|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   knjiga o vzgoji s primeri
18.8.2009 19:43:06   
*goldfish*
EVO...potrebujem dobro knjigo ali kar koli podobnega da bi se lahko podučila o vzgojiuser posted image

Danes sem nekaj v knjigarni gledala, sicer ne vem kdo je avtor, naslov pa je TO SEM JAZ. KDO PA SI TI?...
Knjiga je res nekaj takega kar iščem, vendar hočem še kakšno knjigo več za pogledati...
In sicer iščem knjigo kjer bo nazorono na primerih opisano kako v kakšnih situaciji odreagirati, kaj natanko reči, da ne bo prišlo do nesporazuma med otrokom in staršem, kako dopovedati na vljuden način trmastemu otroku,...

Hvala vsem za pomočuser posted image


_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
18.8.2009 21:14:08   
Anuška79
Meni ljubi sta Znanost o vzgoji in Z otrokom lahko sodelujete (E. Pantley). Ta druga ima zelo veliko konkretnih primerov, prva pa zelo lepo razloži zakaj se otrok (neprimerno) vede, kot se pač vede in kakšna reakcija je najprimernejša. 

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
18.8.2009 21:19:24   
Jančika_
Meni je bila všeč knjiga Kako se pogovarjamo z otroki in kako jih poslušamo (Faber/Mazlish); trenutno prelistavam ABC odlične vzgoje od Elizabeth Pantley, pa je tudi zelo vredu. 

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
18.8.2009 21:30:16   
Gina
Od vseh knjig ki sem jih kdaj prebrala na to temo mi je najbolj všeč knjiga Odgovarjanje (Ricker, Crowder), pa tudi Uspešna vzgoja otrok (Hauck) mi je bila všeč.

Prebrala sem pa na tone knjig, ki so tako zelo zgrešene, da mi je bilo ob njih slabo, lahko otroka čist zaserješ, če tako z njim delaš. Skratka, na to temo je za moje osebne pojme veliko več slabe kot dobre literature.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
19.8.2009 11:01:25   
liliana
In sicer iščem knjigo kjer bo nazorono na primerih opisano kako v kakšnih situaciji odreagirati, kaj natanko reči, da ne bo prišlo do nesporazuma med otrokom in staršem, kako dopovedati na vljuden način trmastemu otroku,...


Nočem biti nesramna, vendar meni je to podobno temu, ko sem se učila za izpit matematike in sem rabila knjigo, kjer so bile rešitve s celotnim postopkom......vendar integral in moja hči nista eno in isto......

Pri otroku se je dobro zanašati kdaj tudi na svoje občutke......

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
19.8.2009 13:30:58   
Zofy
Meni je bila všeč Mala knjiga za velike starše. Pa zdrav otrok in ljubezen staršev sem na hitro preletela, ker je čisto prenadolgo napisala in mi je bila kot koncept všeč.
Imam pa občutek, da je prijem podoben pri vseh avtorjih. Pač nek trend obdobja... Na koncu pa se na svoje oblutke zaneseš, kot je že liliana napisala.
Samo meni so vseeno pomagali primeri, ker jaz ne vem npr. kako nekaj doživlja otrok. Vprašanje je sicer koliko to dejansko ve avtor knjige, ampak pustimo to....

Npr. ko rečeš "ne" otrok to poveže (vsaj tako pravijo t.i. strokovnjaki) z "nimam te rad". In zato sem jaz vedno, ko sem rekla ne, povedala tudi, da jo imam rada, ampak da se tega ne sme delat zaradi tega in tega. Ampak zdaj, ko je stara 17m, ni treba več etga posebej razlagat, ker mislim, da je že pošetakal da jo imam rada tudi, če ji rečem ne.

To je bil samo en primer.


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
19.8.2009 20:59:39   
*goldfish*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In sicer iščem knjigo kjer bo nazorono na primerih opisano kako v kakšnih situaciji odreagirati, kaj natanko reči, da ne bo prišlo do nesporazuma med otrokom in staršem, kako dopovedati na vljuden način trmastemu otroku,...


Nočem biti nesramna, vendar meni je to podobno temu, ko sem se učila za izpit matematike in sem rabila knjigo, kjer so bile rešitve s celotnim postopkom......vendar integral in moja hči nista eno in isto......

Pri otroku se je dobro zanašati kdaj tudi na svoje občutke......



Sploh nisi nesramnauser posted image
Ma bolj iščem konkretne primere, da bom vedela kaj se dogaja v otroški glavici, ko je nekaj prepovedano; kako pravilno izreči kazen, da ne bo prišlo do hujšega pretresa...Nisem pa rekla, da bom natanko tako odreagirala...samo da imam neke smernice v zvezi s tem.
Je pa tudi dejstvo da 2 otoka ne moreš vzgajati po istem postopku...tak da ziher ni integral z rešitvamiuser posted image


_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
20.8.2009 13:35:18   
zinkazi
Vsak otrok je nekaj posebnega. Vzgoje ni mogoče pisati po receptih. Pomembno je upoštevanje otroka. Pri vzgoji naj bi dali otrokom občutek varnosti in zaupanja. Kadar izhajamo iz tega, kar je v otroku dobrega, potem otrok upošteva tudi postavljanje meja. Kritiziranje lahko naredi več škode kot koristi. Svetujem vam, da greste v knjižnico in si pogledate nekaj knjig o vzgoji. Našli boste tisto, ki bo vam najbolj odgovarjala. Jaz vam svetujem, da si preberete knjigo, ki je omenjena spodaj. V njej so moje izkušnje in tudi nekaj osnovnih nasvetov, kako lahko reagiramo.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
20.8.2009 13:43:21   
Metuljček Cekinček
Priporočam knjige E. Pantley - Z otrokom lahko sodelujete ali ABC odlične vzgoje.

E. Pantley je namreč sama mama celega kupa otrok (mislim, da jih ima več kot 5) in zna, da je vsak otrok zgodba zase in ti tudi predlaga različne rešitve.

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
20.8.2009 14:07:49   
mamamajča
Sama sem skozi šolanje morala prebrati kar dosti na temo vzgoje in moram povedati, da se pri vzgoji svojega sina ne obračam k literaturi.
Sploh ne s kakšnimi konkretnimi primeri.
Zakaj ne?
Ker je v knjigah o tisočih otrocih opisano tisto najbolj splošno, otroci pa se med seboj popolnoma razlikujejo.
Že bratje in sestre med sabo, kaj šele tisti za sosednjimi vrati.
Moj otrok je edinstven in kje piše, da bo tisti nasvet iz knjige "deloval" pri mojem sinu?

Delam po občutku, ker sama svojega otroka najbolje poznam in natanko vem, kako odreagirati v danem trenutku...

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
20.8.2009 14:36:05   
Metuljček Cekinček
Veliko vas zagovarja vzgojo "po občutku", ker je vsak otrok edinstven in tako naprej.

Menim, da je vzgoja "po občutku" lahko marsikdaj varljiva, saj so globoko v nas lahko zakoreninjeni vzorci vzgoje, ki smo jih pobrali od naših staršev. Če želimo svoje otroke vzgajati drugače kot so nas naši starši, moramo poiskati alternativo.

In če sem takrat, ko sem kupovala voziček za dojenčka, želela pridobiti čimveč informacij o različnih vozičkih, zakaj je potem tako narobe, da nekdo želi v različnih vzgojnih knjigah pridobiti čimveč informacij o tem, na kakšne načine lahko vzgaja svojega otroka.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
20.8.2009 15:02:21   
mamamajča
Jaz nisem rekla, da je kaj narobe.
Punca je vprašala za nasvet, sem ji ga dala samo in izključno iz svojega stališča.
ti ji daj svojega, potem naj se pa odloči, kakor hoče, ne?user posted image

Primerjava vzgoja al pa izbiranje vozička pa....user posted image



(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
20.8.2009 20:49:00   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček

Veliko vas zagovarja vzgojo "po občutku", ker je vsak otrok edinstven in tako naprej.

Menim, da je vzgoja "po občutku" lahko marsikdaj varljiva, saj so globoko v nas lahko zakoreninjeni vzorci vzgoje, ki smo jih pobrali od naših staršev. Če želimo svoje otroke vzgajati drugače kot so nas naši starši, moramo poiskati alternativo.

In če sem takrat, ko sem kupovala voziček za dojenčka, želela pridobiti čimveč informacij o različnih vozičkih, zakaj je potem tako narobe, da nekdo želi v različnih vzgojnih knjigah pridobiti čimveč informacij o tem, na kakšne načine lahko vzgaja svojega otroka.



Če gledam v globalu naše genaracije, so nas starši sorazmerno dobro vzgojili........user posted image

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
23.8.2009 13:58:01   
USTVARJALNA VZGOJA
V začetku oktobra bo izšla zelo dobra knjiga, ki nazorno pove kako rešiti določene situacije (npr kaj narediti če otrok noče jesti, če pride do konflikta med otroci, če noče spati.....)

Podatki o knjigi: DRUŽINSKI PRIROČNIK, avtor Milica Novković


(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
23.8.2009 20:27:37   
mamamajča
A to ste jo vi napisali?

(odgovor članu USTVARJALNA VZGOJA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
24.8.2009 11:20:05   
bori2
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
24.8.2009 11:45:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *goldfish*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
24.8.2009 11:54:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
24.8.2009 14:08:56   
roberta
karkoli od Bogdana Žorža.

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
24.8.2009 15:17:41   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček

Veliko vas zagovarja vzgojo "po občutku", ker je vsak otrok edinstven in tako naprej.

Menim, da je vzgoja "po občutku" lahko marsikdaj varljiva, saj so globoko v nas lahko zakoreninjeni vzorci vzgoje, ki smo jih pobrali od naših staršev. Če želimo svoje otroke vzgajati drugače kot so nas naši starši, moramo poiskati alternativo.

In če sem takrat, ko sem kupovala voziček za dojenčka, želela pridobiti čimveč informacij o različnih vozičkih, zakaj je potem tako narobe, da nekdo želi v različnih vzgojnih knjigah pridobiti čimveč informacij o tem, na kakšne načine lahko vzgaja svojega otroka.



oprosti ampak mislim, da je še najboljša metoda občutek starša, ki svojega otroka dovolj senzorzno zaznava, da ve kako bo otrok na določeno situacijo reagiral.

Otroke moramo naučiti živeti, postavimo jim pravila, katerih se tudi sami držimo. Otroci so odraz nas samih.

No sicer pa če želimo vzgajati otroke drugače kot so nas naši starši, potem bomo delali nasprotno kot našis tarši, a ne?

Za "pravilno" vzgojo ni recepta, ker pravilna vzgoja ne obstaja. Pravzaprav vzgoja sploh ne obstaja, ampak to je že druga tema.





Tukaj se strinjam z Metuljčkom Cekinčkom. No...v bistvu tudi s tabo do določene mere...
Kaj pa pomeni dovolj senzorno zaznavanje? In kako vemo, da otroka dovolj dobro senzorno zaznavamo? Ali se pri tem lahko zmotimo (pa če smo še tako prepričani vase)?
Tudi se ne morem strinjat s tem, da če hočemo vzgajat otroke drugače, kot so to delali naši starši, potem jih bomo pač vzgajali nasprotno...Velikokrat zna bit po moje to zelo škodljivo. Primer: Starši so nas tepli, mi pa delamo ravno nasprotno (torej po sovjem občutku) in otroku sploh ne znamo oz, si ne upamo postavit meje. Itd. Zame drugače ne pomeni nasprotno. Pomeni drugače. In alternativ je ogormno. Ne samo ena. In tukaj se rahlo zaplete...
Jst verjamem v vzgojo po občutku samo takrat, ko je straš dovolj osebnostno razvit in zrel (kar zame ne pomeni samo to, da nima večjih osebnih težav (torej je nek povprečen človek), ampak mu je jasno še marsikaj drugega). Potem nekako še sprejmem, da se tak starš v kritičnih (in malo manj kritičnih) situacijah zna dobro ravnat po sovjem občutku.
Glede na to, da imamo po mojem mnenju več ali manj vsi več kot dovolj stvari za predelat še iz časa našega otroštva (kar zame spet ne pomeni samo ekstremnih stvari, ampak tudi mnogo bolj subtilne, ki se jih velikokrat sploh ne zavedamo), se mi zdi od ljudi, ki kar vsepovprek govorijo o vzgoji po občutku, vse skupaj že malo samovšečno oz. preveč vase zaverovano (češ, ne rabim nikogar drugega, razen svojih (pravih) občutkov in svoje zdrave kmečke pameti. Taki ljudje ali res veliko delajo na sebi ali pa jim je (po moje je tole bolj pogosto) preveč boleče spoznanje, da niso vsemogočni in vsevedi... oz., da imajo težave, ki bi jih bilo treba rešit pri sebi (in bi jih bili zaradi branja kake knjige prisiljeni začet reševat)user posted image Imaš še ti kako idejo?
Torej se absolutno strinjam s tabo, da so otroci odraz nas samih.
Je pa seveda res tudi to, da vse delat po knjigah oz. preveč se ravnat po knjigah je spet zgrešeno. To pa spet pomeni, da nič oz. premalo zaupaš svojim občutkom. Kar pa spet ni dobro. Po moje je najbolje vsakega malo. Sploh pa , če čutiš, da ti stvari ali uhajajo iz rok, ali čutiš, da ne razumeš svojega otroka...ali pa pač čutiš, da v določenih situacijah zmrzneš...
Sicer sem pa tut enkrat že napisala: kaka je razlika med branjem knjige, foruma ali pa pač gledanjem kake oddaje na to temo?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
24.8.2009 17:08:21   
mamamajča
Tu sem pa zdaj razumela samo eno: Če jaz otroka vzgajam brez knjig , tako kot se meni zdi najbolje, to potem pomeni, da imam jaz težave sama s sabo?
Tak si napisala, sorry.

Grema stavit, da je moj otrok popolnoma drugačen od tvojega, moja vzgoja mogoče čisto drugačna od tvoje, rezultat je pa lahko vseeno enak.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
24.8.2009 20:00:37   
picola1
No, mi je žal, da si iz vsega napisanega razumela samo eno...
Prvo kot prvo:menim, da imamo vsi težave sami s sabo. Eni večje, eni manjše. Samo eni si tega nočejo priznat, eni pa si jih priznamo in jih poskušamo reševat, dokler ne prerastejo v kaj večjega...(no, včasih si tut jst zatiskam oči...user posted image ) In pač vse te težave vplivajo na to, kako vzgajamo svoje otroke. Ker pač vzgoja je nekaj, kamor daš pač v prvi vrsti sebe noter. Sebe s svojimi čustvi, predelanimi in nepredelanimi in vso ostalo navlako in seveda stvarmi, ki so krasne...
Torej?
Menim, da kdor izrecno vzgaja otroka samo po svojem občutku in to izrecno zagovarja, da ima težave s tem, da si prizna, da dela napake pri vzgoji. In da te napake vplivajo na otroka. In da si prizna, da ni popoln.
Ker zame osebno izrecno po svojem občutku pomeni=zaupam samo sebi in edino jaz vem, kako se vzgaja mojega otroka. Torej=ne delam napak (če pa jih že delam pa so takšne, da na mojem otroku puščajo zanemarljive posledice in je itak bv, da se ubadam s tem).
Ali si pač napačno jaz razlagam to vzgojo po svojem občutku?
Mogoče pa govorimo o istem in se v bistvu samo ne razumemo, ker govorimo z drugačnimi besedami? Ne vem...



(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
24.8.2009 20:32:08   
mamamajča
Ne vem, saj je v bistvu vseeno.
Jaz se čisto strinjam, da niti ena od nas ni popolna mama, čeprav se po svojih najboljših močeh trudimo biti.
Seveda delamo napake pri vzgoji.
Ampak sem pa mnenja, da ni pravil, ki bi točno ustrezala popolnoma vsakemu otroku.
Ne vem...
vsak po svoje, bo najbolj prav, ne?

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
24.8.2009 20:48:58   
picola1
No, na koncu bomo res prišle do zaključka, da govorimo isto...user posted image
Seveda se strinjam, da ni pravil, ki bi ustrezala vsakemu otroku. Tut jaz sem že pobrala kaj iz knjige, kar sem na koncu ugotovila, da to pri moji hčerki pa ne velja oz. da morda izzove celo nasprotni učinek, kot pri opisanem v knjigi.
Velikokrat pa sem res ugotovila, da to pa res drži in da je tako dobro in da pri nekaterih stvareh kmalu opazim napredek.
Torej meni je knjiga nek pripomoček, ko nisem sigurna vase, ko začutim, da pa mama pri meni ni glih naredila prav v taki situaciji, istočasno pa ne vem, kaj točno bi bilo drugega fajn naredit. Včasih vzamem v roke kakšno knjigo predvsem zato, da se poskušam bolj vživet v svojo hčerko, ker sama na žalost nisem dovolj v stiku s svojim notranjim otrokom...(ena taka knjiga je Znanost o vzgoji in mi je ful prav prišla kar se vživljanja tiče)
Torej poskušam se zanašati na svoj občutek, velikokrat (pa mislim, da spet ne prevečkrat, čeprav priznam, da sem se na začetku premalo zanašala nase) pa vzamem v roke tudi kakšno knjigo/forum/revijo/tv oddajo/nasvet kolegice(mame)...
Drugače pa ja...vsak po svoje. Včasih hvala bogu, včasih (ko so napake prehude) pa žal...


P.S.:všeč mi je tvoj podpis...tako optimističen...user posted image

< Sporočilo je popravil picola1 -- 24.8.2009 20:49:56 >

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: knjiga o vzgoji s primeri
24.8.2009 20:54:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: picola1



Je pa seveda res tudi to, da vse delat po knjigah oz. preveč se ravnat po knjigah je spet zgrešeno. To pa spet pomeni, da nič oz. premalo zaupaš svojim občutkom. Kar pa spet ni dobro. Po moje je najbolje vsakega malo. Sploh pa , če čutiš, da ti stvari ali uhajajo iz rok, ali čutiš, da ne razumeš svojega otroka...ali pa pač čutiš, da v določenih situacijah zmrzneš...
Sicer sem pa tut enkrat že napisala: kaka je razlika med branjem knjige, foruma ali pa pač gledanjem kake oddaje na to temo?


Bom povedala jaz iz svojega vidika zakaj nisem prebrala NOBENE knjige o vzgoji......še na forum o vzgoji sem začela "prihajati" šele sedaj, ko je hči stara skoraj dve leti in pol.....

Ne bom trdila, da svojim občutkom 100 % zaupam.....zdaj jim že precej bolj kot sem jim pred letom ali dvema......ker pač vidim na otroku, da je vzgoja in ukvarjanje z otrokom kot sva z možem ubrala rodilo določene sadove......začelo se je pa z dojenjem.....tam sem se prvič zanesla na lasten občutek, da sem po enem mesecu prenehala, ker pač ni bilo zadosti mleka, ker sem menila, da otroku živčna mati in oče dva meseca škodita mnogo bolj kot adaptiranego mleko......nadaljevalo se je pa s plazenjem.....oz. preskokom te faze pri moji hčeri.....takrat sem se še znana zasekirati, ko sem poslušala strokovnjake na RR, kako je to bistvenega pomena za otrokov razvoj in kolegice, ki so mi govorile, da so se pa one mesec dni vsak dan plazile z otrokom, ki je sicer jokal ob tem, ampak vsi pravijo, da se otrok mora plaziti in naj pač joče, še na fizioterapijo so me podile......na srečo imam odlično pediatrinjo, ki mi je rekla, da se eni otroci pač ne plazijo in da se otrok čudovito razvija kljub temu......

In od takrat se nanašam na lastne občutke......sigurno sem ga že kje kiksnila in verjetno še kdaj bom, važno pa je, vsaj zame, da pred otrokom nisem pod pritiskom in ga ne gledam zgolj z ocenjujočimi očmi, če je zadovoljil vsem pravilom v tej in tej knjigi o vzgoji.....ker to zna pa biti res mučno in postavi pod pritisk starša in otroka....potem pa se govori, da je vzgoja otrok izredno naporna in da staršem izpije vso energijo.....

včasih se mi zdi, da je dobro pustiti prostor tudi malo spontanosti....še posebno takrat, ko otrok še ni pod vplivom institucij kot so vrtec in šola......

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?