|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:02:56   
korinca
Pozdravljene.

Sicer čvekam v temi o dojenčkih in zanositvi, vendar imam še eno "težavo".
Moja punca je stara 13 let. Iz pogovora in "zakritega šnofanja po njenem msnju (ne me popluvat, le tako še sledim dogajanju), sem ugotovila, da je nekaj njenih sošolk že imelo spolne odnose. Žal je to danes realnost user posted image . Čeprav se z punco pogovarjava v teh stvareh in mi zatrjuje, da ona pa že ne, moram priznati, da sem vseeno v skrbeh. Razmišljam, da bi jo naročila k ginekologu. Pa ne kot nek dokaz, ampak zgolj preventivno. Vseeno, se mi zdi še otrok, čeprav ima ta otrok par cm in kilogramov več od mene. Kaj vi mislite?

< Sporočilo je popravil korinca -- 5.2.2010 12:13:37 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:04:44   
trobentic_@
Katere punce pa povedo materam da seksajo user posted image
zelo redke

obisk pri G bi bil priporočljiv


< Sporočilo je popravil trobentic_@ -- 5.2.2010 12:05:09 >

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:05:42   
tejči28
Moja teta je peljala hčerko torej mojo sestrični prvič na pregled,ko je dobila fanta.Stara pa je 20let.Nočem bit nesramna,ampak vse pohvale tvoji punci,če je pri 23tih še devica.Na pregled jo pa lahko kljub temu pelješ. 

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:07:29   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: korinca
Moja punca je stara 23 let. Vseeno, se mi zdi še otrok

A se hecaš? user posted image

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:09:10   
Shorty_
Upam da ne misliš je ti pri 23 peljat na pregle, lepo te prosim! Lahko ji svetuješ pa naj se sama naroči. Mislim sama bom glihkar stara 23 in sem mama 3 letnemu otroku, ne predstavljam si da bi me mama naročala pri ginekologu nouser posted image

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:09:48   
rina22
Sem tole prav prebrala? Čudno vam je, da vaša punca, ki je stara 23 let, seksa? Jaz sem stara 23 in imam hčerko, staro 6 mesecev. Pa mi ni čist nič čudnouser posted image

No, naj odgovorim še na vaše vprašanje - mislim, da bi bil čas, da gre na pregled. Kaj ni dobila tistega vabila domov? Jaz sem šla na pregled, ko mi je bilo 18 let (takrat sva s fantom začela zvezo in sem šla zaradi kontracepcije). Vem pa, da ena kolegica, ki ni šla do 20. leta na pregled, je dobila domov vabilo in na tistem vabilu so bile napisane vse ginekološke ambulante, ki so v bližini njenega bivališča.

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:11:15   
korinca
Jao, zmotila sem se. Moja punca ima 13 let. (sem že poravila) Saj ste me imele za zmešanouser posted image

No tole pri 13 je malo zgodaj zato sprašujem...

< Sporočilo je popravil korinca -- 5.2.2010 12:14:45 >

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:15:10   
travica
23user posted image user posted image user posted image
ej, ne vem koliko si zaupata oz. koloko zaupa ona tebi, ampak pri 23 sem jaz že menjala nekaj partnerjev, 1. pri ginekologu pa bila pri 16-tih

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:15:14   
Shorty_
oh sem si kar oddahnilauser posted image ne vem jz sem šla prvič pri 16ih po kontracepcijo

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:15:47   
rina22

IZVIRNO SPOROČILO: korinca

Jao, zmotila sem se. Moja punca ima 13 let. Saj ste me imele za zmešanouser posted image

No tole pri 13 je malo zgodaj zato sprašujem...


Ja, to je pa druga zgodba. Saj sem se najprej vprašala, če si mogoče tako mislilauser posted image Ja, v tem primeru pa mislim, da je prezgodaj.. Razen, če si res sigurna, da je imela spolne odnose.. Ne vem, tako je moje mnenje.

Res pa je, da je danes tole vse taaaak hitro, da me je kar grozauser posted image

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:16:35   
Anonimen
hmmm ... jaz sem pa mislila, da sem se jaz pozno v te zadeve spustila, ko sem prvič pri 20ih user posted image ... kakor jez spremljam te zadeve je redkokatera punca še devica po 20. letu, tako da pohvale tvoji punci user posted image .
Drugače so pa nam v srednji šoli pri pouku spolne vzgoje rekli, da naj bi šle punce tam okoli 18. leta enkrat na prvi pregled, če pa hočejo seksat že prej pa pač preden začnejo s tovrstnimi aktivnostmi. Tak da na tvojem mestu bi jo vseeno kar naročila.

(odgovor članu tejči28)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:17:19   
ajsek
Daj ji vedet, da obisk ginekologa podpiraš, to je pa to. Če bo hotela, bo šla, silit je pa nima smisla. Poleg tega se pa prepričaj, da razume, da je to njena stvar in da bo šla na posvet in pregled sama (v ambulanto, do tja gresta lahko skupaj). Ti si ji na voljo za pogovor in nasvet, če bo to želela.

Se mi pa osebno to zdi nekoliko zgodaj, ampak očitno so danes mulci res bolj zgodnji. Jaz sem šla prvič pri 18ih. Sicer ne pred izgubo nedolžnosti, par mesecev kasneje, ampak vseeno. Sploh si ne predstavljam, da bi pri trinajstih že seksala.

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:17:34   
Anonimen
aha ... 13 let ... no to se pa drugače bere user posted image ...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:18:55   
štrumfek
jaz sem bila tudi pri 17 prvič pri G... (kontracepcija) pri 13 se mi zdi pa še malo zgodaj. Ker imeti sp odnose z osebami mlajšimi (nevem al je od 14 ali 15) je kaznivo dejanje... od kolegice hčerka je šla pri 13 pa še nekaj tja..ker je mislila da je noseča in je sestra rekla da mora to prijavit ker je premlada in je to kaznivo...user posted image

< Sporočilo je popravil štrumfek -- 5.2.2010 12:19:28 >

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:21:02   
AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: korinca

Čeprav se z punco pogovarjava v teh stvareh in mi zatrjuje, da ona pa že ne, moram priznati, da sem vseeno v skrbeh.


Če se res pogovarjata, bi se jaz z njo pogovorila. V stilu, če ve kaj o zaščiti in če jo mogoče že potrebuje. Brez obsojanja, da se ne bi slučajno obrnila proč in ne bi bilo več komunikacije. Najstniki so zelo občutljivi na tem področju in več kot ponudit pomoč, si jaz ne bi upala. Sploh pa ne bi naredila česarkoli brez njenega privoljenja. Naj se pri tebi počuti dovolj varno, da ti zaupa tudi na tem področju. Boš veliko mirneje spala, kot pa če se bi zaprla vase in bi ti še bolj morala "vohunit" za njo.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:25:32   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: štrumfek

jaz sem bila tudi pri 17 prvič pri G... (kontracepcija) pri 13 se mi zdi pa še malo zgodaj. Ker imeti sp odnose z osebami mlajšimi (nevem al je od 14 ali 15) je kaznivo dejanje... od kolegice hčerka je šla pri 13 pa še nekaj tja..ker je mislila da je noseča in je sestra rekla da mora to prijavit ker je premlada in je to kaznivo...user posted image


Kaznivo je samo v primeru, da je njen partner kar nekaj let starejši od nje. Če pa 13 let stara punca seksa s 14letnikom, pa to ni kaznivo.

(odgovor članu štrumfek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:31:16   
Felicita
pomojem je pr 13ih mal zgodi... ti poskrbi da bo punca vedla vse (oz. čim več) o zaščiti, SPB, nosečnosti in vseh drugih zadevah, ki jih seks tako ali drugače prinese. pa povej ji, da ti lahko zaupa in da jo z veseljem pelješ do G, če oz. ko bo imela željo. aja pa seveda ne pozabit povedat da it k G ni noben bavbav.
sej pomoje (nism pa prepričana) pri ginekologu ne bi nič opravla razen pogovora, pa še to vprašanje če bi sploh do zdravnika prišla, ne samo do sestre... pregledujejo tok mladih, kokr jest vem, ne.

aja, jest sm šla pri 17ih zrd tumorja v dojki, pa sem spotoma si še kontracepcijo zrihtala.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 5.2.2010 12:33:41 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:31:45   
tejči28
aha 13 je stara ok,meni se zdi to prezgodaj,mene je mama peljala,ko sem bila stara 16.Sestrična pa je šla šele pri 20.Da imajo će njene vrstnice spolne odnose user posted image Pa kam gre ta svet? To so še otroci.


_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:38:23   
korinca
Punca  je karakterno bolj "živhne" narave, za svoja leta zelo razvita (beri višina, teža, boki, prsa...). Že pri oblačenju in lišpanju imava težave. Čisto nasprotje od mene, ki se nikoli in še zdaj se ne mažem, razen ob priložnostih. Tudi njej odsvetujem, saj že za njeno kožo ni zdravo toliko pudra in vsega. Doma se ne maže pretirano, vidim pa sledi odstranjenega makeupa, ko pride domov in seveda rjavo obarvane ovratnikepulijev in srajcuser posted image Zadnjič pa sva se pogovarjali o fantih, ljubeznih na šoli in med sošolkami in mi je čisto mirno povedala, da ima par njenih sošolk že odnose. Meni je prav slabo postalo in občutek sem imela, da me nekako pripravlja na to, češ, kaj pa je to takega...Zato sem začela o tem intenzivno razmišljati in odkrito lahko rečem, da sem v dvomih o njeni iskrenostiuser posted image
Nekako sem ostala mirna in ji med vrsticami dala vedeti, da upam, da te "njene sošolke" vsaj kondom uporabljajo...

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:52:48   
Shorty_
samo pogovarjaj se z njo.. ti bo povedala točno tok k bo hotla pa zaupaj jiuser posted image

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 12:55:20   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: trobentic_@

Katere punce pa povedo materam da seksajo user posted image
zelo redke

obisk pri G bi bil priporočljiv

se strinjam....


jaz bi jo kar narocila...sicer po predhodnem pogovoru...kar pomislimo kdaj smo me izgubile nedolznost...no ta meja je drasticno padla

(odgovor članu trobentic_@)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 13:01:13   
KatMat
res mladina pri 13 in celo manj leti ze prakticirajo spolnost...pa če si še tako zatiskamo oči

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 13:03:03   
babyloverka
sama nisem  nikoli govorila o tem s svojo mamo, ni ona dala pobude, niti jaz nisem čutila da bi ji to lahko povedala. se spomnim ko sem ji prvič vsa vesela povedala, da me je lubi po dveh letih zveze prvič peljal domov k njim, ona pa me je tak nahrulila da mi nič ni blo jasno user posted image user posted image
no mogoče bi bilo pri vama drugače, ker se pogovarjata o tem. vendar vseeno probaj razumet da je v teh letih, mogoče ji je nerodno ali pa se preprosto noče pogovarjat o tem s tabo.
kakorkoli najboljše je, da jo v vsakem primeru podučiš o kontracepciji, kako pomemben je kondom, ne samo zaradi preprečevanja zanositve ampak tudi zaradi bolezni. in zdi se mi pomembno, da se tem mladim puncam večkrat pove, da naj se ne spuščajo v spolne odnose samo zato, da ne bodo več device in zato, ker so prijateljice že. nima smisla da bi to bila neka bežna avantura, po možnosti z fantom ki tega ne ceni, konec koncev je to nekaj posebnega za vsako žensko oziroma bi moralo biti.

kdaj k ginekologu? hm, jaz vem da sem šla nekje pri 15 letih po tabletke. pa me ni pregledal, pregled mi je delal šele ko sem bila polnoletna. tako da če ni nekih težav ne vem če bi jo ginekolog sploh pregledal. no ne vem kako je drugje, povem samo svoje izkušnje.
lahko pa pokličeš v ordinacijo in povprašaš med.sestro kaj meni.

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 13:11:13   
water lily
Imam sestrične toliko stare, pa sodelavke imajo približno teh let otroke....večinoma so že vse spolno aktivne-tako ali drugače. In ja se mi zdi da se sedaj dosti bolj o tem s starši pogovarjajo če imajo seveda možnost. Tako da pomoje bo najboljše da ji rečeš da ko bo želela k ginekologu naj ti pove da jo naročiš, oz. ji daj vizitko pa naj se sama če želi. O varni spolnosti ipd. pa predvidevam da sta že imeli pogovor.

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj s punco prvič k ginekologu
5.2.2010 13:22:15   
korinca
Ja, žal, kot sem že rekla, je to čista realnost. Nekatere v razredu , vključno z mojo so ženske. Vidimo jih v mestu, na ulicah, pa jim pripisujemo 16, 17, 18 let, ampak nekatere izmed njih so 13, 14 letnice. Vse sprejemam, skrbi me le, da se ji ne bi kaj zalomilo... že nekaj časa ji v torbo kar naprej porivam vložke, naslednji korak bodo kondomi... Vem, da bo verjetno zavrtela oči, morda pa mi bo hvaležna...
jao, jao, pred dvemi leti je bila zares še otroček...

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?