|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj naj grem na bolniško
29.1.2008 17:54:45   
freha
Ker sem razmeroma še na sveže zaposlena me zanima kdaj lahko gre zaposleni na bolniško,
če ima npr. hud prehlad (kašelj in malo vročine) a pol še delate al ostanete doma?
Upam da sem bila razumljiva 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj naj grem na bolniško
29.1.2008 18:04:57   
Anonimen
Pozdravljena.

Na prvem mestu je zdravje, nato služba in drugi. Zato le povprašaj v službi, kaj in kako je pri njih, menim pa, da ne bi smeli nič komplicirati, še posebej, če si v stiku, z drugimi ljudmi.

aspirinčica

(odgovor članu freha)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj naj grem na bolniško
29.1.2008 18:07:00   
FORZA
Če si na sveže zaposlena pol imaš verjetno še določen časuser posted image
Jas sem vedno delala kljub vročini in prehladom, ker na bolniško zelo negativno gledajo delodajalci.
Imam take izkušnje. Sem pa šla na bolniško zaradi rizične nosečnosti. Seveda je sledilo prekinitev pogodbe.
Upam da imaš razumljivega delodajalca in se prej pogovori z njim, če se da kakšen dopust koristiti v skrajnem primeru bi šla na bolniško.

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj naj grem na bolniško
29.1.2008 18:08:26   
tt79
Ne mi zamert ampak zdejle se bom pa razkurlauser posted image

Mislim kakšne neumnosti sprašuješ...na bolniško greš pač takrat, ko se ti zdi, da nisi sposoben opravljati dela (zaradi zdravja, počutja...)

Lahko že drugi dan po nastopu službe, če resno zbudiš!

Menda boš ja sama znala presodituser posted image

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj naj grem na bolniško
29.1.2008 18:16:11   
freha
Sej vem da sprašujem rahle neumnosti, ampak kako naj grem s prehladom in splošnim slabim počutjem do zdravnice da mi odpre bolniški list ko pa lahko tam še staknem kak virus.
V službi sem zaposlena že več kot eno leto.
Gre za to, da se ne počutim sposobna delat, po drugi strani pa mam bed filing ker ostanem doma zaradi prehlada in kašlja. Sej res vprašati sem hotela, ali tudi ve ostanete doma ko mate podobne simptome, koliko dni in ali grete do zdravnika al date dopust? Hvala za odgovore

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj naj grem na bolniško
29.1.2008 18:17:44   
babylove
kdaj lahko gre zaposleni na bolniško,


Ali o tem ne odloča zdravnik?

Meni sicer še ni padlo na pamet, da bi šla zaradi prehlada k zdravniku, ali pa da v službo ne bi šla.

Po moje so na bolniški zaradi prehlada lahko kvečjemu takšni, ki se poklicno ukvarjajo z imunsko oslabljenimi ljudmi (kakšnimi bolniki, starčki ipd.).

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj naj grem na bolniško
29.1.2008 18:41:03   
cukr07
Jaz si dokler sem imela pogodbo za določen čas niti pomisliti nisem upala nanjo. Prehlade sem prebolela stoje, razen enega pri katerem sem pokasirala še vročino in nisem bla sposobna it v službo. Sem se pa takrat s šefico dogovorila, da sem koristila dopust. Drugače pa tudi sedaj, ko imam pogodbo za nedoločen čas ne prakticiram bolniške (tudi zato, ker se mi preveč pozna pri plači), se raje dogovorim za kakšen dan dopusta. V bolniški sem bila do sedaj samo enkrat, ko sem morala na operacijo, pa še takrat sem zaradi koriščenja bolniške imela slabo vest.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj naj grem na bolniško
29.1.2008 19:11:38   
freha
sej v tem je problem ker mam tud jz slabo vest, po drugi strani pa zdravje je prvouser posted image
Ostala sem doma en dan in koristila dopust pol grem pa na izi v službo kaj čem user posted image
Hvala za odgovoreuser posted image

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj naj grem na bolniško
29.1.2008 20:06:24   
lex
jaz sem šla na bolniško po mesecu dni, ker delam v vrtcu in me zdravnik ni pustil z gnojno angino v službo

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj naj grem na bolniško
29.1.2008 20:20:33   
lelaval
Jaz sem ob prhladu in kašljanju vedno šla delat. 1x pa me je šef poslal domov, ker sem imela 39 vročino in je videl, da takšna pa res ne morem delat, ter, da naj grem k zdravniku - bila je angina.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj naj grem na bolniško
29.1.2008 23:01:24   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: freha

kako naj grem s prehladom in splošnim slabim počutjem do zdravnice da mi odpre bolniški list ko pa lahko tam še staknem kak virus.


Ne, ti kar v službi raje trosi viruse.

Mislim, da boš morala sama presodit, da če se ne počutiš dobro in sposobno za delat, da greš h zdravniku.

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj naj grem na bolniško
30.1.2008 9:57:51   
mojsoncek
ampak kako naj grem s prehladom in splošnim slabim počutjem do zdravnice da mi odpre bolniški list ko pa lahko tam še staknem kak virus.


Ce se pa tega bojis, potem pa poklici k zdravnici, da ti odpre bolnisko. Ampak slej ko prej, bos morala na pregled, razen v primeru, da bos doma ostala samo dan ali dva. Ce smo pa ze na tem, bos pa "izpostavljena" tudi takrat, ce bos sla samo po bolniski list. Ampak menda tako obcutljivi pa spet nismo no...




_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj naj grem na bolniško
30.1.2008 21:11:59   
freha
hvalauser posted image

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?