|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj godujeta?
25.10.2013 18:27:02   
biga
Ali mi lahko kdo pove, kdaj imata god moj sin Aleksej (rojen 25. 5. 2007) in hči Mila (rojena 9. 3. 2010)? Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj godujeta?
25.10.2013 18:54:37   
Felicita
God (in zavetnika) se običaijo izbere pri krstu. Sploh pri imenih, ki se na koledarju večkrat pojavijo ali na takšnih, ki se ne pojavijo. Če otroka nista krščena, nimata godu (ali jih imata več, kakor se vzame), če pa sta krščena, mislim da je to zapisano v krstnem listu ali pa ima morda župnik kakšno evidenco.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj godujeta?
25.10.2013 19:59:46   
biga
Oba sta bila krščena, a mi ni noben povedal, kdaj godujeta, niti ni nikjer zapisano.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj godujeta?
25.10.2013 20:08:19   
urška
aleksej izvira iz aleksander in lahko goduje 12. februarja ali 17. julija, mila pa najverjetneje iz Bogomila (10. junij) ali Ljudmila (16. september)

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj godujeta?
26.10.2013 8:58:17   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Oba sta bila krščena, a mi ni noben povedal, kdaj godujeta, niti ni nikjer zapisano.


Ne verjamem.



Če gre za rimo-katoliški krst ste se o izbiri svetnika in posledično izboru datuma goda zagotovo pogovarjali med pripravami na krst, prav tako pa je podatek zapisan v knjigi krstov in v knjižici, ki ste jo dobili po končanem krstu.

V tej krstni knjižici med drugim piše otrokovo ime, datum in kraj rojstva, ime očeta, matere, botra, kraj in datum krsta, ime nebeškega zavetnika in datum goda.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj godujeta?
26.10.2013 15:05:21   
mamica deklicam
najbolje je, da greš do župnika, ki ju je krstil in ti poišče v krstni knjigi. Drugače ima pa patea prav, se dogovorite glede goda na pripravah na krst.

< Sporočilo je popravil mamica deklicam -- 26.10.2013 15:06:26 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj godujeta?
27.10.2013 0:02:54   
Alex01
Mi imamo Alexa in goduje 12.2.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?