|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako poteka test za sladkor
6.2.2008 17:35:40   
ms3
tiste ki ste že daje to čez - kako potera test za sladkor v krvi v nosečnosti? ? ?user posted image          user posted image       user posted image        user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako poteka test za sladkor
6.2.2008 17:42:37   
2 Sraki
Prideš tja, ti dajo za spit v en dcl vode 50 ali 100g sladkorja. Potem pa moraš tam ostat še cca 1 uro, da ti po tem vzamejo kri in vidijo kaj dogaja. Nič hudega, je pa ogabno za spit tolk sladorja. Je fino če si vzameš s seboj nekaj stisnjene limone, ker potem gre vse skupaj malo lažje čez grlo.

(odgovor članu ms3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako poteka test za sladkor
6.2.2008 17:55:10   
Anonimen
ja točno tko poteka kot je sraki napisala,ta voda je pa res ful sladka jest sem zlo sadkosneda sam to je pa res kr preveč sladko.

(odgovor članu 2 Sraki)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako poteka test za sladkor
6.2.2008 17:56:22   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: ms3

tiste ki ste že daje to čez - kako potera test za sladkor v krvi v nosečnosti? ? ?user posted image          user posted image       user posted image        user posted image


Nič posebnega. Kot ti je napisala že 2Sraki. Spiješ in počakaš 1h (priporočeno se je čim manj gibat) do odvzema krvi. Seveda moraš biti v tem času tešča, edino če ti je slabo, lahko popiješ malo vode. Drugače pa se da spit. Ni neki bavbav. Vsaj meni ne. Sem misla da bo hujše in da bom popito izbruhala, kot so dejale marsikatere.

(odgovor članu ms3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako poteka test za sladkor
6.2.2008 18:54:54   
marelicaa
S seboj vzemi limono. Za 50g ti ni treba bit tešče. Za 100g pa lahko ješ do 7h zvečer, piješ vodo do polnoči potem pa nič več do testa. Vsaj mene so tako podučili nekaj mesecev nazaj.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako poteka test za sladkor
6.2.2008 18:56:24   
marelicaa
Aja pa še to.
Pri 50 g ti vzamejo na začetku kri in potem po eni uri.
Pri 100g pa so mi vzeli na tešče, po eni uri, po dveh in po treh. Da te vsakič ne špikajo, ti vstavijo kar kateter.

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako poteka test za sladkor
6.2.2008 19:34:26   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: marelicaa

Aja pa še to.
Pri 50 g ti vzamejo na začetku kri in potem po eni uri.
Pri 100g pa so mi vzeli na tešče, po eni uri, po dveh in po treh. Da te vsakič ne špikajo, ti vstavijo kar kateter.


Meni je bilo povedano, da moram biti tešča in to za 50 g. Prvo sem popila tekočino, pa čez 1h mogla oddat kri.

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako poteka test za sladkor
6.2.2008 19:50:15   
Neni13
Men so tudi strogo naročili na tešče..
Men je bila pa ta sladkana voda prav dobra.user posted image
Sem imela pa imela prvi izvid 4,4 in potem po 1 uri spet 4,4..user posted image  user posted image    NESPREMENJENO

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako poteka test za sladkor
6.2.2008 20:15:20   
maja24
Kolk tednov moraš bit pa noseč da ti ga naredijo?user posted image

Ja no drgač mam rada sladkarije me kupiš z njim sam tale cukrana voda more bit pa res ugabnauser posted image ,no ja bom kr limono sabo prnesla da si bom limonado naredlauser posted image

(odgovor članu Neni13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako poteka test za sladkor
6.2.2008 21:01:08   
Naja30
Ravno prejšnji teden sem imela ta test. Na obeh sem morala biti tešča.
Prvi, ta kratek res ni noben bavbav, drugi -3urni pa je smotan. Jaz sem se zelo slabo počutila. Pa ne zarad sladkane vode (itak prineseš limono in spiješ limonado), ampak od vsega tega cukra, ki na enkrat pride v telo.
Meni so ga naredili v 25t.

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako poteka test za sladkor
6.2.2008 21:10:50   
maja24
Sam to more bit pa pol res ugabno,a pa je nujen?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako poteka test za sladkor
6.2.2008 21:30:20   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: maja24

Sam to more bit pa pol res ugabno,a pa je nujen?


Men ni blo ogabno... prav pasal mi je, ker sem bla že konkretno lačna. user posted image
Predstavljaj si, da piješ kakšno fejst sladko pijačo, npr. Coca-Colo ali Sprite. Če ti dovolijo, si res lahko limonin sok naliješ noter.
Je pa preiskava zelo priporočljiva, saj odkriva gestacijski diabetes, ki ima nezdravljen lahko zelo neugodne posledice za otroka.

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako poteka test za sladkor
7.2.2008 10:32:21   
Janice1
Hy, jaz pa sem imela v 25 t pregled in mi ni rekel za ta pregled sladkorja, kljub temu, da ima moja mama diabetes.Ali mu naj omenim sama?

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako poteka test za sladkor
7.2.2008 15:57:23   
Pia77
Jaz bi mu na tvojem mestu povedala. Preiskava je čisto poceni in neškodljiva...

(odgovor članu Janice1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako poteka test za sladkor
7.2.2008 17:03:51   
zp
preiskava se dela od 24. tedna naprej, za 50g pa ni treba biti tešč, odsvetovali pa so mi "sladek zajtrk" - marmelado, nutelo ali kaj podobnega. 

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako poteka test za sladkor
8.2.2008 15:28:25   
pizamca
Čist odvisno od ginekologa... nekateri preventivno pošljejo vse nosečke na preiskavo med 24. in 28. tednom, nekateri pa samo, če se je prej pokazalo, da je bil povišan sladkor.
Če je pa v družini prisotna sladkorna, je pa res bolje, da greš.


(odgovor članu zp)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako poteka test za sladkor
8.2.2008 20:25:19   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: maja24

Sam to more bit pa pol res ugabno,a pa je nujen?


V Lj na polikliniki ti sami rečejo, da za 100g prinesi s sabo limono in ko si jo stisneš noter, spiješ eno fajn limonado user posted image  Kot sem rekla, meni je bilo kasneje slabo in zelo slabo sem se počutila zarad reakcije sladkorja na telo.
Nujen je, le obstaja sum na user posted image  diabetes.

Janet6, vprašaj G, če te bo poslal na test. Mene je ravno zaradi tega, ker imamo sladkorno v družini.

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako poteka test za sladkor
8.2.2008 20:44:27   
_Miška_
Mene je dala na test zaradi sladkorne v družini (sklepam).
Jaz nisem rabila bit na tešče-vsaj noben mi tega ni omenil! Bila sem naročena ob 14tih in sem sklepala, da ne rabim bit na tešče (bi umrla od lakote do takrat). Prišla sem pa tja ravno po obilnem kosilu user posted image   Tisto za spit pa ni prav nič ogabno, men je prou pasalo user posted image
Test je pokazal, da nimam nosečniške sladkorne in zdaj veselo naprej papcam čokolade user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako poteka test za sladkor
8.2.2008 21:02:46   
jana81
IZVIRNO SPOROČILO: pizamca

Čist odvisno od ginekologa... nekateri preventivno pošljejo vse nosečke na preiskavo med 24. in 28. tednom, nekateri pa samo, če se je prej pokazalo, da je bil povišan sladkor.
Če je pa v družini prisotna sladkorna, je pa res bolje, da greš.




tud moja mama ima sladkorno in to hudo, pa me ni dala zaradi tega na test, ker to nima veze, ampak zaradi tega ker sem imela v urinu povišan sldakor. Da te pač na test če imaš kakšne znake. In tudi za 50g test moraš biti tešča, drugače rezultati niso realni. traja pa eno uro da ti ponono vzame kri. jst sem pred testom imela 4.0, po testu pa 6.2

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako poteka test za sladkor
8.2.2008 21:51:20   
Naja30
jana, pa še kako ima veze, če imaš v družini sladkorno!

miska, ti le jej kar ti srce poželi, samo v mejah normale. Nikjer ni dobro pretiravat.
Šele zdaj, v drugi nosečnosti, ko jo imam (sladkorno) vidim, da ni mačji kašelj.

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako poteka test za sladkor
8.2.2008 21:51:24   
_Miška_
Zdej me pa v bistvu zanima kako to da je pri vsaki to testiranje drugačno? A nebi moglo bit za vse enako, da bodo rezultati realni? Meni je naprimer vzela kri eno uro po pitju sladkane vode....pred testiranjem mi sploh niso vzeli kri?? user posted image   Kr neki user posted image

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako poteka test za sladkor
9.2.2008 17:42:19   
Naja30
Miska, če si pila 50ml, to je 1-urni test, ti vzamejo kri samo po 1 uri od pitja glukoze. Pri tadolgem, 100ml, pa ti vzamejo najprej na tešče. Je pa res, da v vsakem ZD delajo drugače. Na polikliniki v Lj moraš biti pred obema testoma tešča, ponekod pa pred prvim ni treba bit.

(odgovor članu _Miška_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako poteka test za sladkor
14.2.2008 13:39:36   
marelicaa
Da za 50g test ni treba bit tešč, mi je rekla ginekologinja. Ampak sem bila vseeno. Na polikliniki sem vprašala glede tega pa so mi rekli enako.
Za 100g ti pa sestre na diabetesu dajo nadaljna navodila.
Kako je drugje pa ne vem.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako poteka test za sladkor
14.2.2008 14:16:21   
jaša2
najprej so mi vzeli kri (da ga imajo potem za primerjavo) in mi dali za spit 2dcl fuuuul sladkane vode.user posted image  pol sn pa mogla čakat mislim da 2 uri, da so mi še enkrat vzeli kri.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu ms3)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako poteka test za sladkor
14.2.2008 16:58:55   
kodrana
jaz grem ju3 na cuker test. in sicer na 50ml glukoze. kaj moram zato danes posebaj pazit,da ne jem preveč sladkega?

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?