|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   katero vrsto zelenjave in sadja naj uvajam?
5.12.2005 13:23:33   
Zala01
Lep pozdravček!Moj Tim bo kmalu 5 mesecev star,pa sem mu pred 4 dnevi začela uvajat pretlačen korenček,jutri začnem s kolerabico,kaj pa potem?!Nimam pojma,kaj od zelenjave mu lahko še pripravim,da mu ne bi slučajno škodovalo.Kasneje bom začela s sadjem in tu imam zopet problem-za jabolko in banano vem,za ostalo pa tudi več ne.
Prosim za kakšen nasvet glede vrste zelenjave in sadja.Pa še to-se jabolčka se kaj skuha,preden se mu pretlači ali se mu ga da kar takega?user posted image
Hvala za odgovore,janja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: katero vrsto zelenjave in sadja naj uvajam?
5.12.2005 13:59:44   
tascha
Probaj še brokoli, bučke, krompir. Za zelje pa se mi zdi še premajhen. Za sadje je sedaj bolj problematično, ker so v glavnem agrumi, za to pa je še prekmalu. Lahko pa mu zdraven jabolčka daš kuhan korenček, da malo posladi.user posted image

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: katero vrsto zelenjave in sadja naj uvajam?
5.12.2005 14:07:19   
pravljica
mi bomo tudi kmalu začeli...prekuhavati sadja ne mislim, mogoče tu pa tam, da bo bolj raznoliko, drugače pa ne...nekako sem že začela - pred 1 tednom sem mu dala probati mandarinin sok (ga je iz krhlja cuzal user posted image  ) in ni blo nobenih problemov, katerih sem se malo bala...sem mu dala potem še parkrat in je vse ok, čeprav pravijo, da mandarine ipd naj ne bi dajali na začetku...drugega še ni probal...bomo začeli naslednji teden, ko bo imel 5 mesecev...komaj čakam user posted image
začela bom s korenjčkom iz juhe, pa pretlačeno jabolko (ne skuhano)...dalje bomo pa videli...po moje ne bi smelo bit problemov vsega po malem probavat, glede na starost...pri ta prvi smo začeli že pri 3. mesecih uvajat user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: katero vrsto zelenjave in sadja naj uvajam?
5.12.2005 14:09:43   
Suzi*
Cvetača. Sicer smo pa mi tudi s kuhanim zeljem kmalu začeli. Pa repico (svežo) lahko tudi skuhaš. Od sadje pa še: hruške, marelice, breskve, slive, ringlo...

Sadje sem jaz na začetku skuhala in pretlačila, ker je lažje prebavljivo. Lahko pa poskusiš tudi surovo, če ne bo imel problemov z napenjanjem ali zaprtostjo.

Sicer pa čimmanj komplicirat, pa bo. Boš videla, da se vama bo kar samo odprlo.

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: katero vrsto zelenjave in sadja naj uvajam?
5.12.2005 14:21:25   
Rabarbara
Tudi špinačo in kolerabico lahko poskusiš. Mi smo do sedaj probali korenček, krompir in cvetačo; od sadja pa kuhano jabolko.
Jaz sem si sposodila knjigo Velika paparica za male papavčke - notri je vse lepo opisano in ogromno receptov. Ali pa kupi od revije Mama - Paparica, Kuharica.
Lp

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: katero vrsto zelenjave in sadja naj uvajam?
5.12.2005 21:36:41   
malika
Kupi si revijo Paparica, notri je vse lepo opisano, pa še par luštnih receptov je notri.

Drugače pa od sadja:
-jabolka
-banana
-prekuhana hruška

zelenjava:
-bučke
-špinača
-koleraba
-korenček

Super lahko kombiniraš
-jabolko, korenček; jabolko, bučka; jabolko banana
-banana, bučka


_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu Rabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: katero vrsto zelenjave in sadja naj uvajam?
5.12.2005 23:14:46   
@
Za prve mixe je v moji angleški knjigi en recept, ki sezuva malčke ;):
jabolko, banana, malo soka pomaranče - naš Timi se davi od sreče

mi smo že kar nekaj zelenjave jedli: bučke, brokoli, cvetača, korenček, krompir, špinača (zraven je fajn dati malo adaptiranega mleka namesto smetance), brstični ohrovt (nisem si mislila, da bo jedel), grah...

Pa meseka že počasi.
Pa rižeka. Najprej onega v kosmičih, potem pa tistega od Zlatega polja, ki se skuha v 3 minutah in  nima konzervansov! Ni pa zelo "pockast" - jaz ga zaenkrat še zmiksam z zelenjavo.

Dober tek!
Afna

(odgovor članu malika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: katero vrsto zelenjave in sadja naj uvajam?
6.12.2005 8:55:01   
tejč
Oj, Ajša je že jedla:

bučke, cvetačo, brokoli, banano, jabolko, hruško, breskvo,kaki,korenje, kolerabo-nadzemno in  podzemno,zeleno, por, fige, slive, jajčevec, grah, riževe kosmiče, riž, krompir, proseno kašo, polento.

(odgovor članu @)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: katero vrsto zelenjave in sadja naj uvajam?
6.12.2005 12:42:09   
Zala01
Punce super ste.Hvala še enkrat za odgovore....pa lep dan, janja&timi

(odgovor članu tejč)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?