|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ko otrok grdo govori
24.5.2011 8:23:27   
biga
Moj štiriletni sin dostikrat, ko ima izpad trme, grdo govori meni ali drugim okoli sebe. Če kaj ni po njegovem, npr. reče: "ti si kakica, ti si grda". Tudi včasih kar tako, ko sva zunaj, reče kaki ženski "ti si grda". Kako naj reagiram? Seveda mu lepo povem, da je to grdo, pa ne pred drugimi, da bi ga očrnila, potem mu povem, ko greva stran. Ko pa meni reče, ali naj ga ignoriram, glede na to, da sem mu že tolikokrat povedala, da je grdo tako govoriti? Ali naj še kar vztrajno ponavljam, da so to grde besede? Npr., ko mi v jezi reče: "mami, ne maram te", mu jaz vselej odgovorim: "jaz te imam pa najraje" in se ne obremenjujem z njegovimi besedami, ker vem, da ne misli resno. Kaj je torej najbolje v takih primerih? Me tudi moti, ker se otroci v vrtcu obkladajo z besedami "bedak", tudi to sem že slišala, pa tega ni slišal od naju z možem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ko otrok grdo govori
24.5.2011 8:29:04   
kristinaj
ja.. tudi naša 4 letnica ima podobne izpade trme,kruljenja, kričanja..... ko jo prime jo pustim, da se skulira, jo dam na ignor in je.. če se pa to zgodi zvečer v postelji (namreč spita v moji in potem ju prenesem) ji rečem, naj da mir, ker če ne gre v svojo in če ne neha jo zagrabim in nesem v njeno kačetko tam se dere še 10 min in pole je mir...

ko pa grdo govori.. jo pustim, ignoriram in mine.... to slišijo in potem ponavljajo itak ne vejo kaj rečejo.. zadnijič je tamali 2,5 leti izjavil.. ubil bom vse ljudje... ma kaj mu čem razlagat... sem tiho in je...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ko otrok grdo govori
24.5.2011 15:32:24   
tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: biga
Tudi včasih kar tako, ko sva zunaj, reče kaki ženski "ti si grda". Kako naj reagiram? Seveda mu lepo povem, da je to grdo, pa ne pred drugimi, da bi ga očrnila, potem mu povem, ko greva stran. .....

S tem ko otroku poveš takoj, ga ne očrniš. S tem ga pred drugimi opravišič, saj mu poveš, da je to grdo in razložiš pomen besede. To ni kreganje pred drugimi ampak razlaga in s tem vzgoja. Meni se zdi zelo grdo če otrok nekaj reče, mama pa je tiho, pa če potem doma cel mesec razlaga - ko je otrok naredil napako ga ni korigirala.

IZVIRNO SPOROČILO: biga
....ko ima izpad trme, grdo govori meni ali drugim okoli sebe. Če kaj ni po njegovem, npr. reče: "ti si kakica, ti si grda". Tudi včasih kar tako, ko sva zunaj, reče kaki ženski "ti si grda". Kako naj reagiram? Seveda mu lepo povem, da je to grdo, pa ne pred drugimi, da bi ga očrnila, potem mu povem, ko greva stran. .....

Otrok izraža te besede, da bi izrazil svoje čustvo jeze, občutek zavrnjenosti, neupoštevanja,....
Zato je potrebno otroku poleg razlage da je to grdo, pomagati izraziti občutek, ki ga je napeljal na te besede.


(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ko otrok grdo govori
24.5.2011 21:46:55   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


IZVIRNO SPOROČILO: biga
Tudi včasih kar tako, ko sva zunaj, reče kaki ženski "ti si grda". Kako naj reagiram? Seveda mu lepo povem, da je to grdo, pa ne pred drugimi, da bi ga očrnila, potem mu povem, ko greva stran. .....

S tem ko otroku poveš takoj, ga ne očrniš. S tem ga pred drugimi opravišič, saj mu poveš, da je to grdo in razložiš pomen besede. To ni kreganje pred drugimi ampak razlaga in s tem vzgoja. Meni se zdi zelo grdo če otrok nekaj reče, mama pa je tiho, pa če potem doma cel mesec razlaga - ko je otrok naredil napako ga ni korigirala.

IZVIRNO SPOROČILO: biga
....ko ima izpad trme, grdo govori meni ali drugim okoli sebe. Če kaj ni po njegovem, npr. reče: "ti si kakica, ti si grda". Tudi včasih kar tako, ko sva zunaj, reče kaki ženski "ti si grda". Kako naj reagiram? Seveda mu lepo povem, da je to grdo, pa ne pred drugimi, da bi ga očrnila, potem mu povem, ko greva stran. .....

Otrok izraža te besede, da bi izrazil svoje čustvo jeze, občutek zavrnjenosti, neupoštevanja,....
Zato je potrebno otroku poleg razlage da je to grdo, pomagati izraziti občutek, ki ga je napeljal na te besede.




podpis!
Tudi meni ni jasno zakaj bi bila pred drugimi tiho... user posted image  S tem, ko si tiho, daš tisti ženski (ki ji je bil njegov komentar namenjen) vedeti, da se tudi ti strinjaš z njim in misliš, da je grda...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ko otrok grdo govori
25.5.2011 0:36:18   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Moj štiriletni sin dostikrat, ko ima izpad trme, grdo govori meni ali drugim okoli sebe. Če kaj ni po njegovem, npr. reče: "ti si kakica, ti si grda". Tudi včasih kar tako, ko sva zunaj, reče kaki ženski "ti si grda". Kako naj reagiram? Seveda mu lepo povem, da je to grdo, pa ne pred drugimi, da bi ga očrnila, potem mu povem, ko greva stran. Ko pa meni reče, ali naj ga ignoriram, glede na to, da sem mu že tolikokrat povedala, da je grdo tako govoriti? Ali naj še kar vztrajno ponavljam, da so to grde besede? Npr., ko mi v jezi reče: "mami, ne maram te", mu jaz vselej odgovorim: "jaz te imam pa najraje" in se ne obremenjujem z njegovimi besedami, ker vem, da ne misli resno. Kaj je torej najbolje v takih primerih? Me tudi moti, ker se otroci v vrtcu obkladajo z besedami "bedak", tudi to sem že slišala, pa tega ni slišal od naju z možem.

Jaz pa mislim, da pri takih izjavah otrok dejansko ne misli, da je nekdo res grd. Tako reakcijo bi primerjala s sramom, ki ga otrok doživlja, ko se skrije za mamico, če srečata kake njemu neznane ljudi. Tako se vame skriva moj 3letnik in je reagirala včasih moja najstnica. Mislim,da tvoj sine iz občutka nelagodja reče, da je nekdo grd, pa sploh ne ve pomena te besede. Iz izkušenj lahko rečem, da sem bila za hčerko nekje do 7. leta najlepša samo jaz, potem je znala povedat, da je lepa tudi njena babica...zdaj pa sem itak zadnja na spisku, ker so pred mano igralci, pevci...in podobne grde face holivuda user posted image . Res, mislim da gre bolj za otroško zadrego. In nekateri ljudje, pa tudi če so naši znanci, znajo bit zelo vsiljivi in nimajo posluha za otroke, a ni tako?
Kar se tiče grdega govorjenja, pa se nanj odzivam podobno kot ti. ko mi reče, da me ne mara, mu povem, da ga imam najraje na svetu. V jezi mi reče tudi da sem bedna, pa nadležna...pa mu zabrusim nazaj, da je on tudi tak. Ne vem, mogoče se sliši čudno, ampak me ne moti ko vidim, da otroka izrazita svojo jezo in nestrinjanje tudi na ta način. Tudi na Balkanu in v Italiji ne šparajo z besedami in svoje otroke pošiljajo bogsigavedi kam vse, otroci brez zadržka jezikajo nazaj, pa vsi vemo, da so za balkance in italijane otroci sveta bitja.user posted image
in še tole-jaz pa mislim lih obratno kot kajajaka-meni bi se zdelo pa razglabljanje mamice katere otrok mi je rekel, da sem grda-mžnost, da se njej res zdim grda. Pač, otrok mi je rekel da sem grda-sem že prestopila meje dobrega okusa in preveč posegla v njegov prostor. Če pa bi vmes stopila mamica, bi si takoj mislila da sem očitno tako grda, da me mora branit pred otrokom, ki je navsezadnje oseba brez zadržkov.
Glede na moje zadnje razmišljanje bom pa še tole rekla-vsekakor mislim, da otroci morajo postat del družbe tudi tako, da se naučijo pravil obnašanja v javnosti. Kaj čmo...vzgoja je obremenitev z obrazci....


< Sporočilo je popravil polma -- 25.5.2011 0:44:32 >


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ko otrok grdo govori
25.5.2011 11:14:34   
Najaa
Moji dve sicer redko kaj takega izustita drugim ljudem, če pa že pa takoj rečem, da se tako ne govori.

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ko otrok grdo govori
26.5.2011 13:47:47   
dreamhorse
To verjetno nekje sliši... kje pa? Že to, da mu ti poveš, da je nekaj grdo, je dovolj, da on nekomu drugemu pove, da je grd. Poskusi to grdo besedo obrnit in rečt, da to pa ni lepo. Nevede otroke učimo besed, ki jih naj ne bi uporabljali, potem se pa sprašujemo, od kod jih pobirajo.
In strinjam se, da mu je to treba povedat takoj, ker kasneje tudi verjetno pozabi, kaj j naredil narobe!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?