|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako pogosto sladoled?
16.6.2010 19:30:43   
vaney
Moj sin, star 2,4 leta, do prejšnjega tedna ni jedel sladoleda. Sploh. Počasi se rešujemo alergije na KM, poleg tega tudi midva z možem nisva neka strastna ljubitelja sladoleda in ga enostavno nismo kupovali. Prejšnji teden je prvič dobil (vodni, sadni) sladoled, lučko. Pojedel ga je seveda z užitkom. Žal pa je naslednji dan dobil vročino. Z možem pa sva glede tega malo hecna in ne veva, ali je možno, da je vročina povezana s sladoledom ali ne. Trajala je 2 dni, šli smo k zdravniku, so bila pljuča, grlo in ušesa ok. Zdaj pa mi, prosim, povejte, ali lahko otrok zaradi sladoleda zboli (pri 30 stopinjah zunaj) ali ne. Saj vem, da postavljam neumno vprašanje, ampak pač ne vem. Kako pogosto pa nasplošno otrokom dajete sladoled? Hvala.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 19:32:44   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Moj sin, star 2,4 leta, do prejšnjega tedna ni jedel sladoleda. Sploh. Počasi se rešujemo alergije na KM, poleg tega tudi midva z možem nisva neka strastna ljubitelja sladoleda in ga enostavno nismo kupovali. Prejšnji teden je prvič dobil (vodni, sadni) sladoled, lučko. Pojedel ga je seveda z užitkom. Žal pa je naslednji dan dobil vročino. Z možem pa sva glede tega malo hecna in ne veva, ali je možno, da je vročina povezana s sladoledom ali ne. Trajala je 2 dni, šli smo k zdravniku, so bila pljuča, grlo in ušesa ok. Zdaj pa mi, prosim, povejte, ali lahko otrok zaradi sladoleda zboli (pri 30 stopinjah zunaj) ali ne. Saj vem, da postavljam neumno vprašanje, ampak pač ne vem. Kako pogosto pa nasplošno otrokom dajete sladoled? Hvala.


ja, res je.

kadar mu paše, včas 14 dni ne, potem pa dva dni zapored. Včas celo dva, tri na dan, če je prava družba.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 19:33:59   
Ulla80
uf, mi ga pojemo ogromno. res. stara sta skor 3 in skor1,5.  ne verjamem da bi zbolel zarad sladoleda, pomoje slučajno sovpada. in razen alergije na km je praktično ni bolezni, kjer otrok neb smel sladoleda....mi se tega držimouser posted image

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 19:44:21   
3jeMi
sladoled jemo kadar imamo priliko, recimo prejšnji teden smo bili na mini oddihu in ga je mali jedel 4 dni zapored (pravzaprav edino stvar, ki jo je v celoti pojedel, ker drugače za hrano ni imel časa, se mu je preveč dogajalo user posted image ), včeraj v vrtcu, ko gremo na izlet, obvezno jemo sladoled... mali je pravi sladoledoman user posted image

dvomim, da bi dobil vročino od sladoleda, itak si napisala, da je jedel vodno lučko, torej niti ni KMja poleg... user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 19:44:42   
ledenaa
kako bi pa bil sladoled povezan z vročino?
Jesta oz. ližeta ga vsak dan

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 19:52:12   
vaney
ledenaa, vročino sem s sladoledom povezala zato, ker meni blazno škodi mrzla pijača, me takoj začne praskat po grlu. Sladoled pa je tudi mrzel. Ampak najbrž hitreje spreminja temperaturo v ustih kot pijača, ko se topi. Imela sem edino pomisleke, da bi imel pordelo grlo zaradi njega in od tu vročino. Ampak je zdr. rekel, da je grlo ok. Torej imate najbrž prav in to dvoje ni povezano.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 19:52:13   
luan
Moj starejši sin sladoled je vsak dan.Navadno tudi večkrat saj mu ga kupim jaz ko greva iz vrtca,pa zdaj navadno tudi v vrtcu jedo sladoled, potem pa še babi naserje, da revček že dva dni ni jedel sladoledauser posted image ,pa potem še atija obdela, da mu ga kupiuser posted image  in če dedija ni poleg, ko obdeluje babi mu navadno uspe še pri dedijuuser posted image .Je z vsemi žavbami namazan.
Jemo pa ga navadno čez vse leto ne samo poleti.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 19:53:19   
vaney
Ufff, vidim, da samo jaz kompliciram kot da sem iz pravekauser posted image bom nehalauser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 19:55:18   
Anonimen
Obe ga jesta nekajkrat tedensko, ko jima zapaše, ponavadi kot poobedek po kosilu. Bolna pa menda zaradi sladoleda ni bila nobena.

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 20:10:25   
Ribica **
A ni tko, da pri dolocenih zadevah (bolezenskih) sladoled celo pomaga?! Jaz ga jem prakticno vsak dan, tudi veckrat na dan, pa me nic ne boli grlo. Ampak sladoled in povisana tel. temperatura? Za vsako stvar pa res ni treba panicarit, no user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 20:23:56   
mateyka
sladoled dobi skoraj vsak dan, če hoče (ko se ga prenaje, ga tud po en teden ne bo jedla). ko je 30 stopinj pa res ni za jest tople hraneuser posted image jaz tople juhe čez dan pri 35 ziher ne bom šla jest.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 20:26:45   
ledenaa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sladoled dobi skoraj vsak dan, če hoče (ko se ga prenaje, ga tud po en teden ne bo jedla). ko je 30 stopinj pa res ni za jest tople hraneuser posted image jaz tople juhe čez dan pri 35 ziher ne bom šla jest.



kaj  boš pa mrzlo hrano jel user posted image user posted image
Ti mogoče ne boš šla ,drugi pa ja

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 20:40:11   
Taddy78
Uh ko se spomnim moje mame kako je včasih komplicirala...no, saj še zdaj ni kaj dosti boljše. Ne jest tega z onim, ne jest sladoleda ko je mrzlo, ne pit mrzle ali pa gazirane pijače, vsako klobaso 10x povoha in reče da ji smrdi, čeprav jo je ravnokar prinesla iz trgovine...

Ko si napisala, da tudi ti ne smeš piti mrzle pijače, ker te začne pikat. Zamišljaj si, da se eno leto ne ukvarjaš s športom, potem pa greš pol ure recimo jahat...valjda te bo vse bolelo (jahanje sem omenila iz lastnih izkušenj).

Naš je prvi sladoled probal pri 8.mesecih. malo sma mu ga namazala na kornet. Drugače pa če izrazi željo ga dobi, ni pa da bi bil ful navdušen.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 20:43:39   
Volga
mogoče bi mu ga pa malo ogrela prej, tako kot eni jogurte grejejo na pultu, šele potem dajo otrokom. malo bi se srtopil, pa nič zato, mogoče potem ne bi bil tako mrzel, pa ne bi pikal po grlu.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 21:04:58   
ribica.
če kdo reče da sladoled naredi otroka bolanega, potem je to pač bedasta izjava. MI ga jemo vedno ko nam zapaše, ne glede na temperaturo. Prejšnji teden je moj mali ravno spet fasal vnetje ušes in je imel vročino, pa je vseeno jedel sladoled. Res ne vem zakaj ga ne bi. Da bi mu ga grela??? POtem to ni več sladoled.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 21:07:30   
luan
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

A ni tko, da pri dolocenih zadevah (bolezenskih) sladoled celo pomaga?! Jaz ga jem prakticno vsak dan, tudi veckrat na dan, pa me nic ne boli grlo. Ampak sladoled in povisana tel. temperatura? Za vsako stvar pa res ni treba panicarit, no user posted image

Ja menda pomaga, mojemu sinu je pediatrinja svetovala uživanje sladoleda in pri angini in ko je imel škrlatinko.Saj je rekla, da hladen sladoled omili bolečino, ko hladi razdraženi del zgornjih prebavil.
Ja jaz sem ga pojedla na kilograme po operaciji mandeljnov nekaj let nazaj i to je bila en teden moja edina hranauser posted image .

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 21:18:58   
vaney
Joj, da me ne boste narobe razumele, ne paničarim...nisem panik po naravi, pa tudi kompliciram ponavadi ne. Kot sem že zgoraj napisala, je zdaj 1. jedel sladoled in takoj naslednji dan dobil vročino. To je edini razlog, da sem to dvoje povezala. Drugače pa pri nas nasplošno ne pijemo mrzle in gazirane pijače. Smo čudni, a neuser posted image


_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 21:23:55   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: vaney
Drugače pa pri nas nasplošno ne pijemo mrzle in gazirane pijače. Smo čudni, a neuser posted image


smo že dvoji.....čudni user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 22:22:27   
polma
Beduini v puščavi priporočajo vroč čaj-verjetno ne samo zato, ker je v topli Afriki premalo hladilnikov, ampak zaradi neke logične povezave med temperaturo ozračja in temperaturo vcročega čaja. V rusiji sladoled jedo na ulici v hladnih ruskih zimah.
Zato tvoje vprašanje ni neumno, vaney-in vem, da ste nekateri občutljivo tako zelo, da vas praska po grlu zaradi hladnih pijač. Mogoče je tudi tvoj sin, ne verjamem pa, da bi glih vročino dobil zaradi sledoleda. Čeprav spet-vodne lučke so veliko bolj hladne od mlečnih..... ko se ti odkrhne kos Mandarine in zatakne v grlu ...brrrr....eden hujših spominov na otroštvo...boli ko pes...
HB, da mi lahko sladolediramo  zunaj čez vse leto. Ni ga čez dober Ledo Sacher sredi januarja user posted image .


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako pogosto sladoled?
16.6.2010 23:10:53   
nananaja
sicer bi se strinjala, da bolj podobne temperature spadajo skupaj, torej da se sladoled je pozimi, ampak poleti res paše. je pa podobno kot mokre cunje pozimi...

skratka, če bi deček imel vneto grlo, bi se to pojavilo od kakega virusa, tega pa močno upam, da ni zaužil s sladoledom. vročina pa je tudi simptom, ne bolezen, torej, če ne nosi s seboj še drugih simptomov, dvodnevna ni problematična (no razen res previsoka). torej le poskusite še kdaj s sladoledom, samo mogoče res ne, ko bo zunaj 30 stopinj, ampak zdaj v tem deževju.

so pa za prehlade in viroze lovit v tem času precej dobre tudi klime, ki jih dandanašnji tako obožujemo, saj naredijo avto, prostor tako prijetno hladen... in še...

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 8:31:06   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Moj sin, star 2,4 leta, do prejšnjega tedna ni jedel sladoleda.  Saj vem, da postavljam neumno vprašanje, ampak pač ne vem. Kako pogosto pa nasplošno otrokom dajete sladoled? Hvala.


zelo dvomim, da bi zaradi enega sladoleda zbolel. razen če je orto občutljiv. 

mi ga praviloma jemo ob nedeljah (za posladek), včasih, če nam zapaše pa tudi med tednom. če pa pa bi izbirala otroka, bi ga vsak dan in to večkrat na dan (stari sta 4 in 2 leti), zato pravilo "nedelje" user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 9:01:32   
cimi
IZVIRNO SPOROČILO: luan

Moj starejši sin sladoled je vsak dan.Navadno tudi večkrat saj mu ga kupim jaz ko greva iz vrtca,pa zdaj navadno tudi v vrtcu jedo sladoled, potem pa še babi naserje, da revček že dva dni ni jedel sladoledauser posted image ,pa potem še atija obdela, da mu ga kupiuser posted image  in če dedija ni poleg, ko obdeluje babi mu navadno uspe še pri dedijuuser posted image .Je z vsemi žavbami namazan.
Jemo pa ga navadno čez vse leto ne samo poleti.


pri nas isto!!

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 9:56:30   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
sladoled dobi skoraj vsak dan, če hoče (ko se ga prenaje, ga tud po en teden ne bo jedla). ko je 30 stopinj pa res ni za jest tople hraneuser posted image jaz tople juhe čez dan pri 35 ziher ne bom šla jest.


kaj  boš pa mrzlo hrano jel user posted image user posted image
Ti mogoče ne boš šla ,drugi pa ja


sigurno kaj bolj svežega. npr. solata?
lahko juho pa zvečer. sorry, je pač vroče user posted image

polma, beduini čaj ne pijejo vroč ampak mlačen (sobna temperatura). meni se to zdi velika razlka.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 11:26:34   
Naja31
Ne more zboleti od sladoleda.
Pa dajte malo z glavo razmislit preden sprašujete neumna vprašanja. Ker ta je definitvno eno izmed bolj neumnih zadnje čase.
Edino kar bi lahkodobil s sladoledom je salmonela.





(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 11:48:28   
vaney
Neja31, hvala za prijaznost...vse se pač (no, ali pa samo jaz, po tvojem komentarju) nismo rodile že pametne in z odgovori na vsa vprašanja, žal. Pa ne zdaj to jemat kot napad, ampak tiho pa tudi nisem mogla bit...samo eno bogo vprašanjje je bilo, nič drugega, neuser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?