|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   katere rožce nasadit za jesen?
20.8.2008 15:37:49   
*žaži*
Rada bi imela zopet lep cvetoč pogled na okna...pa me zanima kaj od rožc se da sedaj nasadit, da bi jih imela do zime? Tiste, ki sm jih imela do sedaj na oknih (1000 zvončkov, sončnice) so že skoraj odcvetele. Lega je pa sončna skozi cel dan.
Hvala za nasvet vsem! user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
20.8.2008 16:07:18   
srki
Mogoče tagetes? Upam, da sem prav napisala. To so tiste bolj nizke z zelo lepimi oranžnimi cvetovi.

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
20.8.2008 16:39:36   
*žaži*
Maš slikco..ne vem katere rožce so to?


(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
20.8.2008 20:58:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *žaži*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
22.8.2008 21:23:58   
Gina
še tukaj:

user posted image

drugače pa tagetes cveti celo poletje pa do mraza. Samo ta hip jih glih ni za dobit kje v vrtnarijah. Ta hip sem videla samo nekaj gazanij, pa nekaj rese, pa že prve krizanteme. Krizanteme ti ne bodo držale več kot 14 dni, četudi jih posadiš, lahko pa jih prestaviš potem na vrt, pa bodo naslednje leto tam cvetele. Astre še tudi niso v razcvetu, se jih tudi kje dobi ta hip za kupit. Druzga se pa ta hip na hitro ne spomnim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
22.8.2008 23:07:58   
*žaži*
Ajaaaaaaaaa to so smrdljivci ne?

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
22.8.2008 23:09:23   
Gina
Ja, eni jim rečejo smrdljivke (tagetes, na sliki), ker imajo specifičen vonj. So pa zelo zdravilne za zemljo na vrtu, odganjajo specifične škodljivce.

Te so pa gazanije, so pa lahko tudi drugih barv, od rumene do rdeče tam nekje:

user posted image

< Sporočilo je popravil Gina -- 22.8.2008 23:17:46 >

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
23.8.2008 13:43:05   
atanja
Ej zdaj pa ne vem ampak kaj pa mačahe-mislim da te tud lahko posadiš zdaj skupaj z reso ful dobr pridejo

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
23.8.2008 13:55:28   
bumerang
Meni je najbolj všeč kombinacija, ki zdrži celo zimo, spomladi pa še enkrat cveti.
Zraven nujno nekaj zimzelenega.
Torej: drobnocvetne mačehe (jaz ponavadi dam rumene, ker res žarijo in jeseni in pozimi je svetlobe malo), barvna resa, ki barvo obdrži tudi čez zimo, kakšna trava, da migeta v vetru, ali kalocefalus, bršljan ali debelačka kot zimzelena struktura.
Jeseni v kompozicijo dodam še kak večji storž, decembra pa vse skupaj novoletno okrancljam in dodam sveče.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
23.8.2008 14:00:27   
šnucika
a ni že malo pozno za tagetese?
Jaz sem jih sejala aprila,sedaj so skoraj v popolnem razcvetu in se tudi že delno sušijo.So pa zelo bujne in lepo figuro delajo po predelih vrta.Pa cinije sem tudi spomladi sejala,ker zdržijo do novembra,so že v krasnem razcvetu.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
24.8.2008 23:21:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Meni je najbolj všeč kombinacija, ki zdrži celo zimo, spomladi pa še enkrat cveti.
Zraven nujno nekaj zimzelenega.
Torej: drobnocvetne mačehe (jaz ponavadi dam rumene, ker res žarijo in jeseni in pozimi je svetlobe malo), barvna resa, ki barvo obdrži tudi čez zimo, kakšna trava, da migeta v vetru, ali kalocefalus, bršljan ali debelačka kot zimzelena struktura.
Jeseni v kompozicijo dodam še kak večji storž, decembra pa vse skupaj novoletno okrancljam in dodam sveče.



Na podoben način bi naredila tudi sama. Malo še počakaj potem pa nasadi rožice ki ti bodo preživele zimo.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
25.8.2008 8:03:52   
šnucika
Bumerang - kako je z resami in burjo pozimi?
Preživi samo na oknih ali jo lahko v kak zaveten kot vrta dam?

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
26.8.2008 13:23:53   
k1
jaz dam čez zimo v grede ob hiši mačehe..... lepo izgledajo.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
26.8.2008 13:34:12   
HHH
ko smo že pri tagetesu. Ratal mi je naravnost čudovit. Eno sadiko mi je mala prinesla iz vrtca. In ker je res lep bi rada od njega seme za naslednje leto. ali mogoče katera ve kako se to naredi? Sem namreč popolen začetnik

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
26.8.2008 17:42:20   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: HHH

ko smo že pri tagetesu. Ratal mi je naravnost čudovit. Eno sadiko mi je mala prinesla iz vrtca. In ker je res lep bi rada od njega seme za naslednje leto. ali mogoče katera ve kako se to naredi? Sem namreč popolen začetnik


Ko boš želela seme ne utrgaj cvetkov, ampak jih pusti dozoret. KO bodo popolnoma dozoreli, suhi, jih shrani (jaz jih dam kar v kuverto ali škatlico ali kaj podobnega, ni treba da je hermetično, naj diha) v suhem in ne preveč toplem prostoru za čez zimo. Spomladi jih posej ali v lončke ali na vrt in bodo zrastli tagetesi. Veliko njih. No, tako jaz to delam.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
26.8.2008 22:17:22   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: šnucika

Bumerang - kako je z resami in burjo pozimi?
Preživi samo na oknih ali jo lahko v kak zaveten kot vrta dam?


Šnucika, jaz jih imam v koritih na balkonu, ki ima severno lego, na stalni burji, ki vleče direkt preko. Tako da huje kot to bi bilo težko.
Kupim pa tiste barvne v Obiju, ki jih dobijo vsako jesen. Ampak pazi, da ni koreninska gruda čisto prepletena in lonec poln korenin, ker se take sadike posušijo. Pride eno leto ena taka pošiljka, tiste ne trajajo niti par tednov, ampak se mi zdi, da jo prodajajo pod imenom vresa.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
27.8.2008 9:01:54   
*žaži*
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Meni je najbolj všeč kombinacija, ki zdrži celo zimo, spomladi pa še enkrat cveti.
Zraven nujno nekaj zimzelenega.
Torej: drobnocvetne mačehe (jaz ponavadi dam rumene, ker res žarijo in jeseni in pozimi je svetlobe malo), barvna resa, ki barvo obdrži tudi čez zimo, kakšna trava, da migeta v vetru, ali kalocefalus, bršljan ali debelačka kot zimzelena struktura.
Jeseni v kompozicijo dodam še kak večji storž, decembra pa vse skupaj novoletno okrancljam in dodam sveče.



Ej hvala ti....veš da bom jst tut tko nardila...bom vse kupla...in kaj....pol posadim v podolgovate lonce..al lahko kr v okrogle? V kakšno zemljo? A to lahko zdej kr septembra?

Gina: Tale rožca Gazanija mi je pa zlo všeč. A te pa samostojno posadim? Do kdaj pa te zdržijo?

Punce res vam hvala za nasvete user posted image


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
27.8.2008 9:06:14   
HHH
Ko boš želela seme ne utrgaj cvetkov, ampak jih pusti dozoret. KO bodo popolnoma dozoreli, suhi, jih shrani (jaz jih dam kar v kuverto ali škatlico ali kaj podobnega, ni treba da je hermetično, naj diha) v suhem in ne preveč toplem prostoru za čez zimo. Spomladi jih posej ali v lončke ali na vrt in bodo zrastli tagetesi. Veliko njih. No, tako jaz to delam.


Gina hvala. Bom probala pa da vidimo

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
27.8.2008 14:59:21   
bumerang
Lahko nasadiš že zdaj, lahko pa počakaš še nekje do konca septembra. To je jesensko-zimska varianta tako da ni sile.
Korito je lahko podolgovato, še lepša pa so okrogla. V tem primeru daj višje rastline v ozadje, nižje pa spredaj.
Gazanije niso za jesen ampak so poletne cvetlice. Če ne zaradi drugega, že zato, ker so izrazito občutljive na dolžino dneva in jeseni bodo cvet odprle le v največjem soncu in še to le za par ur na dan.
Zemlja? Po želji, katerakoli kupljena. Samo, da ni sama šota.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
27.8.2008 20:12:43   
šnucika
bumerang -  hvala!user posted image  Prav na te rese iz Obi-ja sem mislila.


Glede semen tagetesov - jaz jih precej spravim čez zimo,pazim,da so popolnoma suha in hranim jih na suhem...ponavadi kar cele posušene cvetne koške pocufam in spravim.
Ampak v primerjavi s kupljenim semenom požene kakih 60%,mogoče še manj.
Pa tudi kasneje vzklijejo in počasneje rastejo...so pa vseeno zelo lepi,ko cvetijo.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
28.8.2008 16:58:05   
srki
No, vidiš, kako sem ažurnauser posted image .

Kaj pa vem, pri nas tagetes posadimo šele enkrat junija, julija in potem so kar do pozna jeseni lepe. Pri nas je itak vse bolj poznouser posted image .

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
28.8.2008 17:18:51   
bumerang
Šnucika, tagetes bi v bistvu pri nas lahko kar pustila po zemlji, torej da se semena posujejo sama na tla in tam kar ostanejo, drugo leto bi ti zagotovo prej cvetel. Tako imam jaz vsako leto gajlardije pa čisto ničesar ne naredim zanje. Kar so in so in so. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
28.8.2008 17:22:43   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Gazanije niso za jesen ampak so poletne cvetlice. Če ne zaradi drugega, že zato, ker so izrazito občutljive na dolžino dneva in jeseni bodo cvet odprle le v največjem soncu in še to le za par ur na dan.


Ja, takole bi tudi jaz rekla. Te rožice so pozno popoldne zaprte, tudi če je vreme slabo, cvetek ni odprt. So zelo lepe, cvetijo od pomladi do jeseni (po moje jih imam od konca aprila, pa so še zelo lepe), niso pa to jesenske rože. JIh pa prodajajo, če hočeš kakšne rože za en mesec. POtem je konec z njimi.

Sama jeseni ne dajem nič v korita. POsejala sem mačehe enkrat junija na vrt, pa bodo zelo zgodaj spomladi zacvetele. Lanske mačehe (vendar so bile kupljene en del vsaj) mi cvetijo že od pozne jeseni, pozimi so bolj švoh cvetele, pa obilno spomladi (takrat so tudi jeseni sejane zacvetele), ter celo, ne morem verjet -celo poletje, ko je tak burek od vremena. NJim pa na naši nadmorski višini paše.

Meni so za jesensko zasaditev še vedno zelo všeč različne astre. Tiste mini. NO, barvne rese so mi tudi, seveda. Pa krizanteme, drobnocvetne.




(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
28.8.2008 17:24:20   
Gina
Bumerang, katere so gajlardije? Ne poznam.user posted image Slikca?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: katere rožce nasadit za jesen?
28.8.2008 17:26:51   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: šnucika

.
Ampak v primerjavi s kupljenim semenom požene kakih 60%,mogoče še manj.
Pa tudi kasneje vzklijejo in počasneje rastejo...so pa vseeno zelo lepi,ko cvetijo.


POsej jih v zaprtem prostoru, pa jih presadi začetek maja ven, pa boš imela prej. Drugače pa ,če ti je kaj lažje pri duši, so meni tagetesi zacveteli šele po tem, ko sem krompir ven pobrala, se pravi po 15. juliju letos, ampak mi smo visoko, poleg tega je bilo obupno vreme, neprimerno za rošce četos.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?