|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako je prišla naša Živa
15.1.2006 12:09:54   
šnucika
Najprej lep pozdrav vsem po dolgem času....ja,že dober mesec nam dela družbo naša mala sončica Živauser posted image .

Na svet je pokukala 5 dni pred rokom,ki sem ga imela 15.12.
Tisti dan je bil prav smešen splet okoliščin,saj do zadnjega nisem vedela,da imam popadke in da gre tokrat zaresuser posted image ....saj so me bolečine spodaj in krči spremljali že dva meseca,trdenje trebuha pa od 16 tedna.

9. decembra dopoldan sem se še potožila tu na RR,da me vse boli in da komaj čakam,da bo kaj začelo zares.Imela sem bolečine s krči,kot vsak dan..popoldan,ko sem šla malo ležat pa sem postala pozorna in merila čas med njimi....bili so redni na 15 minut,potem pa kmalu že na 10.Poklicala sem v porodnišnico,kjer mi je prijazna zdravnica rekla,da naj počakam do večera in potem kar pridem,da bodo naredili ctg in pregled.
Okoli 18h sem šla pod tuš in se odločila,da grem.Pa kot nalašč ni bilo mojega user posted image ,saj je večer prej moral nazaj na štajersko v službo.Tako,da me je peljal brat.Krči pa že na 5 minut.
Še vedno sem bila prepričana,da ne bo nič.Pa me je babica v izolski porodnišnici presenetila,da ostanem,kakorkoli,ker sem imela malo povišan pritisk.Okoli 19.30 sem bila na ctg in takrat je začelo na 2 minuti.Ko sem se slekla za pregled,pa je bila že plodovnica na hlačkah in šele takrat sem pomislila...o,ma kaj bom rodila?!user posted image user posted image
Zdravica mi je odluščila čep in bila sem odprta 3 cm.Na hitro sem klicala moje domov,pa dragega,da naj spakira in leti,ker bomo rodili!
Do 21.15 sem bila na pripravi,s klistirjem so začeli že malo bolj boleči popadki.
Okoli 21.30 so me priklopili na ctg v porodni in potem sem začela že pridno predihavat popadke,ter nestrpno pogledovati na uro,kdaj bo priletel moj dragi.Čez slabo uro dokaj znosnih popadkov  je babica preverila,kako se odpiram....takrat pa šok - nič ne bo z EA!....bila sem že 8 cm odprta in zdravnico za EA smo lepo odslovili.Pa sme pomislila,da bom že preživela,pa še babica in zdravnica sta me potolažila,da bo šlo hitro,čeprav so hitri porodi intenzivni glede bolečine.
Potem pa je prišel že moj dragi - v uri in pol je priletel s Ptuja v Izolo!!Skupaj sva dala čez še ta hujše popadke in že je bil čas za potiskanje.Malo se je zapletlo,ko sem se obrnila na hrbet,saj so popadki zgubili intenzivnost in ni šlo...glavica je bila že napol zunaj,ko se je ustavilo.Tako,sem morala še dvakrat nazaj na bok,v usta so mi pošpricali oksitocin,že pripravili flašo za umetne,ko je končno prišel tudi na hrbtu pravi popadek in sem s pomočjo zdravnice,ki mi je kar ležala na trebuh v nekaj sekundah spravila na svet našo miško!Ura je bila 0.16,10.december.
Nepopisen občutek,ko sem se je dotaknilauser posted image ...naša Živa je bila težka 2860 gr in dolga 50 cm,dobila je super ocene- 9,10,10.
Z dragim smo bili še nekaj časa skupaj v porodni.

Za mano je lep in hiter porod,ki bi bil še hitrejši,če se ne bi več kot pol ure matrali s tistimi "čudnimi" popadki.

Kljub vsemu slišanemu,pohvale izolski porodnišnici in sploh zdravnici,babici,ter sestri,ki so bile na mojem poroduuser posted image user posted image user posted image !!!

Po treh dneh sva z Živo odšli domov in sedaj pridno kakamo,lulamo,jokamu in se dojimo.Po mesecu dni je že prava punca,pridobila je 1500 gr in 3 cm.


Pozdravček....šnucika&živa
user posted image

< Sporočilo je popravil šnucika -- 15.1.2006 12:18:50 >


_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako je prišla naša Živa
15.1.2006 12:13:51   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  za user posted image  in želim vam veliko cartanja....
Nati

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako je prišla naša Živa
15.1.2006 12:24:59   
pikicaa
user posted image user posted image user posted image ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Me pa res zanima kako je lahko tvoj user posted image  prišel tako hitro iz Ptuja do Izole?

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako je prišla naša Živa
15.1.2006 12:51:17   
lelaval
user posted image user posted image user posted image  Č E S T I T K E user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako je prišla naša Živa
15.1.2006 13:40:24   
tascha
LEPO SE CRKLJAJTE!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako je prišla naša Živa
15.1.2006 14:09:57   
wallery
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image čestitke

_____________________________

Najinima punčkama Nika 15.9.03 in Taja 29.1.06 se bo pridružil nov sonček PDP 16.4.07

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako je prišla naša Živa
15.1.2006 16:04:42   
PiaM
user posted image  Čestitke! user posted image

(odgovor članu wallery)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako je prišla naša Živa
15.1.2006 16:13:36   
Anonimen
Čestitke! Kako luštno. Uživajte maksimalno.user posted image user posted image

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako je prišla naša Živa
15.1.2006 16:23:06   
marty5
Čestitke user posted image user posted image user posted image !

Še toliko bolj me veseli, da si bila zadovoljna v Izoli - mene čaka porod čez dober mesec tam user posted image . Upam, da bo šlo vsaj tako gladko kot pri tebi!


_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako je prišla naša Živa
15.1.2006 18:21:21   
shooo
cestitke!!!
user posted image

_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako je prišla naša Živa
15.1.2006 22:33:43   
KODA
user posted image user posted image čestitke

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako je prišla naša Živa
15.1.2006 22:46:11   
Anonimen
Evo, Šnucika... ravno takrat, ko si ti rodila, sem jaz prispela iz sprejemne v porodno... in 10.12. ob 01:26 je rojen moj Robi. Malenkost sva se zgrešili (časovno in po lokaciji)... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako je prišla naša Živa
16.1.2006 14:19:43   
jerneja
user posted image iskrene čestitke

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako je prišla naša Živa
16.1.2006 15:29:01   
mml
čestitke in še naprej lepo uživajte user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu jerneja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako je prišla naša Živa
16.1.2006 16:05:58   
tinkamiška
čestitke in lepo se imejte še naprej!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako je prišla naša Živa
16.1.2006 17:30:39   
Eviii
čestitke. pa imamo še eno primorko več user posted image .

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako je prišla naša Živa
16.1.2006 18:46:18   
XXYY
Čestitke še od naju z Laro. Lara Živi pošilja en poljubček in pravi, da se morate sedaj veliko cartati.

Lep in hiter porod ste imeli. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?