|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako naprej?
22.1.2012 14:14:28   
blu3baby
lepo pozdravljeni!

zanima me naslednje:
od 13.10.2010 sem zaposlena za določen čas in sicer do konca avgusta 2012. PDP imam 22.7, pred tem nastopim porodniški dopust in koristim pravice do porodniškega nadomestila. v času pred zaposlitvijo pa sem bila redna študentka. sedaj ne vem kaj naj naredim, oz. kaj se mi bolj "splača"..in če seveda lahko.. da se oktobra vpišem kot redna študentka in študij nadaljujem..mi potem pripada državna štipendija? ali pa naj se prijavim kot brezposelna oseba - sem potem upravičena do socialne pomoči, kljub temu, da bom 12 mesecev prejemala porodniško nadomestilo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako naprej?
22.1.2012 15:06:49   
amyZ
Večina stvari je odvisna od višine porodniškega nadomestila in nadomestila za nego in varstvo otroka. Ker boš v času nastopa zaposlena, ti pripadajo te pravice glede na osnovo plače. Izračun je na spletni strani ministrstva. In glede na to, da boš do avgusta zaposlena 10 mesecev ti pripada 3 mesece nadomestila za brezposelnost, če se boš prijavila na zavodu za zaposlovanje, nadomestilo se zopet šteje od plače in sicer 80% osnove. Denarno socialno pomoč verjetno v tem primeru (porodniško nadomestilo) ne boš mogla dobit, ker bo višina višja od minimalnega zneska. Lahko pa zaprosiš za otroški dodatek. In seveda ne pozabi očeta otroka, ki, če ne živita skupaj, je dolžan plačevati preživnino, kar ti potem zopet zmanjša možnosti za kakršnokoli denarno pomoč za otroka.
Glede štipendije ti ne znam odgovoriti (treba izračunati cenzus za pridobitev), ampak veš, da moraš v primeru prejemanja državne štipendije študij končati in opraviti izpite in diplomo, če ne je to potrebno vračati.
Po prenehanju prejemanja porodniškega nadomestila in andomestila za nego in varstva otroka pa bi bila v primeru brezposelnosti in nobenih drugih prejemkov oz. če bi bili ti nižji od minimalnega zneska (cca. 260€), upravičena do denarne socialne pomoči. 
Najbolje bi bilo, če bi se oglasila na pristojnem CSD in povprašala o pravicah, prejemkih, ki jih lahko izkoristiš in obveznostih pri tem. Sploh ker so sedaj ravno take velike spremembe. 

(odgovor članu blu3baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako naprej?
22.1.2012 15:14:48   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: amyZ

Večina stvari je odvisna od višine porodniškega nadomestila in nadomestila za nego in varstvo otroka. Ker boš v času nastopa zaposlena, ti pripadajo te pravice glede na osnovo plače. Izračun je na spletni strani ministrstva. In glede na to, da boš do avgusta zaposlena 10 mesecev ti pripada 3 mesece nadomestila za brezposelnost, če se boš prijavila na zavodu za zaposlovanje, nadomestilo se zopet šteje od plače in sicer 80% osnove. Denarno socialno pomoč verjetno v tem primeru (porodniško nadomestilo) ne boš mogla dobit, ker bo višina višja od minimalnega zneska. Lahko pa zaprosiš za otroški dodatek. In seveda ne pozabi očeta otroka, ki, če ne živita skupaj, je dolžan plačevati preživnino, kar ti potem zopet zmanjša možnosti za kakršnokoli denarno pomoč za otroka.
Glede štipendije ti ne znam odgovoriti (treba izračunati cenzus za pridobitev), ampak veš, da moraš v primeru prejemanja državne štipendije študij končati in opraviti izpite in diplomo, če ne je to potrebno vračati.
Po prenehanju prejemanja porodniškega nadomestila in andomestila za nego in varstva otroka pa bi bila v primeru brezposelnosti in nobenih drugih prejemkov oz. če bi bili ti nižji od minimalnega zneska (cca. 260€), upravičena do denarne socialne pomoči. 
Najbolje bi bilo, če bi se oglasila na pristojnem CSD in povprašala o pravicah, prejemkih, ki jih lahko izkoristiš in obveznostih pri tem. Sploh ker so sedaj ravno take velike spremembe. 



Potrebno je končati letnik, za katerega si prejemal štipendijo. V glavnem, štipendije ni dobro prejemat kar tako, če ne misliš študirat, pa sploh ne, ker jo potem seveda vračaš, kot je napisano.

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako naprej?
22.1.2012 20:53:59   
Star_a
jaz je nisem rabila vračat.
Pa še nekaj: ni pomembno če oče živi skupaj s tabo ali ne. če sta par potem se štejejo tudi njegovi dohodki.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako naprej?
23.1.2012 9:28:54   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

jaz je nisem rabila vračat.
Pa še nekaj: ni pomembno če oče živi skupaj s tabo ali ne. če sta par potem se štejejo tudi njegovi dohodki.


Se ti bodo še usedli za vrat, boš vidla. Razen, če si kako drugače uredila.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako naprej?
23.1.2012 13:17:00   
Star_a
ja,uredila sem tako,da je NE rabim vračat.odpisali so moj dolg user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako naprej?
25.1.2012 18:46:23   
nananaja
Redno se lahko vpišeš, če nisi zaposlen, torej se pred 13.10. ne boš mogla vpisati, torej se lahko zgodi, da boš zamudila rok za redni vpis. Ne vem pa, če se lahko vpišeš kljub starševskemu nadomestilu, to moraš vprašati na fakulteti. Štipendija je zelo odvisna od dohodkov družine

V času, ko boš prejemala starševsko nadomestilo, boš zavarovana. Na zavod se prijaviš po končani porodniški, ker pa imaš očitno pogodbo za več kot 9 mesecev (glede na datum, ki ga navajaš), boš ob prijavi na zavod dobivala nadomestilo za brezposelnost tri mesece (razen če se redno vpišeš na fakulteto), vendar to se tudi prepričaj na zavodu za zaposlovanje, kaj moraš urediti, da se boš lahko prijavila po koncu porodniške ne ob preteku pogodbe.
Torej ti imaš praktično zagotovljen dohodek do sredine septembra 2013. Do takrat (pa še nekaj mesecev po tem) nimaš nobenih možnosti za socialno pomoč, ne glede na to, ali sta z otrokovim očetom par ali ne. Glede na minimalno plačo bo starševsko nadomestilo zagotovo višje od socialne pomoči, za nadomestilo za brezposelnost ne morem reči, ker ne vem, kako se izračuna v primeru, da nisi zaposlen do konca poroniške.

Za štipendijo je tako, da se gleda dohodek družine, torej če imaš partnerja, potem se zraven šteje tudi njegov dohodek.

Kar se pa študija tiče se ti lahko pozanimaš, če lahko opravljaš izpite, če se ne vpišeš v tem letu. Meni pride na misel, da se redno vpišeš v letu 2013, ko ne boš več imela nadomestil, razen če se spet zaposliš. To pa najlažje izveš v referatu tvojega študija.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako naprej?
25.1.2012 18:48:19   
nananaja
In še to, jaz sem imela republiško štipendijo sicer še na zavodu za zaposlovanje, pa sem dobila zahtevo po vračanju, če ne diplomiram. vračala bi le za absolventski staž.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako naprej?
1.2.2012 18:11:40   
blu3baby
najprej najlepša hvala vsem za odgovor. trenutno sem sicer še vedno v dilemi, ker verjetno bomo težje shajali, če se vpišem kot redna študentka. zato razmišljam, da bi bila prvo leto doma, koristila porodniško, vmes pa bi nardila prekvalifikacijo in se zaposlila v vrtcu (tukaj tudi trenutno delam, ampak kot spremljevalka). tako bi bila redno zaposlena, imela šiht pred nosom, tekla bi mi delovna doba, imela bi redni mesečni priliv in še fax bi delala zraven..torej je za razmislit.
zdaj pa še nekaj čist izven tega..bom sicer odprla posebno temo: zanima me, če je že kdo kupoval otroške vozičke preko spletne trgovine sb poceni? kako se obnesejo, kvaliteta, dobava, itd..?

hvala in srečno vsem ;)

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?