|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kam s pokošeno travo?
6.1.2008 11:35:42   
Anonimen
zanima me kam tisi, ki imate bolj male parcele dajete pokošeno travo. imate kompostnike? kr v kanto? porabite za kake druge namene?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 11:40:09   
karamela
Imamo kanto za biološke odpadke. Pa kr not zmečemo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 11:43:32   
bumerang
Najlažja rešitev je seveda komposter. Ampak niti slučajno ne sme biti samo trava, ker bo sicer začela gnit.
Če je trava brez plevela, potem je lahko fajn zastirka za zelenjavni ali okrasni vrt (redno jo vkoplješ v zemljo tako da je potem veliko bolj rahla, hkrati pa je na nek način zeleno gnojenje zemlje) in dodajaš nove plasti. Ne smeš pa polagat sveže, ker sicer zemlji jemlje dušik, pa tudi v debelih plasteh ne, ker sicer začne gnit.
Lahko se jo polaga okoli drevesnih debel, npr. sadno drevje, tako da se kolobar okoli ne zaplevi in hkrati zadržuje vlago v tleh.

Za ljudi z majhnimi parcelami in kako kantico trave pa je verjetno najboljša možnost zeleni kontejner. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 11:50:02   
Anonimen
kontejner za bio odpadke? a to so skupni kontejnerji? pri nas tega ni??!!

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 12:04:11   
bumerang
Saj ti "zeleni" kontejnerji so v bistvu rjavi. user posted image
Kako jih nimate, nimate ekoloških otokov za ločevanjem odpadkov? Potem je eden zagotovo za rastlinske in gospodinjske odpadke.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 12:25:34   
Carovnica Mica
NA NASEM KONCU OBSTAJA SAMO ZA PLASTIKO IN PAPIR-SMO PAČ 100 LET ZA LESENO ŽLICOuser posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 12:57:28   
Anonimen
V keson z biološkimi odpadki.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 13:37:26   
cmokec
Pri nas kosimo brez vreče na kosilnici in ko grabimo, del pokošene trave tako ostane na travi. Pograbljeno na koncu parcele posušimo (količinsko jo je potem manj) in jo uporabimo med ribezom, na vrtu pod malancani, papriko ...  Če boš svežo travo dala v kompostnik, bo začela gnit in smrdelo bo čist do nas. user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 13:40:32   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

zanima me kam tisi, ki imate bolj male parcele dajete pokošeno travo. imate kompostnike? kr v kanto? porabite za kake druge namene?


mi smo nabavili nek bio kompostnik. kakorkoli žeuser posted image
sam zdej pri nas trava ne raste, je najmanj 10cm snegauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 14:21:01   
Gina
Jaz naredim približno tako, kot bumerang. Včasih posušim, pa za zastirko, nekaj jo dam med kompost, včasih jo shranim za zajca, včasih se pa zgodi, da jo kar na tleh pustim, kadar smo imeli preveč drugega dela, pa nismo prišli do tega, da bi pospravili, pa ni bilo nobene škode.

Za zabojnik za bioodpadke kliči kar na vašo komunalo. Ga pripeljejo, če rečeš, pa zaradi ločenega zbiranja imaš potem še cenejši odvoz smeti. Vsaj pri nas v bloku je bilo tako, ko smo imeli ta konkretni zabojnik prav pred hišo (ostali zabojniki za ločeno zbiranje so bili pa malo oddaljeni in skupni). Moraš vprašat. Če imaš pa kompost, pa lahko kar tja daš tudi travo, samo moraš še kaj zraven dat, ne samo trave.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
6.1.2008 16:10:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 22:28:37   
Anonimen
ne pri nas ni ločevanja odpadkov. oz je če hočeš??!! imamo na enem koncu nasleja une ta velike zabojnike za steklo papir in plastiko in to je to.
trave bomo imeli pa mi cca 200 kvadratov in to je ni ne vem koliko sicer. zelenjavnega vrta nimam da bi jo lahko uporabljala za zastirko pri paradajzu npr.
vem da na kompostu zna ful zatohlo smrdet, in ker pacela ni velika vem da mi bo kmal smrdel notri. pa še kej dosti ne kuham al pa nimam drugih ne vem kaj stvari za na kompost za dajat. tko da mi je ful bedno tole.
najraj bi res na komunalo klicala zakaj nimamo teh kant za bio odpadke. res smo za luno hudič??!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 22:32:46   
Gina
Lohk jo pa skurišuser posted image . Al pa v hosto odpelješ, če maš kje blizu. Al pa daš v navadne smeti, če nimate bioloških.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 22:34:58   
Anonimen
Pri moji sestri dajo v kanto. Ampak tudi začne fajn smrdeti, zato jo je fino dati tik preden odpeljejo.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kam s pokošeno travo?
6.1.2008 22:46:23   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Gina


Za zabojnik za bioodpadke kliči kar na vašo komunalo. Ga pripeljejo, če rečeš, pa zaradi ločenega zbiranja imaš potem še cenejši odvoz smeti. Vsaj pri nas v bloku je bilo tako, ko smo imeli ta konkretni zabojnik prav pred hišo (ostali zabojniki za ločeno zbiranje so bili pa malo oddaljeni in skupni). Moraš vprašat. Če imaš pa kompost, pa lahko kar tja daš tudi travo, samo moraš še kaj zraven dat, ne samo trave.



Točno tako - sem ravno prebrala na zloženki od ljubljanske Snage, po moje pri vas ne more biti drugače.

Moji starši pa jo uporabijo tudi na vrtu po stezicah ipd.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
6.1.2008 22:55:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Carovnica Mica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kam s pokošeno travo?
8.1.2008 7:34:34   
Pauline
Imamo kanto za biološke odpadke. Pa kr not zmečemo.

Enako. Kanto so nam pa k'r pripeljali....pokliči na snago....
Imamo pa tam okoli 150 m2 zemlje, pa brez problema stlačimo pokošeno travo not.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kam s pokošeno travo?
13.2.2008 20:03:24   
sončnica24
Jaz ponavadi kosim vsak teden in potem je trave full malo pa kosim kar brez koša sicer se trava posuši ampak full hitro zgine in je ponavadi drugi dan že sploh ni videti tako da prakticiram to.

Drugače pa kaj se tiče teh kesonov za smeti, ti za biološke odpadke niso pri skupnih amapk ga je potrebno imeti pri sebi doma in se tudi plača tako kot keson za ostale odpadke

(odgovor članu Pauline)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




x
rbdx3

katero ime vam je naj bol všeč???

anja (67%)

jerneja (16%)

vera (3%)

dulce (6%)

katero koli (8%)


Število vseh glasov: 428

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!