|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kampiranje s 6 mesečnikom
29.3.2009 13:33:01   
brkn83
Pozdravljeni.

Mi se bomo letos prvič odpravili na morje z dojenčkom - 6 mesecev starim.

Sedaj pa imam nekaj vprašanj za vas - kaj vse vzeti sabo za otroka? Vem,da je bilo o tem že verjetn govora, ampak ker te teme ne najdem, sem zopet postavla vprašanje.

Predvsem me zanima kaj je najbolj nujnega in brez česa ve niste mogle biti.
Namreč za spati mu nameravamo kupiti prenosno posteljico,................kaj druga pa ne vem kaj bo še rabil???

Že v naprej hvala za pomoč in odgovore.



_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kampiranje s 6 mesečnikom
29.3.2009 13:35:30   
Petr_a
Vzela sem s  sabo vse user posted image
od igračk( seveda ne vse) ,stolčka za hranjenje,posteljice ne-ker je spal pri nama, ležalnik,voziček,oblačila,kozmetika,zdravila,plenice,hrano,ker je alergik ....

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kampiranje s 6 mesečnikom
29.3.2009 13:48:44   
bskrle
Če greš v znana kraj je lažje. Veš npr., da je lekarna in zdravnik v bližini.Vse, kar rabiš doma + zdravila.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kampiranje s 6 mesečnikom
29.3.2009 14:55:01   
viv_
Mi smo šli sicer z 10-mesečnico:
- voziček
- prenosna posteljica je fajn, ker jo lahko postaviš tudi ven in imaš otročka notr
- eno ogromno ponjavo smo imeli za na tla, na kateri so bile igračke in se je ta mala lahko igrala

ostalo pa isto kot rabiš doma...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kampiranje s 6 mesečnikom
29.3.2009 15:06:07   
hokejistka
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Vzela sem s  sabo vse user posted image
od igračk( seveda ne vse) ,stolčka za hranjenje,posteljice ne-ker je spal pri nama, ležalnik,voziček,oblačila,kozmetika,zdravila,plenice,hrano,ker je alergik ....



Enako. S 6 mesečnico sem preživela 6 tednov v kampu in s seboj sem preselila skoraj celo stanovanje user posted image

Vzela sem:
- igračke
- voziček
- oblačila (tudi tople cotke)
- kozmetiko in zdravila (svečke paracetamol, prašek za rehidracijo za otroke, ad3 kapljice, fiziološka raztopina)
- stajico (spala je pri nama na blazini)
- stolček antilop za hranjenje
- cel kup plenic, takih za enkratno uporabo in tetra pleničk
-podlogo nepremočljivo, ki sem jo dala v voziček, kadar je bila brez pleničke, da se voziček ni umazal
- cel kup brisač
- palični mešalnik, ker sva na morju začela z uvajanjem GH
- grelnik vode za pripravo kašic
- nekaj sadnih kašic že pripravljenih, riževe vaflje in kakšen piškot
- za zvečer kakšno kašico mlečno
- stekleni strgalnik (ali kako se že reče), da sem ji sadje naribala
- chicco raztopino za steriliziranje, da sem občasno dude in flaške pomila
- flaške, dude, otroške žličke, skodelice, plastuične lončke za sadje
- termo torbico- sem sadje pripravila sveže, ga dala v lonček in potem v termo Avent torbico in odnesla s seboj na plažo
- napihljiv čolniček, da je sedela v njem oz. se malo namakala v vodi, ko je bilo vroče in nismo bili na plaži
- Fredov obroč za v morje
- precej klobučkov, ker so bili hitro mokri oz. slani od morja
- imeli smo pepeny senčnik za voziček
- pralni prašek, ker sem v kampu dala prat perilo
- zase sem vzela pa črpalko za mleko- mi je prišla zelo prav, ker sem imela dvakrat zastoj mleka

Pa verjetno še sto drugih stvari. Kakor se spomnim, sem celo stanovanje preselila user posted image Ampak se mi je splačalo- smo imeli pravi konfort.

Uživajte!

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kampiranje s 6 mesečnikom
29.3.2009 18:55:33   
brkn83
hokejistka - hvala za tako izčrpen seznamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Bom kr počasi morala to nekam zapisati, kaj vse bom potrebovala.user posted image user posted image user posted image Vidim, da je res najbolje vzeti kr vse kar uporabljaš tudi doma.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kampiranje s 6 mesečnikom
29.3.2009 19:05:18   
Splišni
Mi smo bili, ko je bil star 3 mesece, in potem še enkrat, ko je bil star 5 mesecev. Sicer v prikolici, ampak je podobno.
Ma je čisto enostavno, rabiš pač tisto, kar rabiš tudi doma. Plenice, robčke za rit ... Kopala se ga pa npr. v lavorju za posod pomivat. Se je ravno lep sešlo, ko sem ga notri posedla.user posted image  

S hrano smo bili bolj na hojladri, s seboj sem imela razne frutke, sadne in zelenjavne, samo takrat je bil itak v glavnem še na mleku. Pozneje sem pa zelenjavne frutke pogrela in notri še kruh nadrobila,d a so bile kot ene čorbice.
Aja, pa pudinge sem imela vedno s seboj, tiste otroške, ki jih ni treba imeti v hladilniku. Tisto je tudfi fajn.

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kampiranje s 6 mesečnikom
29.3.2009 19:13:31   
Splišni
No, če primerjam s hokejistko:

- igračke - eno plastično knjigico in žirafo za grist
- voziček - ja, to ja
- oblačila (tudi tople cotke) - ja, to  ja
- kozmetiko in zdravila (svečke paracetamol, prašek za rehidracijo za otroke, ad3 kapljice, fiziološka raztopina) - od tega svečke in Oleovit D3
- stajico (spala je pri nama na blazini) - tega ne
- stolček antilop za hranjenje - tega ne, jedel je sede v vozičku
- cel kup plenic, takih za enkratno uporabo in tetra pleničk - ja, to ja
-podlogo nepremočljivo, ki sem jo dala v voziček, kadar je bila brez pleničke, da se voziček ni umazal - ne, to ne, ni bil brez pleničke
- cel kup brisač - kakšni 2 pa res mogoče
- palični mešalnik, ker sva na morju začela z uvajanjem GH - ne, to ne
- grelnik vode za pripravo kašic - ne, to ne
- nekaj sadnih kašic že pripravljenih, riževe vaflje in kakšen piškot - ja, frutke ja
- za zvečer kakšno kašico mlečno - ne, tega ni nikoli jedel
- stekleni strgalnik (ali kako se že reče), da sem ji sadje naribala - ne, nisem tega delala na morju
- chicco raztopino za steriliziranje, da sem občasno dude in flaške pomila - ne
- flaške, dude, otroške žličke, skodelice, plastuične lončke za sadje - flaške, dude ja, ostalo ne
- termo torbico- sem sadje pripravila sveže, ga dala v lonček in potem v termo Avent torbico in odnesla s seboj na plažo - ne
- napihljiv čolniček, da je sedela v njem oz. se malo namakala v vodi, ko je bilo vroče in nismo bili na plaži - ne
- Fredov obroč za v morje - ne
- precej klobučkov, ker so bili hitro mokri oz. slani od morja - 1 klobućek
- imeli smo pepeny senčnik za voziček - ne (ne vem, kaj je to pepeny)
- pralni prašek, ker sem v kampu dala prat perilo - ja, jaz sem prala na roke sem in tja kakšno malenkost
- zase sem vzela pa črpalko za mleko- mi je prišla zelo prav, ker sem imela dvakrat zastoj mleka - ne, ker nisme dojila
 
Uf, kar precej manj, bi  rekla.user posted image

Smo pa ful uživali, mali je bil ful priden, brez vsakršnih komplikacij. Sosedje niso mogli verjet, da imamo dojenčka s seboj. So rekli, da dojenčki vendar kdaj jokajo ...user posted image

< Sporočilo je popravil Splišni -- 29.3.2009 19:14:51 >

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kampiranje s 6 mesečnikom
30.3.2009 18:48:07   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: hokejistka

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Vzela sem s  sabo vse user posted image
od igračk( seveda ne vse) ,stolčka za hranjenje,posteljice ne-ker je spal pri nama, ležalnik,voziček,oblačila,kozmetika,zdravila,plenice,hrano,ker je alergik ....



Enako. S 6 mesečnico sem preživela 6 tednov v kampu in s seboj sem preselila skoraj celo stanovanje user posted image

Vzela sem:
- igračke (samo ene par tiste k je imel najraje)
- voziček (takega k je lahko čez dan not tud zsapal in uporabli smo ga tud kr za hranjenje)
- oblačila (tudi tople cotke)
- kozmetiko in zdravila (svečke paracetamol, prašek za rehidracijo za otroke, ad3 kapljice, fiziološka raztopina) (paracetamol, ognjič krema, krema za sončenje)
- stajico (spala je pri nama na blazini) (prenosna postelja, čez dan uporabna kot stajca v senčki da se ni igral na tleh med pajki)
- stolček antilop za hranjenje ne
- cel kup plenic, takih za enkratno uporabo in tetra pleničk (tud mi:))
-podlogo nepremočljivo, ki sem jo dala v voziček, kadar je bila brez pleničke, da se voziček ni umazal (tudi to smo meli)
- cel kup brisač kr nekaj
- palični mešalnik, ker sva na morju začela z uvajanjem GH sem zmiksala kr z vilico kar je blo treba
- grelnik vode za pripravo kašic nismo rabli smo vodo grel kr na plinskem grelniku
- nekaj sadnih kašic že pripravljenih, riževe vaflje in kakšen piškot odvisno kaj boste doma jedli
- za zvečer kakšno kašico mlečno
- stekleni strgalnik (ali kako se že reče), da sem ji sadje naribala to se da tud nastrgat z žličko
- chicco raztopino za steriliziranje, da sem občasno dude in flaške pomila za kratek dopust ni potrebno (14 dni)
- flaške, dude, otroške žličke, skodelice, plastuične lončke za sadje (kar pač rabiš tud doma sam količino zmanjšaš na 1 stvar od vsega)
- termo torbico- sem sadje pripravila sveže, ga dala v lonček in potem v termo Avent torbico in odnesla s seboj na plažo
- napihljiv čolniček, da je sedela v njem oz. se malo namakala v vodi, ko je bilo vroče in nismo bili na plaži (zelo uporabno)
- Fredov obroč za v morje (mi smo mel kr navadnega takega na hlačke)
- precej klobučkov, ker so bili hitro mokri oz. slani od morja meli smo ponavadi 2 k smo vedno kakega izgubili, pa kako majčko za v vodo
- imeli smo pepeny senčnik za voziček
- pralni prašek, ker sem v kampu dala prat perilo ne nisem nikoli prala v kampu, če je blo kej nujno sme kr z milom
- zase sem vzela pa črpalko za mleko- mi je prišla zelo prav, ker sem imela dvakrat zastoj mleka

Pa verjetno še sto drugih stvari. Kakor se spomnim, sem celo stanovanje preselila user posted image Ampak se mi je splačalo- smo imeli pravi konfort.

Uživajte!


čim manj kopliciraj vzami najnujneše pol se morš pa še mal znajt sej si kamperka ti to ni tujeuser posted image user posted image user posted image user posted image
men je najbolj nujno hrana (mleko, če dojiš ne rabiš za vsak slučaj pa ne škodi kaka škatla), voziček, čolnček (če druga ne za večerno kopanje), flaška, duda, pleničke za enkratno uporabo, krema za sončenje, klobuček, prenosna postelja, ognjičevo mazilo (al pa vsaj kak bepanten), termometer (za telesno temparaturo), kake paracetamol svečke, nekaj oblačil (tudi topla, vsaj eno jaknco in ene hlače), kaka igračka, senčnik za na plažo.... verjetno še kaka malenkost.....

< Sporočilo je popravil Katjusa -- 30.3.2009 18:51:44 >

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?