|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 12:39:21   
florecita
Smo mlada družina, z 4 letnim otrokom.
Zaposlena, otrok je v vrtcu.
Smo podnajemniki, gradimo svojo hišo, začeti je bilo potrebno iz čiste nule, če ne še iz minusa...

Plače imava recimo temu solidne,.,povprečne, vendar sva za gradnjo morala vzeti kredit,...mesečni obrok je 350 eur, pa tukaj je še najemnina s stroški 320 eur ... torj skor 2 kredita,... ---- pa ni moževe plače.

Moja plača, ki je HB malo boljša... , gre pa še za vse ostale stroške,.. hrana, gorivo, zavarovanja, 2 avta, gorivo, obleke si res privoščimo le najnujnejše, ne spomnem se kdaj sem si nazadnje kupila kaj zase....

Glede na to, da gradimo in da smo dobili kredita 47.000, kar je zeloo malo, če začneš graditi iz nule ( mislim s tem, če moraš kupit še parcelo)... nekaj jemljemo tudi  na obroke... recimo material za hišo,... in potem smo iz mesca v mesec v nekem začaranem krogu,...

Saj pride tudi mesec, ko nam ostane več, vendar ta mesec je pa res kritičen...

Tolažim se s tem, da bomo kmalu na svojem, in ne bo več plačevanja dvojnih stroškov, in pa te najemnine...

No, naj še povem, da so naju papirji za hišo + parcela stali 35.000 eur, od kredita nama je ostalo le 12.000 eur.

Ostali vloženi denar gre pa vse iz mesečnih plač,... težko je res.
Skoraj vse delamo sami.

Ko me kdo povabi na kavico, me grozno peče vest, češ ker dam vsake toliko teh 2 eur za kavo,... peče vest tudi ko si kupim škatlo cigaretov,... in potem razmišljam,... lej, euro in euro,.. pa bi lahko raje malčku kaj kupila,...  Zvečer ko spi, ga pogledam in spet te misli,... lej jo, koliko si danes spet potrošila za neumnosti... pa mi tega seveda nihče ne reče! To mi je enostavno v tej moji glavi...

ne morem se otresti teh misli, čeprav vem, da me teh 20 eur na mesec ki so le ''zame'' ne bo rešilo. Saj dobim v službi 4 eur na dan za malico,... pa itak ne potrošim toliko, ostane vsak dan še za cigarete in kavo, če čmo tako...
Zdaj pa, da bi prenehala s kajenjem,.... saj bom kmalu

Ne skrbi me še toliko kako preživeti s temi 100 euri, ampak kako se otresti tega razmišljanja, da pa zdaj dam 5 eur za kavico in pa škatlo cigaret,... pa na kave res malo hodim,... kadim pa vseeno user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 13:04:10   
kakadoo
Hja... konec koncev maš res prav..  Zakaj ne bi otroku nekaj kupila
namesto sebi cigaret? Škoda vsakega eura za cigarete - poleg tega tudi sebi uničuješ zdravje.

In brez zamere - sama kadilce preziram - sedaj. Sem močno proti, sploh pa sem proti tistim, ki
kadijo še pred otroci, da ta dim vdihavajo. Naj povem, da sem sama kadila 6 let. V trenutku ko sem
zvedela, da sem noseča, sem prenehala in od takrat je minilo tri leta, ko nisem prižgala niti enega.
Sem pa takrat zasovražila in cigarete in kadilce in vse kar je povezano s kajenjem. In danes se mi srce para,
ko pomislim, da bi sebi kupila cigarete, namesto otroku.. ne vem... karkoli že - čeprav tega ne potrebuje.
Pa vseeno sem srečna jaz, ko ga osrečim z nečem, pa čeprav le za trenutek.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 13:09:41   
pomlad08
a si prepričana, da potrebujete 2 avta? mi smo se odločili, da bomo brez avta, odkar sva z možem preračunala, da naju samo popravila pa registracija pa kazni in podoben shit stanejo povprečno 200 eur/mesec. pa sva potem še malo gledala po netu in je to dejansko realen, povprečen strošek, če imaš avto (se pravi nisva se midva kaj ekstra zaletavala ... vsak si lahko napiše na papir VSE stroške, ki so z avtom, pa bo prišel do približno iste cifre ...).
just a thought.


(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 13:19:38   
nina131
Pozdarvljena,

mislim, da je kar precej ljudi v isti situaciji, da delajo samo še za položnice, potem pa da si še kave tu in tam ne bi privoščil - kje pa je potem smisel življenja. Glej kajenje in kavice s tega stališča, da vsak rabi nekaj kar ga sprošča, če je pri tebi kajenje in kavica - je to pač to.

Lep dan

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
18.5.2010 13:20:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pomlad08)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 13:23:52   
TaMaSa
IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo

Hja... konec koncev maš res prav..  Zakaj ne bi otroku nekaj kupila
namesto sebi cigaret? Škoda vsakega eura za cigarete - poleg tega tudi sebi uničuješ zdravje.

In brez zamere - sama kadilce preziram - sedaj. Sem močno proti, sploh pa sem proti tistim, ki
kadijo še pred otroci, da ta dim vdihavajo. Naj povem, da sem sama kadila 6 let. V trenutku ko sem
zvedela, da sem noseča, sem prenehala in od takrat je minilo tri leta, ko nisem prižgala niti enega.
Sem pa takrat zasovražila in cigarete in kadilce in vse kar je povezano s kajenjem. In danes se mi srce para,
ko pomislim, da bi sebi kupila cigarete, namesto otroku.. ne vem... karkoli že - čeprav tega ne potrebuje.
Pa vseeno sem srečna jaz, ko ga osrečim z nečem, pa čeprav le za trenutek.


Bivsi kadilci so najhujsi.preziras kadilce..haloo,si tudi sama kadila sest let,kar ni malo.Pa kaj ce si nehala.Konec koncev je se vsak enkrat.

Florecita,ne se prevec sekirati zaradi tistih 20€ in par skatljic.Ce je otrok se majhen,ne opazi ali si mu v tem mesecu kupila igracko ali ne.Se manj pa cunjico.Ljubezen je pomembna.pa srecno,bodo tudi za vas prisli boljsi casi.user posted image



_____________________________

Nas pogled nikoli ni tako popacen, kot takrat, ko gledamo sebe.

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 13:28:53   
florecita
Črtanje drugega avta ne pride v poštev, ker imava oba službe izven domačega kraja... on 10 km, jaz pa 25.... vlak ali avtobus pa itak ne pride v poštev....

tista, ki je napisala, da ne ne bi šla v tak projekt,... kaj pa bi?

Pi starših nimamo prostora, ...
da bi pa večno plačevala najmenino,.. pa tudi ne. tako da smo bli primorani začet z gradnjo.

Edina druga varianta bi bila še šotor.

(odgovor članu TaMaSa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 13:29:02   
Anonimen
Huh ... jaz bi pa samo to rekla, da ste zelo korajžno šli v tole zidanje hiše ... brez parcele in samo 47.000€ kredita brez vsake druge rezerve in še z najemnino povrhu ... jaz si nebi upala. Je pa tudi mene prešinila misel, če res potrebujete 2 avtomobila, ker je avto res velik strošek.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 13:33:02   
florecita
Ja, smo korajžni in optimistični, drugače danes ne bi bili tukaj kje smo user posted image

Ta drug avto je stari 14 let, vreden cca 100 eur, obavi nam pa tooooliko, da ga res ne bi prodala. Zavarovanje za tak mali avto pa ni tolikšno...

Bo treba kaj drugega izmislit.

Prenehat s kajenjem recimo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 13:37:12   
ronja
To mi je enostavno v tej moji glavi...

Tu ti ne znam pomagat, ker bi meni tudi to rojilo... Zato pa ne hodim na kavice, pa prijatelje rajši povabim na sprehod ali pa domov, na kosilo ali sladoled (navadno nihče ne odkloni, domač sladoled se pač fajn sliši;).

Ne kadiva, ne pijava alkohola, niti nimava nekih drugih razvad, mogoče čokolada, ampak v gl. jeva jedilno - predelano v sladkarije;). Imava edino hobije, vendar zanje zapraviva toliko, kolikor si lahko privoščiva: včasih kaj, drugič nič. Vendar od najinih hobijev imajo tudi otroci kaj, ker so pač tako izbrani (razen športa, vendar je moj šport zastonj, njegov pa zanemarljivo poceni - 40E na leto). Jaz jima šivam obleke, igračke,... pa tudi ostale stvari, ki jih ustvarim, so vedno uporabne, dostikrat naredim darila in tudi tu precej not prinesem. On prideluje na vrtu zelenjavo in to seveda pojemo:) tako da ni čisto brezvezeuser posted image .

Tudi jaz bi rekla, da prodajta en avto. Midva z enim čisto lepo preživiva, pa še rekreirava se več zatouser posted image . On ima do službe dobrih 10 km (torej tja in nazaj 20 km), jaz pol manj (5km do tja, dvojno pride 10 km na dan), pa se da to komot prekolesarit. Ok, včasih si moker ko cucek, pa pač prineseš ene kavbojke, ki jih ne maraš, v službo, da se lahko preoblečeš na wcju, pa je. Ali imata oba več kot 10 km do službe?

Naju sicer zdaj najin 1 avto ne pride 200E na mesec, res pa je, da ga ne uporabljava vsak dan, da sva kupila starega, da je dizel in malo požre in da ga lepo voziva (ne divjava, zato manj pokuri in zato še nikoli v življanju nisva dobila in plačala kazni - tok tok na lesuser posted image ). Ga pa želiva imet, da lahko kam gremo za vikend, ker je to dejansko ceneje kot pa z vlakom ali busom - pa lahko greš in prideš, ko te je volja. In fajn je zame tudi za občutek, da če se kaj zgodi, lahko takoj odpeljem otroke - čeprav je res, da obstaja taksi in rešilec, to je bolj moja kaprica;) Ampak zaenkrat gre z njim. je pa moj bratec zdaj brez avta in je prav zadovoljen, pravi da precej prihrani.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 13:43:21   
florecita
ne moreva imeti en avto! enostavno ne moreva.
Ker ima moj tak delovni čas, da je za znoret.

jaz res delam samo zjutraj ( 25 km imam do službe), on pa vse sorte. zjutraj, popoldan, ponoči,.. pa še pol za par urc skokne nazaj,... pa je treba na parcelo vedno kaj peljat, pa prikolico priklopit ( ta avto ima kljuko)  pa kaj pripeljat,.. tisti, ki ne gradite, si težje predstavljate koliko je to zaenega laufanja...
pa še uniformo bi moral pelat zraven na biciklu.... kaj pa pozimi, ko je pri nas do pol m snega? user posted image

ne, enostavno ne bi šlo

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 13:47:15   
ronja
mislim, da je kar precej ljudi v isti situaciji, da delajo samo še za položnice, potem pa da si še kave tu in tam ne bi privoščil - kje pa je potem smisel življenja. Glej kajenje in kavice s tega stališča, da vsak rabi nekaj kar ga sprošča, če je pri tebi kajenje in kavica - je to pač to.


S tem se strinjam -vsak nekaj rabi. Ampak kadar se konec in začetek meseca ne srečata, takrat se pač ZAČASNO odpoveš tudi kavicam oz. temu, kar te sicer sprošča. IN poizkušaš najt nadomestila: če ti je pri kavici fora v klepetu s prijatelji, jih povabiš domov. Če ti je fora v kavi, si jo suhaš doma ali v službi... Če imaš hobi, ga prirediš tako, da ni potraten ali ga zamenjaš (recimo namesto da kupujem blago, delam iz tistega, kar imam ali pa predelam stara oblačila, itd...) Ni tako za živet celo živeljenje, pridejo pa obdobja, ko je treba...

Sprijazni se s tem kar delaš. Če pač kadiš, kadiš in denar puhaš skozi okno. Lahko prenehaš ali pa to počni z veseljem in ne s sabo vestjo.

Podpis. Jaz kadilcev ne preziram, to je pač njihova razvada, hobi... Ne bi pa živela s kadilcem, ker mi smrdijo, ampak za intimne odnose smo itak bolj izbirčni. Za prijatelje mi je pa vseeno, dokler pri meni doma ne kadijo.

Če te obremenjuje kajenje, potem se odloči in nehaj: na škatlico od cigaret si nariši igračko, ki si jo otrok želi, pa ti bo mogoče lažje nehat. Ampak to samo, če si želiš nehat. Če pa bi rada to imela kot simbol, da si nekaj privoščiš, pa kadi z užitkom in brez slabe vesti (samo ne notri, kjer je otrok).

(odgovor članu nina131)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 13:56:53   
ronja
tisti, ki ne gradite, si težje predstavljate koliko je to zaenega laufanja...

hehe, moja dva sta skoz gradila, si predstavljam. Samo sem mislila, da pač to lahko z enim avtom zvozite, da ne rabite zato dveh.

Kar se snega tiče, jaz grem v snegu in ledu tudi z biciklom, to je stvar navade in utrjenosti... Nesem vsega vraga gor, ampak to je spet stvar navade. Ampak razumem, če sta navajena na dva avta, pa imata oba relativno daleč, da imata pač rajši dva avta. Saj ju ni treba skenslat. To bi bilo v primeru, da se vama ne bi več izšlo. Dokler  nista v minusu, je vse ok.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 14:01:26   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: florecita

Črtanje drugega avta ne pride v poštev, ker imava oba službe izven domačega kraja... on 10 km, jaz pa 25.... vlak ali avtobus pa itak ne pride v poštev....

tista, ki je napisala, da ne ne bi šla v tak projekt,... kaj pa bi?

Pi starših nimamo prostora, ...
da bi pa večno plačevala najmenino,.. pa tudi ne. tako da smo bli primorani začet z gradnjo.

Edina druga varianta bi bila še šotor.


No ja, kako da ni druge možnosti? Kaj pa nakup stanovanja? Midva sva se odločila, da v gradnjo hiše ne greva, ker je skupaj s parcelo to ogoromen finančni zalogaj in bi se morala zapufati oba do konca lajfa. Tako pa sva kupila stanovanje (novogradnja), kredit imam samo jaz, pa še to samo še 7 let za odplačevat (ca. 320EUR mesečno). Zaenkrat nam je super, privoščimo si lahko več ali manj vse, kar si zaželimo, imava vsak svoj avto, pa še vedno ostane nekaj za varčevanje. Pač sva dala na tehtnico in sva se odločila, da sva raje v stanovanju kot pa v hiši, kjer bi še naslednjih 30 let odplačevala puf, zategovala pas in zraven trepetala, da ne bova slučajno ostala brez službe in kaj bo potem z odplačevanjem kredita. Midva sva dobro premislila in pretehtala in nama ni žal.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 14:05:29   
baguSka
z dnem, ko sem ostala takorekoc brez place, sem prizgala zadnjo cigareto in od takrat tudi vsakemu povem, da lahko grem na kavo, ampak castit pa ne morem, ker nimam. taka je pac trenutno situacija pri meni in kdor me zeli vidt, to pac ve in nima tezav s tem... sicer pa ne hodim vsak dan na kofe ali na sladoled, ampak mogoce enkrat tedensko, al pa se to ne... tako pac pri meni trenutno je! moza pa tudi ne bom fehtala za te stvari, ker ze itak vse placuje sam in ziviva le od njegove place... da bi pa se otroke mela!? hmm. ne, si sploh ne predstavljam... da bi zase kupovala neki, kar vem da mi skodi in bi otroku s tem vzela veselje... pa ne da mu kaj kupim, ampak da ga peljem nekam npr. in ce ze itak nimam denarja, valda bi najprej nudila njemu neki, kot sebi... konc koncev mi je njegovo veselje v moje zadovoljstvo. ne!? in tudi ti se tega zavedas, drugace te nebi pekla vest...

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 14:08:54   
florecita
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: florecita

Črtanje drugega avta ne pride v poštev, ker imava oba službe izven domačega kraja... on 10 km, jaz pa 25.... vlak ali avtobus pa itak ne pride v poštev....

tista, ki je napisala, da ne ne bi šla v tak projekt,... kaj pa bi?

Pi starših nimamo prostora, ...
da bi pa večno plačevala najmenino,.. pa tudi ne. tako da smo bli primorani začet z gradnjo.

Edina druga varianta bi bila še šotor.


No ja, kako da ni druge možnosti? Kaj pa nakup stanovanja? Pri nas so bila takrat stanovanja zelo draga. In ni šans da bi dobila kredit v 100% vrednosti nakupa...  Midva sva se odločila, da v gradnjo hiše ne greva, ker je skupaj s parcelo to ogoromen finančni zalogaj in bi se morala zapufati oba do konca lajfa.
Jaz se nisem zapufala za cel lajf ampak za 15 let, s tem da že 2 leti odplačujem, stara sem pa 28 let.
Tako pa sva kupila stanovanje (novogradnja), kredit imam samo jaz, pa še to samo še 7 let za odplačevat (ca. 320EUR mesečno). Zaenkrat nam je super, privoščimo si lahko več ali manj vse, kar si zaželimo, imava vsak svoj avto, pa še vedno ostane nekaj za varčevanje. Pač sva dala na tehtnico in sva se odločila, da sva raje v stanovanju kot pa v hiši, kjer bi še naslednjih 30 let odplačevala puf, zategovala pas in zraven trepetala, da ne bova slučajno ostala brez službe in kaj bo potem z odplačevanjem kredita. Midva sva dobro premislila in pretehtala in nama ni žal.



midva osebno v stanovanje ne bi šla nikoli, ker tudi nisva vajena takšnega življenja v stanovanjih in pa tudi kot pravim,.. tudi stanovanja so zelo draga, vsaj pri nas so bila, ker sva jih takrat gledala ampak ko sva vidla cene, sva se potem odločila drugače

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 14:10:02   
florecita
IZVIRNO SPOROČILO: florecita

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: florecita

Črtanje drugega avta ne pride v poštev, ker imava oba službe izven domačega kraja... on 10 km, jaz pa 25.... vlak ali avtobus pa itak ne pride v poštev....

tista, ki je napisala, da ne ne bi šla v tak projekt,... kaj pa bi?

Pi starših nimamo prostora, ...
da bi pa večno plačevala najmenino,.. pa tudi ne. tako da smo bli primorani začet z gradnjo.

Edina druga varianta bi bila še šotor.


No ja, kako da ni druge možnosti? Kaj pa nakup stanovanja? Pri nas so bila takrat stanovanja zelo draga. In ni šans da bi dobila kredit v 100% vrednosti nakupa...  Midva sva se odločila, da v gradnjo hiše ne greva, ker je skupaj s parcelo to ogoromen finančni zalogaj in bi se morala zapufati oba do konca lajfa.
Jaz se nisem zapufala za cel lajf ampak za 15 let, s tem da že 2 leti odplačujem, stara sem pa 28 let.
Tako pa sva kupila stanovanje (novogradnja), kredit imam samo jaz, pa še to samo še 7 let za odplačevat (ca. 320EUR mesečno). Zaenkrat nam je super, privoščimo si lahko več ali manj vse, kar si zaželimo, imava vsak svoj avto, pa še vedno ostane nekaj za varčevanje. Pač sva dala na tehtnico in sva se odločila, da sva raje v stanovanju kot pa v hiši, kjer bi še naslednjih 30 let odplačevala puf, zategovala pas in zraven trepetala, da ne bova slučajno ostala brez službe in kaj bo potem z odplačevanjem kredita. Midva sva dobro premislila in pretehtala in nama ni žal.



midva osebno v stanovanje ne bi šla nikoli, ker tudi nisva vajena takšnega življenja v stanovanjih in pa tudi kot pravim,.. tudi stanovanja so zelo draga, vsaj pri nas so bila, ker sva jih takrat gledala ampak ko sva vidla cene, sva se potem odločila drugače

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 14:13:38   
*pepelka*
Mislim, da nas je veliko v taki situaciji, ali morda katere še v slabši. Je pa res, da če je treba se marsikaj da naredit tudi s skromnimi sredstvi. Nas je 5, na mesec pa nimamo niti 300 € na člana in to skupaj z otroškimi, pa se da, seveda z mnogimi odrekanji. Ne živimo v razkošju a za sproti je, če pa je sreča pa še celo kak € prišparam. Otroci imajo tisto kar rabijo, za razmetavanje seveda ni, priškrtnemo pa pri nama z možem, seveda kolikor je pač mogoče. Imamo le en avto, pa raje kam s kolesom ali pa z avtobusom, pa je tudi ceneje kot vzdrževati dva avtomobila. Vsi pravimo se ne da brez avtomobila, a to je le izgovor in naša razvajenost. Res je laže če imaš avto, a se da tudi brez njega, oziroma le z enim.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 14:13:48   
florecita
IZVIRNO SPOROČILO: ronja


na škatlico od cigaret si nariši igračko, ki si jo otrok želi, pa ti bo mogoče lažje nehat. Ampak to samo, če si želiš nehat.


najin otrok ima ogromno igrač ( ki jih je dobil) in to vrednih, marsikdo njegove starosti nima pol toliko...

še vedno sva z mojim mnenja, da tudi ni prav, če otroku ustrežeš v vsaki njegovi želji,...
 
ker bi on vsak dan nekaj drugega...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 14:19:47   
ronja
To sem napisala zato, ker si napisala, da te mučijo dvomi, da bi rajši otroku kaj za ta denar kupila, da bi ti olajšalo prenehanje kajenja, ne zato, ker bi mislila, da tvoj otrok nima veliko igrač. MOjima kaj dosti ne kupiva, priznam. Ne rabita, niti nimamo kam dat. Najrajši se igrata s stvrami, ki niso igrače. Ne mislim, da mora imet 2 letnik (ali kdorkoli) vse, kar si zaželi, sploh ne! To je bilo samo in izključno zate.

Se strinjam, da ne smeš otroku kupit vsega, kar si zaželi, sploh če bi vsak dan nekaj drugega. No, mojidve sta zaenkrat zelo skromni in si ne zaželita kaj dosti, tako da zaenkrat ni problemov.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 14:24:57   
pomlad08
florecita, a veš, da ne štekam povsem dobro, kaj pravzaprav pričakuješ od nas? očitno stojiš za svojo odločitvijo glede gradnje, pa glede 2 avtov, kar je tudi ok, saj, kot je napisala ronja, itak niste v minusu, da bi se NUJNO morali nečemu odrečt.
problem so samo tele cigarete in kavice, al kako? glede tega se strinjam z ostalimi - če greš na kavico z veseljem, pojdi, če pa te potem vsakič peče vest za tistih par eurov, pa ne it. midva z možem sploh ne hodiva na kavice (ne skupaj ne posamezno s prijatelji) - ne vem, to ni najin stil, midva zmeri vsakega, ki ga želiva srečati, povabiva domov, tukaj pa za tistih par evrov lahko pripravim celo gostijo user posted image

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 14:27:44   
alma82
moje mnenje....

jaz bi na tvojem mestu obdržala in kavice in cigarete... vse dokler ima otrok kaj jesti, obleči in se s čim igrati.

Pa sej si tudi ti človek in imaš svoje želje in potrebe.

Moja mami se je tudi (ko sem bila še jaz majhna in sem dobila sestrico) najprej odpovedala nakupovanju oblek za sebe, potem so sledile kavice, pa cigareti, pa to in ono .... samo da sva jaz in sestra imele...
pa se ni šlo za hrano, ampak za ''luksuz'' ... kakšna igračka, brez katere bi v vsakem primeru imela enako dobro otroštvo. Tista ena igrača na mesec (ali kaj drugega) meni moje živjenje ni čisto nič izboljšala.

Tista igrača na mesec (zame ali za sestro) ali kaj drugega .... pa se grem stavit, da je moji mami življenje poslabšala.... tako sedaj razmišljam ... ko sem že odrasla poročena ženska...

Moja mami ''ni imela'' življenja, ni imela uživancije v življenju samo zaradi nekih igračk user posted image

Šele ko sem jaz začela razmišljat s svojo glavo (o temu žrtvovanju mame za nas) ... to je bilo nekje v srednji šoli... žalostna sem, ko pomislim, kakšno življenje je mami živela ... zaradi ene igrače...

Komaj, ampak res komaj sem jo prepričala, da si je začela kupovati nove zadeve.
Itak .... tega več ni bila vajena... ni bila vajena uživati, ampak samo delati za položnice in za naju....

DA ne dolgovezim (preveč)....

moja mami šele sedaj (od moje srednje šole) živi življenje.
Hodi na dopust, kupuje si kar si le lahko privošči, hodi na pijače, hodi na žure in koncerte, kadi,....
To je življenje.

Življenje ni delo, položnice in otrok.

Če hočemo, da bodo naši otročički lepo živeli ... ni vse v materialnih zadevah ....

če si mama kaj sem pa tja privošči, je tudi ona boljše volje ... in verjemite, da otroci to čutijo.


Jaz sem sedaj v veselem pričakovanju. Če bo vse po sreči bomo zibali decembra.
Trenutno res ne kadim ... najprej sem zmanjšala na 3-5 cigaretov na dan, potem sem pa dobila rjav izcedek in od takrat nisem več prižgala.
Ampak .... ko bom pa imela otroka in če mi bo pasalo kaditi, bom kadila.
Če bom jaz zadovoljna, vem da bo potem zadovoljen tudi moj otrok.

Ampak jaz govorim v primeru, da otrok ima za jesti, torej ni lačen in da otrok ima igrače, ne le eno igračko...


Živeti mora tako mami, kot tudi oče in otrok. Poanta družine ni, da ''živi'' samo otročiček, starši pa ne.
V tem primeru tudi otročiček ''ne živi'' več ...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 14:36:08   
ronja
Podpis pod pomlad08. Mislim, da je tudi naslov malo zavajujoč - človek se nekak psihično pripravi, da bo svetoval nekomu, ki ima samo 100E prihodka, potem pa sicer prebereš temo, in ti vse skup ne gre skupaj ampak še vedno en del ima občutek, da bi rada prihranila in od tod nasveti, kaj ukini. Sicer bi verjetno dala temo na kak drug forum in napisala: "kako naj se znebim občutka, da zapravljam, čeprav ni res".

Ne vemo, kaj bi točno rada od nas: ali da ti rečemo: nehaj kadit, zaboga - pa bo narobe, ker ne spoštujemo, da nekaj pa rabiš. Ali da rečemo, dajta en avto stran, pa ga vendar rabita, ali da rečemo, živi tak, pa ti to tudi očitno ni ok...

PO pravici povedano, jaz bi na tvojem mestu ukinila cigarete najkasneje tisti dan, ko bi podpisala kredit, ampak smo različni. Meni hobiji veliko pomenijo, ampak vem, da si jih lahko prikrojim, da bojo đabe.
Odkar imam polovično plačo sem si recimo 1x šla privoščit stvari za ustvarjanje in 1x blago - in to potem, ko sem nekaj tudi izredno zaslužila in imela še rd vmes, za katerega mi je oče dal denar, ker mi ne ve kaj kupit, pa pravi, da naj si rajši sama (tako da sem še vedno v +, kljub zapravljanju, ker sem dobila in zaslužila več kot porabilauser posted image )... Našla sem si še en dodaten zaslužek, pa začela šivat iz starih neuporabnih cot, lahko pride prav luškano.

Štekaš, kaj mislim? Da lahko imaš oboje, če se malo znajdeš. Pač nimaš pravih cigaretov in kavice zunaj, lahko imaš pa prijatelje na obisku s kavico doma, pa ponarejene cigarete - si jih zviješ iz kakega zelišča, recimo, ali si najdeš nekaj drugega za živčnost premagovat...

Drugega ti pa res ne vem več svetovat...

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 14:42:11   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: florecita

IZVIRNO SPOROČILO: florecita

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: florecita

Črtanje drugega avta ne pride v poštev, ker imava oba službe izven domačega kraja... on 10 km, jaz pa 25.... vlak ali avtobus pa itak ne pride v poštev....

tista, ki je napisala, da ne ne bi šla v tak projekt,... kaj pa bi?

Pi starših nimamo prostora, ...
da bi pa večno plačevala najmenino,.. pa tudi ne. tako da smo bli primorani začet z gradnjo.

Edina druga varianta bi bila še šotor.


No ja, kako da ni druge možnosti? Kaj pa nakup stanovanja? Pri nas so bila takrat stanovanja zelo draga. In ni šans da bi dobila kredit v 100% vrednosti nakupa...  Midva sva se odločila, da v gradnjo hiše ne greva, ker je skupaj s parcelo to ogoromen finančni zalogaj in bi se morala zapufati oba do konca lajfa.
Jaz se nisem zapufala za cel lajf ampak za 15 let, s tem da že 2 leti odplačujem, stara sem pa 28 let.
Tako pa sva kupila stanovanje (novogradnja), kredit imam samo jaz, pa še to samo še 7 let za odplačevat (ca. 320EUR mesečno). Zaenkrat nam je super, privoščimo si lahko več ali manj vse, kar si zaželimo, imava vsak svoj avto, pa še vedno ostane nekaj za varčevanje. Pač sva dala na tehtnico in sva se odločila, da sva raje v stanovanju kot pa v hiši, kjer bi še naslednjih 30 let odplačevala puf, zategovala pas in zraven trepetala, da ne bova slučajno ostala brez službe in kaj bo potem z odplačevanjem kredita. Midva sva dobro premislila in pretehtala in nama ni žal.



midva osebno v stanovanje ne bi šla nikoli, ker tudi nisva vajena takšnega življenja v stanovanjih in pa tudi kot pravim,.. tudi stanovanja so zelo draga, vsaj pri nas so bila, ker sva jih takrat gledala ampak ko sva vidla cene, sva se potem odločila drugače



Ja no, saj pravim, vsak se odloči po svoje. In ti si morala že prej, preden si se spustila v gradnjo in kredit, vedeti, kaj si boš potem lahko privoščila in kaj ne in tudi s tvojo slabo vesto bi morala že takrat razčistiti, tako da tudi jaz ne vem točno kaj bi rada od nas. user posted image

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako preživeti s 100 euri?
18.5.2010 15:06:46   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: alma82

moje mnenje....

jaz bi na tvojem mestu obdržala in kavice in cigarete... vse dokler ima otrok kaj jesti, obleči in se s čim igrati.

Pa sej si tudi ti človek in imaš svoje želje in potrebe.



Ampak jaz govorim v primeru, da otrok ima za jesti, torej ni lačen in da otrok ima igrače, ne le eno igračko...


Bi se podpisala pod celoten post.
Sem napisala cel roman,pa ga zbrisala,ker mi je bil predolg,sedaj pa vidim,da je alma82 napisala isto kot čutim tudi sama.

Hodiš v službo,urejaš si svoj domek,skrbiš za otroka in imaš tudi svoje male razvade,ki ti očitno pomenijo veliko,ker če ti ne bi,bi vrgla cigarete vstran brez spraševanja na forumu.
Ko se boš odločila za prenehanje kajenja,naj bo to zaradi tebe same, zaradi zdravja.Ne zaradi nas na forumu,na zaradi igrače za sinka,ker jih ima verjetno kot vsi naši otroci preveč,ne zaradi gradnje...zaradi SEBE.

Dokler pa kadiš,pa delaj to brez slabe vesti,ker kakšno malo luštno razvado pa ima vsak in prav je tako.


(odgovor članu alma82)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?