|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj na bolniško
24.11.2008 21:58:46   
žakoberin
Vidim, da je polno člankov na temo bolniške, nikjer pa nisem zasledila na podlagi česa so vam jo odobrili. Jaz sem v prvi nosečnosti imela splav, pri drugi izvenmaternično nosečnost, v tretje sem rodila, zdaj v četrti nosečnosti, pa sem imela hudo virozo in končala na infuziji tri dni. V četrtek sem začela krvaveti tako kot pri menstruaciji, pa ginekolog ni mogel ugotoviti, kje je vzrok. Mi je rekel samo naj počivam dva dni in da lahko grem v ponedeljek že v službo. Sicer sem še vedno na bolniški od prej - viroza, ki pa se mi izteče jutri, ko imam pregled pri moji osebni zdravnici. Pa me jo je že kriza prosit, da bi mi podaljšala bolniško samo do konca tedna, ker vem, da me čaka v službi ta teden norišnica. Pa me zanima na podlagi česa so vam odobrili bolniško.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj na bolniško
24.11.2008 22:05:00   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: žakoberin
V četrtek sem začela krvaveti tako kot pri menstruaciji, pa ginekolog ni mogel ugotoviti, kje je vzrok. Mi je rekel samo naj počivam dva dni in da lahko grem v ponedeljek že v službo.


Jaz sem v prvi nosečnosti imela samo zelo kratkotrajno in šibko krvavitev, potem pa rjavkast izcedek par dni, pa me je dal kar za 14 dni na bolniško in počivat.

(odgovor članu žakoberin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj na bolniško
24.11.2008 22:08:41   
BUŠICA
meni je G sama ponudila bolniško in pisala rizično.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj na bolniško
24.11.2008 22:14:28   
tasa_m
... jaz zaradi išiasa oz. križa. V službi 7 ali še več ur stojim in se sklanjam, tak da..na žalost ne gre. Bi pa skoraj raje delala, kot pa doma ležala in se počutla nekoristno user posted image . Ampak za našo pikico pa vse, pač ležimo kolko lahko ..
Ravno prej me je tako vsekalo, da premišljujemo ali se odpravimo v bolnišnico ali še malo počakamo. Ne morem niti ležat, tak da zdaj poskušam sedet ampak tud nebo šlo dolgo več..user posted image  križ je user posted image  ki me zabava že od 3 mesca neprestanoma..user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj na bolniško
24.11.2008 22:24:32   
žakoberin
ko sem jaz rodila in ti potem takoj zjutraj pregledajo novorojenčka, mi je pediatrinja govorila o moji bolniški in rizični nosečnosti, za katere pa jaz sploh nisem vedela. Na porodniško sem šla prostovoljno 42 dni prej pred predvidenim datumom poroda, ker nisem več zdržala bolečin pod rebri. Kasneje se je  izkazalo, da je hčerkica imela nogici spodaj zagozdeni in je zato imela tako zvite v gležnjih, da sem se zjokala, ko sem jo zagledala. je dobila 12 ur po rojstvu mavček do kolkov na obe nogi zaradi tega. Pa baje sem imela tudi malo plodovne vode, kar tudi nisem vedela, samo mi je blo malo čudno, ker sploh nisem vedela, kdaj mi je odtekla voda in so to ugotovili na pregledu. in glede na to, da sem prvič imela SS, drugič izvenmaternično, mi je rekla, da bi že zaradi tega mogla bit na bolniški. Izgleda; da je vse odvisno od tega kakšnega ginekologa imaš. Ko sem jaz moji omenila, da bom šla na porodniško 42 dni prej, ker ne morem več, me je nakurla ko psa! Potem sem takoj po porodu zamenjala ginekologa, pa zgleda da niti ta nima nobenega posluha in mi deluje brezbrižen ravno tako kot prva.

Bušica na podlagi česa so te dali na bolniško-oz. zakaj rizična nosečnost?

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj na bolniško
24.11.2008 22:31:41   
benika
Ko sem jaz moji omenila, da bom šla na porodniško 42 dni prej, ker ne morem več, me je nakurla ko psa! Potem sem takoj po porodu zamenjala ginekologa, pa zgleda da niti ta nima nobenega posluha in mi deluje brezbrižen ravno tako kot prva.


Saj veš, da to sedaj ni več možno, a ne? Na Porodniško greš lahko le 28 dni prej.

Jaz sem dobila bolniško v 5. mesecu, ker sem se zgrudila v službi,drugače niti sama ne bi šla na bolniško. Ker delam v gostinstvu, so mi bolniško podaljševali na podlagi težkega fizičnega dela, ki res ni primerno za nosečnico.

(odgovor članu žakoberin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj na bolniško
24.11.2008 23:30:26   
lelaval
Kolikor je meni znano, je vsaka nosečnost po ss rizična in se jo mora tako tudi obravnavat - če samo delo ne vpliva na nosečnost, lahko nosečnica dela do konca, če ne pa se jo da na bolniško - če ne more delodajalec nudit maj obremenjujočega dela.

Jaz sem v 3. user posted image bila na bolniški od 2. meseca dalje - itak je rekel, da bom bolj pod drobnogledom že zaradi konizacije, ker pa imam razegnjene vezi in povešeno maternico - posledica, da sem nosila ful nizko (zaradi konizacije krajši MV) - vse skupaj lahko privede do ss ali predčasnega poroda. No, ko sem na pregledu rekla, da mi vse pritiska navzdol, kot, da bi bila že tik pred porodom, mi je po pregledu takoj dal bolniško s strogim ležanjem- imela sem še beljakovine v vodi, pa še nekaj. Sem mu rekla, da v službi itak samo sedim (delo v pisarni), pa mi je odgovoril, da sedenje ni enako ležanju in to ni počitek. Tako, da sem sprva sama delala - da sem vsaj novo naučila (ker sem res šla čez noč na bolniško), potem pa mi je ugotovil še nizko ležečo posteljico in do poroda sem bila na bolniški s pregledi na 7 ali 14 dni.
Je očitno res čisto od G odvisno, ali te da na bolniško ali ne - in, če dobro opravlja svoje delo, mora znat presodit.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj na bolniško
25.11.2008 8:13:15   
spps
jaz imam tudi odobreno bolniško zarad išiasa-bolečina iz križa me je sekalo v nogo,da na momente nisem imela občutka v  nogi in mi je noga klecnila.

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj na bolniško
25.11.2008 8:14:56   
Anonimen
v prvi nosečnosti od 3 meseca na bolniški pa do konca zaradi krvavitev, zdaj v drugi nosečnosti sem pa že skoraj dva meseca na bolniški zaradi previsokega pritiska ( nad 140/90). načeloma če si imela splav ali probleme v nosečnosti že prej moja G. da bolniško, seveda pa je potem odvisno od komisije sam načeloma ti jo dajo?!

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj na bolniško
25.11.2008 8:56:20   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: žakoberin
V četrtek sem začela krvaveti tako kot pri menstruaciji, pa ginekolog ni mogel ugotoviti, kje je vzrok. Mi je rekel samo naj počivam dva dni in da lahko grem v ponedeljek že v službo.


Jaz sem v prvi nosečnosti imela samo zelo kratkotrajno in šibko krvavitev, potem pa rjavkast izcedek par dni, pa me je dal kar za 14 dni na bolniško in počivat.


Jaz sem iz istega razloga dobila 3 tedne.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj na bolniško
25.11.2008 9:52:02   
symona
Zdravo, mene pa zanima sledeče: danes mi je moj g dal bolniško za en mesec (čez en mesec pa se mi tako začne porodna). V tem primeru me tudi lahko obišče komisija, glede na to, da se mi zdi, da si prvi mesec v breme delodajalca. Delam pa v javni upravi. 

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj na bolniško
25.11.2008 10:07:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Kolikor je meni znano, je vsaka nosečnost po ss rizična in se jo mora tako tudi obravnavat - če samo delo ne vpliva na nosečnost, lahko nosečnica dela do konca, če ne pa se jo da na bolniško - če ne more delodajalec nudit maj obremenjujočega dela.


Tako je tudi menii zdravnica povedala 12.11. ko sem imela prvi pregled v 2. nosečnosti. Noseča sem bila takrat 6t4d in me je vprašala kje delam. Ko sem ji rekla dom za ostarele je rekla a napišema bolniški stalež? Sem rekla da ne, ker sem v tajništvu in večinoma samo sedim. Je pa rekla če se čutite sposobno - vredu, če pa občutite, da ne bo šlo več pa kr pridite. SS sem imela aprila letos v 8 t nosečnosti.

Pa tudi v prvi nosečnosti (sem delala kot prodajalka) me je skoz spraševala za bolniško, čeprav pred prvo nosečnostjo nisem imela nobenih težav nikoli. Edino v 12t sem imela rjavkast izcedek, in pol okol 4 meseca sem skupi padla v službi zaradi pritiska. V bolniško sem šla 2,5 meseca pred porodniško. Ša še to zaradi podjuser posted image  nadrejenih.

Sploh mi ni jasno, kako lahko nekateri G tako čudno razmišljajo. In kaj si dovolijo - da te nahruli zaradi tega, ker želiš na bolniško, ker ne zmoreš več??? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj na bolniško
25.11.2008 10:08:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: žakoberin
V četrtek sem začela krvaveti tako kot pri menstruaciji, pa ginekolog ni mogel ugotoviti, kje je vzrok. Mi je rekel samo naj počivam dva dni in da lahko grem v ponedeljek že v službo.


Jaz sem v prvi nosečnosti imela samo zelo kratkotrajno in šibko krvavitev, potem pa rjavkast izcedek par dni, pa me je dal kar za 14 dni na bolniško in počivat.


Jaz sem iz istega razloga dobila 3 tedne.


No evo! Mene je tudi dala na 3 tedne, čeprav sem pol sama prekinla bolniško in šla delat!

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj na bolniško
25.11.2008 11:03:36   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: žakoberin
Jaz sem v prvi nosečnosti imela splav, pri drugi izvenmaternično nosečnost, v tretje sem rodila, zdaj v četrti nosečnosti, pa sem imela hudo virozo in končala na infuziji tri dni. V četrtek sem začela krvaveti tako kot pri menstruaciji, pa ginekolog ni mogel ugotoviti, kje je vzrok. Mi je rekel samo naj počivam dva dni in da lahko grem v ponedeljek že v službo.


Glede na tvoje težave bi rekla, da imaš popolnoma brezbrižnega ginekologa!!! user posted image Na tvojem mestu bi jaz šla na ginekološki oddelek - in seveda menjala ginekologa.
Ene so lahko v bolniški kar tako, pri drugih pa... user posted image Res krivično!!!


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu žakoberin)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj na bolniško
25.11.2008 11:38:59   
tojeto1
Na tvojem mestu, bi se pogovorila z ginekologom, če pa ne gre, ga pa takoj zamenjaj. Seveda ti pripada bolniška. Si predstavljaš, da se kaj zakomplicira, samo zato, ker nisi počivala.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj na bolniško
25.11.2008 12:06:20   
Anonimen
jaz bi tudi šla na bolniško vsaj za kakšen teden, pa potem nazaj delat. ker sem tako utrujena, da me bo pobralo...
en teden bi se mi tako prilegel za počitek, pa me je sram to G vprašat. sama pa tudi nikoli nič ne reče, pa sem že 6. mesec.





(odgovor članu tojeto1)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?