|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako ravnate s plačo
17.3.2008 14:01:36   
55barbara
Pozdravljeni,
mene pa zanima, kako ste navajeni razpolagati s svojo plačo. Se takoj po nakazilu odpravite zapravljat ali najprej položnice poravnate? Poznam kar veliko ljudi, ki 15. v mesecu čisto "ponori" in sami ne vedo kako bi zapravljali, ko pa sta dva tedna mimo se samo jamra kako je vse drago...ipd.

A morda uspete kaj prišparati?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 14:06:55   
tamala83
midva prišparama, trenutno to gre. Moja plača ki je manjša, gre za položnice, lizing pa na koncu ostane kakih 100evrov. ki jih ponavadi prišparam. Plača mojega dragega, pa gre za trgovino in podobno, seveda ko mu kredit odtrgajo. VEDNO najprej plačam to kaj morem, pol pa si še kaj privoščim.

_____________________________

31.08.2005 je iz neba padla zvezdica nama v naročje

(odgovor članu 55barbara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 14:07:29   
Lunc_a
Seveda da zapravljava ,saj zato je denar user posted image .račune imava vedno čiste,brez kreditov itd

(odgovor članu 55barbara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 14:11:02   
urskas
Jaz nikoli ne grem zapravljat zaradi plače. Plačo vodim le kot evidenco stanja na bančnem računu. tako da v vsakem trenutnku vem koliko je in koliko mi bo ostalo po plačilu evrocarda.
Kupim pa vedno le tisto kar potrebujem. Zato mi vedno nekaj plače ostane na računu.

(odgovor članu 55barbara)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 14:11:33   
smigli
Uf jaz sem tipična neumna baba, ki najprej poravna vse dolgove, da potem lahko mirno spi.......ne maram dolgov

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 14:27:02   
MamiBom
Najprej plačam vse račune, pol pa vidim, koliko imam še na razpolago. Ponavadi ne ostane veliko. Moževa plača gre za hrano, bencin in podobne reči, aja pa oba imava kredit.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 14:28:12   
Anonimen
Jaz ne plačujem nobenih položnic, k moj plača vse pa kredit za stanovanje tudi. Z mojo plačo se financira hrana, čistila, obleke, darila ipd.. Tko da je odvisno od meseca do meseca koliko porabim. Varčevanje imava oba vsak 100€, pa še na varčevalni račun dajeva odvisno od meseca do meseca. Enkrat nič, drugič 500€. Čist odvisno. Gre pa običajno iz tistega računa potem za registracije, gume, počitnice, smučanje in opremo, popravila, zavarovanje stanovanja, moja in njegova šolnina.... Tko da konc leta bolj malo ostane.
Nimam pa nobene potrošniške mrzlice po plači. Na splošno ne maram šetat po trgovinah.

(odgovor članu smigli)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 14:46:20   
srki
Zase in za mojega bi rekla, da dovolj odgovorno, najprej položnice, potem ostalo.

Ja, uspe nama prišparat, ker meni direkt 8. v mesecu trgajo, drugače verjetno ne bi.

(odgovor članu 55barbara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 14:48:32   
kristinaj
zdej sem dobila zadnjo porodniško in ti povem, da ne utegnem zapravljat zase. kar zapravim je bilo za špežo in hrano za malo in kakšno kavico na sprehodu :=))).  sedaj sem začela delat, plača bo 5 v mesecu in dvomim da se bo kaj spremenilo, pa še to, da sem v drugo n, mi ne daje nobene volje za zapravljat...

bom naslednje leto se temu posvetila, ko bom zamenjala celoooo garderobo... matr bo užitek......

(odgovor članu 55barbara)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 15:19:51   
Felicity
Ko dobim plačo, plačam varuško. Položnice pa vnesem v Bank@net sproti, kot jih dobivam po pošti.
Drugače na pay-day ni nič drugačnega kot katerikoli dan v mesecu. Nič kaj posebnega. Zapravljam pa itak skozi cel mesec. user posted image

Privarčujem že, bolj malo, a v minusu nisem nikoli. HBuser posted image


< Sporočilo je popravil Felicity -- 17.3.2008 15:20:42 >

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 16:19:34   
total
Ko dobim palčo pravnam nekja položnic ostalo pa kaj pride,hvala bogu sm brez kreditov tako da mi kr ostane,da tut lahko v časih zapravljam...user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 17:07:04   
želva
UH, jaz pa komaj čakam plačo, da si kaj malega privoščim. Seveda pa najprej poravnam položnice, hrano, bencin...kakih 50 eur na mesec pa zase zafučkam.Kar ostane šparam.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 17:43:18   
lelčy
prvo poravnava položnice, nato pa tudi malo zapravljava če kaj ostaneuser posted image

(odgovor članu 55barbara)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 17:46:19   
cukr07
Vsak mesec najprej, ko dobim plačo poravnam položnice. V trgovino grem takrat ko kaj rabim (ne glede na to ali smo petnajstega ali prvega). Nikoli ne gledava s katerega računa bova kaj plačala - vzameva tam kjer je več user posted image .
Vsak mesec tudi kaj prišparava, saj nameravava v roku parih let začet graditi hišo in nama bodo prihranki še kako prav prišli.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 17:51:20   
Anonimen
mene pa zanima, kako ste navajeni razpolagati s svojo plačo. Se takoj po nakazilu odpravite zapravljat ali najprej položnice poravnate?


Najprej placam sebi :).

(odgovor članu 55barbara)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 17:57:24   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: cukr07

Vsak mesec najprej, ko dobim plačo poravnam položnice. V trgovino grem takrat ko kaj rabim (ne glede na to ali smo petnajstega ali prvega). Nikoli ne gledava s katerega računa bova kaj plačala - vzameva tam kjer je več user posted image .
Vsak mesec tudi kaj prišparava, saj nameravava v roku parih let začet graditi hišo in nama bodo prihranki še kako prav prišli.


Tako nekako, le položnice sproti vpisujem v Klik s plačilom na dan zapadlosti, prišparava pa zadnje 3/4 leta nič, ker gre vse za kredit in gradnjo hiše, prej je bilo pa tako kot pri cukr07.

Nimam pa nobene potrošniške mrzlice po plači. Na splošno ne maram šetat po trgovinah.


Sicer pa tudi tole zgornje velja zame.

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 19:25:34   
Olivija
Zapravljamo skozi mesec enako, če mi na koncu meseca kaj preveč ostane na računu, nimam dobrega občutka in ponavadi še kaj kupim - zato sem mu prejle 300 EUR nakazala, da bo manj skušnjave. user posted image

Varčujemo njegovo plačo, od moje pa živimo. In zelo rada grem po trgovinah, zdaj načrtujem z mojo mamo spomladansko-nakupovalni izlet v Celovec.

(odgovor članu 55barbara)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 20:03:11   
Anonimen
Oj!
Midva prisparava na mesec 80 evrov pa še to nama avtomatsko trgajo od plače.Imava 800 evrov kredita, poloznice so vedno prve potem pa vse ostalo.No moram rečt da če dobim malo bolšo plačo si tud kaj privoščim ampak to je res za majhen denar.Ker ko poplačava kredite, kartice, poloznice nama ne ostane kaj dosti za kakšno preseravanje. Tako je če renoviraš stanovanje se poročiš in brez kredita ne gre tko da sva dobra za par let dokler jih ne izplačava tko da si ne vem kaj ne moreva privoščit.Zdaj pa pričakujeva se prvega user posted image in bo z denarjem se slabš.Ampak sem optimist in bova prezivela,raje imam dobrega moza pa poslihtane stvari kot pa polna dnarja in nesrečna.


lp

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 20:07:02   
Taula
Plačava račune, nekaj jih je kar na trajniku, določeno kvoto dava takoj na varčni račun, potem pa stroški za sproti...trgovina, malica, benz, nakupi za user posted image .

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 20:41:37   
sunny24
Plačamo račune,  kredit za avto, moja plača gre v 90% na varčevalni račun, 10% zapravim zame oz za kako stvar v stanovanju, ,razpolagamo pa s fantovo plačo.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako ravnate s plačo
17.3.2008 21:12:56   
krfjolca
Jaz najprej (na dan plače, 5. v mesecu) plačam vse račune - varuško, stroške stanovanja, Diners, mobitel ... (kakih 700 €). Enih 100 € dam na stran za čez mesec, ostalo pa z užitkom zagonim že naslednji dan (6. v mesecu)  user posted image . Običajno za kake cunje zase ali za malega (zadnje čase bolj zase, ker bolj rabim kot mali, ki ima že čisto preveč vsega). Tistih 100 € kar sem dala na stran, potem zapravim 7. v mesecu. user posted image  Potem silno šparam tistih 10 € v denarnici do 13., ko me reši otroški dodatek, ki ga pustim v Muellerju za plenice in kako igračko - 15. v mesecu. K sreči me 20. v mesecu spet odreši honorar od moje 2. službice, s katerim sem pa dokaj varčna user posted image  - no, vsaj do nove plače zdrži.

Moževa plača gre pa za kredite in opremo za otroško sobico, ki jo trenutno izdelujemo.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako ravnate s plačo
18.3.2008 1:35:35   
Anonimen
Ko imam, plačam, kar je treba. Položnice obvezno z zamudo. Kar je nujno in drago, gre na obroke. Enkrat na mesec je shopping obvezen. Ponavadi okrog plače, ker takrat pač razpolagam z največjo vsoto denarja. Prihranim samo kakšno položnico - za naslednji mesec. In oranžne kovance, ki so potem v službi za kavni avtomat.

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako ravnate s plačo
18.3.2008 7:16:52   
didikaa
Plemenita007 lepo si napisala.... =)
jaz sem si ta mesec plačo nakazala že 5. ampak sem bla 10ega brez dnarja =/ šla sma v trgovino po hrano in pustila tam 200 eur potem sma kupila avtosedež ker je moj krstni boter naslednji mesec, nato si je umislo še nov telefon, pa registracijo sem mela ta mesec, pa redni servis za vozilo ( na leto dni ) pol sem še tankala in mi je ravno ostalo nekje 50 eur za kavico...no 15ega pa jedobil moj plačo in sedaj živiva z njegovo...aja pa še obročno odplačevanje mama tak da je za tisto šlo še 100 eur....drugače ko pa ni večjih izdatkov pa prišparam tudi do 500 eur na mesec pa skor nikol ne gledam kaj kupim...

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako ravnate s plačo
18.3.2008 10:07:20   
Rosi*
Jaz takoj tisti dan, ko dobim plačo, določeno vsoto nakažem na varčevalni račun, plus tega tja nakažem vse kar je ostalo od plače en mesec prej. Včasih je tega več, včasih manj. Moram pa priznati, da se varčevalni račun hitro polni. user posted image

Imam tudi tabelo v excelu kjer vodim evidenco prišparanih evrov. Vsekakor je kvota da min dam na stran 200 eur na mesec. user posted image Ostalo gre za položnice, kredit, avto, zavarovanje...

Po trgovinah pa se mi ne da veliko hoditi. Moram meti prej psihične priprave, da grem po nakupih. user posted image  Kar je po eni strani zelo dobro. user posted image

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako ravnate s plačo
18.3.2008 17:36:58   
karamela
Najprej  vsak mesec plačam takoj 15. v mesecu vse položnice preko elek. banke brez provizije. Ta mesec nam je  prvič v 11 letih zmanjkalo za plačilo vseh položnic in sem res čist nesrečna, še spati nisem mogla zaradi tega, vendar sva imela ogormno delno predvidenih stroškov, popravilo avta, 2 registraciji, hčerkico ki je tako zrasla, da sva ji mogla kupit novo garderobo, zobar ki so dragi kot zlatarji....

Drugače pa si  vsak mesec plačujem za pokojnino, in v sklad za varčevanje za moja dva user posted image , tako da kar nekaj prišparam na mesec..

Imava kredit in bova ta mesec na špar programu...,user posted image

(odgovor članu Rosi*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?