|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   katere rožice imate doma?
29.11.2005 18:24:48   
Magi*
bom začela kar sama:

notri: zamija, 3 orhideje, 2 draceni, drevesasta krasula, ananasovka (se pravilno drugače reče, pa sem pozabila kako), živi kamni (so že skoraj mrtviuser posted image ), 2 kaktusa, drevo življenja, 3 aloe vere, 2 x nekaj, kar ne vem kaj jeuser posted image  , amarilis, vrieseo

vrt: pisanolista vrba (jo je sosed "po nesreči" zasul s snegom, najbrž bo šla), češnja, javor (red flash), juka, rožmarin, bazilika, timijan, žajbelj, sivka, meta, irisi, gladiole, hoste, praprot, vrtnice, hebe, razne trave, 2 magnoliji, bršljan, lilije

balkon: figa, mandarina, azaleja, rožmarin, meta, bazilika

najbrž sem na kako rožco še pozabila, tko kot kakšno kdaj pozabim zalit.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: katere rožice imate doma?
29.11.2005 18:32:42   
lin
Čisto po pravici povedano v stanovanju nobene,ja prav ste slišali nobene.
Nemaram rož v stanovanju,no pri drugih mi je lepo videt(če jih ni preveč)pri meni doma pa jih nemaram.
Na vrtu je pa druga pesem,tam jih imam,vrtnice,sončnice,.....

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: katere rožice imate doma?
29.11.2005 18:35:43   
Magi*
ma, vi z obale mate lahko samo zunaj rožce. tu v LJ pa mormo met več not kot zuni, ko je tako grdo vreme 3/4 leta.user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu lin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: katere rožice imate doma?
29.11.2005 18:44:02   
india
No, to pa je zanimivo vprašanje.

Stanovanje: 2 draceni, 1 navadna zmajevka, 1 cevast kaktus, 2 šefleri ( 1 nizko, temno in 1 visoko, pisano), 2 božična kaktusa, , 2 araceji, 1 sobno kalo, 3 koprive, ficus Benjamin, 3 kalanhoje, spatifil, vijolice, vzpenjavi filodendron, 2 amarilisa, hibiskus, 2 božične zvezde,......

Vrt: forziciija, japonska češnja, magnolija, 2 vrbi, hortenzije, gladiole, na gredah tulipane in narcise, vrtnice,....pa še marsikaj, na notranjih oknih na hladenm ****sije in nageljne,...

Balkon: nageljne, begonije, poleti pa razno balkonsko cvetje

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: katere rožice imate doma?
29.11.2005 19:52:53   
muki1
1 veliko drevo življenja
1 umirajoča dracena
1 božični kaktus brez nastavkov
1 aloe vera
1 benjamin
1 navaden fikus, ki ne uspeva
5 mini kaktusov
2 rastlini neznane vrste, eni paše, eni ne

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: katere rožice imate doma?
29.11.2005 23:13:43   
mamči
Včasih sem imela polno zelenja.... zdaj pa :

eno veliko, krasno drevo življenja
eno manjše in manj lepo drevo življenja
eno hecno orhidejo s katero ne pridem na kraj user posted image
Vse ostalo je šlo v nič zarad tavelkega, ko je bil še mali, ko bo pa še naš tamali zrasel, pa upam na spet zeleno stanovanje. Zunaj pa je lepo zeleno (no zdaj ravno ne ), ker stanujemo v hiši zraven gozda.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: katere rožice imate doma?
29.11.2005 23:25:33   
Marogica
V hiši mi uspevajo samo plastičneuser posted image . Ne resno, nimam nobene, ker mi vse crknejo (ali jih preveč ali premalo zalivam).
Zunaj na parceli pa imamo 29 različnih iglavcev, tako, da je naša parcela tudi pozimi lepa, pa še nobenega listja in drugega "šavja" ne rabim grabljat.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: katere rožice imate doma?
29.11.2005 23:55:12   
Katja6
V stanovanju: (za te skrbim jaz)
dracena
šefera (ne vem kako se napiše, tako se reče)
drevo življenja
tri vijolice (kmalu jih bo več, jih moram mal narazen dat)
dve orhideji (ena trenutno počiva, druga bo cvetela)
božični kaktus (listke dela, cvetove ne vem če bomo dočakal)
bambus
božična zvezda (od lani in ni več rdeča)

Zunaj: (za te skrbi user posted image )

vrtnice
kane
nageljčki
asparagus
rožmarin
aloa
nekaj podobnega aloji kar tud cveti
......sem še kaj pozabila

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 0:00:21   
rija
Tudi meni so v tem stanovanju pocrkale vse rožiceuser posted image  še kaktusiuser posted image user posted image user posted image  razen nekega listja, ki je v fazi crkovanja....
Drugače pa za zunaj pripravljamo gozd smrek,boričev, javorjev, bambusov....moj dragi že riše narčteuser posted image  za v hišo pa verjetno nič kaj veliko...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 1:05:27   
Anonimen
Imamo nekaj podobnega fikusu benjaminu (pa ni nihče prepričan, ali je to res to) in eno neznano vrste lončnice, ki ima samo liste, nobenih cvetov. Nismo ravno "rožnata" družina oz. nasploh ne rastlinska.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 6:33:24   
CUKRČEK
Jaz obožujem rože in jih imam polno v stanovanju.
Imam vijolive, spatifil, meter in pol visoko drevo življenja, za pol rož sploh ne vem, kako se imenujejo... Imam tudi malo morje kaktusov, katere obožujem še bolj kot zelene rože.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 6:36:14   
CUKRČEK
Aja, zunaj pa imamo polno grmovja. Vrt je totalno zaraščen z rožami, na oknih so ponavadi bršljanke in belagonije. U glavnem je vse zeleno in cvetoče.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 7:36:06   
Anonimen
Oooo, jaz mam pa tako rada rožice, brez njih ne bi mogla živet, se mi zdi stanovanje tako pusto!
V kuhinji imam: na oknu
- tri lepe cvetoče vijolice, 
- ter kristusovo krono,
na hladilniku
- bambus,
- ena podobna monsteri, sam da ma majhne liste,
- božični kaktus,
ter še v kuhinji 4 različne manjše kaktuse, ki so čez poletje zunaj.

V kabinetu mam samo pisano travo,

v spalnici spet uno podobno monsteri
- in praprot

v dnevi pa:
- eno plezalko s pisanimi listi
- dva manjši draceni
- en večji fikus gumovec
- eno šeflero (ful lepa)
- palma s tanikimilisti (moja ljubica)
- dve orhideji
- voščenka
- še ena plezalka
- ter na telh dva metrska kaktusa (una visoka)
Mislim, da je to vse, mela bi še več rož, sam jih ne morem met, ker nimam placa, na tleh jih pa ne morem met, ker mam morskega prašička in vse kar je zeleno poskusi in če mu paše, poje.

V glavnem, ljubim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 7:39:20   
Anonimen
not sem bl na tesnem s placom za rože zato mam samo en kup orhidej, pa eno vijolico

zun pa nam naštevala ker je vsega preveč..pač velik vrt :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 7:40:46   
darjatimci
Ta čas imamo samo benjamina in vijolice,razmišljam pa o nakupu kalanhoje ali božične zvezde.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 8:49:46   
Magi*
ej, hothien, a je kristusova krona slučajno pasijonka? na morju sem našla vse polno pasijonk (v ograjah, rastejo kot plevel), pa so mi domačini rekli, da je to marakuja ali "hristos vijenac". sam najbrž pri nas samo cveti in ne obrodi sadov, ali kaj? seveda, razen na primorskemuser posted image , tam znajo biti tudi plodovi.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 9:17:41   
Nasy
Zaenkrat imam le nekaj malega, ker smo se nedavno selili, pred leti sem imela pa precej več. Trenutno so v sobivanju z nama:
 dve kalanhoji-rdeča in roza
 štiri pisane koprive
 dve afriški vijolici-viola in roza
 zelenčica-pisano travo
 nekaj kaktusov
 ciklama
 tigrasta begonija
 božični kaktus-ki ga moram še prepričat, da je božični
 amarilis, ki bo upam letos spet zacvetel
 voščenka
 ena neznanega imena
 tri tradeskancije
 kitajska lučka

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 17:41:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

ej, hothien, a je kristusova krona slučajno pasijonka? na morju sem našla vse polno pasijonk (v ograjah, rastejo kot plevel), pa so mi domačini rekli, da je to marakuja ali "hristos vijenac". sam najbrž pri nas samo cveti in ne obrodi sadov, ali kaj? seveda, razen na primorskemuser posted image , tam znajo biti tudi plodovi.


What the user posted image is pasijonka?! user posted image  sori, ne vem. Je kao kaktus, oz. ni kaktus, ker ma mleček notri. Raste navzgor, ma tanke veje, bodice kar ostre, zelene liste in čist drobne rdeče cvetke dela. To je to.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 18:07:20   
san
jaz imam obe kristusovi kroni, tisto ki je podobna kaktusu in na morju še plazečo, ki je super krasna - hothien podobna je clematisu.

in pa še kup drugih rožic, ker brez njih enostavno ne greuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 19:10:05   
fusia
Še jaz...

Noter imam:
velik spatifil
dve draceni - eno veliko eno malo
štiri ciperuse
dve palmi - banani
money flower
kaktus
benjamin
eno plezalko nevemkakseimenuje
en bršljan
eno difenbahijo
ene par različnih tradeskancij
eno posušeno zeleniko - bonsai
pa še neki neznanih rož

Zunaj pa vse živo, najbolj všeč so mi različne okrasne trave in magnolije.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 21:08:30   
Nasy
Pasijonka raste tudi zunaj in je vzpenjaka. Tisto pa je nekaj drugega, eni rečejo tudi kristusov trn, ponavadi ima rdeče cvetke, sem pa že vidla roza in bele.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: katere rožice imate doma?
30.11.2005 21:08:55   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

What the user posted image is pasijonka?! user posted image  sori, ne vem. Je kao kaktus, oz. ni kaktus, ker ma mleček notri. Raste navzgor, ma tanke veje, bodice kar ostre, zelene liste in čist drobne rdeče cvetke dela. To je to.


ne, to ne bo pasijonka. mogoče tisto drugo, plezalka, ki je podobna klematisuuser posted image  je pa to ("hristos vijenac") narodno ime (hrvaško), nam bolj znano pod marakuja, pasijonka ali pasiflora (poznamo sokove, jogurte...). ima pa super lepe cvetove, plodovi te zadevce so pa kot oranžna jajčka.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: katere rožice imate doma?
4.12.2005 10:10:48   
paris
Evo, še jaz naštejem moje rožice, samo vseh imen pa ne vem. Imam:
          -2x plezalko z okroglimi pisanimi listki
          -difenbahijo
          -3x okrasne trave
          -škrnicelj z rdečimi cvetovi
          -2x vijolica, ena temno modra, ena roza
           -družinska sreča
           -palma
           -božični kaktus z dvojnimi roza cvetovi- ravnokar cveti
            -2x taščin jezik
            -2x kaktus
            in še ena podobna kot bel škrnicelj, samo nič ne cveti, vsaj meni ne

Evo, to so moje sostanovalke, vrta pa nimam!

Pa božično zvezdo vsako leto kupim, pa mi vedno hitro odcveti, ker imam prevroče.


< Sporočilo je popravil paris -- 4.12.2005 10:14:27 >


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: katere rožice imate doma?
6.12.2005 11:10:53   
PIKA
Šeflero, razne praproti, kroton, vijolice, spatifil, benjamin, bambus, razne palme, draceno do stropa, difenbahijo, sobno lipo, juko, nolino, flamingovec, in še kup plezalk in drugih sobnih rastlin, za katere sploh ne vem, kako se imenujejo, skratka živimo kot Indiana Jones, v džungli.

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: katere rožice imate doma?
6.12.2005 11:16:50   
lelaval
Drevo življenja -juka in še eno vrsto juke, flamingovec, 3 božične kaktuse (2 cvetita), božično zvezdo, fikus benjamin, kaktuse, palme, kane, taščin jezik (še malo pa bo večji kot jaz) user posted image , alojo, vijolice, viteške zvezde, ... pa še polno drugih katerih imena si niti ne zapomnim oz nekaj tudi ne vem. Mi pa več ali manj vse rože uspevajo in cvetijo (eno niti v kjnigah nisem našla da cveti) user posted image  user posted image  

(odgovor članu PIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?