|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
28.12.2009 13:10:43   
daisyb
pozdravljene,

zanima me, ce mate kak nasvet kako naj otroka pripravim, da bo namesto mleka jel gh? jaz uvajam gh ze vec kot en mesec in mi se ni uspelo zamenjati obroka..oz. sploh mi neuspeva, da bi otrok jedel kosilo.
imava tak urnik:
ponoci (ce se zbudi)- mleko
zjutraj- mleko
enkrat dopoldan med 10 in 11 mu dam sadno kasico ali pa sadno zitno kasico (pojezelo malo...okol 70g)
pol pa hoce imet mleko za kosilo....zato mu dam minestro sele okol 15 al 16 ure...seveda namesto popoldanske malice (tako, da en obrok spusti)
zvecer pa mleko...sploh noce druzga (vcasih mi rata, da poje kako zitno kasic, ma redkokdaj)

star pa je 6mesecev in pol....

kako vam uspeva z gh?
jaz prav obupujem vcasih...ker je ze slo kar vredu....sedaj pa se je ustavilo......in smo spet pristali na temu, da vec ali manj pije sam mleko...pa se druzga noce nic pit (niti vode niti soka..ce spije 100ml caja na dan je ze rekord)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
28.12.2009 17:23:31   
marjetica8
KOt bi govorila o našem user posted image ! Samo z razliko da bo naš jutri star 8muser posted image  Iz dneva v dan se borimo za tistih par žlic GH, posebno s kosilom. Sadje pa riževe kašice še nekako je, kar se pa kosila tiče pa obup...jst tud ne vem več kaj nej nardim...user posted image

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
28.12.2009 18:10:57   
Katy78
Saj je star komaj 6 mesecev in pol. Ne glede na to, da uvajaš že več kot en mesec, večina dojenčkov pred 6. mesecom sploh še ni pripravljena na GH itak pa je oz. mora biti okoli 6. meseca njihova glavna hrana še vedno mleko. Sicer pa eni sprejmejo gh brez težav (naš je v ca. 1 tednu ali 10 dneh že imel za kosilo samo GH, uvajat pa sva začela pri 6,5 meseca oz. ko bi moral biti star 5 mesecev, ker je bil 1,5 meseca prej rojen), drugi pa rabijo dlje časa in je treba veliko vztrajnosti. Jaz ti ne znam dati drugega pametnega nasveta, kot da ponujaš, ponujaš in še enkrat ponujaš. Saj bo, ne obupaj.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
28.12.2009 18:21:12   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Iz dneva v dan se borimo za tistih par žlic GH, posebno s kosilom. Sadje pa riževe kašice še nekako je, kar se pa kosila tiče pa obup...


Ah, mi smo stari dobrih 10 mes. pa je isto...Za mlečno-žitne kaše bi dušo prodala, sadje še nekak gre, kosilo pa ojojoj! Borim se za vsako žličko. Kakšno kislo faco dela! Pa dobesedno davi se. Ni važno, kaj je na krožniku.

Bo že! Sej se stalno spreminja. Kako je že ena napisala? Gugalnica hranjenja ali nekaj podobnega user posted image user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
28.12.2009 21:46:01   
marjetica8
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Iz dneva v dan se borimo za tistih par žlic GH, posebno s kosilom. Sadje pa riževe kašice še nekako je, kar se pa kosila tiče pa obup...


Ah, mi smo stari dobrih 10 mes. pa je isto...Za mlečno-žitne kaše bi dušo prodala, sadje še nekak gre, kosilo pa ojojoj! Borim se za vsako žličko. Kakšno kislo faco dela! Pa dobesedno davi se. Ni važno, kaj je na krožniku.

Bo že! Sej se stalno spreminja. Kako je že ena napisala? Gugalnica hranjenja ali nekaj podobnega user posted image user posted image


Ja ja, sej o tej gugalnici hranjenja smo tud že debatiral, sam da pr nas se je ta gugalnica ustavlauser posted image  Upam da ni zarjavela in da se bo kmalu spet zaguncalauser posted image  

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
30.12.2009 20:05:51   
Hator
Kar počasi, pa bo šlo, ima komaj 6,5 mesecev, verjetno sploh še ni pripravljen na GH. Malo si preberi o tem na MON-na forumu dojenje, tam je tudi precej napisanega od uvajanja GH. Pa kar brez skrbi.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
30.12.2009 21:02:41   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Iz dneva v dan se borimo za tistih par žlic GH, posebno s kosilom. Sadje pa riževe kašice še nekako je, kar se pa kosila tiče pa obup...


Ah, mi smo stari dobrih 10 mes. pa je isto...Za mlečno-žitne kaše bi dušo prodala, sadje še nekak gre, kosilo pa ojojoj! Borim se za vsako žličko. Kakšno kislo faco dela! Pa dobesedno davi se. Ni važno, kaj je na krožniku.

Bo že! Sej se stalno spreminja. Kako je že ena napisala? Gugalnica hranjenja ali nekaj podobnega user posted image user posted image


Ja ja, sej o tej gugalnici hranjenja smo tud že debatiral, sam da pr nas se je ta gugalnica ustavlauser posted image  Upam da ni zarjavela in da se bo kmalu spet zaguncalauser posted image  


Ja, bi mogle tisto temo mal oživet, ker mi tut že obupujemo... Dopoldanske malice in kosila so super - papca kot velka.... Popoldanska malica (kr najraj ne bi jedla)..... večerja (kr najraj ne bi jedla)... ahhhhh user posted image .

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
30.12.2009 21:04:40   
manna
Petka09 tudi pri nas je podobna katastrofa. Me pa zanima, kaj naredite če vam noče jest? Ponudite čez nekaj časa ali počakate na naslednji obrok? Ker pri naši lahko potem kar ponujam in ponujam cel dan..ona ne bi.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
30.12.2009 21:23:32   
Urska09
Manna, če naša noče obroka (npr. kosila, kar je zadnje dni že običajno) jaz kar počakam, da sama "sporoči", kdaj je lačna. Mi ne jemo po nekem urniku. Razen večerje, ki je vedno med 19 in 19,30. Vse ostalo pa je odvisno od njenega apetita. Včasih bi jedla na 2 uri, včasih pa še po 5-ih urah nič.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
30.12.2009 21:40:18   
Petka09
Urska, si me potolažila, ker jaz sm mal obsedena z urnikom oz. vedno ob urah jemo in sm pol vsa živčna, če ona noče... ker pol se mi ves tisti urnik podre... Recimo, če ob 16h ne bo malice jedla, pa jo bo šele ob 17h ali kasneje, pol večerje ne bo hotla, a ob 20h mora ona že spat, ker je čist adijo od utrujenosti... flaške noče... Arggghhh user posted image .

Manna, jaz ponujam znotraj pol urce, da vidim, kaj bo... Pa vedno poje vsaj par žličk. Potem odneham in počakam na nasl. obrok. Vmes niti ne pokaže, da bi hotla... Enostavno je sposobna bit po 6 ur brez hrane... Pa se pol vsa sekiram, da kako nej preživimo s 4 obroki (zgodaj zjutraj, dopoldan, kosilo in večerja)... se mi zdi, da kr preskakuje popoldanske malice oz. ona kr ne bi. Je pa res, da za kosilo dost poje. Zvečer je pa taka koma, da komi neki poje.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
30.12.2009 21:52:03   
manna
Urska09 in Petka09 ste me kar malo potolažile. Jaz sem tudi kakšen dan obsedena z urnikom in redom in potem sem vsa živčna in na robu joka, ker ona pa ne bi jedla... kakšen dan pa si mislim "ah sej bo že" pa nimamo nič urnika, pa vseeno nekako gre.

Je pa včasih res izčrpljujoče, kajne? Lupim in čistim in strgam in kuham in pasiram, potem jo lepo posedem v stolček, dam slinček, ona vsa nasmejana brca in me lepo gleda...potem pa pride žlička in - nič. Ona ne bi. Oh ja..

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
30.12.2009 21:57:46   
Petka09
hahahaha, manna, kot bi sebe brala  user posted image . Sam pri nas je zdej s kosili boljše, odkar pražim na olju, dodam čebulco, kislo smetano, sir, peteršilj......
So pa malice problem.. .Večerja pa zarad preutrujenosti...

Mi že kar slabo ratuje, ko vem, da je ura za hranjenje in jo posedem v tisti "električni stol" user posted image user posted image user posted image , kjer je hranjenje lahko pravo mučenje, hehe. Ja, tut naša veselo brca, približam žličko, ona v hipu zapre usta, se v sekundi obrne stran.. jap, pa smo tam user posted image .

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
30.12.2009 22:17:19   
Urska09
Hi, hi, hi, očitno so tele naše princeske brale isti priročnik "Kako v 1 minuti spraviti mamo ob živce" Naša gre še korak dlje in mojo roko z žličko nežno, a odločno odrine, se obrne stran in se dela, da sem zrak. Ja, tko je pri nas s kosili. Jaz pa se mučim, pripravljam zdrave obroke, dajem notri vse živo, da bo ja okusno, ona pa takole. Včasih imam občutek, da mula mala živi samo še od zajtrkov in večerij. Mlečno-žitne kašice seveda. Tega pa nikoli dovolj.

Aja, pa mi tud zadnje čase komaj nakvačkamo 4 obroke, včasih smo jih imeli pa najmanj 5-6. Brez dojenja user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
31.12.2009 17:44:40   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Iz dneva v dan se borimo za tistih par žlic GH, posebno s kosilom. Sadje pa riževe kašice še nekako je, kar se pa kosila tiče pa obup...


Ah, mi smo stari dobrih 10 mes. pa je isto...Za mlečno-žitne kaše bi dušo prodala, sadje še nekak gre, kosilo pa ojojoj! Borim se za vsako žličko. Kakšno kislo faco dela! Pa dobesedno davi se. Ni važno, kaj je na krožniku.

Bo že! Sej se stalno spreminja. Kako je že ena napisala? Gugalnica hranjenja ali nekaj podobnega user posted image user posted image


Ja ja, sej o tej gugalnici hranjenja smo tud že debatiral, sam da pr nas se je ta gugalnica ustavlauser posted image  Upam da ni zarjavela in da se bo kmalu spet zaguncalauser posted image  


Ja, bi mogle tisto temo mal oživet, ker mi tut že obupujemo... Dopoldanske malice in kosila so super - papca kot velka.... Popoldanska malica (kr najraj ne bi jedla)..... večerja (kr najraj ne bi jedla)... ahhhhh user posted image .



Sam resuser posted image ! Jst se zadnje dni še najbolj nagibam k ideji, da je enostavno spurav! Ker rad je samo skutke s sadjem in riževe kašice - vse kar je sladko! Kosila pa ne pa če se na repalnice postaviš pred njim in če daš od sebe vse kuharske sposobnosti kar jih premoreš! In to kljub temu da sem prio pazla pri uvajanju da sem začela s zelenjavo in da ne dodajam nobenga cukra itd...V glavnem ja...gugalnica spuravostiuser posted image !

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
2.1.2010 13:20:53   
daisyb
pozdravljene,

najprej vam zelim vsem srecno 2010!
hvala za vase odgovore....se peavi, da mamo vseb podobne tezave.....moj mali zadnje dni zjutraj pije mleko sele okol 9 ure...ker do takrat spi (se bzudi tud ponoci za jest)....pol mu kdaj dam pred kosilom mal sadja..in za kosilo minestro....ma poje zelo malo.....se pa gzodi, da mu dam minestro tud sele ob 16 ali 17 uri....
zdaj niti ne studiram vec kolk popije in poje....ker sem si prej vse zapisovala...sem zdaj to opustila, ker me je kar ob zivce spravlalo kako malo je pojedel. sedaj pa poje kar poje..obroke ima!

upam, da se bo pocasi uredilo.

lp

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
2.1.2010 18:26:08   
marjetica8
Mi smo te dni nardili en poskus: Namreč, kosila nikol noče, sadne skutke in riževe kaše pa spravi kolkr je vidi, pa še bi, če bi mu dala! Ponavadi sem mu vedno dala dopoldne sadno skutko, okol treh pa kosilo - zelenjavo + še kej zaven. Včeraj sem mu pa zamenjala - sem dala zjutraj (ko je ponavadi vse pojedu) kosilo, ob treh pa sadno skutkouser posted image  Prvi dan je pojedu VSEuser posted image , danes pa že ni več hotu, ker je user posted image  pogruntal da bo ob 15.00 itak dobil sadno skutkouser posted image ! Pa še ena zanimivost: Danes smo pol šli na obisk k babici in tam je pa jedu od goveje juhe s kroglicami do krompirja - doma pa noče! Še ena potrditev moje teze, da so naši user posted image  enostavno špuraviuser posted image !

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
4.1.2010 13:58:20   
manna
Punce, zanima me vaše mnenje. Mislite, da je nujno da ima otroček toliko obrokov (recimo na 3 ure) na dan? Namreč moja 7-mesečnica nikakor ne sprejme nobene hrane, niti dojke ne, če ni lačna. No, saj poje par žličk ampak več ne, pa še to jo moram precej silit. Zato se matram in matram z nekim urnikom, ampak vedno bolj se mi zdi da bi bilo bolje, če bi počakala, da bo mala sploh lačna, pa tudi če 6 ur. Je katera kdaj pustila otročka da sam pokaže da je lačen, tudi če je bilo to pol dneva? (mislim tiste ki imate take neješče kot jaz)

Ko je bila moja sestra majhna je bila zelooo neješča in mama pravi da ji je rekel pediater, naj jo pusti lačno, torej naj niti ne forsira tiste žličke s kašo - naj ji ne da nič - in da bo že zahtevala ko bo lačna.
Kaj menite o takem načinu?

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
4.1.2010 16:46:34   
Petka09
Manna, super vprašanje... to bi tut mene zanimalo. Sej vem, da bi marsikatera rekla, da mu jest ko hoče... Sam mene skrbi, če bi si tamala izbrala ritem, da kar 7 ur skupaj ne bi jedla user posted image . Se mi zdi, da po kosilu sploh več noče jest popoldanske malice..

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
4.1.2010 20:20:58   
marjetica8
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Manna, super vprašanje... to bi tut mene zanimalo. Sej vem, da bi marsikatera rekla, da mu jest ko hoče... Sam mene skrbi, če bi si tamala izbrala ritem, da kar 7 ur skupaj ne bi jedla user posted image . Se mi zdi, da po kosilu sploh več noče jest popoldanske malice..


ful dobro vprašanjeuser posted image ! Tudi mi nimamo nobenga urnika in se ga matramo nardit že od začetka, da bi ga vzpostavli! Vse je odvisno od spanja ponoči in tega, kdaj se zjutraj zbudi (če je ponoči veliko buden, zjutraj spi do 9 - pol10). Zadnje dve noči sta ble sploh katastrofalne - se je zbujal na pol ure, ob pol5 se je pa tolk zbudu da več ni hotu nazaj zaspat...čem rečt, da je zarad tega začel spuščat zajtrk (flaško) ob 7.00user posted image  In pol se zamika urnik hranjenja podnevi za dve uri gor ali dol user posted image  Tko da se že dolgo ubadam s tem vprašanjem!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
6.1.2010 13:20:21   
daisyb
jaz mu dam te obroke po obcutku.....ce vem, da je pil zjutraj ob 5 mleko mu pol dam za zajtrk kasico.....ponudim mu malice (dopoldan in popoldan)...odvisno koliko casa pretece (ce je jedel ob 9 al 10 zajtrk..pol mu dam sele kosilo.....v glavnem ponudim mu..ce pa noce pol nic....po navadi pa sadje vedno poje (ne veliko- en vazek mu dam za cel dan)....in ga ne lih nasiti, da pol ne bi jedel kosila.

prej, ko smo bli samo na mleku pa sem pocakala, da je zacel tecnarit, da je lacen...ker ce sem mu dala vsake 3 ure je pojedel zelo malo.

jaz bi mu ponudila veckrat na dan..ce pa noce pol pa nic..pocakas, da bo lacen.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.1.2010 14:04:23   
nani5
Pozdravljene in srečno in zdravo leto 2010!

Berem te vaše probleme, pa sem se odločila, da tudi sama nekaj dodam. Sicer nimam težav z neješčim otrokom-hvala Bogu, sem pa pristaš reda. Prepričana sem, da je treba otroku že iz malega privzgojiti red in ta se začne že pri malčkih in njihovih obrokih. Imam petmesečno deklico, ki ji tudi že dodajam nekaj goste hrane-je moj peti otrok in se ne oziram kaj preveč na nasvete pediatrinje, pač pa na lastne izkušnje. Težko je biti pameten in svetovati kaj, kdaj in kako, ker je vsak otrok drugačen. Predvsem je porebno delati po občutku, ki pa naj obvezno vsebuje red! Mamice, ne se pustit "komandirat" otroku že sedaj, ker bose postale njihove sužnje! Če ne je takrat ko mu ponudite, bo pač jedel naslednji obrok in vmes mogoče samo pil. Obroki pa kot vemo so na 3-4 ure.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.1.2010 15:03:44   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: nani5

Mamice, ne se pustit "komandirat" otroku že sedaj, ker bose postale njihove sužnje! Če ne je takrat ko mu ponudite, bo pač jedel naslednji obrok in vmes mogoče samo pil. Obroki pa kot vemo so na 3-4 ure.



Nani, hvala za ta tvoj komentar. Namreč, točno tako delam sama... In očitno delam prav, kot praviš. Potem se ne smem sekirati, če mi od kosila pa do večerje skoraj nič ne je. Bo se pač kasneje obrestovalo, če ji bom že zdej privzgojila nek red. Enkrat sem že nekje pisala o tem, da ji dajem jest na ure (pol ure gor ali dol). In je res: če ne bo jedla malice, pač nič ne dobi do večerje. Saj probam še znotraj pol ure, ampak če ni nič, ni nič.
Sem se pa sekirala že, ko vedno vidim pri kolegicah, da tamaumu nonstop nekaj rine v usta - kruh, piškote, sadne krhlje itd... Pa sm mislila, da bi morala tut jaz tko začet. Verjetno to ne bi blo dobro, ker potem mi še teh obrokov ne bi dovolj pojedla.

(odgovor članu nani5)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.1.2010 15:06:30   
Anonimen
nisem niti brala. samo dodala bi: otrok ne bo lacen. ko pa bo lacen, pa bo dal prekleto vedeti da je. zato se ne sekirajte, ce kdaj noce nic jest.

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.1.2010 15:42:37   
manna
Pri nas je, kot že verjetno veste, tudi pestro s hranjenjem. Ampak kdaj pa bo končno lačna, pa še vedno čakam. Zdaj je v zadnjih dveh dneh dosegla višek neješčosti. Včeraj je popila 80ml AM in se zvečer malo podojila. Danes je do zdaj popila 50ml AM in se 3 minute dojila. Pit pa noče (čaj, voda, sok). Za vse ostalo tišči usta skupaj kot zalimana. Če je to normalno, jaz ne vem...user posted image

Ma dobro, sej bo..sam moram mal tarnat. In čakam in čakam...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.1.2010 15:45:10   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: nani5

Mamice, ne se pustit "komandirat" otroku že sedaj, ker bose postale njihove sužnje! Če ne je takrat ko mu ponudite, bo pač jedel naslednji obrok in vmes mogoče samo pil. Obroki pa kot vemo so na 3-4 ure.



Nani, hvala za ta tvoj komentar. Namreč, točno tako delam sama... In očitno delam prav, kot praviš. Potem se ne smem sekirati, če mi od kosila pa do večerje skoraj nič ne je. Bo se pač kasneje obrestovalo, če ji bom že zdej privzgojila nek red. Enkrat sem že nekje pisala o tem, da ji dajem jest na ure (pol ure gor ali dol). In je res: če ne bo jedla malice, pač nič ne dobi do večerje. Saj probam še znotraj pol ure, ampak če ni nič, ni nič.
Sem se pa sekirala že, ko vedno vidim pri kolegicah, da tamaumu nonstop nekaj rine v usta - kruh, piškote, sadne krhlje itd... Pa sm mislila, da bi morala tut jaz tko začet. Verjetno to ne bi blo dobro, ker potem mi še teh obrokov ne bi dovolj pojedla.


Meni se zdi to, da ene mamice otroku nonstop nekaj dajejo za glodat, popolna traparija. Če je dober jedec, teh snackov itak ne rabi, če pa je slab jedec, mu pa s tem ravno toliko nafilaš želodček, da ni lačen ko je na vrsti obrok. Jaz mu snackov ne dajem, razen kakšen piškot, prepečenec ali košček kruha v vozičku če začne sitnarit ali pa kakšen krhelj jabolka ali košček banane ali sira, če vidim, da že težko čaka večerjo, ampak to je bolj izjema kot pravilo.

Tudi jaz mu dajem vsak dan približno ob istih urah vse obroke, pol ure gor ali dol. 

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?