|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj začeti z GH
4.7.2009 21:54:29   
mapi
Mamice mene pa zanima kdaj ste kaj začele z uvajanjem GH? Moja pikica je stara dobre 3 mesece in ni dojena. Razmišljala sem da tam nekje pri 4.5 meseca? Malo me zanimajo vaše izkušnje glede tega. Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj začeti z GH
4.7.2009 22:01:51   
pipic
Se ne gleda na mesece,ampak na otroka,ko kaže znake,da je pripravljen na GH

z uvajanjem goste hrane, ko otrok pokaže znake zrelosti. Večina otrok doseže te znake (kakšen lahko tudi manjka) po dopolnjenem 6. mesecu. Znaki so naslednji:
-otrok bo samostojno in dobro sedel
- imel razvito koordinacijo roke-usta
- izgubljal izrazit refleks izplazenja jezička, ki je potreben za sesanje
- otrokova prebavila so že dovolj zrela za sprejem druge hrane (nezrelost vidimo tako, da otrok izloča cele koščke neprebavljene hrane)
- je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti
- dobiva ali že ima zobe in ima veliko željo po žvečenju
- kaže izrazito zanimanje za hrano na krožnikih družinskih članov in grabi hrano z njih
- po dopolnjenem 6. mesecu nenadno povečanje števila podojev (ki nimajo vzroka v bolezni, zobenju, poskokih v rasti ali zaradi spremembe običajnega načina življenja v družini) ki traja več dni

(odgovor članu mapi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj začeti z GH
4.7.2009 22:11:46   
lukec
Ko sem jaz začenjala z uvajanjem, mi je pediatrinja rekla pri šestih mesecih dojeni, nedojeni pa en mesec prej.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj začeti z GH
4.7.2009 22:59:58   
sahary
pipic tole je pa rahlo smešno...zakaj pa bi mogel dojenček sedet da bi lahko presodili če je priprevljen jest GH
in kakšne veze ma koordinacija roka-usta saj mu ne boš dala žlice v roke naj je sam???
je sposoben prežvečiti prežvečiti hrano- kaj potem mormo čakat do leta in dlje da dobi zobke....
joj kake bedarije

pa kaj delate neke znanosti in mikro razlage
otroku dajte probat, žličko, mogoče dve ...pa vidite reakcijo, najprej otrokov odziv, kako mu uspe pogoltniti ali izšpukati, potem vidiš spremembo v obnašanju-krče, prebavne motnje, bruhanje, vetrove-ali pa ne- in nazadnje v blatu, koliko časa je otrok potreboval da je hrano predelal in kakšno je bilo blato
ko to v enem dnevu vse poskusiš, daš drug dan par žličk več in kak tretji dan naj bo ta hrana, seveda če je otroku v vseh pogledih ustrezala , za en poln obrok namesto AM

mapi mam četrtega otroka, sedaj je stara skoraj 4m in z GH sva začele kake tri tedne nazaj, torej pri dobrih 3m (+1 teden)
zdaj ima za kosilo sadno kašico , najprej sva jedle take bolj na vodnih osnovah, potem bolj gosto sadne, zdaj je že sadne z rižem, naravnost obožuje pa fruchtzwerge, kar 3 tamale poje za en obrok pa je potem do 4 ure sita

res pa je da je rabla kak teden da se je vsaj približno naučila "jest" da vsaj malo odpre usteca ko vidi žličko
no pri fruchtzwergih mi kr vriska če nisem dovolj hitra ko ona pogoltne user posted image user posted image  

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj začeti z GH
5.7.2009 0:22:25   
pipic
me veseli,da so ti resne stvari smešne
Glede na to da imaš 4 otroka,pa nimaš pojma,da se tako izrazim o GH( fruchtzwerge itd)
To je pa meni smešno oz. žalostno
pa kaj hočem kajne tvoj otrok,tako da.....
Imej svojo znanost

(odgovor članu sahary)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj začeti z GH
5.7.2009 15:40:12   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: sahary

sedaj je stara skoraj 4m in z GH sva začele kake tri tedne nazaj, torej pri dobrih 3m (+1 teden)
zdaj ima za kosilo sadno kašico , najprej sva jedle take bolj na vodnih osnovah, potem bolj gosto sadne, zdaj je že sadne z rižem, naravnost obožuje pa fruchtzwerge, kar 3 tamale poje za en obrok



user posted image

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj začeti z GH
6.7.2009 12:05:57   
katjakokol
pipic in katy78  mislim no ženski saj te nismo v soli pipic ne vem kako ti sploh pride na misel kaj tekega reč ženski ki je na svet spravila 4 otroke kako in kaj z hrano.

točno tako je dojeni so pač po 6 mes oni pa so lahko prej saj kaj pa imajo v tem suhem mleku. moj sin bo cez 1 teden star 6mes in že 2mes veselo je gosto hrano tako da ne pretiravat. kar se pa alergij tice pa jih itak lahko dobi ce je pri 3mes. al pa po 6h.

drugace pa katastrofa no kaksne vam gre pisat ženska vprasa za mnenje ne pa za komplimente te raje obdržite zase.

mapi ti pa ji kar daj ker imas polno kasic in sokcev po 4tem mescu
pa veselo papanje

_____________________________

15.1.2009 se je rodil moj najvecji zaklad MAI
mai pričakuje družbo

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj začeti z GH
6.7.2009 13:42:20   
pipic
Aha,samo zato,ker je spravila 4 otroke na svet je pa zdaj kaj??
vsaka ženska jih lahko rodi tudi 10 in več ,a to pomeni da je prav ,da ima prav in da deli pametne nasvete??
dam tole user posted image

Očitno nimaš pojma kar GH naredi otroku ,če njegov želodček njegovo telo ni pripravljeno na njo in kaj se tudi čez čas zgodi ko daješ otroku dobesedno same šrot stvari.
veš vse posledice niso vidne takoj,ampak čez čas
Joj,ampak ni panike,ona ima prav,saj je rodila 4 otroke user posted image

(odgovor članu katjakokol)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj začeti z GH
6.7.2009 16:19:15   
tatly
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

Aha,samo zato,ker je spravila 4 otroke na svet je pa zdaj kaj??
vsaka ženska jih lahko rodi tudi 10 in več ,a to pomeni da je prav ,da ima prav in da deli pametne nasvete??
dam tole user posted image

Očitno nimaš pojma kar GH naredi otroku ,če njegov želodček njegovo telo ni pripravljeno na njo in kaj se tudi čez čas zgodi ko daješ otroku dobesedno same šrot stvari.
veš vse posledice niso vidne takoj,ampak čez čas
Joj,ampak ni panike,ona ima prav,saj je rodila 4 otroke user posted image

saj na vsaki temi se najde ena ki more po domace povedano podjebavat


_____________________________

1.9.2008 ob 10.02 se nama je pridruzila najina stella tezka 3140g in velika 50cm
5.5.2010 ob 6.10 se nam je pridruzila se nasa druga princeska anella tezka 3530g in velika 52cm

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj začeti z GH
6.7.2009 16:29:51   
Nina00
Moj prvi je bil polno dojen in sem začela z dodajanjem GH po dopolnjenem 6. mesecu. Pri drugem imam v načrtu enako. Če ne bi bil dojen, bi mogoče začela kaka 2-3 tedna prej.
Kaj pa pravi P? Ali pa patronažna?

(odgovor članu mapi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj začeti z GH
6.7.2009 16:47:03   
miapia
Ne glede na št. rojenih otrok ima vsaka pravico do svojega mnenja in filozofije. Jaz imam samo enega otroka in mislim, da bo pri tem tudi ostalo in imava z možem zaradi svoje vzgoje in filozofije zelo malo težav s hčerko glede hranjenja in spanja. Nekdo ima lahko 10 otrok in večne težave, kako spati, kako jesti, kako ubogati. Št. otrok ne pomeni, da si bolj izkušen, boljši, pametnejši starš.
Moja P je rekla, da je za GH še čas in da je čisto v redu začeti po 6 mes. Prej sem poskusila samo s sadnimi sokovi, pa naša ni ne vem kaj pivec. Samostojno še ne sedi, koordinacijo ima dobro, zob še nima, kaj je to zvečiti hrano, šele spoznava, ko ji dam piškot, gleda nas, kako jemo itd.
Začeli sva pri 5,5 mes, sedaj sva stari skoraj 6,5 mesecev. V manj kot mesecu dni sva poskusili s sadjem, zelenjavo, meskom, žitnimi kašicami in prišle sva do te faze, da pije mleko samo še zjutraj in pred spanjem. Zelo hitro sem tudi nehala po obroku GH dajati mleko. Ne vem, če sem ji ga dala 5x. Dojena pa je bila 2 meseca. Spi pa že celo noč od 3 meseca. Na začetku ni vedela, kaj naj s hrano v ustih počne, sedaj pa golta ko ta velik.
Kdaj sem začela z GH je moja odločitev in odločila sem se, da bom vtrajala, pa četudi bo pojedla pet žličk. Drug dan bo pa cel krožnik. Odločila sem se tudi, da čimveč obrokov mleka nadomestim in da bo sedaj prevladovala žlička. In res nimam nobenih težav, čeprav včasih izgubljam živce, ker se afna kot verjetno vsak otrok.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 8:00:54   
katarinas
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Ne glede na št. rojenih otrok ima vsaka pravico do svojega mnenja in filozofije. Jaz imam samo enega otroka in mislim, da bo pri tem tudi ostalo in imava z možem zaradi svoje vzgoje in filozofije zelo malo težav s hčerko glede hranjenja in spanja. Nekdo ima lahko 10 otrok in večne težave, kako spati, kako jesti, kako ubogati. Št. otrok ne pomeni, da si bolj izkušen, boljši, pametnejši starš.
Moja P je rekla, da je za GH še čas in da je čisto v redu začeti po 6 mes. Prej sem poskusila samo s sadnimi sokovi, pa naša ni ne vem kaj pivec. Samostojno še ne sedi, koordinacijo ima dobro, zob še nima, kaj je to zvečiti hrano, šele spoznava, ko ji dam piškot, gleda nas, kako jemo itd.
Začeli sva pri 5,5 mes, sedaj sva stari skoraj 6,5 mesecev. V manj kot mesecu dni sva poskusili s sadjem, zelenjavo, meskom, žitnimi kašicami in prišle sva do te faze, da pije mleko samo še zjutraj in pred spanjem. Zelo hitro sem tudi nehala po obroku GH dajati mleko. Ne vem, če sem ji ga dala 5x. Dojena pa je bila 2 meseca. Spi pa že celo noč od 3 meseca. Na začetku ni vedela, kaj naj s hrano v ustih počne, sedaj pa golta ko ta velik.
Kdaj sem začela z GH je moja odločitev in odločila sem se, da bom vtrajala, pa četudi bo pojedla pet žličk. Drug dan bo pa cel krožnik. Odločila sem se tudi, da čimveč obrokov mleka nadomestim in da bo sedaj prevladovala žlička. In res nimam nobenih težav, čeprav včasih izgubljam živce, ker se afna kot verjetno vsak otrok.


Enako je bilo pri nas, le da sva midve začele nekje en mesec prej, pribl. 4,5 meseca je bila stara. Od začetka sploh ne moreš reči, da poje obrok, ampak samo poskuša, saj niti ne zna hrane še pogoltniti. Ampak potem gre vedno lažje. S hranjenjem nisva nikoli imeli težav, razen kadar je bila bolna, takrat pa res ni hotla veliko jest. Afnajo se sicer radi otroci, sploh pri jedi user posted image

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 8:02:09   
katarinas
IZVIRNO SPOROČILO: tatly

IZVIRNO SPOROČILO: pipic

Aha,samo zato,ker je spravila 4 otroke na svet je pa zdaj kaj??
vsaka ženska jih lahko rodi tudi 10 in več ,a to pomeni da je prav ,da ima prav in da deli pametne nasvete??
dam tole user posted image

Očitno nimaš pojma kar GH naredi otroku ,če njegov želodček njegovo telo ni pripravljeno na njo in kaj se tudi čez čas zgodi ko daješ otroku dobesedno same šrot stvari.
veš vse posledice niso vidne takoj,ampak čez čas
Joj,ampak ni panike,ona ima prav,saj je rodila 4 otroke user posted image

saj na vsaki temi se najde ena ki more po domace povedano podjebavat



Res. Še nisem nekje nekaj prebrala, da se ne bi katera v kaj zapičla in potem se razvname huda debata, mamica, ki bi pa rada kaj koristnega izvedela, pa itak izvisiuser posted image user posted image

(odgovor članu tatly)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 8:13:35   
katjakokol
no to se pravi da vsak P govori drugace nam je pri polnih 4 mes rekla naj zacnem z sadnimi in mlecnimi kasicami

z juhicami in zelenjavo ter pišcanjčjim mesom pa sma zacela pred 4mi dnevi

_____________________________

15.1.2009 se je rodil moj najvecji zaklad MAI
mai pričakuje družbo

(odgovor članu katarinas)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 10:09:32   
Katy78
katjakokol - če bi dobro prebrala, bi videla, da se nisem "spotaknila v to, da otrok pri še ne  4 mesecih je gosto hrano, ampak da ji mama daje fruchtzwerge! Če ji že daje jogurt, naj ji kupi navadnega in vanj vmeša sadje, ne pa da že še ne 4-mesečno dete fila s konzervansi in umetnimi sladili!

(odgovor članu katjakokol)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 12:30:53   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

katjakokol - če bi dobro prebrala, bi videla, da se nisem "spotaknila v to, da otrok pri še ne  4 mesecih je gosto hrano, ampak da ji mama daje fruchtzwerge! Če ji že daje jogurt, naj ji kupi navadnega in vanj vmeša sadje, ne pa da že še ne 4-mesečno dete fila s konzervansi in umetnimi sladili!
Tudi meni se zdi prekmalu za te "umetne" jogurtke. Rajši ji dam navadno skuto s sadjem ali sadni/navadni jogurt. Povsod berem, da so mlečni izdelki šele po 6. oz. 7 mesecu, zato mi je res prekmalu, sploh če ni doma zmešano. Je pa logično, da otrok take stvari rad je. Tudi mcdonaldsa bo verjetno zelo rad jedel, ni pa ravno zdravo. Jaz ji še hippovo kašico težko dam, če kam gremo. Pa jih ful rada je.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 14:24:57   
katjakokol
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

katjakokol - če bi dobro prebrala, bi videla, da se nisem "spotaknila v to, da otrok pri še ne  4 mesecih je gosto hrano, ampak da ji mama daje fruchtzwerge! Če ji že daje jogurt, naj ji kupi navadnega in vanj vmeša sadje, ne pa da že še ne 4-mesečno dete fila s konzervansi in umetnimi sladili!
 

nas ga tudi dobi tu pa tam pa mu nic ne fali

bolj komplicirate slabse je 

_____________________________

15.1.2009 se je rodil moj najvecji zaklad MAI
mai pričakuje družbo

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 14:34:10   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: katjakokol

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

katjakokol - če bi dobro prebrala, bi videla, da se nisem "spotaknila v to, da otrok pri še ne  4 mesecih je gosto hrano, ampak da ji mama daje fruchtzwerge! Če ji že daje jogurt, naj ji kupi navadnega in vanj vmeša sadje, ne pa da že še ne 4-mesečno dete fila s konzervansi in umetnimi sladili!
 

nas ga tudi dobi tu pa tam pa mu nic ne fali

bolj komplicirate slabse je 


si prepričana? Žal ni vedno tako, če je pri vas, imate le srečo

(odgovor članu katjakokol)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 14:46:10   
andya
no saj verjetno res ni strupeno, samo ni ga čez svežo in domačo hrano. Eni pač kompliciramo. Bom komplicirala kolikor se bo dalo.user posted image Dober občutek.

en pozdrav vsem, ki prisegajo na svežo in domačo hrano!user posted image

(odgovor članu katjakokol)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 14:51:07   
miapia
Sem pa tja  nobena stvar ne škodi. Samo dajati otroku take stvari namesto "normalnega" obroka je res absurd. Kolegica daje svojemu tudi sladkarije z izgovorom -  samo da nekaj poje. ???? Po drugi strani pa je polnovredne piškote ???

(odgovor članu andya)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 14:52:14   
katjakokol
ja ce imas svezo in domaco kajti kar je kupljeno je itak tako skropljeno da kar groza
moj sin je samo bio zelenjavo ki sem jo sama pridelala na vrtu tak
da ni vse tako lahko kot si ene predstavljate je pa isto jogurt in fruscverg ker oboje ima
polno kemikalij in konzervansov danes je brez konzervansov samo to kaj si sam pridelas in brez kakrsnih koli skoropiv in vsega

_____________________________

15.1.2009 se je rodil moj najvecji zaklad MAI
mai pričakuje družbo

(odgovor članu andya)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 14:53:14   
andya
aja še odgovor...jaz sem se vedno posvetovala pri pediatru. Otroci so različni. Moja je drobižek in se slabo redila, pa je rekla, da bi kar začeli počasi z GH (to je blo pri4.5 mesecih) Od takrat bolj redno kaka (prej je tudi na sedem dni) 

(odgovor članu andya)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 15:03:02   
andya
navaden jogurt in skuta nimata sladil

aja meni je p te otroške piškotke obvezno prepovedala, pa se kar držim. Pa čaj tudi, ker nasiti in pol ne je dovolj mleka. Drugi se s čajem nalivajo...sej pravim, od primera do primera drugače.



(odgovor članu andya)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 15:23:22   
Katy78
katjakokol - ni mi jasno, otroku daješ bio zelenjavo, ki jo sama pridelaš, po drugi strani pa mu daješ fruchtzwerge z umetnimi sladili. Jaz se ne grem neke dvojne morale. Ne dajam mu doma pridelane zelenjave ker vrta nimam, mu pa vseeno še lep čas ne bom dajala umetnih sladil. Sicer pa, vsak po svoje, a ne? user posted image

(odgovor članu andya)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj začeti z GH
7.7.2009 15:31:31   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

katjakokol - ni mi jasno, otroku daješ bio zelenjavo, ki jo sama pridelaš, po drugi strani pa mu daješ fruchtzwerge z umetnimi sladili. Jaz se ne grem neke dvojne morale. Ne dajam mu doma pridelane zelenjave ker vrta nimam, mu pa vseeno še lep čas ne bom dajala umetnih sladil. Sicer pa, vsak po svoje, a ne? user posted image

Tudi jaz sem istega mnenja. Sadje in zelenjavo pač kupiš, če dobiš bio, potem je super. K sreči imam jaz možnost pobirati z vrta, kar je na razpolago, banane pa ravno ne uspevajo, zato jih moram kupiti. Mali dajem tudi zamrznjeno zelenjavo, ki dokazano ne izgubi nič vitaminov. Bio ali ne bio -  bi bila pa potrebna druga razprava. Aja, tudi piščančka kupim v trgovini, ker jih tudi doma ne gojimo. Pa je bil revček futran verjetno z nebio hrano.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?