kiklico gor user posted image

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 10:55:15   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

A to prakticirate samo pri jasličnih otrocih ali tudi tistih nad 3 leta ... mislim to da so samo v žabicah v igralnici?


Tudi pri tavečji, 5-letnici. S tem, da ima ponavadi čez oblekico, krilo ali pa je v pajkicah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 10:55:20   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

A to prakticirate samo pri jasličnih otrocih ali tudi tistih nad 3 leta ... mislim to da so samo v žabicah v igralnici?


Naš je malo čez 2, v skupini 2-3. Kako imajo drugje ne vem, lani je bilo enako. Imajo pa pri nas nekateri oboje tudi v igralnici, kar se meni zdi preveč, ker imajo toplo. In tudi ne vem, kako bo drugo leto, bom sproti vprašala. Se mi ni težko malo prilagodit željam vzg, če le niso čisto kontra mojim idejam, kar se pa praktično ne dogaja, ker imamo fajn vzg user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 11:01:24   
ksenija12
Do treh let se mi zdi čisto ok, če so samo v žabicah, zunaj pa še čez dajo hlače. Tako sta bila naša dva tudi. Zame je problem nastal pri 4+, ker sta se mi nekak zdela prevelika za biti samo v žabicah v razredu. No, danes zjutraj, ko sem se ukvarjala z isto dilemo, kako oblečt, sem si rekla, da je za deklice sigurno enostavneje:) Zakaj - zjutraj sem opazovala enga očija, ki je pripeljal hčerko-imela je žabice in hlače, potem je dala hlače dol in kratko krilce gor..tako da v razredu ni bila samo v žabicah:), In ji je naročal, da ko gredo ven, obvezno da gor hlače-te ji je nastavil na bundo. Je rekel, da lahko hlače tudi čez krilo, samo da so gor. Tako da za deklice bi jaz reševala na točno ta način. Naša dva imata zdaj žal žabe in čez trenirke in se mi zdi, da se 'kuhata' ko so noter. Sem razmišljala, da bi jima sešila/kupila takšne tričetrt hlače, ki bi jih imela čez žabe (kot deklice krilo), potem pa ko grejo ven, bi si jih slekla, pa dolge hlače oblekla..Se pa mi zdi pomembno, da starejši otroci za to preoblačenje sami poskrbijo, da se preoblečejo, ker drugače je zelo težko kolikor vidim vzgojiteljice.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 11:46:15   
ronja
Punci oblečeta spodnje hlačke, žabe in toplejše hlače spodaj, zgoraj pa spodnjo majčko, majico, pulover in bundo. Pa kapo in rokavice, seveda in tople čevelje. Še vedno se mi včasih pritožita, da ju zebe, ampak na srečo nimamo tako daleč do vrtca (gremo pa peš.

V vrtcu slečeta puloverje in hlače (in seveda vse, kar je čez) in punci oblečeta kiklci, ki ju imata kar v vrtec in jih pač po potrebi nosim domov zamenjat/oprat.

nisem pa še vidla, da bi katera mamica v garderobi preoblačila svojega otroka-se pravi hlače in žabe dol, pa spet samo hlače gor.

Jaz tega ne delam predvsem zato, ker mora potem to naredit vzg., če grejo ven (če se otrok še ne zrihta sam). Pa dlje traja in ker imam punčki, se mi zdi čisto super, če sta v žabicah in kiklcah, saj jih imata zelo radi:).

kar vidim tamalih, so skoraj vsi v žabicah, večji imajo pa fantki dostikrat kake pajkice, punčke pa svega i svašta;). Toplih hlač ji pa skoraj nikoli ne dam za v igralnico, ker se mi zdi, da bi zgorela tam, imajo kar prijetno toplo:).

Če ti žabe ne dišijo, pa mu spodaj obleči tanko trenirkico, pa kake široke hlače čez. To je zadnjič Ronja izumilauser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako ga zjutraj obleči za v vrtec?
21.11.2011 12:01:54   
LittleSun
Tudi jaz sem se te dni to spraševala. V vrtcu sem vprašala kaj jima je lažje...ali da ga pustim v žabah (kupim takšne brez nogavič ali pa dolgo spodnje perilo) pa ko grejo ven oblečejo hlače ali slečem žabe in ga pustim v hlačah in one slečejo hlače in oblečejo žabe in še hlače, pa je rekla, da ji je ljubše da jim samo hlače čez potegne, tako da gre v vrtec z žabami. Imajo dovolj toplo, da ga ne zebe, ko gredo ven pa ima trenerko čez žabe čisto dovolj.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?