|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ko drugi kritizirajo ime otroka
9.2.2011 16:05:37   
resnavesna07
A imate kakšne izkušnje s tem, ko ste povedale, kako je otroku ime in ste naletele na kakšne neprijetne poglede ali celo komentarje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
9.2.2011 16:15:48   
kajajaka
Na srečo nimam izkušenj s tem in tako na hitro bi ti rekla, da se ne oziraj na mnenja drugih user posted image ...
Ampak zavedaj se, da bo na podobne odzive naletel tudi tvoj otrok, ko se bo predstavljal... Mene to bolj moti. Odrasli smo (večinomauser posted image ) izoblikovane osebe, ki stojimo za svojimi odločitvami in mnenji, otrok pa se šele "oblikuje" in če se na svoji poti srečuje s kritikami, posmehovanjem ali začudenjem... mu najbrž ne bo vedno prijetno user posted image

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
9.2.2011 16:22:39   
BabyKitty
Ko povem ime je ponavadi vedno vprašanje iz kje je pa ta ime? A to je bil Brad Pitt v unmu filmu user posted image pa me niti ne moti... ker pač vsak človek ima svoj okus... meni je grozno nenavadno npr. da je otroku ime Lovro ali Franci nekomu drugemu pa spet kaj drugega... tako da vsem ne moreš ugoditi in tudi ni potrebe po tem... Važno je da si ti zadovoljna z imenom svojega piščančka user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
9.2.2011 16:25:28   
kiara85
nobene prehude izkušnje, samo to, da sta oba sina na črko A in določene to moti, ker sta si kao imena zelo podobna (Aljaž, Anže) in določeni potem vprašajo-ja zakaj pa imata tako podobna imena? no meni se ne zdita tako hudo podobna in ti imeni sta nama bili všeč in sva se zanje odločila. sama pa tudi včasih slišim kakšno ime, ki ga jaz osebno nebi dala svojemu otroku, ampak morda pa je drugemu to ime lepo in nimam pravice razglabljat naprej, je pa res, da ime otroka spremlja skozi življenje.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
9.2.2011 18:33:08   
Najaa
Ne, pri otrocih tega še nisem doživela, sem pa enkrat doživela norčevanje iz svojega imena, ko sem bila v kakem drugem razredu OŠ. In to od sošolkinega očeta. Takrat me je prizadelo, zdej pa vidim kak butl, bedak, je bil.

(odgovor članu kiara85)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
9.2.2011 19:40:38   
lananai
Me ne gane. Vem, da ne more bit všeč vsem. Je pa res, da ime ni nič grozno nenavadnega, samo marsikdo ga ne pozna in je treba večkrat ponoviti.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
9.2.2011 20:29:10   
end1
naj ga, tisti ki ga bi ga tudi če bi se Jožica klicala, pa nimam nič proti imenu Jožica, meni pač ni všeč! Kritiziram osebe ne imena, če je že potrebno in to direkt v fris. Ma pa moja mala posebno ime, nanj je ponosna, prav tako na priimka.user posted image bravo mala

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
10.2.2011 2:06:06   
sani1
No ne dolgo nazaj sem jaz srečala enega fantiča na avtobusni postaji. Ta fant je bil star 6 let in ko mi je povedal ime sem se nasmejala. In potem sem se zamislila če sem se jaz kot odrasla oseba nasmejala kako ga bodo zafrkavali šele vrstniki. In ja res se je za vprašat kako dati ime svojemu otroku in če daš nenavadno ime moraš potem biti pripravljen tudi na posledice...

To je seveda moje mnenje...

Je pa tako, da so zdej v modi nenavadna imena in če daš sinu ime Franci ali pa hčerki Jožica si že ti malo čuden.... user posted image




_____________________________

Pusti, naj prihajajo stvari same-
kot večer, kot noč, jutro in dan.
Počakaj, da potrkajo pri tebi-
kot dež, kot lačen ptič, kjot izgubljen popotnik.
Pusti, da stvari odtečejo-
kot čas in voda!
Za lepši dan!

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
10.2.2011 8:02:05   
Anonimen
Moje mnenje je pač tako, da če ti grejo taki komentarji pod kožo, pač ne daj otroku takega imena ... kaj pa vem ... če si faca ko izbiraš imena, pa bodi še faca ko padajo kaki mogoče zate neugodni komentarji ...

(odgovor članu sani1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
10.2.2011 8:46:29   
kristinaj
jaz ne, ker sem jima dala lepa razumljiva imena user posted image user posted image  in mislim,da me še noben ni vprašal ali z dvemi L-ji user posted image

mi gre pa na k... npr. v vrtecu sem videla, da so punčke z imenom žanet a ne vprašte v koliko variantah jih pišejo... sicer žanet mi ni všeč ampak mi je dovolj da se napiše žanet in ne jeanette, janet ipd... omg... ali pa žan v miljon variantah

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
10.2.2011 15:12:31   
babylove
Meni je recimo lastna mama telefon odložila (prekinila pogovor, slušalko dol zabrisala), ko sem ji iz porodnišnice povedala, kako je ime njeni vnukinji. Je bila verjetno užaljena, ker se njen predlog ni prijel. Ja, živim se vse zgodi.

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
10.2.2011 15:14:28   
ZARA
Vedno kaj poslušam. Me ne gane. Sploh za Hemo imajo 100 pripomb. Zara jim je pa kar všeč. In kot sem rekla. Me ne gane.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
10.2.2011 20:44:59   
resnavesna07
Babylove, kako si pa dala punčki ime?

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
10.2.2011 21:17:42   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: sani1

No ne dolgo nazaj sem jaz srečala enega fantiča na avtobusni postaji. Ta fant je bil star 6 let in ko mi je povedal ime sem se nasmejala. In potem sem se zamislila če sem se jaz kot odrasla oseba nasmejala kako ga bodo zafrkavali šele vrstniki.


Dvomim, da bo tako - recimo kar se zdi meni nenavadno (Liam, Tian, Zoya,...), se mojem 4. letniku zdi vsakdanje. Ker pač raste s temi "novodobnimi" imeni. Me je pa vprašal za enega gospoda, ki mu je ime Karli, zakaj ima takšno smešno ime user posted image

Sicer pa še nisem slišala komentarja na imena mojih sinov, razen za Gašperja je ena omenila, da je dolgo user posted image

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 10.2.2011 21:18:48 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu sani1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
11.2.2011 14:23:58   
koala.cek
ja itak da mi je smešno pri vseh alijih, kalijih, lujih, liluhjih, liamih, bastijanih, lukasih,...in podobnih spakedranščinah.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
13.2.2011 19:56:38   
Zamima
nimam teh težav, ker smo izbrali čisto "navadno" ime. In tudi za drugega otroka bi naredila enako. Niso mi všeč novodobna imena, še najmanj pa taka z dvema istima črkama hkrati ala Emma, Hanna, Ella (vsa ta imena so meni zelo všečna pisana kot Ema, Hana in Ela) - ne vem zakaj to mora tak bit in mi nikoli ne bo jasno - drugo kot "mi smo nekaj posebnega in ekstra" mi ne pride na pamet.
da ne govorim o x in y pa q in w in ne vem čem vse še v imenih user posted image . Čisto nekaj drugega je res, če je eden od staršev pač druge narodnosti in se potem da tako ime, vse ostalo mi ni jasno zakaj si mora že vsak dobesedno zmišljevat nova imena, da bo nekaj posebnega, in da ne bo vsak drugi s tem imenom, ko pa je toliko lepih imen... no in potem nastajajo teme kot je ta user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu koala.cek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
13.2.2011 20:04:09   
viv_
Običajno mi rečejo "joj kako lepo ime". Pri obeh pupah se mi to dogaja.

No, enkrat je pa bančno uslužbenko zvilo od smeha, ko je slišala moje ime in ime starejše hčerke skupaj. Pa me ne gane... mi je smešno...user posted image Mislim, njena reakcija mi je smešna.


_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
13.2.2011 21:27:54   
mika
Običajno mi rečejo "joj kako lepo ime".


enako.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
14.2.2011 14:50:47   
mariy
Nimamo nobenih slabih izkušen z imenom, se mi zdi da smo izbrali čist navadno ime, tako da tudi nismo imeli problemol z izgovorjavo in pisavo svojega imena, ko smo bili že tako veliki, da smo sami povedali in napisali kako nam je ime.

Kar se tiče teh novo dobnih imen, pa vsak sam ve kako bo dal ime svojemu otroku.

sani1 - kako pa je bilo ime temu fantku, da si se mu nasmejala, ko se ti je predstavil in se nato zamislila, da če si se mu sama nasmejala, kako bodo na to odreagirali vrstniki


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
23.2.2011 12:49:56   
nina42
Sem bila zadnjič čisto šokirana v vrtcu, ko je ena vzgojiteljica nadomeščala in je ubogega Tristana cel čas klicala Kristjan... mislim wtfuser posted image
Vsak ima svoj okus, eni ga pač ne znajo obdržat zase in to mi gre na živce... meni je tudi kakšno ime kdaj čudno, pa ne bom šla tega ljudem pod nos metat ali se jim smejat, kaj šele otroku...

< Sporočilo je popravil nina42 -- 23.2.2011 12:50:37 >

(odgovor članu mariy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
23.2.2011 13:06:27   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: nina42

Sem bila zadnjič čisto šokirana v vrtcu, ko je ena vzgojiteljica nadomeščala in je ubogega Tristana cel čas klicala Kristjan... mislim wtfuser posted image

Pa a si ti prepričana, da je otroka namenoma klicala narobe? Če je nadomeščala je mogoče samo slišala imena otrok in si zapomnila narobe. Mojemu sinu tudi včasih eno črko spremenijo, pa če so to ljudje, ki bodo še imeli stok z otrokom, jih popravim, če pa gre za naključno gospo v trgovini, ki je malega vprašala, kako mu je ime in ga je narobe slišala, pa pustim (ali popravim - odvisno od okoliščin).

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
23.2.2011 13:21:41   
ronja
Moram priznat, da čeprav imata punci bolj nevsakdanji imeni, so bili odzivi v veliiiiki večini pozitivni - v bistvu se spomnim samo ene čistilke iz službe, da ji ni bilo všeč Ronjino ime, vsi ostali so bili pa navdušeni (sem bila presenečena, pričakovala sem, da niti lubiju ne bo všeč predlog). Ampak res, kamorkoli pridemo vsi rečejo, da kako lepo ime ima.
Pa za Lejlo so nama nekateri kot veliko skrivnost povedali, da je arabsko (kot da ne bi vedelauser posted image ), ampak tega nisem čutila kot negativno, bolj da so se hoteli pohvalit, da vejouser posted image . Vsem ostalim sta bili pa obe imeni všeč, celo vsem babicam in dedkom (ne moreš verjet, kako sva lahko to trofila!user posted image Imajo za vse stvari precej različne okuse;), v bistvu res vsem, čeprav sem pričakovala bolj zadržane ali skeptične odzive, sploh od bolj "tradicionalno" naravnanih, pa sta bili imeni res vsem všeč, prav fajn. Bi bil kar izziv najt še eno tako, da bi bilo res vsem "našim" všeč, pa da jih ne bi bilo kot listja in trave (kratka luštna imena kot je Jan, so krasna, samo toliko jih je, nama je bolj všeč, če je ime nekoliko bolj unikatno).

Edino, kar se nama pri Ronji non stop dogaja, je to, da vsak, ki pozna še drugo Ronjo, ki hodi v isti vrtec in živi v bližini, nama to pove, da oni pa poznajo še eno Ronjo. Prav hecno, če bi ji bilo ime Maša ali Zara, nama nihče ne bi rekel, da pozna še 3 Maše ali pa še pet Zar, hehe. Vsakemu povem, da jih je v Sloveniji 25, tako da ni panikeuser posted image - se vsi čudijo, da jih je "toliko".user posted image

Smo pa zadnjič v knjižnici srečali eno Iranko, ki se je čisto stopila, ko je slišala Lejlino imeuser posted image . Jo je kar domotožje popadlo, pa čisto se je raznežila.user posted image Res v gl. pozitivno, čeprav nista najbolj navadni imeni.

Edini negativni komentarji so bili na to, zakaj dva priimka. Razlog je preprost: ker sta od obehuser posted image . Otrokom se to zdi super argument, odraslim je treba pa navadno bolj objasnit: ker nisva poročena niti nimava tega namena.

Mi je bilo pa hecno, ko so nekateri rekli, da bi izbirali ime za 2. otroka tako, da bi pasal k prvemuuser posted image - pa saj ne bosta skoz skup hodila - saj sta dve čisto samostojni osebnosti!


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
23.2.2011 13:24:23   
D.anna 76
Ne se sekirat, če komu ime bodočega otroka ni všeč. Važno da je všeč tebi in tvojemu partnerju. Tudi pri nas seo nekateri zmajevali z glavo ko semo tadrugemu sinu dali ime Bruno .... baje zardi nekih vicev (pa jaz niti enga v vezi z tem imenom ne poznam), pa zaradi filma ..... ki ga tudi nisem gledala ... meni je bilo ime pač všeč in sedaj imamo enoletnega Bruna in nihče nima nikakršne pripombe.

NE NAREDI IME ČLOVEKA, PAČ PA ČLOVEK IME.

_____________________________

D.anna 76
http://tukaj-zdaj.blogspot.com/

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
23.2.2011 13:29:06   
ronja
Sem bila zadnjič čisto šokirana v vrtcu, ko je ena vzgojiteljica nadomeščala in je ubogega Tristana cel čas klicala Kristjan... mislim wtf

Joj, jaz non stop menjam, katera je Zarja in katera je Zara in Neja in Aneja tudi - za nameček je pa še Luka zelo fizično podoben enemu od teh (mislim, da Neju). Tako da non stop mešam in se non stop opravičujem zato. Včasih potem gledam, kateri obešalnik, bo oči vzel, da vem, kako naj pozdravim otrokauser posted image . Eni imamo grozen spomin za imena (beri: nimamo spomina za imena).

Tudi jaz povem, kako je otroku res ime, če kličejo narobe, se pa nikoli zato ne jezim ali sekiram - saj se vsi motimo.

Aja, še to: zakaj sva se odločila za "nenavadna" imena: zato, ker se mi zdi fajn, če pokličeš in otrok takoj ve, da kličeš njega. Meni je bilo vedno všeč, da imam nevsakdanje ime. Ima sicer blesavo rimo in so me seveda zezali glede tega, vendar je bilo to fajn, ker sem ravno na tem primeru ugotovila, da ljudje v bistvu zezajo kar tako, brezveze, ne da bi karkoli slabega mislili.user posted image Tako da odvisno od otroka, kako bo na to gledal - tega pa itak ne vemo.

Ne bi jima pa komplicirala življenja s tem, kako se to ime piše - čim bolj "piši kao što govoriš", tem bolje za naše okolje. Praktično se mi zdi tuid brez čžš, ker imaš v raznih dokumentih/službenih formularjih v tujini včasih probleme.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
23.2.2011 13:42:44   
BabyKitty
No jaz imam Tristana in ga radi kličejo Kristjan, čeprav meni osebno to ni niti malo podobno... Potem pa enkrat popraviš izgovorjavo pa je user posted image tudi jaz sem dala otročku malo bolj neobičajno ime zato, ker je moje ime blazno pogosto in mi je šlo vedno na živce, ker so bile v razredu vedno še vsaj 2 z mojim imenom... in ko je učiteljica poklicala k tabli smo vse tri poskočile user posted image hotela pa sem tudi da je ime malo bolj mednarodno, ker bomo kar precej potovali in se npr. ob imenu mojega dragega, ki je Gašper vsi skoraj polomijo jezike in se zdaj v tujini predstavlja kar kot Casper, je še najmanj spačeno user posted image v Slo je pa to čisto super ime... ampak v času čedalje večje globalizacije, se mi zdi tudi to pomembno. Tristan je pa Tristan v vseh jezikih user posted image

< Sporočilo je popravil BabyKitty -- 23.2.2011 13:43:10 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?