|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ko se otroku strga
3.4.2007 7:48:45   
Nea_teja_
Punce pomagajte imam 12 let staro hči in se  ji je včeraj zvečer čisto strgalo ker sta ji tamale mende ene nalepke neki strgale oz nekaj podobnega.Tulila je in se drgla čisto histerično na vse nas in nas zmerjala z vsemogočim  kaj takega še nisem doživela sem bila čisto paf .Kaj narediti v takem primeru ,ko ne nuca nič.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 7:51:50   
kalbo
Kaj narediti v takem primeru ,ko ne nuca nič.


Poliješ jo z vedrom vode. To je meni moja mama naredila ob podobnem izpadu nekje v podobnih letih. Ohladitvi naj bi pa sledil temeljit pogovor. Možno je, da ji tamali nalašč nagajata, ti ju pa zagovarjaš, ker sta pač majhni ona pa že velika in bolj pametna.

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 7:56:43   
Blejka26
ja se strinjam z kalbotom sam za kej takega verjetno nimamo srca.Niti jaz ne.Hm ne vem kaj bi lahko storila.Pogovorta se

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 7:59:13   
Nea_teja_
sem poskusila tudi z vodo ,ko sem jo imela dovolj oz njenega vreščanaj ampak je bilo samo še slabše.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 8:02:01   
srki
Mogoče se res počuti malo "zapostavljena", pa ne mislim,  da je nimaš rada, ampak enostavno sta mali dve v prednosti, velika pa zapostavljena. Mogoče ji je bilo enostavno dost tega in  je že dolgo tiščala v sebi. Pogovori se z njo.

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 8:09:34   
Nea_teja_
nevem nikoli ne delam razlike tudi tamale dve če je potrebno naderem no oz jima povem  ona pa imam občutek da misli da se svet vrti samo okrog nje ker ji babica vse v rit vtakne čeprav sem že povedala da to ni prov .Do vseh nas pa se obnaša kot da smo njeni služabniki in oramo delati oz za njo pospravljati kot ona reče.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 8:10:29   
marsovcek
Zvečer, ko se boste že vsi malo pomirili, se pogovorite. Vsak naj pove kako vidi zadevo, kje je problem,.... sledi naj tudi manjša kazen za njen izpad. Naj si kazen izbere sama, ponavadi bolj pomaga. 

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 8:14:55   
POKPOK
Puberteta! Z njo pa ljubezen, problemi sama s seboj, šola.... Pustite ji, da bo lahko sama. Ne pa, da jo najedata sestrici. Vem, da je to velikokrat nemogoče. Ko pa vidiš, da ima slab dan, posreduj. Skušaj preprečiti take situacije z umikom. Seveda ji povej, da takega obnašanja ne dovoljuješ!
Vedro vode, klofuta, preglasitev... To je vse podobno. Ko je že tako na dnu, jo dotolčeš.
Nočem te strašiti, tahujša leta še prihajajo. Samo s prijateljskim odnosom in pogoviri jih bosta, čim manj stresno, prebrodili. Vedeti morate, da punca odrašča. Potrebuje svoj svet, v katerega se lahko  zapre sama.


(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 8:22:20   
Nea_teja_
Ja tega se vsega zavedam in tudi tamalima ne dovolim da ji skoz težita .Ne morem pa dovoliti da se ona do vseh nas obnaša kot da smo njeni služabniki in da je samo ona središče pozornosti

(odgovor članu POKPOK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 8:38:31   
Anonimen
v tistem momentu k se dere ne moreš nič. lohk ji rečeš nej se gre zdret v svojo sobo k se bo pomirila pa pride ven na pogovor. potem pa se dol usedita in pomenta. poslušanje je tukaj ključnega pomena - povprašaj jo zakaj se tako obnaša in poslušaj odgovor. potem pa najdita skupno rešitev - naj jo ona predlaga, potem pa se zdilejta :)
no tako bi jaz probala rešit zadevo, kok pa pali pa ne vem :)

(odgovor članu Nea_teja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 8:49:50   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

v tistem momentu k se dere ne moreš nič. lohk ji rečeš nej se gre zdret v svojo sobo k se bo pomirila pa pride ven na pogovor. potem pa se dol usedita in pomenta. poslušanje je tukaj ključnega pomena - povprašaj jo zakaj se tako obnaša in poslušaj odgovor. potem pa najdita skupno rešitev - naj jo ona predlaga, potem pa se zdilejta :)
no tako bi jaz probala rešit zadevo, kok pa pali pa ne vem :)


SE strinjam. Je pa res, da je to zame še teorija..Pa ne to o drenjuuser posted image , temveč o predpubertetni fazi mojih otrok. Upam, da smo mi kaj posebnega in bosta naša "normalna".user posted image ...Ja, ja...potem pa se bom zbudila....s copato v ustih...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 8:51:44   
hariba
Joj pri nas smo se začeli soočati z istimi problemi, tastarejši mulc bo tudi 12 in je že imel ene take 3 izbruhe. Čez noč je postal najpametnejši v družini, smo vsi ostali postali butasti in nič ne vemo. zahtevam pa spoštljivo obnašanje. Ko je nazadnje nas zmerjal in kričal nad nami, sem mu prepovedala za 3 dni na računalnik in s prijatelji ven.
Je se za nekaj časa znormaliziral, le bojim se kako bo zdaj, ko imamo user posted image  baby pri hiši.
Se pa trudim, da se tudi njemu posvečam, si vzamem nekaj časa le zanj. Tudi ti bodi prijazna do nje, a ne vsiljiva z vprašanji kako je bilo v šoli, zakaj še nisi sobe pospravila, zakaj se več ne učiš... Tega najstniki ne marajo. Mlajšim pa reči, da je njena osebna lastnina nedotakljiva, če jim to sestra ne dovoli. Seveda tudi tavelika more od mlajših reči brez njihovega dovoljenja pustiti pri miru.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 8:54:48   
Nea_teja_
Ja sej njena napaka je to da nič ne pospravi in imata tamalidve njene stvari na dosegu rok.Le kaj je bolj zanimivega od tistega ,kar je prepovedano .Pol se pa dere in pizdi .

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 9:03:30   
Anonimen
Kako misliš, da ste njeni služabniki? Ne pospravi za njo, ne naredi ji sendviča, če ga hoče, ne pospravi ji cunj v omaro, tamale naj ji trgajo nalepke, če jih ne more pospravit, ne odnesi umazanih cunj jih v koš za perilo, če jih sama ne...slej ko prej bo pogruntala, da bo morala to opraviti.

Drugače pa res, kot je rekla POKPOK, punči je zdaj v svojem svetu, čisto je premaknjena, smili se sama sebi, po drugi strani je najpametnejša...saj je boga, saj smo bili vsi mi bogi v teh letih, pa minejo. Je pa res, da je to šit za starše, tudi mene čaka.

(odgovor članu Nea_teja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 9:05:08   
Nea_teja_
Ja sej dostikrat ne pospravim njenega "sranja"sam kaj ,ko pol nemorem več gledati in akcija mami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 9:10:35   
Anonimen
Ja sej dostikrat ne pospravim njenega "sranja"sam kaj ,ko pol nemorem več gledati in akcija mami.


A iima svojo sobo? Če ja, bi jaz samo lepo elegantno vrata zaprla, pa naj se ji gadje not zaredijo. Čisto resno, me ne bi prav nič motilo. Svinjanja po drugih koncih stanovanja pa ne bi tolerirala, verjetno bi padla kakšna kazen, kaj pa vem, prepoved TV, računalnika...


(odgovor članu Nea_teja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 9:16:01   
hariba
Ja služkinja ji pa ne smeš bit. Saj moj se od raćunalnuika dere: žejen, prinesi mi sok. Pa mu rečem, da ve kje je in naj si ga grfe iskat, pa spet on meni nazaj, da nima časa, ker igra in ne bo prišel v višji level, če gre proč. pa sem mu rekla, da mu prinesem, če bo on namesto me skuhal kosilo in dal prat. Težko jim je priti do živega vem, a vztrajaj, da sproti za sabo pspravlja, vsaj toliko da je podobno človeškemu bivališču in da če kaj hoče si pride sama isakt, sicer jo pa malo kaznuj. Prepovej ji za krajše obdobje nekaj kar ima rada. Mi imamo določena pravila od katerih tudi v puberteti ne odstopam, ni govora da bi. Sem spada to da vsak sam pospravlja svojo sobo in svoje reči. pa vem, da smo mu zdaj vsi butasti in brezvezni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 9:17:10   
Nea_teja_
Žal ima sobo skupaj z srednjo sicer je soba dovolj velika sam se mi jo zdi škoda pregrajevati.Tako da že zaradi tamale pospravim  bi  pa rade volje zaprla vrata saj jih včasih sam kaj ko mi dopizdi in grem pospraviti.Glede kazni kot so prepoved rač ali pa tv jo pa niti ne ganejo preveč.Bomo vidli če jo bo gnilo to ,ko sem ji prepovedala it na tekmo dones sicer včeraj se je malo sekirala bomo vidli kaj bo in potem ko se je umirila sem se tudi z njo pogovorila bomo idli če ne pa res več nevem kaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 9:25:59   
hariba
A zdaj so pa premaknili?
koliko pa sta stari tamali? Pa organiziraj tako, da ji mlajši pomagata ona pa je kakor šefica čistilne akcije? Pri nas je to kar uspešno. Papirčke lahko tudi mali dve pobirata verjetno. Seveda posprvi tudi del sobe od tasrednje z njuno pomočjo.

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 9:36:25   
Anonimen
Boste preživeli tudi to krizno obdobje.Ni vrag,da ne.In ko bodo že odrsli se bodo smejali na ta račun.Garantiramuser posted image En tak izpad smo mi pred leti snemali s kamero in pred kratkim tudi ogledali,da ne bi otroci mislili,da se izmišljam ali pretiravam.Ko se je hči videla se je sama nad sabo zgražalauser posted image user posted image

(odgovor članu hariba)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 11:24:46   
Nea_teja_
No evo pa sem spet dobila ,ker sem ji včeri prepovedala da gre na tekmo mi je poslala sms da ona gre klub prepovedi .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 11:31:29   
Anonimen
Pa ji ga pošlji nazaj, da pa ne gre. Pa jo pojdi iskat v šolo ali kamor koli že in pripelji domov. Bodi šefica.

(odgovor članu Nea_teja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 11:38:30   
Anonimen
oooo ja to je dobra fora...s kamero posnet pol pa predvajat :P hehe!

no če rab živet še s kom v sobi potem je treba met en red. če ga ni pa kazen! js bi jo v klet izselila..ups nimam kleti user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 11:39:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: klaraprodaja

No evo pa sem spet dobila ,ker sem ji včeri prepovedala da gre na tekmo mi je poslala sms da ona gre klub prepovedi .


zanimivo! smrklja si pa dost upa??!! kok avtoritete si mela pa do zdej? mislm te je ubogala predno je do pubertete pršla?

(odgovor članu Nea_teja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ko se otroku strga
3.4.2007 11:42:25   
lenika
Jaz mislim, da si pri 12. letih pa ne smeš dovolit, da bi odhajala kljub prepovedi. Kaj bo pa potem pri 15.?

Pogovori se z njo in ji povej, da ko bo opravljala svoje dolžnosti, bo dobila tudi določene pravice. In za vsako neupoštevanje pravil sledi kazen in sicer tisto kar jo najbolj boli.

Drugo kar je, praviš, da sobo pospravljaš zaradi srednje. Koliko je pa srednja stara, da ne bi s taveliko mogli skupaj pospravit sobe?

Če se spomnim za nazaj, sem pri 12. letih delala bistveno več kot samo pospravljala svojo sobo in prav je tako.

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?