|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 13:28:12   
ksenjicka
ali imate vi zavarovanega otroka pri sebi ali partnerju in ali je zavarovan pri partnerju ki več zasluži ali manj?


kaj se bolj splača?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 13:30:56   
ksenjicka
naj povem še to da nisva poročena

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 13:47:35   
jernejav
Midva sva ga ravno dala zavarovati po njem, pa tudi nisva poročena in on ima višjo plačo.


_____________________________

Brez tebe življenje se prazno mi zdi
vsebino mu daješ edino le ti...

Anže je v najino življenje prijokal 28.3.2009

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 13:48:04   
porednica22
živijo. mi smo našo sončico zavarovali po očetu. takrat jaz pač nisem delala in smo to naredili tako.
ne vem na bazi česa se pa to gleda...
nisva pa bila niti midva poročena ko sva to uredila.lp

_____________________________

porednica

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 13:49:33   
botrca
Najin Jan je zavarovan po mojem možu, ker je zaposlen.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu porednica22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 14:33:14   
zmajaz
Naša user posted image  je zavarovana po možu, ker jaz še ne vem, kako bo dolgoročno z mojo zaposlitvijo, njegova je pa sigurna, pa se mi ni potem za ubadati s kakimi spremembami glede tega. Drugače pa nima nobene veze, po kom je otrok zdravstevno zavarovan - v smislu, kaj se bolj splača, ker te to, kolikor vem, nič ne stane dodatno. Otroka zavaruješ pač po tistem, ki ima službo, če jo imata oba, je pa vseeno. 

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 14:42:14   
onur
splača se, da zavaruješ po tistem, ki ima višjo plačo, zaradi olajšav pri dohodnini

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 14:52:37   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: onur

splača se, da zavaruješ po tistem, ki ima višjo plačo, zaradi olajšav pri dohodnini


o kakšnem zavarovanju govoriš in kakšna olajšava

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 15:05:11   
Pika Zoja
Zdravstveno zavarovan je po možu.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 15:32:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: onur

splača se, da zavaruješ po tistem, ki ima višjo plačo, zaradi olajšav pri dohodnini


Olajšavo za vzdrževanega družinskega člana lahko uveljavlja tudi tisti starš po katerem otrok ni zavarovan......in običajno jo uveljavlja tisti, ki ima višjo plačo.....

Višina plače in zavarovanje pa nimata nobene veze......

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 16:28:27   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: onur
splača se, da zavaruješ po tistem, ki ima višjo plačo, zaradi olajšav pri dohodnini

Olajšavo za vzdrževanega družinskega člana lahko uveljavlja tudi tisti starš po katerem otrok ni zavarovan......in običajno jo uveljavlja tisti, ki ima višjo plačo.....

Višina plače in zavarovanje pa nimata nobene veze......


Točno tako - to, po kom je otrok zdravstveno zavarovan, in to, kdo ga pri dohodnini uveljavlja kot vzdrževanega družinskega člana, ni čisto nič povezano - to sta dva povsem različna pojma. Recimo naša user posted image  je, kot rečeno, zdravstveno zavarovana po očetu, pri dohodnini jo pa uveljavljam jaz. In ja - pri dohodnini je pa res tako, da se bolj splača, da otroka uveljavlja tisti, ki ima višji dohodek.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 22.4.2009 16:29:29 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 18:14:41   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjicka

ali imate vi zavarovanega otroka pri sebi ali partnerju in ali je zavarovan pri partnerju ki več zasluži ali manj?


kaj se bolj splača?


Po partnerju, ker ko se je rodila nisem imela službe.
Plača in olajšave nimajo veze z zavarovanjem.



(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
22.4.2009 18:21:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjicka
ali imate vi zavarovanega otroka pri sebi ali partnerju in ali je zavarovan pri partnerju ki več zasluži ali manj? kaj se bolj splača?

Otroka sta zvarovana po meni, saj osnovno zdravstveno zavarovanje nima nobene zveze z dohodkom. Pri dohodnini pa bo enega uveljavljal moj partner, ki ima boljšo plačo (drugega ne more, ker mu ni biološki oče).

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
23.4.2009 8:30:16   
elevitka
IZVIRNO SPOROČILO: onur

splača se, da zavaruješ po tistem, ki ima višjo plačo, zaradi olajšav pri dohodnini


zdravstveno zavarovanje otroka nima nobene veze z uveljavljanjem olajšave za vzdrževane družinske člane - torej dohodnino

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
23.4.2009 8:36:17   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ksenjicka
ali imate vi zavarovanega otroka pri sebi ali partnerju in ali je zavarovan pri partnerju ki več zasluži ali manj? kaj se bolj splača?

Otroka sta zvarovana po meni, saj osnovno zdravstveno zavarovanje nima nobene zveze z dohodkom. Pri dohodnini pa bo enega uveljavljal moj partner, ki ima boljšo plačo (drugega ne more, ker mu ni biološki oče).



Lahko ga uveljavlja,ker živite v istem gospodinjstvo. Če se tako dogovorite do 31.01. vsako leto in javite na davčno.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
23.4.2009 14:14:09   
pikica36
lahko ja. jaz tud nisem vedela, pa mi je lani na davčni rekla da je od 1.1.2008 tako, da lahko uveljavljaš če je skupno gospodinjstvo in nima veze če je  ali ni biološki oče user posted image

_____________________________

pa smo spet tam, kjer smo bili- nikjer!!

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
23.4.2009 15:29:37   
Kerensa*
A ja? Ja, krasno... koliko smo potem letos popušili, ker sem starjšega uveljavljala jaz, mlajšega pa on?

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
23.4.2009 15:53:33   
liliana
To si pa še vedno lahko izračunaš......user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
23.4.2009 15:55:31   
Kerensa*
Ne znam. user posted image  Me je kar malo sram priznati, da sem letos, pri 30-ih, prvič v življenju "oddajala" dohodnino.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
23.4.2009 16:05:36   
liliana
Kako pa to, da si jo letos oddajala.....a nisi zaposlena user posted image

Izračunaš pa si tako, da greš na straneh dursa pač na tisti program za dohodnino, vpišeš svoje dohodke in simuliraš.....olajšava 1 mesec, ali 2 meseca......in tako do 12 mesecev....isto potem narediš z moževimi dohodki......in spet simuliraš......olajšava pri njem 1 ali 2 in tako do 12 mesecev....traja nekaj minut, če si pomagaš z kako tabelo v excelu, kjer vpisuješ izračune, ko je en otrok pri tebi kot olajšava 1 mesec, pri možu pa 11 mesecev ali pa je celih 12 mesecev pri možu, pri tebi pa 0 mesecev.....user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
23.4.2009 18:47:04   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

A ja? Ja, krasno... koliko smo potem letos popušili, ker sem starjšega uveljavljala jaz, mlajšega pa on?


Ja - le preračunaj si. Pri nama recimo je tako, da sva za 250 EUR na boljšem, če ga uveljavljam jaz, namesto mož, ker sem pač jaz imela višje dohodke - kar ni zanemarljiva vsota. Izračunaš si lepo prek obrazca, ki je na strani e-davki: http://edavki.durs.si/OpenPortal/CommonPages/Documents/New_Doh_Odm.aspx  - odpreš to stran in klikneš "Napoved za odmero dohodnine 2008", v obrazec vpišeš svoje dohodek, nato pa še otroka in računaš - zase, potem pa še za moža in primerjaš rezultate.

Če vidiš, da sta zafrknila in bi se splačalo narediti drugače, pač podata ugovor na informativni izračun in spremenita podatke o vzdrževanih družinskih članih.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
23.4.2009 18:51:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kako pa to, da si jo letos oddajala.....a nisi zaposlena user posted image

Ja saj ravno zato, ker sem zaposlena, sem oddajala, a ne? user posted image  Oz. ker se lani nismo švercali s tistim uradnim dohodkom pod 11%. user posted image

Uf, grem računat to sra*je... da imam vsaj razlog za sekiranje. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
23.4.2009 19:10:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kako pa to, da si jo letos oddajala.....a nisi zaposlena user posted image

Ja saj ravno zato, ker sem zaposlena, sem oddajala, a ne? user posted image  Oz. ker se lani nismo švercali s tistim uradnim dohodkom pod 11%. user posted image

Uf, grem računat to sra*je... da imam vsaj razlog za sekiranje. user posted image


Se opravičujem, sem spregledala, da je "oddajati" v narekovaju......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 9:27:43   
katjes
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjicka

ali imate vi zavarovanega otroka pri sebi ali partnerju in ali je zavarovan pri partnerju ki več zasluži ali manj?


kaj se bolj splača?



Glede zavarovanja otroka dohodek partnerja ne igra popolnoma nobene vloge. V praksi je najbolj varianta, da tisti, ki ima bolj "sigurno" službo otroke zavaruje preko sebe.
Npr: en od zakoncev dela v državni upravi - seveda z nižjo plačo, drugi pa dela v privat firmi, kjer je plača zelo visoka, pogodba za nedoločen čas, ampak nikoli ne veš, ali se prispevki plačujejo....
Zato je najbolje, da zavaruje otroke tisti, ki je v tem primeru zaposlen v javni upravi!user posted image

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 9:29:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: katjes
ampak nikoli ne veš, ali se prispevki plačujejo

Vsako minuto uradnih ur lahko to izveš na svoji ZZZS, pa še natisnejo ti, če želiš.

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?