|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   klistiranje
30.3.2005 20:44:58   
žogica nogica
mogoce bo moje vprasanje tko mau cudno ampak vseeno.. zdej se pocas (no u bistvu zlo hitr) priblizuje moj cas in bi se rada psihicno cim bolj pripravla na vse skupi kar me caka.

zanima me ce mi lahko poveste kako zgleda u praksi tole klistiranje in zakaj se ga vse tako bojijo oziroma otepajo?
ce si jaz prou predstavljam, ti dajo za pojest eno odvajalo in potem ko prime kaksni dve urci mau na wc-ju cepis.... al se motm:zmeden:..

hvala za vase odgovore in pozdravcke vsem vam in vasim :duda:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   klistiranje
30.3.2005 20:48:37   
Lunca1
Se motiš ja, cev v tazadnjo pa ene 2 dl tople vode noter in to je to. Nič hudega, se nimaš kaj bat. Menda je bil problem včasih, ko so dali več tekočine, pa noter milnico. tisto je pa menda zvijalo.

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   klistiranje
30.3.2005 20:54:10   
Titty
Ni panike, Lunca ima prav. Ti dajo eno tanko cevko not v tazadno, ma niti ne čutiš,pa ti malo tople vode spustijo,ampak to tko na hitro, da niti do 5 ne prešteješ in je že mimo. Pol pa počakaš (jaz sem kar sede) in če te prime, imaš wc takoj zraven. Mene je prijelo šele po par minutah,tako da sem brez problema zadržala,pol je pa šlo normalno ven...sem se prav čudila,da je tko enostavna zadeva :)

Le pogumno,LP

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   klistiranje
30.3.2005 20:59:02   
Anonimen
Gor ti dajo tisto spalno srajco, ki je zadaj odprta, se vležeš na bok in ti v rito potisnejo cevko ter spustijo tekočino. Saj ti tega izza tistega velikega trebuha itak ne vidiš, ampak verjetno je tako. Boli čisto nič ne, komaj kaj čutiš. Malo poščegeta, bi rekla. Potem malo počakaš, nakar se na WC-ju tako fino oddahneš, kot že dolgo ne.

(odgovor članu žogica nogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   klistiranje
30.3.2005 21:04:26   
Tricia
:zmeden::zmeden::zmeden:
ja, a pa te medtem ko čakaš da te prime, dohtarji al sestre tam čakajo al te pustijo samo ?
Če so kar tam ko eni bubloti, pol mene ne bo primlo nankr če mi pralni prah storjo pojesti... resno.

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   klistiranje
30.3.2005 21:10:43   
Lunca1
Starnišče je ločeno od zdravnikov. Mene niso čakal, kdaj bom letela.:)- Saj to pa že znamo, a ne?:)-

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   klistiranje
30.3.2005 21:12:37   
Lunca1
Nič bat, definitivno prime. Je pa dobro potem še ene pol ure noter sedet, da te čisto sprazni. seveda če boš imela čas in če se ti ne bo preveč mudil rodit.:)

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   klistiranje
30.3.2005 21:29:21   
piščanc
klistiranje je bolj neugodno, ker imaš ponavadi že popadke in potem te še tako razčlovečijo s cevko v riti, in potem sediš na vc-ju in misliš, da te bo raztrgalo.... če ni slučajno gužva pred vc-jem

ampak hitro mine in itak imaš porod skoz v glavi

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   klistiranje
30.3.2005 21:30:07   
Tricia
Ja seveda nisem mislila da te čakajo v wc-ju, ampak če čakajo pr postelji ali grejo po drugih opravkih in imaš ti mir pred -kako bi rekla- pred občutkom da te nekdo ˝preganja˝ oz. čaka kdaj da boš. To.

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   klistiranje
30.3.2005 21:36:22   
Jančika_
Sploh ni noben bav-bav, res. In meni so rekli, da naj pridem ven, ko bom gotova. Po moje so vmes že pozabili na mene:).

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   klistiranje
30.3.2005 21:40:52   
Mina1
Meni je bil klistir sila neugoden:zmeden:. In pri prvem in pri drugem me je fino bolelo. Pri prvem je ena babica rekla, da kako me boli, če je pa namazala z vazalinom tisto cevko:)-:)-:)-, jaz sem pa skoraj umrla:)-.

Sedaj pri drugem (elektivni CR) mi je pa klistir skušala opraviti ena študentka, ki se uči, pa je me tako bolelo, da je morala priti babica. Pa tudi ta voda notri je bila mučna:(. Sem kar cvilila.

Edino potem na WCju je bila "milina":)-:)-:)-, takrat imaš mir in tisti WC samo zase;)

Pa da se ne boš ustrašila: mene je pač vse bolelo: klistir, kateter, prvi CR, drugi CR....

Ampak potem pozabiš, tako da...

pa-pa Mina1

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   klistiranje
30.3.2005 21:50:52   
Tricia
Verjetno bom jaz ko se bo bližal datum poroda kar lepo na dieti. Mogoče pa se bom tako izognila klistiranju...Rečmo no....:ups::ups::ups::ups::ups::ups:

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   klistiranje
30.3.2005 21:55:52   
Mina1
TRICIA: ma ne, ti kar pojdi na klistir, če bo čas seveda;) - toplo priporočajo, resno. Res ni bav-bav, ene pač ne boli, mene je fino bolelo, ampak takoj po WCju pozabiš:)-:)-:)-

Zdaj se mi zdi to smešno, ampak resno, klistir ti prizanese morebitne kasnejše težavice pri porodu.

Če imaš pa CR, ti pa itak predhodno vse naredijo.

pa-pa Mina1

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   klistiranje
30.3.2005 22:15:47   
Tricia
Verjamem da je prav da grem na klistir, ampak...ne bi rada javno govorila. Imam pač predsodke, zato se mi zdi to tak bav bav. Je pa tudi res, da dokler nisem pred dejstvom govorim tako, ko pa bo šlo zares, da bom tako za rečt prosila za to, a ne?! Ma ja, če so vse preživele to bitko, pa porkaduš, da je ne bom tudi jaz...
Hvala ti za spodbudo Mina1 :bravo:
Lahko noč

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   klistiranje
31.3.2005 6:02:03   
Anonimen
Verjemi, klistir je res najmanj pomemben od vsega, kar se bo tisti dan zgodilo. Po tem, ko so meni našopali notri tekočino (jaz nsiem nič čutila), so mi dali točna navodila kako in kaj. Da naj malo počakam (tudi koliko), naj grem pred WC sedet, na stole in potem po potrebi kakat. Pa še to so mi rekli, da naj ne pričakujem, da bo po prvem olajšanju konec, ter da bom še šla. Naj še kar tam malo posedim. Vse O.K.

(odgovor članu žogica nogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   klistiranje
31.3.2005 6:20:38   
puri
Jaz sem vedno, ko sem dobila klistir, mogla kar hitro it, sem kar težko zdržala do wc-ja, sam mi je že takoj babca rekla, da naj probam čim dlje zdržat, da se potem bolj sprazniš........sam jaz sem šla vedno takoj (par minutk), pa sem šla tut sam 1x:zmeden:, pol pa nič več (vseeno so me pa tam pustili še eno uro za vsak slučaj)

Ne vem, pri meni je takoj prijelo in to po enem obisku wc-ja je blo vzga konec!

Drugač pa men ni blo to nič hudga, najhujš mi je blo samo to, ker me je tako hitro prijelo, že takrat, ko mi je vodo not spuščala!

Samo zgleda, da je pri vsaki drugače:zmeden2:

Nič naj te ne skrbi, na klistir boš takrat najmanj mislila, ker boš imela v mislih samo tvojega :duda:in porod!

Srečno!

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   klistiranje
31.3.2005 7:16:53   
Grascakinja
Mislim, da je vseeno bolje klistir, kot pa da potem med porodom iztisneš še kaj več kot samo otroka...

Itak je bilo pa klistiranje včasih stalna praksa in je za črevesje zelo dobro in zdravo, da ga včasih narediš in se spucaš odznotraj.

Tudi mene to prvič čaka pri porodu, ampak mislim, da ni tak bavbav, bom že preživela.

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   klistiranje
31.3.2005 7:26:33   
Mikec
Za tolazbo, ce ne zelis klistiranja ga lahko odklonis, prav tako lahko odklonis britje..

Lp

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   klistiranje
31.3.2005 7:30:29   
Anonimen
Kolikor vem, v MB izvajajo klistiranje samo na izrecno željo?
Jaz se namreč nagibam bolj k temu, da mogoče ne bi želela klistira. Babice so kakce verjetno že videle, mož pa tudi pravi, da kar je naravno, naj me ne sekira... Kaj pa vem.

(odgovor članu žogica nogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   klistiranje
31.3.2005 8:09:51   
Anonimen
Mogoče pa boš imela srečo kot jaz, ker me sploh niso klistirali. Še danes ne vem, zakaj. A sem bla že preveč odprta, al je una pozabila, al je mogoče videla (čutila :zmeden: ) da sem se jest že čist spraznila doma... pojma nimam...

(odgovor članu žogica nogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   klistiranje
31.3.2005 8:19:15   
Seven*
joj.. Meni je bilo tako neugodno, ker v MB ne klistirajo. Pa so mi babice potem morale ono kahlo nosit, ker tud na WC ne spustijo. In potem moras kakcat sredi porodne mize, pa dragega ven naganjat, pa pol vonjave.. :)-:)-:)-:)- Pa obrisat se tud ne smes, ampak te pride babica umit.. Sem biologinja in razumem naravne zadeve, pa mi je bilo vseeno fuuuul neugodni..

Verjemi, klistir je fajn zadeva.

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   klistiranje
31.3.2005 8:26:09   
Anonimen
Seven, to se sliši res hudo neugodno... Ampak tudi žlauh v tazadnjo se ne sliši fajn.
Moja sestra je dvakrat rodila v MB in nikoli ni dobila klistira, pa je rekla, da se nič ne spomni, da bi ji kaj "ušlo". Tako da ni nujno, da so v zvezi s tem sploh kake težave...

(odgovor članu žogica nogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   klistiranje
31.3.2005 8:28:20   
Seven*
Pomojem se tega itak nobena ne spomni. Na koncu dajo itak vedro pod rit, pod porodno mizo, da vse kar leti noter, karkoli ze pac.. :)-:)-:)-:)-

Saj tisto na koncu, ce malo uide, pac uide, meni pac ona kahla ni disala... :)-:)-:)-:)-:)-:)- Rada imam mir na sekretu, ne pa na porodni mizi..

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   klistiranje
31.3.2005 8:37:49   
TaRe*
Po moje je tud bolš,da mal potrpiš,pa maš pol mir.
Jaz sem ga prvič dobila,pa sploh ni blo hudo.
Drugič pa mi ga niso dali,ker ni bilo časa.Potem pa sem imela na koncu,v zadnji fazi skoz občutek,da se bom še pok...Ful bedn občutek,res.Ne veš,al bi prtisnu,al nebi.8)
Meni če bi dali na izbiro,bi ga sigurno hotela.(pa sem drugače tud bolj občutljive sorte,se mi je tud grozno slišalo...šlavf v rit,..ampak se splača to odmisliti)

(odgovor članu žogica nogica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   klistiranje
31.3.2005 8:47:52   
Anonimen
Res ni nič groznega in tudi imajo za ta "sklistirane" večinoma svoje wc-je, tako da ni skrbi, da bi mogla čakat. Ker ponavadi prime tako hitro, da odšibaš na wc kolikor hitro se da.

(odgovor članu žogica nogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?