|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako naj ga odvadim dojenja?
23.1.2009 21:52:27   
portugalka
imamo 8 mesecev in počasi bo treba nehat
ampak samo tako (sesanje na dojki, crtanje) zaspi
vse drugo ne zaleže
in če odlašam odlašam
na koncu vedno popustim - spet dojim
ponoči vsaj še 3x
zjutraj predn vstanemo
in potem spet opoldan (z namenom da zaspi, ker drugače noče)
sicer pa že deloma vse poje - kar se tiče goste hrane....


KAKO STE ODNEHALE DOJITI za VEČERNI OBROK?
user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
23.1.2009 21:58:18   
Najaa
Ena neumestna - zakaj pa misliš, da je čas da se neha dojit, če on še ne misli tako?

Drugače pa, jaz sem postopoma nehala. Zvečer in zjutraj se je najdlje dojila, potem tud zvečer ne več in nazadnje še zjturaj ne. Zvečer mu pač daj toliko GH, da bo sit in ne bo rabil še dodatka.

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
23.1.2009 21:59:37   
Volga
Ja, zakaj bi pravzaprav nehala dojiti? ne razumem dobro vprašanja.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
23.1.2009 22:01:55   
Naja31
Se prdružujem predhodnicam, zakaj ga želiš odvaditi večernega dojenja?
Otrok do 1 leta starosti itak rabi 2 mlečna obroka, zjutraj in zvečer. A mu bošzdaj začela dajati adaptirano mleko?

Bolj problematično je dojenje oz.cartanje za popoldansko spanje. To se strinjam da bi ga bilo treba odvaditi.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
23.1.2009 23:25:25   
Tina 28
Tudi jaz se strinjam...še 4 M imata časa...vsaj (to je moje merilo, upam, da se ga bom držalauser posted image ).
Čez dan nehaj, pa mu rajši daj čaj po flaški ali kozarčku...mogoče se pa rabi le odžejat.
saj veš, kako se takim pikicam hitro obrne...mogoče bo pa sama od sebe "rekla" stop.user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
24.1.2009 9:51:31   
hubi
Ima že svoje razloge, da želi prenehati z dojenjem. Bog pomagaj no! 
Žal pa nasveta  nimam, ker smo bili skozi na ad mleku.

(odgovor članu Tina 28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
25.1.2009 18:13:25   
portugalka
ne bom nehala dojiti takoj
ker pravijo da rabi več mesecev, da se otrok na to navadi
in zato me zanima,
kako naj to začnem - ker imamo še 3 mesece preden grem delat
in takrat tega res ne želim več delat zjutraj
pa popoldne....
torej vedno, ko bi moral spati - kako bo pa potem v vrtcu zaspal?
za to bi potrebovala kak nasvet....

pa še to: kako se pa to zgodi, da otrok SAM neha za dojenjem? tega še nism slišala... ali pač jaz ne vem za to....

tudi gostejši večerni obrok smo poskusili in je zvečer in ponoči ravno tako vlekel....
še več - zbujamo se vsaj 3krat na noč...

kaka pomoč?user posted image





(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
25.1.2009 18:24:28   
lidija***
Moja prva je nehala pri 13mesecih sama, čez noč. Ko sem ji ponudila ni hotela, zbujala se je pa kljub vsemu še vedno. Nekje do treh let je ponoči zahtevala vodo. Druga se je postopno odvadila( dva tedna), ker je bolj drobižek in sem ji začela dodajati AM.
Naj te ne skrbi kako bo zaspal brez zize v vrtcu. Tam vsi zaspijo. Seveda rabijo 14dni, da se navadijo vrtca, potem pa ni problemauser posted image  Kako pa zaspi, če tebe ni? Pri babici, teti, možu? Brez zize verjetnouser posted image user posted image
Veliko uspeha pri odvajanjuuser posted image user posted image

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
25.1.2009 22:34:20   
Seven*

Hmmm.  Jaz sem tudi šla delat, pa tud po teden dni sem bila včasih odsotna, pa sem tri leta dojila. Čisto brezveze se mi zdi na silo nehat, razen, če imaš TI dovolj, samo potem pač tako napiši. Bo otrok povedal kdaj je čas za nehat.user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
27.1.2009 18:49:17   
Najaa
portugalka, nima veze, če greš delat. Verjemi, če ni mamice in je otrok v vrtcu, se hitro navadi zaspat sam. Mogoče ga poskusi navadit le na dojenje pred nočnim spanjem in zjutraj preden vstane, da se malo pocrklja. Da bi ga pa zaradi tega, ker greš v službo, na silo odvadila, pa je brezveze.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
27.1.2009 18:51:11   
Anonimen
ker pravijo da rabi več mesecev, da se otrok na to navadi


Otrok se navadi v trenutku, samo mi kompliciramo na zalogo.

(odgovor članu portugalka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
27.1.2009 18:52:47   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

ker pravijo da rabi več mesecev, da se otrok na to navadi


Otrok se navadi v trenutku, samo mi kompliciramo na zalogo.


Imaš prav!
Moja se je zadnje tedne sam še cartala in sem vidla, da je čas, da jo odklopim. Enostavno ji nisem dala in sploh ni komplicirala!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
27.1.2009 18:55:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

ker pravijo da rabi več mesecev, da se otrok na to navadi


Otrok se navadi v trenutku, samo mi kompliciramo na zalogo.


Imaš prav!
Moja se je zadnje tedne sam še cartala in sem vidla, da je čas, da jo odklopim. Enostavno ji nisem dala in sploh ni komplicirala!


Nemogoce, to pa ja ni skladno s  postopkom skrbne mame user posted image

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
28.1.2009 18:08:24   
saskija
Sem pokukala na to temo sem mislila uha še ena sotrpinka, pa sem se zmotila, 8 mesečnik- naš je leto in pol pa smo v dvomih če ja ali neuser posted image user posted image user posted image user posted image -


_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
29.1.2009 9:49:10   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

ker pravijo da rabi več mesecev, da se otrok na to navadi


Otrok se navadi v trenutku, samo mi kompliciramo na zalogo.


Imaš prav!
Moja se je zadnje tedne sam še cartala in sem vidla, da je čas, da jo odklopim. Enostavno ji nisem dala in sploh ni komplicirala!


Nemogoce, to pa ja ni skladno s  postopkom skrbne mame user posted image


user posted image
Ne, ni. O ti mami neskrbna!user posted image user posted image

Mogoče imam pa tako nezakompliciranega otroka?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
29.1.2009 9:56:46   
polly80
še več - zbujamo se vsaj 3krat na noč...


tudi sama imam skoraj 8mesečno hči,zbuja se še večkratna noč,pa jo potolaži samo dojka,nobena duda..samo da se pocarta.preden bom šla v službo.že mormo to mal ukinit..user posted image user posted image user posted image


_____________________________

od 7.6.2008 naju razveseljuje najina zlata princeska Vita

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
29.1.2009 10:14:20   
Raho
A zato, da greš v službo je treba nehat dojitiuser posted image

Tudi jaz hodim v službo in dojim nepretrgoma že 49 mesecev (2 otroka, skoraj enega za drugim, da ne bo pomoteuser posted image user posted image ). Pa manjša že tudi prespi pri babici in dedku... Pač se doji takrat, ko ima možnost.

Moj sin se je nehal dojiti sam. Čez noč se je odločil, da ima dovolj. Ja, res pa je, da je bil star 3 leta. Ampak jaz sem se odločila, da se bosta moja otroka odstavila sama, brez prisile, brez "odtegovanja" dojke, brez podkupovanja, obljubljanja, pregovarjanja...

Je pa res, da si sama ne kompliciram življenja (sem pač med tistimi lenimi mamami) in otrok spi z nami (spal je sin, dokler se ni odločil, da gre v svojo sobo, nekaj časa smo spali skupaj vsi štirje, sedaj spi z nama hči). Tako si olajšam tudi nočno dojenje...

Pač, vsak po svoje... Če si se odločila, da ti je dojenja dovolj, boš ga ukinila.

(odgovor članu polly80)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
29.1.2009 10:16:20   
zmajaz
Jaz sem ji pri 7 mesecih nočno dojenje enostavno ukinila. Prvič, ko ni dobila, je jokala enih 10 minut, naslednjič samo še minutko, potem naprej pa po pol minutke ali pa je samo malo pojamrala in nazaj zaspala, v roku manj kot enega tedna je pa začela spati od 22h do 5h, takrat se je podojila in spala naprej do 8h/9h.

Ko se je zbudila, nisem nič prižigala luči, niti je jemala iz posteljice, ampak sem jo samo božala po trebuščku in po glavici ter jo tolažila. Kot rečeno - prvič je to trajalo 10 minut, potem je pa že takoj, ko sem jo začela v temi božati, vedela, da z dojenjem ne bo nič in se je takoj umirila in zaspala.

Obroke čez dan sva pa postopoma redčili, tako da se je okoli 9 meseca dojila še samo zvečer in zjutraj - to ni bil noben problem. Pri 10 mesecih se je pa itak sama čisto odstavila - se je začela kar stran od mene obračati, ko sem jo hotela podojiti - verjetno ji ni več mleko odgovarjalo, ko sem prišla v 2. trimesečje nosečnosti. Tako da se mi želja, da bi jo dojila najmanj do 1 leta ni izpolnila.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 29.1.2009 10:18:22 >

(odgovor članu polly80)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
29.1.2009 16:23:44   
nia5
Ja tudi midve sma se očitno nehale dojit (zdaj se je dojila le enkrat-zjutraj), pa še tega več noče. Je pa problem da pije čaj ponoči (ogromno-6dl) in se morda zaradi tega zdaj zbuja. Kako pa zdaj spet to odvadit  user posted image  

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
29.1.2009 16:34:56   
zmajaz
Nam so že v materinski šoli rekli - pa mislim, da so kar prav povedali: če ponoči otrok hoče piti, mu dajte vodo in če je resnično žejen, bo pil, če je pa samo razvada - in najverjetneje tudi je - se bo pa enostavno nehal zbujati, ker bo ugotovil, da se mu za vodo pač ne splača zbujati.

Je pa res, da je to lažje reči, kot storiti, ker se otroci potem zelo bunijo, če jim daš vodo - jočejo, trmarijo, mečejo stekleničko ...

Mi hvala bogu naše sploh nismo navadili ponoči piti. Pri 7-ih mesecih je začela spati od 22h do 5h/6h, potem pri 10h pa že od 20h do 8h/8:30 zjutraj brez zbujanja. Stara je pa zdaj 13 mesecev.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 29.1.2009 16:38:22 >

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
30.1.2009 8:41:57   
čebelka77
da še jaz napišem. Prvega sem dojila 11 mesecev,pa se mi zdi da je čist zadost.Odvadil pa se je brez težav, čeprav sem tud jaz mislila da bo težko. Pri dojenju se je namreč igral z mojimi lasmi, pa sem mu kupila punčko z lasmiuser posted image ...pa čeprav je fant, pa je palilo. Pri 4 letih je še vedno  pupa zakon. Kako bo pa z našo princeso bomo pa videli.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
30.1.2009 13:00:45   
karin412
Jaz sem dojila 14 mesecev. Ampak ne ponoči-najprej ga odvadi ponoči. Čez dan se mi pa zdi škoda. Kar doji ga, če hoče.

Jaz sem opoldan ukinila, ko je začel v vrtcu spat-je kar sam zaspal in sem to provala doma, pa je ratalo. Čez nekaj časa pa enako za zvečer, ni bilo problema za spat-enaka poza kot za dojenje, malo več časa rabi, da zaspi, potem pa sem ga kar v posteljici uspavala in držala roko na njem, dokler ni zaspal.

(odgovor članu čebelka77)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
30.1.2009 13:28:29   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Nam so že v materinski šoli rekli - pa mislim, da so kar prav povedali: če ponoči otrok hoče piti, mu dajte vodo in če je resnično žejen, bo pil, če je pa samo razvada - in najverjetneje tudi je - se bo pa enostavno nehal zbujati, ker bo ugotovil, da se mu za vodo pač ne splača zbujati.

Je pa res, da je to lažje reči, kot storiti, ker se otroci potem zelo bunijo, če jim daš vodo - jočejo, trmarijo, mečejo stekleničko ...

Mi hvala bogu naše sploh nismo navadili ponoči piti. Pri 7-ih mesecih je začela spati od 22h do 5h/6h, potem pri 10h pa že od 20h do 8h/8:30 zjutraj brez zbujanja. Stara je pa zdaj 13 mesecev.


Take materinske šole boljše da ukinejo- ker nimajo pojma kaj je dojenje, čemu služi in da to ni le potreba, da se odžejaš, nahraniš, ampak marsikaj več. In bodoče maice vzamejo tisto pametičenje kot suho zlato.
Tudi o psihologijo otroka si zgleda niso nič prebrale v tej šoli-dojenček ne ve kaj je to splačati, to vemo odrasli otrok pa ni pomanjšan odrasli.

Tvoj otrok je spal že od 7 meseca dalje, če pa ne bi bi mu tiščale še kaj drugega kot joško, vodo, dudo, samo v dobri veri, da bi spali.

V takem primeru je dojka najboljša rešitev tako za mamo kot za otroka.



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
30.1.2009 13:33:37   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: saskija
Take materinske šole boljše da ukinejo- ker nimajo pojma kaj je dojenje, čemu služi in da to ni le potreba, da se odžejaš, nahraniš, ampak marsikaj več. In bodoče maice vzamejo tisto pametičenje kot suho zlato.
Tudi o psihologijo otroka si zgleda niso nič prebrale v tej šoli-dojenček ne ve kaj je to splačati, to vemo odrasli otrok pa ni pomanjšan odrasli.

Tvoj otrok je spal že od 7 meseca dalje, če pa ne bi bi mu tiščale še kaj drugega kot joško, vodo, dudo, samo v dobri veri, da bi spali.

V takem primeru je dojka najboljša rešitev tako za mamo kot za otroka.


Drugič pa boljše beri - v materinski šoli so rekli to za otročke, ki ponoči pijejo čaje, sokove itd. (to itak niso novorojenčki, ampak že večji, ki so se že odvadili dojenja ponoči) - ne pa za dojenje. Dojenja itak povsod maksimalno priporočajo.

Pa moja user posted image   NI sama od sebe začela spati pri 7 mesecih, ampak ker sem se JAZ odločila, da je ne bom več dojila ponoči in sem ji dojenje ukinila. Če ji ga ne bi, pa vprašanje, kdaj bi začela sama spati celo noč.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako naj ga odvadim dojenja?
30.1.2009 13:36:38   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: saskija
V takem primeru je dojka najboljša rešitev tako za mamo kot za otroka.


Kakor za koga. Za mamo je to tisti trenutek res najboljša rešitev, da se otrok čimprej pomiri in zaspi nazaj. Ampak dolgoročno gledano je pa večinoma tako, da če par noči potrpiš, imaš potem naprej mir, če ne se pa vsako noč zbujaš in otroka miriš z dojko. Pa seveda pri novorojenčkih to ne gre, tam od 6 meseca dalje pa že. Vsaka mamica se pa z vso pravico čisto sama odloči, kako ji paše - poznam tudi take, recimo, ki vse do 2 let dojijo otroka tudi po 2-3x na noč.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 30.1.2009 13:37:47 >

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?