|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ko paradižniki "počrnijo"
16.7.2009 12:40:49   
2mama
Je res, da je to zato, ker jih nismo pokrili in da jih tako uničuje deževje z vso umazanijo iz zraka? Ker pri nas po vasi imajo vsi pokrite (razen mene, nevednice), sicer še noben nima dozorjenih, kaj na veliko pa po vasi tudi ne nameravam spraševat. Jaz sem odkrila (za zdaj) enega še zelenega čist počrnelega in enega zrelega z eno drobno črno pikico.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
16.7.2009 12:52:00   
karmen83
Mi smo celega pokrili, pa nam je v roku 1 tedna ratal cel črn, tako kot že zadnja tri leta - vedno! Ma jaz več ne vem, kaj s tem paradajzom... user posted image Pravijo, da naj bi mu nekaj manjkalo v zemlji (minerali al kaj), samo smo lani z gnojilom za paradižnik gnojili, pa ga je vseeno pobralo, še preden je blo kaj iz njega... Mah ne vem user posted image

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
16.7.2009 13:25:18   
emaa
to je baje paradižnikova plesen, ki je v zemlji, sem jaz ravno spraševala kaj naredit, ker se seveda, ker je zemlja okužena potem pojavlja vsako leto, pa nihče ne ve. 

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
16.7.2009 20:19:59   
silvya
Hm plesen v zemlji..? Jaz sem letos posadila paradižnik na njivi kjer še nikoli ni rastel. Bil je krasen vse dokler nisem šla na dopust. Ko sem prišla nazaj, pa je zgledal takšen, kot bi ga s kropom polil. user posted image Jutri grem ravno ga populit in sežgat. Ker je konec z njim.
Po moje krivo to spremenljivo vreme. Še ljudje se slabo počutimo ob teh nenadnih skokih temperatur, ne da to ne bi škodovalo rastlinam.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
16.7.2009 20:28:51   
barbara b
Jaz nimam nikoli  pokritega paradižnika, pa mi do sedaj še ni nikoli  počrnel.
Ravno včeraj sem ga še malo privezala in je zgledal res čist OK. Ga je pa pametno v začetku rasti - takoj po saditvi ene 2x malo poškropiti nap. z antracolom (letos sem tudi to pozabila).

_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
16.7.2009 21:51:46   
bumerang
Jaz vam bom kar linkala, ker je preveč za pisat, da bi se mi dalo.

Na kratko- krompirjeva plesen in črna pegavost, lahko tudi viroza, prenaša dež, veter, žuželke, okužena zemlja oz. lanski koli ali orodje, preventiva preventivno škropljenje z bio sredstvi in pokrivanje in predvsem pravilno sajenje.

http://www.rastline.com/viewtopic.php?t=7015&sid=76426a35328f62f1890f0777c4ca1727

http://rastline.mojforum.si/rastline-about459-1180.html



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
17.7.2009 9:08:34   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: barbara b

Jaz nimam nikoli  pokritega paradižnika, pa mi do sedaj še ni nikoli  počrnel.
Ravno včeraj sem ga še malo privezala in je zgledal res čist OK. Ga je pa pametno v začetku rasti - takoj po saditvi ene 2x malo poškropiti nap. z antracolom (letos sem tudi to pozabila).


in tak paradižnik je pol ziher bio user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
17.7.2009 12:11:56   
2mama
no, moja zemlja bo tudi bolj težko okužena. letos imam namreč prvič tu vrt, prej je rasla trava..

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
17.7.2009 13:43:06   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

in tak paradižnik je pol ziher bio user posted image



Seveda je. Če ga poškropiš še pred cvetenjem ali po cvetenju, ko se plodiči šele oblikujejo, do takrat, ko obereš prve, mineta najmanj dva meseca, takrat je karenca mimo že 5x, v vsakem primeru pa je veliko bolj "bio" kot katerikoli kupljen, vključno s tistim na tržnici.

Za spore pa sem že povedala, da jih prinese tudi veter, dež in žuželke, okužena zemlja je samo ena od možnosti.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
17.7.2009 20:07:15   
Pika Zoja
Pravijo, da je pametno vsako leto paradižnik prestavit in šele na vsaka 3 leta ga zopet posadit na isto mesto. Meni je lani črnel, letos sem ga diagonalno prestavila in je lep, brez pikice črnine. Že trkam.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
17.7.2009 20:23:51   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: puncica

in tak paradižnik je pol ziher bio user posted image



Seveda je. Če ga poškropiš še pred cvetenjem ali po cvetenju, ko se plodiči šele oblikujejo, do takrat, ko obereš prve, mineta najmanj dva meseca, takrat je karenca mimo že 5x, v vsakem primeru pa je veliko bolj "bio" kot katerikoli kupljen, vključno s tistim na tržnici.

Za spore pa sem že povedala, da jih prinese tudi veter, dež in žuželke, okužena zemlja je samo ena od možnosti.


ampak še vedno to ni bio user posted image , mah men je to vse isto če bi ga kupla na tržnici al pa sama na tak način pridelovala in antracol je če se ne motim je pesticid, pa če špricaš ne vem kolk prej al ne vem kolk kasnej, je to še vedno špricanje, pa če se na glavo staviš.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
17.7.2009 21:03:08   
bumerang
Ti pa o pridelovanju zelenjave res ne veš veliko zato ne vem, če si ravno poklicana za to, da presojaš.
Antracol ni pesticid ampak je fungicid sicer bi proti boleznim kaj malo pomagal. Tudi kaj je karenca tudi očitno ne veš.

Če misliš, da kdo prideluje paradižnik brez da bi ga škropil in pobere več kot eno skledo, se hudo motiš. Pod škropil je vključeno vse, tudi razni biotični pripravki, ki včasih niti niso tako nedolžni kot izgledajo in marsikateri od njih potrebuje karenco, marsikateri "domač pripravek" pa sploh ni preizkušen in se ne ve, kako in kaj.
Tudi bio paradižniki so torej špricani.

In ja, je bistvena razlika ali je bil paradižnik pošprican dan preden so ga obrali in poslali na pot proti trgovinam ali je bil šprican ob cvetenju! 

< Sporočilo je popravil bumerang -- 17.7.2009 21:04:51 >


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
20.7.2009 8:43:01   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Če misliš, da kdo prideluje paradižnik brez da bi ga škropil in pobere več kot eno skledo, se hudo motiš.
Tudi bio paradižniki so torej špricani.


Ja jaz pridelujem paradižnik brez škropil, res ga ni veliko je pa bio in je moj, doma ni šans da bi s kakimi pesticidi fungicidi al pa ne vem kakimi cidi skakala po vrtu, pa čeprav je pridelek manjši, je tisto kar ostane vsaj táko da lahko rečem zdravo, kar za tako pridelavo kot jo opisuješ ti ne morem glih rečt.

< Sporočilo je popravil puncica -- 20.7.2009 8:44:01 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
20.7.2009 8:48:56   
bumerang
... ja, po njem se pa kisel dež zliva. user posted image

Kaj misliš, da je bolj zdravo, zdrav paradižnik, ki je bil tretiran ob cvetenju s karenco enega tedna, ali neškropljen paradižnik, v katerem so spore bolezni?

O moji pridelavi pa prosim ne presojaj, ker se očitno na stvar ne spoznaš!


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
20.7.2009 12:37:18   
puncica
ma ne da se mi res ne, pa itak nima smisla, ti mene ne boš prepričala v nasprotno jaz pa tebe ne, tako da tle zaključim. Pa en lep dan ti želim. user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
20.7.2009 13:12:32   
barbara b
Zanimivo, zanimivo!
puncica ali to pomeni, da ti nikoli ne kupiš NIČ  zelenjave ali sadja v trgovini?



_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
20.7.2009 14:03:03   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: barbara b
Zanimivo, zanimivo!
puncica ali to pomeni, da ti nikoli ne kupiš NIČ  zelenjave ali sadja v trgovini?

kupim, kupim, ampak kot pravim, to kar pridelam doma hočem da je kar se da zdravo in zato mi špricanje ne potegne, pa ne mislim se zdej prerekat in tupit svoje, pač vsak po svoje a ne, pa se imamo vsi fajn.



_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
20.7.2009 14:24:03   
bumerang
No, z lepim dnevom se tudi jaz strinjam zato ga želim takega tudi tebi pa tudi z ostalim se strinjam - da pač vsak po svoje. Če ti paradižniki uspevajo brez tretiranja je super, če bi meni, jih tudi jaz ne bi špricala. Ampak ko ti bodo enkrat začeli obolevati in ne boš obrala niti enega (kar se letos dogaja, glede na zapise na forumu, večini gojiteljev), potem boš verjetno tudi ti razmišljala o tem, kako bi jih obvarovala. In ugotovila, da ena doza cuprablaua ali drugega bakrenega pripravka ob presajanju in prvem trganju zalistnikov tvojega paradižnika še ne enači s tistim v trgovini. To je bil point.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
20.7.2009 14:38:42   
Splišni
Moj foter je vedno imel črn paradižnik, dokler ga ni začel pokrivati, to je zdaj kaknih 5 let ali malo več. Tudi pri sestri je bilo enako, odkar je še njej naredil streho, je tudi O.K. Pa tudi pri ostalih, kar jih poznam, da pokrivajo, paradižnik več ne počrni.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
28.7.2009 18:11:19   
Gina
Meni paradižniki vsako leto počrnijo, samo da eno leto prej, drugo kasneje. Zdaj jih sadim nekaj še vedno na vrt, nekaj pa v lonce na terasi. Ta hip moram trkat, so zaenkrat še ok. Smo pa tako visoko, da niti en paradižnik še ni zrel. Načeloma sem proti škropljenju - sem pa pogruntala, ko mi je lani rja pobrala ogromno raznoraznega pridelka, da je vendarle boljše malo poškropiti z biotičnimi pripravki, ki utrjujejo rastline v zelo zgodnji fazi, kot pa pustiti jih same sebi. Govorim o pripravkih brez karence, ki pa vendarle delujejo. Če pa popolnoma nič ne škropiš, je pa najbolje prvi črni paradižnik oz. vse črne cele paradižnike ven spulit in sežgat in se ne dotikat več ničesar naokoli, kot pa pustit, da se ti preseli še na sosednjo rastlino. Ma kaj pa vem, za paradižnike nisem mojster, niti nimamo podnebja najbolj ugodnega zanj, mi pa zato kaj drugega super dela.user posted image  Drugače ima pa bumerang prav, nikdar in pod nobenim pogojem v trgovini ne boš našla neškropljenega paradižnika, še samo 2x škropljenega ne, vsak je večkrat, če hočeš da tako lep zraste - ... še celo če kupiš čist navadno sadiko spomladi v štacuni ali na tržnici, je prešpricana... vsaj recimo s sredstvom proti bolhačem ali proti rji ali plesni.... kaj šele potem končni plodovi. Tak je svet v katerem živimo. Žal.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
29.7.2009 18:29:59   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Smo pa tako visoko, da niti en paradižnik še ni zrel.



A veš, da mi imamo pa že zrele, čeprav smo še malo višje kot vi? Lani so prvi dozoreli sredi avgusta.
Črni še niso, samo to je zato, ker plesen v dveh letih še ni odkrla našega vrta user posted image user posted image .


(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
29.7.2009 22:11:29   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Smo pa tako visoko, da niti en paradižnik še ni zrel.



A veš, da mi imamo pa že zrele, čeprav smo še malo višje kot vi? Lani so prvi dozoreli sredi avgusta.
Črni še niso, samo to je zato, ker plesen v dveh letih še ni odkrla našega vrta user posted image user posted image .




O, ql! Pridem na solato. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
29.7.2009 22:51:58   
Anonimen
Kar prileti. user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
31.7.2009 10:41:22   
2mama
No, moja skrivnost je za letos razrešena. Ena sadika je bila cela črna in ker sem jo pravi čas odstranila z vsemi črnimi plodovi vred, je vseh ostalih 17 sadik ostalo OK (in tudi plodovi so njami). Moja letošnja napaka je bila, da je bil na sosednji gredi krompir, ki je imel to plesen in je potem preskočila na en paradižnik. Tako mi je pojasnil kolega agronom, ki si je zadevo ogledal od blizu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ko paradižniki "počrnijo"
18.8.2009 16:17:47   
poli*
Še ena težava je, katero nobena ni napisala.

Ponavadi kupimo sadike paradižnika in potem vsadimo na vrt, v lonce... pa brez in s streho...
vse v redu in prav... noben pa ne pomisli na to, iz kakšnega paradižnika je bilo vzeto seme, ki je potem zraslo v sadiko? Če vrtnar ni izbral naj-najboljših paradižnikov (kar dvomim, da bi), to ne bo obrodilo nekih dobrih sadov. Logično, ane?

No, so tudi bolezni, ki uničujejo pridelek, ampak zelo pomembna je zasnova...

Aja, pa moj mož je letos vzgojil nekaj sadik paradižnika na balkonu (brez škropiv), z novo zemljo.... pa so nekateri malo čudnih oblik, pa listi so začeli nekam rumenet... tako, da lahko predvidevamo, da tudi izvorno seme ni bilo "popolno". 

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?